Şimdi Ara

3 TV BOX (Beelink gt1 & H96 Pro+ & Sunvell T95Z Plus)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar yaptığım araştırmalar sonucu bu 3ü ön plana çıkıyor bunları kullanan var mı hangisini önerirsiniz?

Özellikler:

H96 pro +
    Amlogic S912 8core CPU
    2.0GHz
    Android 6.0
    3GB Ram/32G Rom
    Max 2 TB harddisk destekliyor

Beelink gt1
    Amlogic S912 8core CPU
    2.0GHz
    Android 6.0
    2GB RAM/16GB ROM
    Max 500 GB harddisk destekliyor

Sunvell T95Z Plus
    Amlogic S912 8core CPU
    2.0GHz
    Android 6.0
    2GB RAM/16GB ROM
    Max 1 TB harddisk destekliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi instance -- 9 Ocak 2017; 19:42:38 >

• Gt1 beelink kullanıyorum. Çok memnun değilim. Bu arada max. Hdd desteği yanlış yazılmış. 1tb usb3.0 ve 4 tb usb 3.0 da çalıştı. Muhtemelen hepsi de destekler neticede neredeyse aynılar zaten.
  • hodoras H kullanıcısına yanıt
    Hoam sitesinde öyle yazıyor muhtemelen fazla takınca yazılımsal bir probleme neden olabileceği için önermiyolar.

Bir de çok memnun değilim dediniz doğru mu nedir problem
  • instance kullanıcısına yanıt
    1. 500gb 3.0 toshiba hdd de kesinti yapıyor bazen. Filmi izlerken duruyor bu durumda ve yeniden başlamıyor.

2. Chrome da kopyala yapsada yapıştırma konusunda sorun çıkarıyor. Opera ve yandex te de aynı sorun var. Bazı videoları web üzerinden izlenemiyor. Bu ilginç çünkü aynı versiyon Chrome da bir başka rk3288 çipli cihazım sorunsuz oynatıyor.

3. 1.04 sanırım son firmware i official olan. O yüklendikten sonra ota yükleme update te your system was damaged uyarısı veriyor.

Sonuç olarak benim beklentimi karşılıyor yazdıklarım çok önemsenecek şeyler değil ve yazılımla zaten düzelir. Zaten custom romlar çıkmaya başladı. Üşenmezsem bir gün yüklerim. Muhtemelen tüm cihazlarda ufak tefek vardır sıkıntı.
    Tamam hocam teşekkürler
  • Bende GT1 kullaniyorum.. Bence gayet guzel bir urun.. Ben tavsiye ederim.. Buarada ben 1TB Hdd ile sorunsuz kullanıyorum..

Ayrıca hodoras arkadaşımızın yaşadığı sorunlar kişisel problemler, zira bunların hicbiri bende yaşanmıyor. Ürününde yazilimsal bir problem var ve cihazi yuzde yuz saglikli çalışmıyor.. Mesela onda 1.04 yukluyken ve update hatasi aliyorken, bende daha guncel surum olan 1.06 yazılımı yüklü ve cihaz sorunsuz çalışıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnGets -- 12 Ocak 2017; 2:29:20 >
  • Merhaba ;

Aldınız mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beocan

Merhaba ;

Aldınız mı ?

Gümrük ve bandrol sorunları var hocam alamadım ama h96 proda karar kılmıştım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hodoras

Gt1 beelink kullanıyorum. Çok memnun değilim. Bu arada max. Hdd desteği yanlış yazılmış. 1tb usb3.0 ve 4 tb usb 3.0 da çalıştı. Muhtemelen hepsi de destekler neticede neredeyse aynılar zaten.

t95z plus bu cihaz uydu alıcısı ve ıptv özelliği mi var tam olarak ne işe yarıyor bu cihazlar ? uydudaki şifreli kanalları cccam server ile izlenebiliyormu
  • simsek59 kullanıcısına yanıt
    Sorduğunuz cihaz uydu özelliği olmayan( bundan kesin emin olamadım gerçi) android tabanlı bir media player. Yani cccam kullanmanız mümkün değil. Ama iptv özelliği var. Bu cihaz benzerlerini aliexpres v.b sitelerden 60 dolar civarında satın alabilirsiniz. Muhtemelen de 10 gün ie 1 ay arasında teslim ederler. Satıcıya 20 dolar yaz derseniz de gümrüğe takılmaz. Zaten satıcılar demeseniz de öyle yaparlar. Cihazın TV nizi tablete dönüştürdüğünü varsayın. Parmaklarınız yerine de mouse kullandığınızı. Bu sayede kodi, iptv imkanlarından faydalanırsınız. Web üzeinden dizi ve filmleri izlersiniz. Bazılarında optic çıkışta olduğundan dts sesleri çözmek üzere anfi vb cihazlarla sinema keyfi yaşarsınız. Standart smart tv lere oranla çok daha fazla yeteneklidir bu cihazlar. Tavsiyem en az 2gbram 16 gb rom olan modelini tercih edin. Amlogic s912 chipli olanlar bu ara revaçta ve oturmuş vaziyette. Alacağınız modeli freaktab forumda araştırın. Yenilenen custom romlar burada yayınlanır. Arkasında birileri varsa uzun süre güncellemede sıkıntı yaşamazsınız. Ben yıllardır beelink kullanıyorum bir süredir de gt1 modelini. Sanıyorum forumda en popüler olan da bu beelink g1 s912. Cihazla gelen yazılımda ufak tefek sıkıntı yaşamıştım ama bir süre önce güncelleme yaptım. Sıkıntı yaşadığım sorunlar da çözüldü. 1080i üzeri çözünürlük denemedim çünkü tv desteklemiyor. Hevc formatları 10bit olan 1080i de mxplayer oynatıcısı donanım hızlandırma+ modunda gayet akıcı. Logitech z5500 kullanıyorum gayet mükemmel dts ses deneyimim var. Sorunuzun asıl amacına gelirsek elimden geldiğince masumca cevaplayayım, artık cccam server yok iptv server bulmanız ve haliyle sorduğunuz yayınları da web üzerinden izlemeniz gerekecek.

• quote:

Sorduğunuz cihaz uydu özelliği olmayan( bundan kesin emin olamadım gerçi) android tabanlı bir media player. Yani cccam kullanmanız mümkün değil. Ama iptv özelliği var. Bu cihaz benzerlerini aliexpres v.b sitelerden 60 dolar civarında satın alabilirsiniz. Muhtemelen de 10 gün ie 1 ay arasında teslim ederler. Satıcıya 20 dolar yaz derseniz de gümrüğe takılmaz. Zaten satıcılar demeseniz de öyle yaparlar. Cihazın TV nizi tablete dönüştürdüğünü varsayın. Parmaklarınız yerine de mouse kullandığınızı. Bu sayede kodi, iptv imkanlarından faydalanırsınız. Web üzeinden dizi ve filmleri izlersiniz. Bazılarında optic çıkışta olduğundan dts sesleri çözmek üzere anfi vb cihazlarla sinema keyfi yaşarsınız. Standart smart tv lere oranla çok daha fazla yeteneklidir bu cihazlar. Tavsiyem en az 2gbram 16 gb rom olan modelini tercih edin. Amlogic s912 chipli olanlar bu ara revaçta ve oturmuş vaziyette. Alacağınız modeli freaktab forumda araştırın. Yenilenen custom romlar burada yayınlanır. Arkasında birileri varsa uzun süre güncellemede sıkıntı yaşamazsınız. Ben yıllardır beelink kullanıyorum bir süredir de gt1 modelini. Sanıyorum forumda en popüler olan da bu beelink g1 s912. Cihazla gelen yazılımda ufak tefek sıkıntı yaşamıştım ama bir süre önce güncelleme yaptım. Sıkıntı yaşadığım sorunlar da çözüldü. 1080i üzeri çözünürlük denemedim çünkü tv desteklemiyor. Hevc formatları 10bit olan 1080i de mxplayer oynatıcısı donanım hızlandırma+ modunda gayet akıcı. Logitech z5500 kullanıyorum gayet mükemmel dts ses deneyimim var. Sorunuzun asıl amacına gelirsek elimden geldiğince masumca cevaplayayım, artık cccam server yok iptv server bulmanız ve haliyle sorduğunuz yayınları da web üzerinden izlemeniz gerekecek.

Tesekkurler bilgiler icin

• quote:

Merhaba,
    https://tr.aliexpress.com/item/Android-7-1-4K-TV-Box-3G-32G-H96-Pro-Plus-Amlogic-S912-Octa-Core-64Bit/32817639939.html?spm=a2g10.search0104.3.10.zsLzhN&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10152_10065_10151_10068_10172_10326_10084_10083_10080_10307_10082_10081_10110_10137_10111_10060_10112_10155_10113_10114_10154_10056_10055_10054_10312_10313_10059_10314_100031_10099_10078_10079_10103_10073_10102_10052_10053_10142_10107_10050_10051,searchweb201603_16,ppcSwitch_5&btsid=6bc05342-a5e3-4690-93f4-c44dcf75d469&algo_expid=938dfe46-118d-4ea7-aac3-e47638d0513e-4&algo_pvid=938dfe46-118d-4ea7-aac3-e47638d0513e

Bu cihazı düşünüyorum. Benim tek düşündüğüm nokta DTS ve Dolby Digital sesleri optik kablo ile passtrought şeklinde kayıpsız almam önemli. Yani bu sesleri açıyor mu? Ses sistemim Sony DAV-DZ740.

• aydemir86 A kullanıcısına yanıt
    Bu cihazı da sizin ses sistemini de bilmiyorum. Neticede DTS kodlanmış sesi sizin ses sisteminize iletecektir sesi sisteminiz çözecek zaten. Sizi yanıltmamak adına, benim ses sistemim diğer evimde ve 15 güne kadar taşıyacağım , tekrar deneyip iletirim. Bir süredir kullanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hodoras -- 6 Eylül 2017; 10:36:51 >
  • quote:

Bu cihazı da sizin ses sistemini de bilmiyorum. Neticede DTS kodlanmış sesi sizin ses sisteminize iletecektir sesi sisteminiz çözecek zaten. Sizi yanıltmamak adına, benim ses sistemim diğer evimde ve 15 güne kadar taşıyacağım , tekrar deneyip iletirim. Bir süredir kullanmıyorum.

satıcıya sordum cevabı malesef efendim dts, Dolby desteklemiyor dedi. Ulan madem desteklemiyor niye özelliklere dolby, dts logosu atıp yaniltiyon Allah'ın Çinlisi

• aydemir86 A kullanıcısına yanıt
    DTS ile ilgili şöyle bir yanılgı var. İşlenen dosya üzerinde biliyorsunuz bir ses bir de görüntü dosyası oluyor. Bazı cihazlar bu ses kodlarını lisansları ve işleme yetenekleri ile çözebilirler. Bu cihaz uygun codec ile ac3 olarak kodlanmış bir veriyi hdmi yolu ile tv nize stereo olarak yada tv de varsa 5.1 o şekilde iletebilir. Ama DTS yada daha ileri ses dosyalarını çözebilecek donanıma sahip değil. Önemli olan bunu kayıpsız ve eş zamanlı iletebilmek. Sizin ihtiyacınız optic üzerinde bu sesi bu kodları çözecek olan cihazınıza göndermek. DTS kodlarını anfiniz çözdükten sonra kolonlara gönderilecek. Açıkçası Satıcı size kodu çözemediğini açıklamış ama asıl ihtiyacınızı karşılayabilceceğini anlatamamış. Daha basit anlatmaya çalışayım, kod çözen bir tvbox dts kodlanmış bir filmi hdmi yoluyla stereo olarak TV nizden seyrettirir olması gerekir ki böyle bir tvbox olduğunu sanmıyorum. Ama bu cihazda optic çıkış var ki bu da ses dosyalarını ne formatta olursa olsun sizin ses sisteminize anfinize yollar demek. Android olunca bu biraz karmaşık hale gelebilir. İyi kötü bilgimle okuduklarımla cevap vermek gerekirse örneğin bazı kodi uygulamalarında , media player uygulamalarında sorun çıktığı söylenmekte. Araştırmak lazım benim ses alma sorunum yoktu ama dts li bir filmi apartmanda izlemek cesaret isterdi. Şimdi müstakil bir eve taşınıyoruz deneme imkanım olacak.

Bende WD media player var. Ses hangi formatta ise onu algılar optik yada hdmi ile gonderir bozmadan 6kanalli ise 6 kanallı. Bu cihazdan emin degilim. Yabancı forumlarda da okudum satici da öyle deyince geri durdum biraz. 6 kanallı ac3 sesi stereo 2 kanal yada aac 2 kanal yaparsa hiç sasirmam.

Çine attığım msj

Hello there. I wanna buy this product. Do you support formats like AC3, DTS? Do you have passthrough? Dolby Digital and DTS. I have 5.1 audio system (Sony DAV-DZ740) Can I get separate sound from each channel?

Cevaben,

Sorry , not supported , thanks.

• Merhaba,

beelink gt1 ultimate mi yoksa h96+ pro mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YunusPhp

Merhaba,

Bende aynı soruyu soruyorum. Yorumlara göre ikisinden birini alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: feykbey

quote:

Merhaba,

UP
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: feykbey

quote:

Merhaba,

UP

H96pro dahaiyi gibi geldi bana yine de karı siz verin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.