Şimdi Ara

3 milyar lira borç!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hâlâ aziz saksakciligi yapanlara gelsin
    Yeni yönetim 3 yıl şampiyon olmayıp sadece bu borca uğraşsa yine birşey demeye hakkınız yok
    Yazıklar olsun

http://www.fanatik.com.tr/2018/06/12/fenerbahce-nin-yeni-yonetimi-sasirdi-borc-3-milyar-tl-1377317

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıkıntı büyük kurun bu seviyesi işimiz zor tartısma konusunda bunu anlatmaya çalısıyoruz ama millettin umrunda değil.

• baris01 kullanıcısına yanıt
    Fenerbahçe iflasın bir tik üzerinde

Millet Ali koç a homurdanmaya başladı

Bu adam yılmaz vuralla anlaşsa yine sesimizi çıkarmamalıyız şu tabloda

• En son siz 200 milyon tl diyordunuz.

2.8 milyar tl artmış birden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aziz sadece dernek borcunu mu ne açıkladığında diğer takımın borçlarıyla dalga geçerken bizim borcumuz yok vs diye dolanıyordunuz.o zamanda söyledik Aziz gittikten sonra göreceksiniz diye ama dinletemedik.

3 takımda şuan çırpınıyo adeta bakalım nasıl doğrulacak beller.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Menemenci Kenpachi

Aziz sadece dernek borcunu mu ne açıkladığında diğer takımın borçlarıyla dalga geçerken bizim borcumuz yok vs diye dolanıyordunuz.o zamanda söyledik Aziz gittikten sonra göreceksiniz diye ama dinletemedik.

Hocam bir iki kişi haricinde kimse borcumuz yok diye dolanmıyordu herkes biliyodur fenerbahçe'nin borcunun en az 1.5milyar tl olduğunu ancak ben bile bu kadar beklemiyordum sadece günü kurtarıp 40m harcayıp şampiyon olma amacı olduktan sonra bu borçlar bitmez Fikret Orman'ı ne kadar sevmesemde kaç senedir bu konuda saygı duyardım bu seneye kadar menejere para yeedirmez sağlam transfer yapardı ama oda geçen seneki transfer döneminde kişisel hırslarına yenik düşüp Negredo Lens gibi oyunculara boş yere kontrat yaptı şimdi lens 4 yıl Negredo'da sanırım 2 yıl çok sağlam para alıcak aynı şekil Fenerbahçe'de Van Persie kanseri vardı Alper varki bide geçen sene Alper'le sözleşme imzaladılar bu arkadaş hiç bi işe yaramaz 3 büyükleri biraz karıştırsak bunun gibi onlara örnek buluruz şu anda en az borcu olan Beşiktaş ise bedelsiz gelen Cenk Tosun günü kurtarmak için tranfser döneminde 30m harcamak yerine kiralama formülüne gitme gibi sebeplerdendirki Beşiktaş'ın bile 1.9 milyar TL borcu vardı sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Menemenci Kenpachi

Aziz sadece dernek borcunu mu ne açıkladığında diğer takımın borçlarıyla dalga geçerken bizim borcumuz yok vs diye dolanıyordunuz.o zamanda söyledik Aziz gittikten sonra göreceksiniz diye ama dinletemedik.

Bu dernek borcu olayı nedir? Herkes diyor yok 100m dernek borcu falan. Fenerbahçe Derneği borcu yazıyorsa orada kastedilen Fenerbahçe klübüdür zaten, ayrı şeyler değil onlar. Zaten klüp dışında hangi dernek ne yapar da €100m borç yapabilir? Burada hangi mantık yürütülüyor anlayamıyorum.

Kulüp tüzüğü:
    http://cdn.fenerbahce.org/pic_lib/FBtuzuk7mart2016.pdf

Üşenenler için başlangıç bölümü:
    FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ
    TÜZÜĞÜ
    (YENİ)
    B İ R İ N C İ K I S I M
    KULÜBÜN ADI, MERKEZİ, KURUCULARI,
    FAALİYETLERİ, RENKLERİ VE ARMASI
    Kulübün Adı ve Merkezi
    MADDE 1 - Kulübün adı “Fenerbahçe Spor
    Kulübü”dür. Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği’nin
    merkezi, İstanbul Kadıköy’de olup, bu Tüzükte “Kulüp”
    olarak anılacaktır.
    Kulübün Kurucuları
    MADDE 2 - Fenerbahçe Spor Kulübü 1907 yılında Ziya
    Songülen, Ayetullah Bey, Necip Okaner, Asaf Beşpınar ve
    Enver Yetiker tarafından kurulmuştur.

Gelelim €100m furyasının ne olduğuna. Bir zamanlar bununla ilgili bir açıklama da olmuştu, aramızda ekonomist ya da bu işlerden anlayan varsa aydınlatsın ama şöyle bir şey duyduğuma eminim, yıl 2010'dan önce onu biliyorum. Borçlu olan bir şirket, borcunu ödemek için yatırımlar yapar, bu yatırım yiyeceği faizden çok daha fazla kâr getirecek yatırımlardır, Aziz zamanında bir çok arsaya yatırımlar yaptı, bu arsalar değerlendi, ve şu an mali tablo çıkartıldığında borçlardan bu arsalar çıkartılıyor, çünkü orada bulunan pasifin varoluş sebebi o arsaya yapılan yatırım. Aziz de söylemişti çok net hatırlıyorum, arsaları sattığımızda borcumuz 0 tarzı. Tabii abartıdır Aziz'e inanmak zor, ama ben inanıyorum ki yatırımlar çıkartıldığında borcumuz 200m belki daha az kalacaktır, o da zaten 3 temmuz süreci, hatalı transfer politikaları vs ile oluşan borç, yoksa sadece transferler ile telaffuz edilen borcun oluşması imkansız, yani bu klüp hiçbir şey kazanmasa 10 senede 500m borç yapamaz, öyle şey mi olur arkadaşlar bu kadar galeyana gelmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: C.Rodriguez

En son siz 200 milyon tl diyordunuz.

fanatik 3 dediyse en az 4.5dur
  • quote:

Orijinalden alıntı: sKjaer

Bu dernek borcu olayı nedir? Herkes diyor yok 100m dernek borcu falan. Fenerbahçe Derneği borcu yazıyorsa orada kastedilen Fenerbahçe klübüdür zaten, ayrı şeyler değil onlar. Zaten klüp dışında hangi dernek ne yapar da €100m borç yapabilir? Burada hangi mantık yürütülüyor anlayamıyorum.

Kulüp tüzüğü:
    http://cdn.fenerbahce.org/pic_lib/FBtuzuk7mart2016.pdf

Üşenenler için başlangıç bölümü:
    FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ
    TÜZÜĞÜ
    (YENİ)
    B İ R İ N C İ K I S I M
    KULÜBÜN ADI, MERKEZİ, KURUCULARI,
    FAALİYETLERİ, RENKLERİ VE ARMASI
    Kulübün Adı ve Merkezi
    MADDE 1 - Kulübün adı “Fenerbahçe Spor
    Kulübü”dür. Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği’nin
    merkezi, İstanbul Kadıköy’de olup, bu Tüzükte “Kulüp”
    olarak anılacaktır.
    Kulübün Kurucuları
    MADDE 2 - Fenerbahçe Spor Kulübü 1907 yılında Ziya
    Songülen, Ayetullah Bey, Necip Okaner, Asaf Beşpınar ve
    Enver Yetiker tarafından kurulmuştur.

Gelelim €100m furyasının ne olduğuna. Bir zamanlar bununla ilgili bir açıklama da olmuştu, aramızda ekonomist ya da bu işlerden anlayan varsa aydınlatsın ama şöyle bir şey duyduğuma eminim, yıl 2010'dan önce onu biliyorum. Borçlu olan bir şirket, borcunu ödemek için yatırımlar yapar, bu yatırım yiyeceği faizden çok daha fazla kâr getirecek yatırımlardır, Aziz zamanında bir çok arsaya yatırımlar yaptı, bu arsalar değerlendi, ve şu an mali tablo çıkartıldığında borçlardan bu arsalar çıkartılıyor, çünkü orada bulunan pasifin varoluş sebebi o arsaya yapılan yatırım. Aziz de söylemişti çok net hatırlıyorum, arsaları sattığımızda borcumuz 0 tarzı. Tabii abartıdır Aziz'e inanmak zor, ama ben inanıyorum ki yatırımlar çıkartıldığında borcumuz 200m belki daha az kalacaktır, o da zaten 3 temmuz süreci, hatalı transfer politikaları vs ile oluşan borç, yoksa sadece transferler ile telaffuz edilen borcun oluşması imkansız, yani bu klüp hiçbir şey kazanmasa 10 senede 500m borç yapamaz, öyle şey mi olur arkadaşlar bu kadar galeyana gelmeyin.

Alıntıları Göster
    Kulüplerimiz iki ayaklı olarak yönetiliyor.

1- Futbol A. Ş.

2- Dernek

Kulüplerimizin tek kar eden branşı futbol olduğu için futbol gelirleri ve giderleri şirket üzerinden yönetiliyor. Diğer tüm branşlar ise dernek üzerinden yönetiliyor ve harcamaları dernek üzerinden yapılıyor.

Amatör şubelerin dernek üzerinden her yıl 30 milyon euro açık veriyor bu açık futboldan gelen gelirler üzerinden a.şden derneğe para aktarılarak çözülüyor daha doğrusu çözülüyordu.

Bu demektir ki siz eğer dengeli bir bütçe yapmak istiyorsanız her yıl futbol aşde 30 milyon kar elde etmek zorundasınız. Ama özellikle son yıllarda zaten futbol a.ş. Plansız transfer harcamaları sebebiyle zararda. A. Ş. zarar ederken üstüne birde derneğe yapılan harcamalar eklendiğinde her yıl borcunuz 40-50 milyon euro artmış oluyor.

Ali Koçun ısrarla söylediği konsolide raporlar açıklanmıyor söylemi şu demekti Fenerbahçe sadece dernek borcunu açıklamaktaydı, dernekler yasası sebebiyle ama a.ş. borcunu açıklamıyordu. Bu sebeple biz sadece dernek zararı ve borcundan haberdardık ama a.ş. Yani futboldan doğan zarar ne kadar bilmiyorduk. Bu sebeple total borç nedir onuda bilmiyorduk. Şimdi öğrendik ki 3 milyar TL tutarında konsolide borç var yani dernek+a.ş. borcu bu kadar.

Burada en önemli mevzu faiz yükü, bu borcu eritemediğiniz sürece ertelemek zorundasınız %8 ile yıllık öteleme yapsanız 3 milyar borç için senede 250 milyon yani 50 milyon euro faiz ödemek zorundasınız. Yani fenerbahçe bugün borcunu ödemeyi bırakın ancak borcunun erteleme faizini ödeyebiliyor.

Bu teknik tabirle borca batıklık halidir. Yani borcunuzu ödeyemiyor ancak faiz ile ana borcu öteleyebiliyorsunuz ve o dahi kritik durumda.

Tüm bunların dışında kulübümüz elindeki arsaların bu borcu karşılama şansı yok. Bu arsaların tamamı tesis için şehir dışında ve şehre uzak yerlerde alınmış arsalar. Bunlar böyle boğaz kenarında felan 300-500 milyonluk arsalar değil.

• Ve bu adam herşeyi fenerbahçe sevgisinden yapıyor. Tabi yersen.
    Aziz ve aykut gibiler lütfen fenerbahçeyi sevmesin Allah rızası için mümkünse fenerbahçeye düşman olsunlar yeter artık bunlar kene gibi yapışıyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen katılıyorum

Ben aykutla şampiyon olmak bile istemiyorum

Ali Koç 'un bu kalibresiz adamı tutacağına da ihtimal vermiyorum

Umarım yaniltmaz bizi

Aykutun gidip Azize oy verdiğine de adım kadar eminim

Böyle bir karakterdir kendisi

3 milyar borç var ortada gram başarı yok

Bunlara omur boyu kulübü yasaklamak lazım

• galatasaray batıyor
  • quote:

3 milyar liraya yakın bir borç telaffuz edilirken, borcun 5 milyar TL’ye dayandığı da iddialar arasında.

3'te olabilir 5'te 3'ün 5'in lafı olmaz.
  • İhraç olup hakkında dava açılması gereken kişiler için Onursal başkanlık teklif ediyorlar bir de

Şaka gibi

20 sene Football Managerlik oyna Çiftlik banktaki tosuncuk gibi takıl birde üstüne ödüllendiril

Ülkemizdeki kerizlerin bu zekasına hayranım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Allizzwell27

Fenerbahçe iflasın bir tik üzerinde

Millet Ali koç a homurdanmaya başladı

Bu adam yılmaz vuralla anlaşsa yine sesimizi çıkarmamalıyız şu tabloda
    Aynen öyle zaten bir yönetim seçildiyse bu yönetimin işine karışılmaz.

Aynı şekilde bir yönetim bir teknik adam getirdiyse bu adamın işine karışmaz.

Masallah bizde bakıyorum herkes her şeye karışıyor.

Vizyon vizyon diyolar tutsan sorsan çoğuna vizyon ne bilmez.

• Ekşi sözlükte güzel bir yazı var. Aynen kopyaliyorum.

_______

aykut kocaman ile devam etmek istediği için ergenler tarafından eleştirilen fenerbahçe kulübü başkanı.

her şeyi sen biliyorsun zaten, koskoca ali koç neyin ne olduğunu bilmiyor, sen biliyorsun.

hayır bu taraftarlar da yeni türedi, eskiden fenerbahçe taraftarı armanın peşindeydi, şimdi destek için şart koşmaya başlamış. sorsan bunlardan büyük fenerli yok.

---------------

Bunu savunduğumuz için küfür yiyoruz. Siz Fenerbahçe'yi tutmayin, gidip Alex ile takılın. Armayi sevmek için şart koşun. Sonrada gidip senelerce bu arma icin gaz yemiş,, cop yemiş taraftara 'sen Fenerbahçe' li değilsin' deyin.

Bunu diyenlere Ali Koç canli yayinda cok guzel seyler soyledi.

Fenerbahce ve degerlerine hakaret etmeyin. Insan gibi eleştirin. Kantarin topuzunu kaçırmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Allizzwell27

Aynen katılıyorum

Ben aykutla şampiyon olmak bile istemiyorum

Ali Koç 'un bu kalibresiz adamı tutacağına da ihtimal vermiyorum

Umarım yaniltmaz bizi

Aykutun gidip Azize oy verdiğine de adım kadar eminim

Böyle bir karakterdir kendisi

3 milyar borç var ortada gram başarı yok

Bunlara omur boyu kulübü yasaklamak lazım

Aynen kardeşim ya 3 milyar borç var gram başarı yok. Bir adam başarısız olduğu halde ne diye inatla devam etmek ister.
    Ali koç yerli td olursa sadece aykut kocaman olur söyledi. Bu sözünü seçimden önce söylese idi destekleyenleri bi kısmı inan desteklemez idi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taraftar şampiyonluk istiyor .Yahu formada 1 yıldız fazla olacak diye kalibresiz adamlara tahammül mu edelim ?

Ali Koç Dünya çapında ses getirecek takım kuracağız dedi .Ama bu zamanla olur dedi .E tamam da bu takım Aykutla mi kurulacak?

Aykutta gram karakter olsa zaten secimden önce istifasını verirdi

Dillerine dolamışlar 3 temmuzda kulübe sarıldı vs diye

3 temmuzda bu kulübün en karakterli duruşunu dışarda aziz içerde ise Alex sergiledi .Alex çıkıp 2.ligde de takımın basında olurum dedi .25 gol defalarca asist yaptı . Bu aykit a rağmen bu takımı şampiyon yaptı . Ali koç da cıkmış hakkı ödenmez vs diyor

Ne yaptı bu aykut 3 temmuzda ?

Ikıncı sezon ne oldu ?

O alexi yedek bırakıp Kadikoy'de gs ye kupa kaldırttı

80 de alexi oyuna aldı . 1 topu direkten döndü

Bu adam işte bu kadar kalibresiz bir adamdır

Devam edilirse benim için ha aziz kazanmis ha ali koç farketmez

Kişisel protestolarıma devam ederim

• Yahu herşeyi bir tarafa bırakın,en basiti kongre zamanı başta Hilton'da ve pekçok otelde üyeleri ağırlayan,dışarda yemek vb. bütün masraflarını oy için "kulübe fatura eden" bir Aziz var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.Rodriguez

En son siz 200 milyon tl diyordunuz.

hiç şaşırmadım nedense dernek borcuyla övündüğüne bu elemanın. Dernek borçları o kadarsa tabi bilmiyorum onu artık. Ha yok, ben kulüp borcunu 200 milyon tl dedim diyorsa acilen futbol izlemeyi bırakmalı zaten.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.