Şimdi Ara

3 seti bi çırpıda yapma VS circuit olarak antrenmana yayma?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3 x 8 Dumbell Press
    3 x 8 Barfix
    3 x 8 Dips

yerine

3x Circuit:
    1 x 8 Dumbell Press
    1 x 8 Barfix
    1 x 8 Dips

Yani birincisinde dumbell press hareketini 3 set yapıp antrenman boyunca bir daha yapmazken ikinci yöntemde 1 set dumbell press, 1 set barfix, 1 set dips yapıp bu "halka"yı(circuit) 3 kere tekrarlıyoruz.

Deneyimsel olarak circuit düşüncelerim:

1. Aletlerde sıra bekletmiyorsun. Böylece o baskıyı hissetmiyorsun. Aleti hemencecik sırada bekleyen elemana teslim edip vicdanın rahat oluyor.
    2. Daha fazla kalori yaktığımı düşünüyorum. Beni daha çok yoruyor, daha hareket halinde bırakıyor.
    3. Aynı bölgedeki büyük kas gruplarını çalıştırmayan, her gün aynı olan full-body bir programa sahip olduğum için bu hareketler arasında hiç dinlenme yapmıyorum. Diğer yönteme göre 10 antrenman başına dinlenmediğim için 10 dk daha kısa sürüyor. Kısa bir duş alacak kadar yeterli oluyor.
    4. İkinci ve üçüncü nedenden ötürü otomatik olarak HIIT yapmış oluyorum. VO2Max'ı zorluyorum.
    5. Dayanıklılığım, formum düşük seviyede. Bu yüzden en kısa sürede maksimum enerjiyi harcamak istiyorum. Bu yöntem ise buna bire bir.
    6. Sabit bir yerde durmayı sevmeyen birisiyim. Salonu bol bol turluyorum, ferahlatıyor. İyi geliyor.

Ancak daha fazla öğrenmek istiyorum. Bununla ilgili bilimsel açıklayabilecek link atabilir misiniz? Veya deneyimlerinizi söyleyebilir misiniz?

• saçma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normalde setler arası dinlenirken circuit yaparken superset gibi dinlenmeden yapıldığı durumda benim gücüm ilk setten sonra çok düşüyor. Diğer setlerde çok ağır giremiyorum ve güç antrenmanı değil de yağ yakmaya yönelik oluyor biraz daha. Hedef neyse o doğrultuda program uygulamak daha mantıklı. Ben maximum ağırlıkta gücüm yettiği yerden sonra drop yapıyorum bu aralar. Dönemsel olarak farklı setler denemek genetik olarak uygu luğunu ve gelişimin açısından kendini tanımana imkan veriyor. Herkeste aynı sonucu vermiyor aynı çalışmalar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.