Şimdi Ara

3 Pin fan çoklayıcı - Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar benim anakartda 2 adet fan girişi var biri cpu fan (4pin) biride 3 pin onada egzoz fan bağlı.
    Benim kasamın önünde bir fan daha mevcut onu ara kablo ile molexe bağladım ama bu sefer de son hız döndüğü için biraz ses yapıyor açıkcası.
    Ben bunu nasıl çözebilirim? fan çoklayıcı alıp cpu fan bölümüne taksam olur mu herhangi bir sıkıntı ?

• Yardımcı olacak yokmu ?
  • ClaymoreCountry C kullanıcısına yanıt
    Bios Ayarlarından Değiştirilebilir Anakartınız Marka Modeline Bağlı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SYS_FAN yazan kısma taksanız daha iyi olur çoklayıcıyı.
  • Bios dan fanın rpm sı degistirilebilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • StG 44 kullanıcısına yanıt
    Egzoz fanın takılı olduğu yere mi?
    Oraya çoklayıcının mesafe yetmiyor hocam büyük ihtimalle.

CPU fan a taksam ne olur ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClaymoreCountry

Egzoz fanın takılı olduğu yere mi?
    Oraya çoklayıcının mesafe yetmiyor hocam büyük ihtimalle.

CPU fan a taksam ne olur ?
    hocam çoklayıcıyı fan girişine takacaksınız.
    https://urun.n11.com/kablolar/fan-coklayici-y-pwm-kablosu-5025p-splitter-4-pin-switch-3-pin-2-p-P222626057

fanın kablosunun uzunluğu yeterliyse SYS_FAN'a takın. yeterli gelmezse öyle deneyin CPU_FAN'a. büyük ihtimal yine çalışır fakat CPU sıcaklığına göre değişir hızı ikisi birlikte olacağı için. sabit devirde de çalıştırabilirsiniz tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StG 44 -- 22 Mayıs 2020; 20:45:6 >

• StG 44 kullanıcısına yanıt
    Hocam ön kasa fanını takıcam ya onu sabit devire alırım o zaman çünkü şuan molexe bağlı son hız ses çıkarıyor ya.
    Sabit devir ayarı yapabilirim değilmi dediğiniz gibi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClaymoreCountry

Hocam ön kasa fanını takıcam ya onu sabit devire alırım o zaman çünkü şuan molexe bağlı son hız ses çıkarıyor ya.
    Sabit devir ayarı yapabilirim değilmi dediğiniz gibi?
    BIOS'ta yapılıyorsa yapabilirsiniz hocam ya da program yüklersiniz Argus Monitor gibi.

aslında çoklayıcıya da gerek yok, 12V > 7V/5V dönüştürücüler oluyor, fakat şimdi bulamadım satışta yok sanırım. kontrol edemezsiniz fanı ama en azından fan hızı düşer sonda çalışmaz. kendiniz de yapabilirsiniz pin yerlerini değiştirerek.

https://store.donanimhaber.com/40/a9/55/40a955afe5d4a5723ca5093aaf50cc7b.png

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.