Şimdi Ara

3.Seneye Kalanlar [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
11
Favori
2.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar.Açıkçası böyle bir konuyu bile açmak benim moralimi bozuyor ama hepimiz türlü nedenlerle hayallerimiz için 3.seneye kalacağız.bu konuda birbirime yardımcı olup geçen senelerde yaptığımız hataları,yapmamız gerekenleri,sınav için nasıl bir çalışma yapmamız gerektiğini yazalım.Umarım yararlı bir konu olur.

ÖNSÖZ

hepimizin bi nedeni oldu.Az çalıştık, düzenli çalışmadık,sınav anında şansızlıklar oldu,ailevi sorunlar vb. hatta bazılarımız 30-10 bine bile girse yinede hayallerinde yer için 3.seneyi göze aldık.İnşallah hepimizin yüzü 2016 tercihlerinde güler.

Size biraz kendimden bahsedeyim.İlk sene barajı zar zor geçmiştim.meslek liselisi barajı geçince şükreder diye bir laf vardır ama ben hiç oralı olmadım.turizm ve besyo gibi alternatiflerim oldu ama ben nedense hep iyi okulda iyi bir bölüm istiyordum.Bu yüzden 2.seneye kalmıştım.Bu sene ise temel şeylerde vakit kaybettim düzenli çalışamadım.ve 200.bine girdim.Aslında az çok çalışmıştım ama biryerlerde hata yaptığımı biliyordum.Ailem artık "oğlum 2 yıllık felan yaz git diyordu.Onlarda haklıydı tabi bir an önce üniversiteye gitmemi istiyorlardı.Ama aklıma hayallerim geldi.hukuk istiyordum ama hukuk için iyi bir çalışma edememiştim.Ve ailemi 3.seneye ikna edip bir an önce ders çalışmaya başladım.(2 hafta oldu) Benimde eksikliklerim vardı matematiğim çok kötüydü 10 net etmiştim hatta tüm arkadaşlarım" boşver seneye çalışıp yine edemezsin" diyorlardı.Ama aklıma başaranlar geldi.Bir akrabam ilk senesinde barajı geçemedi.2.senesinde 300 küsür bir puan aldı.Ama 3.senesinde sağlam çalışıp tm2 460 puan alarak hayalindeki okul olan ankara hukuk u kazandı.Kendisiylede görüşüyorum açıkçası bana çok yardımcı oluyor.

Arkadaşlar neyse fazla uzatmayalım burda nasıl bir çalışma yapacağımızı, hedeflerimizi ve özel kolej felan işlerini yazalım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• geçen sene 48 bindeydim herkes bana senden bu kadar olur çok zorlama seneye girsen yine olmaz dedi annem babam dahil. Ben kabul etmedim 3.seneye kaldım bu sene sıralamam 11 bin geldi hayalim olan hukuka gideceğim bu sene inşallah

öyle çok da çalışamadım bazı durumlardan ötürü. sene boyu iyi bir çalışmayla çok iyi yerler kazanmak içten bile değil kısacası 3.seneden korkmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pardaillan'

geçen sene 48 bindeydim herkes bana senden bu kadar olur çok zorlama seneye girsen yine olmaz dedi annem babam dahil. Ben kabul etmedim 3.seneye kaldım bu sene sıralamam 11 bin geldi hayalim olan hukuka gideceğim bu sene inşallah

öyle çok da çalışamadım bazı durumlardan ötürü. sene boyu iyi bir çalışmayla çok iyi yerler kazanmak içten bile değil kısacası 3.seneden korkmayın

Senin adına sevindim dostum.inşallah istediğn hukuk fakültesi gelir.Açıkçası ailem eş dost arkadaş hepsi "kapasiten bu kadar seneye 300 geçersin anca" diyorlar.Onlarda haklı aslında 2.sene fazla çalışmadım.Bak sen yine 43.bin yapmıştın.Bakalım zar zor ikna ediyoruz.Tercihlerede 20-30 puan fazla yerleri yazdım.Matematiğe başladım 0 dan.hedefim ocağa kadar 25 net yapmak.(tr sosyal zaten hep 30 sınavda çok soruda sıkışıp 25 ettim onlardan)

Senin gibi başaranları görmek açıkçası hem brni hemde benim gibi 3.seneye kalacaklar için çok güzel şeyler.Çalışma azmi getiriyor doğrusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: BayGlock

Evet arkadaşlar.Açıkçası böyle bir konuyu bile açmak benim moralimi bozuyor ama hepimiz türlü nedenlerle hayallerimiz için 3.seneye kalacağız.bu konuda birbirime yardımcı olup geçen senelerde yaptığımız hataları,yapmamız gerekenleri,sınav için nasıl bir çalışma yapmamız gerektiğini yazalım.Umarım yararlı bir konu olur.

ÖNSÖZ

hepimizin bi nedeni oldu.Az çalıştık, düzenli çalışmadık,sınav anında şansızlıklar oldu,ailevi sorunlar vb. hatta bazılarımız 30-10 bine bile girse yinede hayallerinde yer için 3.seneyi göze aldık.İnşallah hepimizin yüzü 2016 tercihlerinde güler.

Size biraz kendimden bahsedeyim.İlk sene barajı zar zor geçmiştim.meslek liselisi barajı geçince şükreder diye bir laf vardır ama ben hiç oralı olmadım.turizm ve besyo gibi alternatiflerim oldu ama ben nedense hep iyi okulda iyi bir bölüm istiyordum.Bu yüzden 2.seneye kalmıştım.Bu sene ise temel şeylerde vakit kaybettim düzenli çalışamadım.ve 200.bine girdim.Aslında az çok çalışmıştım ama biryerlerde hata yaptığımı biliyordum.Ailem artık "oğlum 2 yıllık felan yaz git diyordu.Onlarda haklıydı tabi bir an önce üniversiteye gitmemi istiyorlardı.Ama aklıma hayallerim geldi.hukuk istiyordum ama hukuk için iyi bir çalışma edememiştim.Ve ailemi 3.seneye ikna edip bir an önce ders çalışmaya başladım.(2 hafta oldu) Benimde eksikliklerim vardı matematiğim çok kötüydü 10 net etmiştim hatta tüm arkadaşlarım" boşver seneye çalışıp yine edemezsin" diyorlardı.Ama aklıma başaranlar geldi.Bir akrabam ilk senesinde barajı geçemedi.2.senesinde 300 küsür bir puan aldı.Ama 3.senesinde sağlam çalışıp tm2 460 puan alarak hayalindeki okul olan ankara hukuk u kazandı.Kendisiylede görüşüyorum açıkçası bana çok yardımcı oluyor.

Arkadaşlar neyse fazla uzatmayalım burda nasıl bir çalışma yapacağımızı, hedeflerimizi ve özel kolej felan işlerini yazalım..

Hocam ayni yolun yoldaşıyız ilk 150.000 e göremedim ama hep hayalimde hukuk var di kibrisa gitmek istemedim ailem pdr ve psikolojide israr etti ama dinlemedim inşallah bayramdan sonra sağlam bir valisma yapip ilk 5.000 e girmek istiyorum kararli ve hirsliyim bu konuda

• Şuan herkes tercihleri bekliyor galiba.

• BayGlock kullanıcısına yanıt
    Aşırı derecede kalmak istiyorum ve yapabileceğimede inanıyorum ama ailem bana inanmıyor ve benden nefret ediyor.ilk sene 220k tm1 bu sene 108k tm1 kalamayacağım galiba anlatamıyorum anlamıyorlar anlamak istemiyorlar... destek çok önemli benimkiler ise kösteğin önde gideni

edit:ilk sene hiç kitap açmadım ikinci senede açmadım sayılır sadece dersden aklımda kalanlarla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gladiotor -- 12 Temmuz 2015; 17:34:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gladiotor

Aşırı derecede kalmak istiyorum ve yapabileceğimede inanıyorum ama ailem bana inanmıyor ve benden nefret ediyor.ilk sene 220k tm1 bu sene 108k tm1 kalamayacağım galiba anlatamıyorum anlamıyorlar anlamak istemiyorlar... destek çok önemli benimkiler ise kösteğin önde gideni

edit:ilk sene hiç kitap açmadım ikinci senede açmadım sayılır sadece dersden aklımda kalanlarla.

Kardeşim gerçekten bu see sağlam çalışacaksan aileni ikna et.

Evet arkadaşlar 3.seneciler nerde yahu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rez alalım birkaç güne geliyom.

• Bende ilk sene hastalığımdan dolayı 1 soru dahi çözmeden (abartmıyorum gerçekten 1 soru bile cözmeden girdim) barajı zar zor geçtim. 2. senem yani bu sene tmde 110k lardayım ama hic temelim yoktu bu sene temelim oturdu. Yinede puanımdan yüksek yerleri tercih yaptım. En düşük tercihim puanımdan 20 puan fazla, gelir mi gelmez mi bilmiyorum.Gelmezse 3. seneye kalıcam. Umarım iyi şeyler yaparız. Ayrıca hiç dersaneye gitmedim.
  • Ben de vağğrım malesef

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gençler hiç dershaneye gitmedim.malumunuz kapatılmadı dershaneler.sizin görüşünüz nedir? Yine evdemi yoksa dershane mi? Dershane olarak eğer gitmeye karar verirsem fem e giderim.Çünkü final çözüm e giden çoğu arkadaşım barajı zor geçti.evet onlar hiç çalışmadı ama günde 4-5 saat ders oluyor?

• ben 3. seneme kaldım 2. senemde 100k 3.sene 27k ben saha iyi yapmayı bekliyodum aksilikler yada hayırlısı böyleymiş. böyle bir yolda aile desteği çok önemli onlar tam destekse 1-0 önde başladınız demektir.
  • İlk sene 38k ikinci sene 15k bu sene hedef ilk 2k hadi insallah.

• 200 bindeydim geçen sene bende bu sene 34 bin umarım çekersin tm yim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thees

200 bindeydim geçen sene bende bu sene 34 bin umarım çekersin tm yim

Geçen seneye göre çok iyi dostum.
    *
    Herkes tercihlerin açıklanmasını beklıyor galiba, belkı bir son umut?

Artık kıtap ve çlışma stılı tavsıyelerıne başlayalım arkadaşlar ne dersiniz? Ne kadar erken o kadar iyi.Birde şu dershane işine bi açıklık getirelim.Benım özellikle matematik çok kötüydü o kadar üstünde durduk ygs de 10 net geldı.Dershaneye gitmeyip evde çalışmıştım.Bu yüzden bu senede ofsayt olmasından korkuyorum..

• Raffik 3. Senede çalışmayıp yatarsan senden malı salağı vasıfsız koyun insan yoktur ben şahsen 2.seney kalıyorum benim için üniversitenin bölümün önemi yok ailem utanmasın istiyorum

• Ben de maalesef yerleşip hazırlanacağım 2.senem de psikolojik olarak çok fazla yıprandım mecburen en azından elimin altında bir garantim olmalı diye düşündüm zaten hedefim öyle yüksek değil 80-130 arası işimi görür mf4 üniversitem ne zaman başlarsa o zaman ders çalışmaya başlayacağım.

Not olarakta ben başarılı bir öğrenci değilim ama şu 2 yılda gördüğüm tek şey bu sınav Matematik'ten ibaret arkadaşlar diğerleri bir şekilde yapılır yapılıyor ama Matematik iyi değilse özellikle sayısalda belirli bir sıralamanın üzerine çıkmak imkansız diğerlerine 1 çalışıyorsanız Matematiğe 3 çalışın nacizane tavsiyem budur.
  • Helal size be böyle giderse 25-30 yıl sonra siz de üniversiteli olacaksınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baltali ilah

Helal size be böyle giderse 25-30 yıl sonra siz de üniversiteli olacaksınız.

Hangi bölüme gidiyorsun kaç puan aldın bilmiyorum.Seni tanımıyorum.Zaten mesaj sayın 0. %95 annenın telefon numarasıyla üye olmuş birine benzıyorsun.

ister 10 sene sonra gırerız bu senide ilgılendırmez.Gıt facede mizah yap. Konuda 3.seneye kalanlar yazıyor.Her halta atlama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baltali ilah

Helal size be böyle giderse 25-30 yıl sonra siz de üniversiteli olacaksınız.

takmayın ya siz bunu , sürekli bir karamsar , canı sıkıldıkçada iibf ye sarar . kalanlara başarılar dilerim , 3-4 sene pek önemli değil ileride görüceksiniz .
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.