Şimdi Ara

3.Sınıfım KPSS A'ya Girebiliyor muyum?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu sene Ekonometri 3.Sınıfa geçtim. Bildiğim kadarıyla çift sene olduğu için KPSS 2018'e girebileceğim.(Giremezsem bile seneye kesin gireceğim için şimdiden başlayacağım çalışmaya) Ama KPSS hakkında pek bir bilgim yok. Geçen sene Lise KPSS'ye girdim ama Lisans KPSS çok karışık geldi. Bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.

1-) Ekonometri 3.sınıf olarak KPSS A'ya girebiliyor muyum?

2-) Bu sene girsem ve yüksek bir puan alsam hakkım gelecek seneye devreder mi?

3-) Şimdi ben KPSS A'ya gireceğim sanırım ama hangi oturumlara girmem gerekiyor? Genel Yetenek-Genel Kültür var bir de İktisat, Çalışma Ekonomisi, Ekonometri gibi derslerin sınavları varmış hepsine girecek miyim yoksa bazılarına mı girilecek?

4-) KPSS B Lise ve önlisans oluyor sanırım lisanslarda girebiliyor mu? devlet dairesinde memurluk filan var mı yoksa şoför,aşçı,kaloriferci gibi meslekler mi alınıyor?

5-) KPSS A'da kazandıktan sonra kesin mülakat mı oluyor? Direk puanı alıp atanılarak başlanan meslek yok mu?

6-) Bana tam olarak nasıl ve hangi derslere hazırlanabileceğimi anlatabilir misiniz? Ona göre başlayacağım.

7-)Dersaneye gitsem mi? Evde çalışayım diyorum ama okulum da var ve dikkatim dağılmaya müsait disiplin açısından daha mı iyi olur diyorum?

8-) KPSS sınavları ne zaman yapılıyor? Bir de KPSS dışında başka sınavlara da girmem gerekiyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.