Şimdi Ara

3 Sistem arasından hangisi alınmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
2.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 Tane sistem topladım, aralarında çok küçük farklar var ancak insan kararsız kalıyor.

İlk sistem teknobiyotikten toplandı, total fiyat 4152tl

İkinci sistem sinerjiden toplandı, fiyatı 4234 tl
    (Bu sistem alınırsa ekran kartı teknobiyotikten 1660 super alınacak, sinerjide denk fiyata satılan bir kart koydum)

3. sistem incehesaptaki şu sistem: (işlemcisini ryzen 5 1600 ile değiştirince 4200tl yapıyor)
    https://www.incehesap.com/clutch-2616-oyun-fatih-i-r5-2600-fiyati-44441/

Hangisi alınırsa ramden 1 tane daha alıp dual yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xGlorfindel -- 18 Mart 2020; 21:19:59 >

• bütçe 5500 dü ne oldu baya düşmüş
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Hocam sorma.. Erasmus ve İtalya mahvetti beni. 5500ü rahat verebilecekken 4000e düşmek zorunda kaldım. Zar zor su sistemleri topladım kötü psular falan koydum ama napalim...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 8 GB ram artık yetmiyor ne yap et 16 GB a yükselt onu

• yazdım zaten bir tane daha alcam diye
  • xGlorfindel kullanıcısına yanıt
    Pardon alt kısmı görmemişim.

öyle pc yapacagına hiç pc yapma daha iyi zaten dovizde patladı artık düzgün pc 4000 e hayal
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

öyle pc yapacagına hiç pc yapma daha iyi zaten dovizde patladı artık düzgün pc 4000 e hayal
    neabayım pcsiz yaşanmıyo. Eskisini de sattık para gelcek diye. Yıllarca r7 370li sistemle takılmış adamım ben bana koymaz ayar düşürmek falan. Gönül isterdi 6-7 bine sistem dizmek ama elde olanla devam edicez
    2.el bakıcan

ryzen 1600 12 nm sıfır

anakart b450m s2h 450 ortalama

ram 8gb 3000 ram 2.el bak

ekran kartı 2.el rx580

kasa psu ssd sıfır bakıcan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 18 Mart 2020; 23:1:9 >
    Bahsettiğin parçaların 0ları da o fiyatlara yakın zaten. Alacağım psu dandik evet ama garanti süresüince kullanırım, garantisi bitince değiştiririm. 2. ele karşı önyargımı kıramadım bir türlü. 3 sistem arasında bir tercihin yok mudur hocam?
    evet biraz baktım millet keriz avında
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

evet biraz baktım millet keriz avında
    aynen. millet 2. el ürünü aldığı fiyata falan satmaya çalışıyor. ya da 0 fiyatına bakıp 100tl aşağısına koyuyor. 2. el piyasası aşırı saçma şu an
    buyur bir sistem yaptım fiyata satın aldıgında kargo ücretide ekle

Hocam RAM'i dual yapıp ekran kartından kısmışsın. 1660 super 5500xtden baya hızlı bi kart. Yaklaşık %20 kadar. Dual RAM de çok önemli ama not düştüğüm üzere sistemi aldıktan 1 ay kadar sonra aldığım RAMden bir tane daha alıp Dual channela geçeceğim.

• 1600 ler dark psular bilmem ne marka kasalar 8gb ram daha dün bana neler anlatıyordun şimdi nerelere düşmüşsün.

yanlız sinerjide yaptıgınız sistemde 1650 süper var

birden ramden düşşem 200 tl gelcek zaten koydugum kart 1400 1600 olcak 1600 e 1660 süper varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 18 Mart 2020; 23:17:42 >
    Sinerjiden sipariş edecek olursam ekran kartsız sipariş edip teknobiyotikten 1740tlye 1660 super alcam. sinerjide 1660 super pahalıydı. sinerjide 1740tlye hangi kart varsa onu koydum. finalde oluşacak fiyatı anlamak için.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.