Şimdi Ara

3 Mb Hıza Geçebilen ?? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
6.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coolman7

quote:

Orijinalden alıntı: HD-DOĞAN

Arkadaşlar inş yanliş bi karar vermemişinizdir umuyorum 1mbit ile 3mbit arasinda upload farki pek göremiyorum sizi kandiriyorlar 1mbit diye 512 veriyorlar 512 bile değil

1 mbit'in upload hızı 256 kbit'tir. 3 mbit'in upload hızı 512 kbit'tir. Nasıl bir fark görmek istediğinizi yazabilir misiniz?

3 mbps download hızı olan tarifenin upload hızının 1mbps olduğu iddaa ediliyor uydunet tarafından ama yarısını veriyolar normalde 4 kat farketmesi lazımken 2 kat farkediyor yani 4 kat upload hızı farkı görmek istiyoruz doğal olarak
  • ayrıca mail yoluyla da iletmek lazım . burada ortak bir dilekçe oluşturup gönderelim
  • quote:

quote:

Arkadaşlar inş yanliş bi karar vermemişinizdir umuyorum 1mbit ile 3mbit arasinda upload farki pek göremiyorum sizi kandiriyorlar 1mbit diye 512 veriyorlar 512 bile değil

1 mbit'in upload hızı 256 kbit'tir. 3 mbit'in upload hızı 512 kbit'tir. Nasıl bir fark görmek istediğinizi yazabilir misiniz?

10 mbitin upload hızı da 1 mbit. neden 1 mbit'de %25 upload varkene 10mbitte %10 upload??

bu arada telde uydunetin kendi dedi upload 1 mbit diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fallofahero

quote:

quote:

3 mbps download hızı olan tarifenin upload hızının 1mbps olduğu iddaa ediliyor uydunet tarafından ama yarısını veriyolar normalde 4 kat farketmesi lazımken 2 kat farkediyor yani 4 kat upload hızı farkı görmek istiyoruz doğal olarak

bu iddia bence yanlış bir iddia. her iddia edilenin doğru olması gerekir diye birşey yok. Uydunetin genelde uyguladığı politika download / upload hız oranı en az 4 olmalıdır şelinde. eğer 4 / 1 oranı tam olarak sağlanamıyorsa upload bir alt hızdan veriliyor. Örnekler:

512 kbit dowload 128 kbit, upload oran: 4
    1024 kbit dowload 256 kbit, upload oran: 4
    5 mbit dowload 1 mbit upload, oran: 5
    10 mbit dowload 1 mbit upload, oran: 10

buna göre:
    3 mbit dowload 1 mbit upload olursa, oran: 3 olacak ama bu >= 4 kuralına uymadığı için bir alt hız olan 512 kbit'i verecektir.
    3 mbit dowload 512 kbit upload olursa, oran: 6 olacak.

• quote:

quote:

quote:

quote:

bu iddia bence yanlış bir iddia. her iddia edilenin doğru olması gerekir diye birşey yok. Uydunetin genelde uyguladığı politika download / upload hız oranı en az 4 olmalıdır şelinde. eğer 4 / 1 oranı tam olarak sağlanamıyorsa upload bir alt hızdan veriliyor. Örnekler:

buna göre:
    3 mbit dowload 1 mbit upload olursa, oran: 3 olacak ama bu >= 4 kuralına uymadığı için bir alt hız olan 512 kbit'i verecektir.

öyle bir oran yok o sizin kendi komplo teoriniz upload hızı ve download hızı aynı olan simetrik tarifesi de var uydunetin isterlerse 768 kbps yaparlar isterlerse 1,3 mbps yaparlar upload hızını ve dediğin olsa tarifede upload hızı 512 olarak geçerdi ama 5 te olduğu gibi 3 te de upload hızı 1 olarak geçiyor neden anlamak istemiyorsunuz anlamıyorum gerçekten

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

buna göre:

öyle bir oran yok o sizin kendi komplo teoriniz upload hızı ve download hızı aynı olan simetrik tarifesi de var uydunetin isterlerse 768 kbps yaparlar isterlerse 1,3 mbps yaparlar upload hızını ve dediğin olsa tarifede upload hızı 512 olarak geçerdi ama 5 te olduğu gibi 3 te de upload hızı 1 olarak geçiyor neden anlamak istemiyorsunuz anlamıyorum gerçekten

Neyse umarım 3 mbit'e 1 mbit upload alabilirsiniz. Alamazsanız da benim dediklerim kulağınıza küpe olur.
    Saygılar

• alamazsak senin dediklerinle bir alakası olduğundan değil uydurduğun oranın zerre doğruluğu olmadığı için ancak uydunetin güzelliğinden alamayız sen de kendi çapında sevinirsin artık ben demiştim diye.
  • quote:

alamazsak senin dediklerinle bir alakası olduğundan değil uydurduğun oranın zerre doğruluğu olmadığı için ancak uydunetin güzelliğinden alamayız sen de kendi çapında sevinirsin artık ben demiştim diye.

uydunette simetrik ve asimetrik olarak 2 farklı tarife vardır. asimetrik tarifelerde 4 kuralını bozan bir tane tarife gösterebilir misin?

Ayrıca 4 oranı kuralı teknik gereklilikten değil, idari açıdan alınmış kararlarla uygulanmaktadır. Evine veya işyerine internet erişimi alanların web sitesi gibi hizmetler vermesini zorlaştırmak amaçlıdır. Ben kendi kafama göre uydurmuyorum. Tüm servis sağlayıcılarda buna benzer uygulamalar vardır.

Zamanla anlarsın doğrusunu ama sabit fikirli olduktan sonra neye yarar.
  • quote:

quote:

alamazsak senin dediklerinle bir alakası olduğundan değil uydurduğun oranın zerre doğruluğu olmadığı için ancak uydunetin güzelliğinden alamayız sen de kendi çapında sevinirsin artık ben demiştim diye.

uydunette simetrik ve asimetrik olarak 2 farklı tarife vardır. asimetrik tarifelerde 4 kuralını bozan bir tane tarife gösterebilir misin?

Ayrıca 4 oranı kuralı teknik gereklilikten değil, idari açıdan alınmış kararlarla uygulanmaktadır. Evine veya işyerine internet erişimi alanların web sitesi gibi hizmetler vermesini zorlaştırmak amaçlıdır. Ben kendi kafama göre uydurmuyorum. Tüm servis sağlayıcılarda buna benzer uygulamalar vardır.

uydunette yeni abone alınan 10 toplamda ise 11 farlı tarife bulunur

ama senin dünyada 2 tarifesi var ve 4 oranı var sana hayatta başarılar...

• quote:

quote:

quote:

uydunette yeni abone alınan 10 toplamda ise 11 farlı tarife bulunur

ama senin dünyada 2 tarifesi var ve 4 oranı var sana hayatta başarılar...

http://turksatkablo.com.tr/int-tarifeler.aspx

Bu sayfadan bir alıntı:

Simetrik İnternet : Download ve Upload hızları eşit olan internete simetrik internet denir. Genel kullanım alanları bir web servisi (Web Hosting, E-mail Hosting, Game Server vb.) sunan firmalar / şahıslar içindir.

buraya bakarsan simetrik internet diye bişey var. 2 mbit / 2mbit 199 lira.
    geri kalan hepsi asimetrik internet tarifeleridir. bilmemek değil öğrenmemek ayıptır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 6 Temmuz 2011; 10:48:16 >

• TARİFELER

"Kullandığın Kadar Öde" Tarifeleri

1 Mbps'e kadar : 12 TL / AY
    5 Mbps'e kadar : 16 TL / AY
    10 Mbps'e kadar : 20 TL / AY

Sınırsız Tarifeler

1 Mbps'e kadar : 29 TL / AY
    3 Mbps'e kadar : 49 TL / AY
    5 Mbps'e kadar : 69 TL / AY
    10 Mbps'e kadar : 99 TL / AY

Son Sürat Tarifeler

15 Mbps : 149 TL / AY
    20 Mbps : 199 TL / AY

Simetrik İnternet

2048 Kbps / 2048 Kbps'e kadar : 199 TL / AY

birde 512kbps var yeni abone almayan

topla bakalım (4 oranını karıştırma ama)
  • quote:

TARİFELER

1 Mbps'e kadar : 12 TL / AY
    5 Mbps'e kadar : 16 TL / AY
    10 Mbps'e kadar : 20 TL / AY

Sınırsız Tarifeler

1 Mbps'e kadar : 29 TL / AY
    3 Mbps'e kadar : 49 TL / AY
    5 Mbps'e kadar : 69 TL / AY
    10 Mbps'e kadar : 99 TL / AY

Son Sürat Tarifeler

15 Mbps : 149 TL / AY
    20 Mbps : 199 TL / AY

Simetrik İnternet

2048 Kbps / 2048 Kbps'e kadar : 199 TL / AY

birde 512kbps var yeni abone almayan

topla bakalım (4 oranını karıştırma ama)

Orada gördüğün simetrik internet tarifesinde download / upload oranı 1:1'dir. Geriye kalan hepsi asimetrik internet tarifesidir ve hiç birinin download / upload oranı 4:1'den daha az değildir. Ben söyleyeceğimi söyledim. Eğer bundan da anlamıyorsan sana daha fazla ayıracak vaktim yok.

• Tekrar aradım, 1mbit almanız gerekir uploadı diyorlar.

destek@uydunet.net e speedtest çıktısı atacaz. Lütfen sizde atın.

Burada verilmiş bir söz var, 1mbit dediler vermek zorundalar o hızı.
  • hımm şimdi anladım tamam beyler dağılın türksat yanlış biliyormuş meğersem 1 mbit diye meğer 4 oranından dolayı 512 kbit miş upload hızı .....

konu hakkında son mesajımdır

kimsenin kendi uydurduğu kurallar/oranlar her söylenene bi kulp uydurması kimseyi bağlamaz.

hayırlı olsun geçebilen arkadaşlara.
  • quote:

hımm şimdi anladım tamam beyler dağılın türksat yanlış biliyormuş meğersem 1 mbit diye meğer 4 oranından dolayı 512 kbit miş upload hızı .....

kimsenin kendi uydurduğu kurallar/oranlar her söylenene bi kulp uydurması kimseyi bağlamaz.

boşver hocam muhattap olma. Gül geç yazdıklarına şu elemanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beholder

3  Mb Hıza Geçebilen ??

biraz önce 3mbit oldu, upload 512.

Defalarca teyit aldım tam 4 defa sordum 1mbit upload var dediler.

Şimdi ben ne desem boş bunlara, vallahi de billahi de boş.

Bende biraz önce aradım ve 3Mbit hıza geçtim ve bende upload hızını sordum bana 768kBit dediler ?? sonra bir daha aradım 512kBit dediler ?? bunlar ne dediğini bilmiyor ??

• 512 kbit dowload 128 kbit, upload oran: 4
    3 mbit dowload 0,5 mbit upload, oran: 6

yukarıdaki mesajdan kopyalayıp 3 mbit i ekledim. görüldüğü üzere zaten 3 mbit upload hızı en düşük 2. hız olmuş. sıralamada da görüldüğü üzere olması gereken hız oranı 4 yada 5 dir. ama uydunet upload hızına 1 mbit demiştir üye alırken. bu durumda

3 mbit dowload 1 mbit upload, oran: 3

olacaktır. bu da sıralamayı bozar ama ortada verilen hız sözü var. bekleyelim görelim
  • 3mbit in uploadı 1mbit verilirse gayet iyi olcak gibi bu tarife.gerçi ttnet kullanıyorum şuan upload 1mbit ama 60-70kb yi zor görüyor uploadta.

benim merak ettiğim başka bir konu uydunetin sitesini inceledim forumda da konuyla ilgili birşey bulamadım ondan buraya yazayım dedim şu tatilde internet bizden kampanyası.2ay bedava demiş altta ayrıntılarda yazılanları okuyunca sanki modemde hediye veriyor gibi tam anlamadım.dikkatini çeken varmı tatilde internet bizden diye bir kampanya var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beholder

quote:

hımm şimdi anladım tamam beyler dağılın türksat yanlış biliyormuş meğersem 1 mbit diye meğer 4 oranından dolayı 512 kbit miş upload hızı .....

boşver hocam muhattap olma. Gül geç yazdıklarına şu elemanın.

ben de aynsını size yapıyorum.

Sonuçta 3 mbit'e geçenlerin aldığı hız 512 kbit. 2-3 tane bilgisiz çağrı merkezi elemanının lafıyla 1 mbit alacağız diye yırtınıyorsunuz. Size bol şanslar.

• Yeni eve taşınacağız 10 seneden fazladır üyeyim ama Türk telekom altyapı kullanımıda ya da yapımına izin vermediği için bırakacağım uyduneti sanırım. Yazık oldu tam da tarifesi gelmişti.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.