Şimdi Ara

3 Milyon suriyeliye vatandaşlık verilirse mhp tek başına iktidar olur (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Metin2nin Demircisi

quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Allah Allah diyip soysunlar ülkeyi o zaman dur bi dakika zaten öyle değilmiyiz😒

Saçma

Herhangi bir muhalefet partisi soymaz mı sanıyorsun sen? Fırsatını bulan çalar. O çalan kişiler bunun hesabını Allah'a verir. Hepsine çalıyor diyemeyiz ayrıca. Aralarında illaki dini bütün, hakiki Müslüman vardır. İnşallah ülkemizin başına bu gibi helal sütü emmiş kullar geçer.

Ek olarak çalmak var, çalmak var. Biri çalıp kimseye göstermez, bir diğeri ise çaldığı pastadan birkaç dilimi halkı için ayırır.

Sen hizmete bakacaksın. Her şeyde bit yeniği aramayın. Eğer devlet bir şey yapıyorsa halkını düşündüğü için yapıyordur.

Diyanet başkanı mercedes Mehmet gelmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: iniyesta

quote:

quote:

Saçma

Herhangi bir muhalefet partisi soymaz mı sanıyorsun sen? Fırsatını bulan çalar. O çalan kişiler bunun hesabını Allah'a verir. Hepsine çalıyor diyemeyiz ayrıca. Aralarında illaki dini bütün, hakiki Müslüman vardır. İnşallah ülkemizin başına bu gibi helal sütü emmiş kullar geçer.

Ek olarak çalmak var, çalmak var. Biri çalıp kimseye göstermez, bir diğeri ise çaldığı pastadan birkaç dilimi halkı için ayırır.

Sen hizmete bakacaksın. Her şeyde bit yeniği aramayın. Eğer devlet bir şey yapıyorsa halkını düşündüğü için yapıyordur.

Diyanet başkanı mercedes Mehmet gelmiş

Avatarına AB bayrağı koyan batı özentisi Oliver gelmiş.

• Ne içtin sen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: anticor

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cevaba123

quote:

quote:

quote:

quote:

Saçma

Ya hu buraya cıkmıssın ve din siyaseti yapıyorsun..İyi o zaman alim efendi kul hakkı nedir? büyük bir günahmıdır mesela? islamda en kücük hakkın hesabı sorulur mu sorulmaz mı alim efendi? Bir baba evine haram lokma soktugunda hesabı sadece haramı getiren babadan mı sorulur yoksa o haramı yiyenlerden de sorulur mu..Buyur acıkla bizleri aydınlat bu konularda..Cıkmıssın birde halkı için çaldıya getiriyorsun, sonrada gerçek müslümanlıkdan bahsediyorsun..Ne tür bir animasyonsun sen ya da nasıl bir çelişkisin...Sizin gibiler oynadıgınız bu filmle islamıda karalıyosunuz başkalarının düşüncelerine direkt etki yapıyorsunuz içimizdeki misyonerler gibisiniz...

Ben diyorum ki; hangi parti başa geçerse geçsin çalacaktır. Yani özünde, fıtratında vardır. Ben çalsın istemiyorum, kul hakkı büyük günah ama eğer çaldıysa bile bu para Müslümanlar için harcanmalı.

Yaptığı şey günah bile olsa Müslümanların iyiliği için yapılmış ise Allahü teala cezasını hafifletir.

Sana şöyle açıklayım;

Bir insan 1 hafta boyunca aç kalıp, 1 lokma yiyecek bir şey bulamaz ise fırından ekmek çalması mazur görülebilir.

Ama şeytanın aklına uymuş, lüks düşkünü, keyfi için çalarsa o zaman bunun yaptığı daha büyük günahtır.

Tekrar söylüyorum, çalınsın istemiyorum ama çalmayan HİÇ KİMSE YOKSA o zaman hayır için çalana oy veririm. Müslümanların refahı için.

Öncelikle yapardı ederdi olurdu olacaktır yapacakdırlarla konusunca sahte bir medyum gibi duruyorsun burdan bakınca..Yok eger gerçek bir kahin oldugunu falan düsünüyosan sana yardım edelim.Mesela bi kehanet isteyelim senden yarın bi loto at yarısı vb bi iki tane tiyo verde millette senden nasiplensin ozaman..Cunkı kım iktidara gelse çalar yapar eder diyorsun, Simdi söyle bakalım alifm efendi senin yaptıgın iftiraya girmiyor mu? iftira kul hakkı degıl mı?...İkinci mevzuya gelirsek ya sen herhalde farklı bi ülkede yaşıyorsun..Öyle ki makam araçlarıyla gezen gemicikler sahiplerini öyle bi lanse ettinki 1 lokma ekmeğe muhtaç yapmıssın..Ayrıca biraz kafanı kullan devletin başına kım gelırse gelsın eger çalıyorsa israildeki hahamın cebınden gitmiyor o para senin cebınden gidiyor..Benım icin caldıya gitirmeye calısırken senden çalındıgını bılmıyorsun daha..Ya senın kafan çok karışmış ya da karıştırmıslar dıyelım ya da sen rol yapıyorsun bi insan bu kadar kör olamaz..

Kör olan asıl sizlersiniz. Şu dönen oyunları göremiyorsunuz. Bir resme bütün olarak bakamıyorsunuz. Hep görmek istediğiniz gibi görüyor, yorumluyorsunuz.

Ben geçmişteki yaşanmışlıklara bakarak konuşuyorum. Bu ülkede Ak parti öncesi bir hayrı olmamış hükümetleri bildiğim için konuşuyorum.

Sizin tek amacınız muhalefet olmak.

Köprü yapılır beğenmezsin, uçak yapılır beğenmezsin, silah yapılır bu kopya olmuş dersin. Bu devlet sana nasıl yaranacak be adam? Oturduğun yerde lak lak yapacağına git ülken için bir şeyler üret.

Nette ateist bloglarını okuya okuya beyniniz sulanmış.

Ak partiden öncesi bir çöp yapılmıyordu ülkeye hey yavrum hey.

Birine cevap vereceğim!..

Köprü yapılır beğenmezsin!..

Bu söze karşılık o yapılan köprünün geçiş ücreti 120 TL * ayda 5 kez gidip lese 1200 TL eder. Asgari ücretli biri de 1300 TL!..

Ya bırak bu ayakları köprü vs kendi yapmıyor zaten. Birine veriyor ve onlar yapıyor. Özel yani... Hem de günde 75.000 araç geçmezse benim vergimle tamamlayacaklar o parayı!... Böyle köprünün taaa içine ...

Ülkenin kalkınması için vergiler şarttır. Biz kimseyi sömürmeden gelişen bir ülkeyiz. Bu yüzden biraz fazla vergi alınmasına ses çıkarmamak lazım. Her şeyde art niyet aramamak lazım.

Fiyatı konusunda haklısın, çok pahalı umarım yetkili kişiler gerekli düzenlemeyi yapar.

Biraz vergi mi?

Ulan Türkiye'deki vergi anlayışı sadece adı vergi, fiilen aslında ülke vatandaşlarını SÖMÜRÜ'dür.. Daha anlamadınız mı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Saçma

Ya hu buraya cıkmıssın ve din siyaseti yapıyorsun..İyi o zaman alim efendi kul hakkı nedir? büyük bir günahmıdır mesela? islamda en kücük hakkın hesabı sorulur mu sorulmaz mı alim efendi? Bir baba evine haram lokma soktugunda hesabı sadece haramı getiren babadan mı sorulur yoksa o haramı yiyenlerden de sorulur mu..Buyur acıkla bizleri aydınlat bu konularda..Cıkmıssın birde halkı için çaldıya getiriyorsun, sonrada gerçek müslümanlıkdan bahsediyorsun..Ne tür bir animasyonsun sen ya da nasıl bir çelişkisin...Sizin gibiler oynadıgınız bu filmle islamıda karalıyosunuz başkalarının düşüncelerine direkt etki yapıyorsunuz içimizdeki misyonerler gibisiniz...

Ben diyorum ki; hangi parti başa geçerse geçsin çalacaktır. Yani özünde, fıtratında vardır. Ben çalsın istemiyorum, kul hakkı büyük günah ama eğer çaldıysa bile bu para Müslümanlar için harcanmalı.

Yaptığı şey günah bile olsa Müslümanların iyiliği için yapılmış ise Allahü teala cezasını hafifletir.

Sana şöyle açıklayım;

Bir insan 1 hafta boyunca aç kalıp, 1 lokma yiyecek bir şey bulamaz ise fırından ekmek çalması mazur görülebilir.

Ama şeytanın aklına uymuş, lüks düşkünü, keyfi için çalarsa o zaman bunun yaptığı daha büyük günahtır.

Tekrar söylüyorum, çalınsın istemiyorum ama çalmayan HİÇ KİMSE YOKSA o zaman hayır için çalana oy veririm. Müslümanların refahı için.

Öncelikle yapardı ederdi olurdu olacaktır yapacakdırlarla konusunca sahte bir medyum gibi duruyorsun burdan bakınca..Yok eger gerçek bir kahin oldugunu falan düsünüyosan sana yardım edelim.Mesela bi kehanet isteyelim senden yarın bi loto at yarısı vb bi iki tane tiyo verde millette senden nasiplensin ozaman..Cunkı kım iktidara gelse çalar yapar eder diyorsun, Simdi söyle bakalım alifm efendi senin yaptıgın iftiraya girmiyor mu? iftira kul hakkı degıl mı?...İkinci mevzuya gelirsek ya sen herhalde farklı bi ülkede yaşıyorsun..Öyle ki makam araçlarıyla gezen gemicikler sahiplerini öyle bi lanse ettinki 1 lokma ekmeğe muhtaç yapmıssın..Ayrıca biraz kafanı kullan devletin başına kım gelırse gelsın eger çalıyorsa israildeki hahamın cebınden gitmiyor o para senin cebınden gidiyor..Benım icin caldıya gitirmeye calısırken senden çalındıgını bılmıyorsun daha..Ya senın kafan çok karışmış ya da karıştırmıslar dıyelım ya da sen rol yapıyorsun bi insan bu kadar kör olamaz..

Kula kulluk etme. Allah tektir. Tayyip değil. Sen de devletten yolunu buluyorsun belli oldu.

Dindar gözüküp çalana göz yum. Müslümanım diye geçin.

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır unutma.

• Tüm suriyelileri gectim çeyreğine bile verseler akp ye oy vermem birdaha. Ama tr de istihdam yapan, doktor, ileri seviye yazilim uzmanı vs gibi kişilere vatandaşlik verilmesine birşey demem.
    Zaten tümüne vatandaşlik verileceğini düşünmüyorum, bu akp nin intiharı olur.

• Hiçbir şey olmaz. Üstelik AKP'nin oyu artabilir. 3 milyon Suriyelinin oy potansiyeli 1 milyon 800 bin dolayındaymış. Tümü de AKP'ye basar, AKP iyice güçlenerek gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kazuya58

Tüm suriyelileri gectim çeyreğine bile verseler akp ye oy vermem birdaha. Ama tr de istihdam yapan, doktor, ileri seviye yazilim uzmanı vs gibi kişilere vatandaşlik verilmesine birşey demem.
    Zaten tümüne vatandaşlik verileceğini düşünmüyorum, bu akp nin intiharı olur.

İnsanin inanasi gelmiyor maalesef hocam umarim olmaz. Dedigin gibi insanlar varsa tabiki olsun ama o nitelikli nufus zaten avrupa ulkelerine kacti. Orada islerini de buldular calisiyorlar. Bize cogunlukla kurt asilli araplar kaldi maalesef. Vatandaslik olursa parti kurma ve oy verme haklari da var . Yarin obur gun hdp gibi bir parti daha cikmayacagini veya bunlarin hdp ye oy vermeyecegini kimse iddia edemez. Kendi ulkelerini sevseler zaten terk edip buralara gelmezlerdi. Kendilerini ait hissetmediklrri ulkeye neler yaparlar siz dusunun. Ureme potansiyellerinden bahsetmiyorum bile. Umarim gercek olmaz ben de sanmiyorum rte nin kendi ayagina sikacagini. Ama yapilirsa da engellemeye kimsenin gucu yetmez. Kendisine oy vermeyeceginicsoylwyen secmenicgozden kolaylikla cikarabilir cunku onun kat be kat fazlasi oy gelecek suriyelilersen. Neresinden tutsan elinde kaliyor kisacasi

• dünya yansa koyunun umurunda değildir o sadece kendi otunu yemeye bakar
  • Araplara en çok karşı çıkan parti (mecliste) chpdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: dephyr

mhp bi cacık olmaz tek basına iktidar olsa bile akpye sahip cıkar yine koltuğu onlara verirler zerre kadar inanmıyorum onlara hepsinin milliyetçiliği traş...

Chplisin dimi?

Bunu dedi.

• Kassady kullanıcısına yanıt
    Bikac nokta hariç tüm düşüncelerinize katılıyorum.
    Öncelikle kalbur üstü sığınmacıların hepsinin Avrupaya gittigi konuda yanılıyorsunuz. Örneğin bulunduğum kurumda 10 civari Arap akademisyen var ve yayin sayıları konusunda tr deki akademisyenlerin %99undan daha iyiler. Veya ana sistemimizde kullandigimiz cihazları aldigimiz bilişim sirketinin yazılım gurubu başındaki kişi bir sığınmacı ve tr de ona eşdeğer 3 4 kişi vardır.
    Tabi en iyilerin avrupada olma ihtimali daha yüksek...

Bizim muhalefet kara propagandayi cok iyi yaptığından ve hükümette doğru bilgileri halka aktarmak konusunda beceriksizsin olduğundan yanlış biliyoruz pekcok konuyu.

Facede vs akp Erdoğan taraftarı sayfalara bakinca vatandaşlık konusunda herkes muhalif, örneğin Erdoğan gönüllüleri diye bir gurupta oylamada 10bin kusur karşı cikmaya karsin sadece 700kusir kisi vatandaşlığa olumlu yaklaşmış. Ve bu sonuçlar Cumhurbaşkani danışmanına direk iletiliyor.

• quote:

quote:

Saçma

iste gercek bir musluman. simdi anlasildi turkiye de ve diğer musluman ulkelerde insanlar neden ateist oluyor.

• asıl hırhızlar atayizlerdir. onlar size vaadedilen cennetten sizi alıkoyarlar. onlara uymayın onların gideceği yer hiç kuşkusuz bunaltıcı ateşi olan derin kuyulardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kazuya58

Bikac nokta hariç tüm düşüncelerinize katılıyorum.
    Öncelikle kalbur üstü sığınmacıların hepsinin Avrupaya gittigi konuda yanılıyorsunuz. Örneğin bulunduğum kurumda 10 civari Arap akademisyen var ve yayin sayıları konusunda tr deki akademisyenlerin %99undan daha iyiler. Veya ana sistemimizde kullandigimiz cihazları aldigimiz bilişim sirketinin yazılım gurubu başındaki kişi bir sığınmacı ve tr de ona eşdeğer 3 4 kişi vardır.
    Tabi en iyilerin avrupada olma ihtimali daha yüksek...

Bizim muhalefet kara propagandayi cok iyi yaptığından ve hükümette doğru bilgileri halka aktarmak konusunda beceriksizsin olduğundan yanlış biliyoruz pekcok konuyu.

Facede vs akp Erdoğan taraftarı sayfalara bakinca vatandaşlık konusunda herkes muhalif, örneğin Erdoğan gönüllüleri diye bir gurupta oylamada 10bin kusur karşı cikmaya karsin sadece 700kusir kisi vatandaşlığa olumlu yaklaşmış. Ve bu sonuçlar Cumhurbaşkani danışmanına direk iletiliyor.

Vardir hocam ama dedigim gibi bu oran az. İyi olanlar ne kadar iyi olursa kotu olanlar da bizim ulkemizdeki kotulerden cok daha les durumda. Vatandasliga alirken sabikalarina bakicak deniyor ne sabikasi nerden biliyorsun bu adamin suriyedeyken katil gaspci olmadigini veya orda yapmadigi burada yapmayacagi anlamina geliyor mu ?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.