Şimdi Ara

3’lü set ( Buzdolabı , çamaşır ve bulaşık makinası)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Çamaşır makinası : CMG140DTR ,
    Bulaşık makinası : BM4225EG ,

3 Mayıs 2018 tarihi itibariyle , 5750 ₺’ye bu ürünleri aldım. Bir müddet kullanıp görüşlerimi sizlerle paylaşacağım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _fırtına_ -- 5 Mayıs 2018; 1:23:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba, seçtiğiniz ürünlerin hepsi f/p olarak oldukça güzel. Yerinizde olsam çamaşır makinesini Profilo CMG140DTR modeli olarak tercih ederdim. Seçtiğiniz model kötü değil fakat yaklaşık olarak aynı fiyata 1400 devirli bir model almak daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @CAN@ -- 2 Mayıs 2018; 7:54:56 >
  • Aynı Dolap;
    CMG 140DTR ve 4223EG sahibi olarak söylüyorum.
    Profilo iyidir. Hepsini son 2 ay içinde aldım.

2940 Buzdolabı
    1175 Çamaşır Mak.
    999 Bulaşık Mak. Total: 5114-TL
  • @CAN@ kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi yaparak (1400 devir ) bu gün siparişi verdim.

Çok teşekkür ederim ilginiz için.

Toplam 5750 liraya aldım. Döviz hızla artınca daha fazla beklememeliyim diye düşündüm.

• elementry kullanıcısına yanıt
    Bulaşık makinaları farklı ama , 2 ayda %15 civarı zam gelmiş demekki.

• quote:

Orijinalden alıntı: _fırtına_

Aynen dediğiniz gibi yaparak (1400 devir ) bu gün siparişi verdim.

Çok teşekkür ederim ilginiz için.

Toplam 5750 liraya aldım. Döviz hızla artınca daha fazla beklememeliyim diye düşündüm.
    İyi günlerde kullanın. Ürünleri kullandıktan sonra olumlu olumsuz tecrübelerinizi yazarsanız çok sevinirim. Düşünen arkadaşlarımız için çok iyi olur.
  • Ben söyleyeyim; Servis ücretli belkş ama güleryüzlğler. Ürünleri döne döne sordum hiç bir farkı yok dedi tüm sorduğum servisler. Bosch ile bire bir aynı mal. Marka satıyor başka bişey değil dediler. Bende güvendim aldım.

Bir müddet kullandıktan sonra izlenimlerimi yazarım. Bakalım fabrikadan kaç günde teslim edilecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elementry

Ben söyleyeyim; Servis ücretli belkş ama güleryüzlğler. Ürünleri döne döne sordum hiç bir farkı yok dedi tüm sorduğum servisler. Bosch ile bire bir aynı mal. Marka satıyor başka bişey değil dediler. Bende güvendim aldım.
    Servis ücretli mi?
  • _fırtına_ _ kullanıcısına yanıt
    Bildiğim garanti süresi içerisinde çağırınca ücret ödeyenler oldu. Bakın şikayet var'a hocam vardı oralarda

Benim ürünler kurulmadı kale gibi yığdım ağustosta kurulacak

• Beyazeşyaları bu gün itibariyle kurduk. 3’ü de gerçekten çok güzel. 13 yıllık Arçelik buzdolabı ve 7 yıllık Samsung çamaşır makinemden sonra sanki sesleri yok; çalışmıyorlar gibi bir şey :)

Toplam 660₺ vererek garantiyi 4 yıl daha uzattım.

Aynı model beyazeşyaları almayı düşünen arkadaşlara rehber olması aldına biraz kullandıktan sonra yine yorum yaparım.

Selamlar.

Önceki Samsung çamaşır makinasını montaj yapan eleman 800 deviri geçmeyin.. vs demişti. Bu gün montaj yapan Servis elemanına tekrar sordum 800 devir olayını.

Teknisyen 800 deviri geçmemenin çamaşırların yıpranmaması , makina motor ve diğer aksamlarının aşınmaması için daha sağlık olur dedi. Şaşırdım açıkçası...

Şayet 1400 devir böyle zararlıysa üreticiler neden 1400 devir makina yapıyorlar ki? Sizin bu husustaki görüşünüz nedir?

• quote:

Selamlar.

Önceki Samsung çamaşır makinasını montaj yapan eleman 800 deviri geçmeyin.. vs demişti. Bu gün montaj yapan Servis elemanına tekrar sordum 800 devir olayını.

Teknisyen 800 deviri geçmemenin çamaşırların yıpranmaması , makina motor ve diğer aksamlarının aşınmaması için daha sağlık olur dedi. Şaşırdım açıkçası...

Şayet 1400 devir böyle zararlıysa üreticiler neden 1400 devir makina yapıyorlar ki? Sizin bu husustaki görüşünüz nedir?
    Öncelikle ürünlerinizi iyi günlerde kullanın. Çamaşırların yıpranması ancak yanlış program seçimi ile olur. Yani siz zaten yünlü programını seçtiğinizde 1400 devire çıkmanıza izin vermeyecektir. Veya 90 derece seçmenizi de engeller. Kısacası devirin yüksek olmasıyla pek alakası yok. Ayrıca makine tasarlanırken 1400 devir için aksamların vibrasyon dayanımı vb. etkenler düşünülerek tasarlanıyor. Klasik motorlu makineler için belki bir ihtimal diyeceğim ama YouTube'ta 1400 1600 hatta 1800 devirli olan 10, 20 yıllık bir sürü makine mevcut. Hele şimdiki gibi inverter motorlu, 10 yıl motor garantili cihazlar için bu mit çoktan çürüdü. Ülkemizde yüksek devirli cihazlar yeni yeni yaygın olarak kullanılmaya başladığından hala böyle bir düşünce var ama bu konuda hiç şüpheniz olmasın. Gönül rahatlığı ile kullanın.

Teşekkür ederim.

• quote:

Teşekkür ederim.

Hocam selamlar, ben de bir hafta içinde beyaz eşya alacağım. İlk görüşlerin memnun şu an için bi sıkıntı var mı ? Ve nereden aldınız ürünleri acaba ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kepirlikerem K kullanıcısına yanıt
    Selamlar. Ürünlerden gayet memnunuz. Makineler gayet güzel yıkama yapıyor. Buzdolabı oldukça sessiz ve geniş. Soğutması da güzel ..

Henüz elektrik faturası gelmedi. O bakımdan tasarruf hususunda yorum yapamayacağım. Ancak hepsi A+ ve üzeri olduğu işin fatura da oldukça düşecektir kanaatindeyim.

Gittigidiyordan aldım ben. Bulunduğum yere göre 500 ₺ civarı uyguna geldi. Fabrikadan horoz lojistik firması ile daire teslim yapıldı. Teslimat yaklaşık 10 gün sürdü.

• quote:

Selamlar. Ürünlerden gayet memnunuz. Makineler gayet güzel yıkama yapıyor. Buzdolabı oldukça sessiz ve geniş. Soğutması da güzel ..

Henüz elektrik faturası gelmedi. O bakımdan tasarruf hususunda yorum yapamayacağım. Ancak hepsi A+ ve üzeri olduğu işin fatura da oldukça düşecektir kanaatindeyim.

Gittigidiyordan aldım ben. Bulunduğum yere göre 500 ₺ civarı uyguna geldi. Fabrikadan horoz lojistik firması ile daire teslim yapıldı. Teslimat yaklaşık 10 gün sürdü.
    Çok teşekkürler hocam. Benim de bi buçuk aya düğünüm olcak nasipse, bu 3lüyü ben de düşünüyorum. Yorumlarınız çok iyi oldı benim için. Vestelde siyah renk beyaz eşyalar var sırf renkten dolayı 8bini geçiyor, görünüm olarak güzel ama o kadar fiyat farkını vermeye değer mi bilemiyorum. Sonuçta bi kere alıyorsun.

• kepirlikerem K kullanıcısına yanıt
    Ben bosch bayisine gitmiştim. Bulunduğum en büyük ildeki bayi şöyle dedi: herşeyi aynı olan bir mala üstelik boya çizik toz vb gibi dertleri ile uğraşıp üste de fazla para vermek istiyorsan satayım hanım kızım.

Sonuç: hanım hepsi beyaz olsun dedi. Hepsi beyaz.

• Ben de vazgeçtim hocam. İnox yada beyaz alıcam. Çamaşır makinası zaten görünür yerde olmuyor genelde o beyaz olacak. Ama diğer ikisinde hanım inox aldırcak gibi. Teşekkürler yorum için

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.