Şimdi Ara

3. kez oyunu bıraktım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • wotlk'nın son dönemi cata paketi boyunca oynadığım ilk olarak mop çıkışında bıraktığım sonrasında
    wod'un ilk raidinden sonra bıraktığım oyunu bu pazar günü son raid gecemden sonra tekrar bıraktım :)

şunu rahatlıkla söyleyebilirim legion paketi çok eğlenceli geldi bana diablo tarzı dungeon farmı artifact weapon hangi legendary düşecek heyecanı adamların buçuklu güncellemelerle oyunu canlı tutmaya çalışması ve hiç olmadığı kadar dolu bir içeri. aslında gerçekten oynaması çok ama çok keyifliydi.

peki neden bıraktım ?
    oyunu endgame de semi-hardcore olarak oynamayı sevdiğimden dolayı haftada 3 gün 3er saatlik raid gecelerini artık olmuyordu malesef.
    üstüne birde saat farkının daha fazla açılması 1 de biten raid gecesinden sonra saat 6.30 da kalkıp işe gitmesi dolayısıyla da hafta boyunca genel bir uykusuzluk oluşuyordu.
    en son artık 908 ilvl ve 900 equip holy palamı çok üzülerek bir daha başlamayayım diye sattım.

yani aslında sadece raidlerden dolayı değildi bırakmamın sebebi son zamanlarda bir baktım yahu hep oyunla ilgili şeyler yapıyorum
    mesela
    raid dışında sürekli ap farmı, hiç oynamayacaksanda alt kasması (bu bir hastalık yahu sırf azeroth a dönmek için eski topraklarda görev yapmak için eski dungeonlarda oynamak için alt kasıyor insan :))
    achievement kasması, hadi düşmeyen mountlar için tek tek altlar ile run yapması
    raidin ertesi günü warcraftlogs daki battle reportları incelemesi, youtubedan diğer holy palaların nasıl oynadığına bakması farklı buildler farklı stratejiler geliştirmeye çalışmak
    icy veins wowhead a bakıp yeni hotfixler varmı değişen şeyleri incelemesi forumlarda tartışmalara katılmak fikir alışverişinde bulunmak...
    sürekli lore ile ilgili araştırma yapmak hikayeyi öğrenmeye çalışmak vs vs yani daha sayamadığım birçok şey
    ne zaman oyuna tekrar başlasam akabinde bu üstte yazdığım şeyler oluyor ve ciddi anlamda hayatımı etkiliyor
    ailemle kız arkadaşımla sırf bu sebeplerden dolayı zaman zaman ciddi tartışmalara da girdim (mesela haydi haftasonu şunu yapalım dediklerinde benim aklımda Ashes of Al'ar farmlamak, heirloomsuz alt kasmak vs vs oluyor :)) düşmedin alar alacağın olsun kael'thas neyse :)
    üni zamanı değilki zaman sıkıntısı olmadan oynayasın. malesef sosyal hayat ve wow bir arada olmuyor en azından benim için bende isterdim çoğu insan gibi haftada bi kaç saat girip bırakmayı ama malesef :)

bu ve bu sebeplerden dolayı yeniden bıraktım ama bu sefer hesabımı da sattım dönmem umarım bir daha :D
    bu söyeldiklerimi komik ve saçma bulanlar olacaktır ama eski ve halen oynayan oyundaki herşeyi yapma isteği olan oyuncular anlayacaklardır.

Hoşçakalın

for Uther the Lightbringer

For the Azeroth

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMuyu -- 21 Şubat 2017; 13:35:59 >

• wow bırakılmaz, wow'a ara verilir. bir kaç zaman sonra görüşürüz :D
  • Dediğin durumları çalışan bir insan olarak bende yaşıyorum ama işte oyunda bazı şeyleri minimize ediyorum ki hayatımı etkilemesin. Örneğin sırf saat farkı olmasın diye türk guild'inde takılıyorum. Ve casual haftada 2-3 gün raid yapıyoruz 12'de bitiyoruz raidi(evet hala hc guldan kesemedik). İş konusunda biraz şanslıyım, işim evime yakın olduğundan 8-9 gibi uyanıyorum uykusuzluk durumu oluşmuyor. Haftada bir gün oyuna hiç girmemeye çalışıyorum. Alt char çok istememe rağmen kendimi frenleyip kasmıyorum, eski mountlar için legacy raid farm'ı filan yapmıyorum. Ap kasmaya çok odaklanmıyorum genelde haftalık +15'i yapıp bırakıyorum. Ekstra birkaç dungeon run yapıyorum o kadar. İşte onun dışında meslek, haftalık etkinlikler, daily quest filan yapıyorum yetiyor bana. Log'lara bende bakıyorum ertesi gün, ama kafayada çok takmıyorum, genelde herşey iteme ve ap'ye bakıyor, item'in varsa kralsın. Holy palada ise öyle farklı pek bir build yok 2-3 build'i var, hps olarak çokta fark yaratmıyor. İkide bir kim ne yapıyor ona mı bakıcam diyorum sallamıyorum pek.

• Bu paket world quest, ap farm falan derken WoW iyice kansere dönüştü, hesap açık olunca bütün gün başında durası geliyor insanın.
    Sürekli ap-honor veren world questleri falan yap, dungeon farmla, followerları göreve yolla, mount farmla, akşam raid yap, altın varsa bir de bunları altınla yap falan tam anlamıyla eziyet. Üstelik üstte yazdığım şeylerin çoğu zerre zevk de vermiyor, sadece görev bilinciyle yapmak zorunda hissediyorsun kendini. Bırakman iyi olmuş.
  • Bende 1 ay once bıraktım. Hergün aynı wq ları yaparak ap kasmak sıktı. Raidler iyi güzel hoşta takım olmayınca girmek işkence oluyor. PvP desek hergün karakterlerin biri buf alıp biri nerf alıyor ve pvp de illa buflanan bi karakterle oynaman gerekior. Furry seviyorum ama içine ettiler. Dünde yine nerf gelmiş furrye :D 2200+ warrior zor bulunurken 1600 furry oynayan yok :) Furry olduğunu gorup partyden atma nedir(dg,pvp)

GW2 e dondum. Şuanlık sarıyor. PvP sinin daha zevkli olduğu kesin.
  • Wowun en büyük sıkıntısı insanların vaktini sömürmek üzere yapılmış bir oyun olması. Bu paket bunu başka bir boyuta taşımışlar. Alt malt hiç uğraşmayın meslekler ap ler tamsa raidden raide girin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • her zaman oyuna başlama doyuma ulaşma ve bırakma evresi oluyor bu kaçınılmaz. ama wowun bu konuda daha uzun süre idare ettiği bir gerçek. diğer oyunları bırakma süresi daha kısa zaman alıyor.

wow ve gw2 gibi oyunlar arkadaşların dediği gibi bırakmak yerine ara veriliyor sadece.

en güzeli wow ve gw2 arasında git gel yapmak :D

birinde pvpye doyuyorsun pve özlüyorsun, diğerinde pveye doyuyorsun pvp özlüyorsun. iyi tutuyor
  • Legion'un content'i bol bir ek paket olarak tasarlanmasının sebebi Warlords of Dreanor'da ontent kıtlığı dolayısıyla oyuncular blizzard'a isyan etti. Adamlarda alın size content dedi, şimdide çok zaman yiyor diye şikayetler oluyor. Blizzard'ın işi zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hydralisk

Legion'un content'i bol bir ek paket olarak tasarlanmasının sebebi Warlords of Dreanor'da ontent kıtlığı dolayısıyla oyuncular blizzard'a isyan etti. Adamlarda alın size content dedi, şimdide çok zaman yiyor diye şikayetler oluyor. Blizzard'ın işi zor.

hocam aslında bol content den şikayetim yok çok güzel olmuş dolu dolu bir paket herkes için yapacak birşeyler var benim şikayetim fazla zamanımın olmaması :))
    argus patch i geldikten sonra bence bu content daha da güzel olacak ama tabi göremeyeceğiz :)
  • vanilla daha zevkli vanilla oynayın
  • Kakao da zevkli onuda deneyin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son bir kaç aydır yaptığım tek şey emissary questlerini yapıp çıkmak. Laf olsun torba dolsun diye oynuyorum.

Oyundan bir beklentim amacım kalmadı. Pve, Pvp , Achi, Mount, Tittle alacağımı aldım yıllardır.

Alt kasmayı çok severim o da artifact class görevleri falan gözümde büyüyor.

Legion paketi güzel lafım yok ama dediğim gibi WoW genel itibariyle bıktırdı. Daha iyi bir oyun da yok malesef piyasadaki mmo'ların çoğunu oynadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: we[AGRA]

Son bir kaç aydır yaptığım tek şey emissary questlerini yapıp çıkmak. Laf olsun torba dolsun diye oynuyorum.

Oyundan bir beklentim amacım kalmadı. Pve, Pvp , Achi, Mount, Tittle alacağımı aldım yıllardır.

Legion paketi güzel lafım yok ama dediğim gibi WoW genel itibariyle bıktırdı. Daha iyi bir oyun da yok malesef piyasadaki mmo'ların çoğunu oynadım.

Yeni bir karaktere geçmek çok büyük sıkıntı bu pakette veya düzgün bir alt sahibi olmak.

İyi bir guilde boost ile gearı yaparsın da silah geliştirme olayı vs çok zahmetli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de bazen aklımdan geçmiyor değil hesabı satıp tamamen bırakmak. Çünkü öbür türlü bırakılmıyor gerçekten. Ama verdiğim o kadar emeğe ve anılara satacağım rakamın değmesi gerektiğini düşünüyorum. Burda görüyorum 20k achi - 250+ mount(arada tgc mountları dahil olanlar var) ve bilumum hoş title ve fos'lara sahip accountlar taş çatlasa 1000 liraya gidiyor. Ederinin o olduğunu düşünmeyip cayıyorum o yüzden. Ama anlatılan sebeplerden dolayı ben de şu an çekiyorum malesef. Yabancı bir progress guild'ındayım ve raidler 1:30'da bitiyor. 6'da kalkmam gerekiyor uykumu düzgün alamıyorum bazen uyanamıyorum günü kaçırıyorum falan. Legion bence çok başarılı ama yapacak bir şey yok kabullenmek biraz zor ama baya bir 'time consuming'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apakk -- 25 Şubat 2017; 22:55:22 >
  • quote:

Son bir kaç aydır yaptığım tek şey emissary questlerini yapıp çıkmak. Laf olsun torba dolsun diye oynuyorum.

hocam legion content olarak sağlam fakat alt kasmayı çok zorlaştırdı. zaten 0-110 level capi oldukça uzun , hadi bu mmo'nun doğasında vardı kabul ettik. ama bir de class hall upgrade , artiffact görevleri , ap farm falan iyice zor . yani alt diye bir şey yok main gibi oynamak zorundayız. bu da yüzlerce saat demek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tracy-Mcgrady

quote:

hocam legion content olarak sağlam fakat alt kasmayı çok zorlaştırdı. zaten 0-110 level capi oldukça uzun , hadi bu mmo'nun doğasında vardı kabul ettik. ama bir de class hall upgrade , artiffact görevleri , ap farm falan iyice zor . yani alt diye bir şey yok main gibi oynamak zorundayız. bu da yüzlerce saat demek.

Bide main karakterinin nerflerle içine ettiler mi tamamdır :D

• zaten main karakterine Nerf geldimi. başka class a rolleme imkanın yok gibi bir şey. onca trait i tekrar kas falan baya bir sabır işi. mesela retri pala dan sıkıldın ,fury warrior rolledin. 2 leg. takabilmek için bilmem kaç gün bekliyceksin falan. instant lvl 20 artifact falan da çözüm olmadı . offical forumlarda millet anlatıyor ama pek anlamaya niyetleri yok gibi. Altlar için yada class değiştirenler için şu saçma bekleme sürelerini kaldırmaları lazım. sonra mythic+ daki ilvl lar biraz daha yükselmeli. dandik LFR 860+ atıyor.
  • kvo35 kullanıcısına yanıt
    Sonra da oyun kolaylaştı falan deriz
  • Bence blizzard bu paket doğru yolda, şu şekilde doğru yolda; bu oyun mmorpg, açık dünya ve bir sürü içeriğe sahip. Eskiye göre raidler baya gear ve artifact puanı istiyor. Mesela nighthold mitik star augur ve sonrası kesinlikle 54 istiyor ve bunu verdiği hasar,healing done için söylemiyorum verdiği stamina için söylüyorum. Bu sayede çok hayatta kalabiliyosun minnacık canla falan. Bu yüzden gear ve ap için sürekli aksiyon halindeyiz, raid bitti cıkayım yok dungeon yapmamız gerekiyo ki güzel bişey. Tekrar ediyor olabilir ama adamlar hergün yeni dungeon, raid yapamaz haliyle. Tek sevmediğim olay, world race bana kalırsa no life race e dönmüş durumda. Adamlar daha 25ak olmadan 54 yapıyor, bütün gün m+ spamlıyor ve bunu en az 5 karakteriyle yapıyor. Zaten çoğu guild emekliye ayrılmaya başladı. Ama normal bi oyuncu için sorun yok, bu kadar kasmaya gerek yok. 25ak olunca zaten rahat kasılıyor ap. 3 saat oyuna herkes ayırabilir, 3 saatte cok rahat kasılır silah, en az 1 level atlatabilirsin. Zaten cogu sıradan guild henüz stara bile ulaşamadı 54 traiti cok takmamak lazım.

Öte yandan yapılacak tonlarca şey var cünkü mmorpg.

Bi akşamını karakterini geliştirmek için harcarsın.
    Bi akiam çayını alır bg atarsın, balance dan yakınmak yerine oyun bu salla gitsin diyerek eğlenilebilir.
    Bir sürü achiev var bunlarda kasılabilir, tabi zevk almak şart.
    Mountlar rng bazlı olabilir ama tek karakterle hepsini denersen sıkılmazsın, en kötü 2 karakter ile denersin.
    Balıkçılık yapabilirsin ben mesela balık artifactını aldım ugraştım baya ama tatlı bişey. Hem fishing max oldu
    Para kasabilirsin bi kaç saat. Oyunun en ölü dönemi şuan para kasmak için, bot heryer ama olsun
    Pet battle ile ugrasabilirsin falan

Bu oyun diğer mmorpglerden daha başarılı olmasının bi sebebi var, diğer mmorpgler sırf animasyon efekt grafikten oluşuyor. 2 ay sonra %70 i bırakıyor zaten.

Wow gerçekten kaliteli, sıkan wow değil aslında ya artık mmorpg den sıkıldınız yada aynı şeyi görmekten yada oyunlar artık zevk vermiyordur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• IcyTea Lemon kullanıcısına yanıt
    Tam bunları yazmak için geldim yorulmadan gidiyorum eline sağlık :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.