Şimdi Ara

3. kez GOLF sahibi olarak uyarıyorum:: KAZIK yemeyin !!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
4
Favori
5.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: senersongur

quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

Dizelle nasıl 6.0 litrenin altına düşmediniz, gerçekten hayret ettim.

Kullanmakta olduğum Polo 1.2 TDI Bluemotion (2012) ile, en yüksek 6.5 lt / 100 km değerini görebildim, onda da Maslak'tan Kozyatağı'na ~2.5 saatte geçmiştim. Onun haricinde 5 gibi çıkıp normal köprü trafiğinden geçtiğimda ortalama 4.5~4.7~5.0 lt arasında geziniyor.

Yollar açık olduğunda daha da düşük değerler imkansız değil.

258km'lik yolda (İzmir--> Bursa) 3.0 lt ortalama yakıt tüketimi..

1.2 TDI VW grubunun en efsane az yakan motoru.

Keske Golf, Jetta ve Passat için de bu motoru koysalar.

Ciddi mi söylüyorsunuz, kinaye mi yapıyorsunuz, tam emin olamadım açıkçası.

1.2 TDI Polo'yu bile güç olarak ancak taşıyabiliyor, Golf/Jetta/Passat için gerçekten çok anlamsız olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cat_power -- 25 Şubat 2015; 11:29:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• yine herkes kendi arabam az yakıyora bağlamış konuda, hele bir de ciddi ciddi benzinli araçların dizelden az tüketime sahip olabileceği iddiasında olanlar var, şaka gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

yine herkes kendi arabam az yakıyora bağlamış konuda, hele bir de ciddi ciddi benzinli araçların dizelden az tüketime sahip olabileceği iddiasında olanlar var, şaka gibi

Şimdi 1.2 benzinli ile 1.6 TDI i karsilastiriyorsaniz yakıt konusunda, aslında cebinizden çıkan parayada bakmak lazım aynı donanımda 2 aracı ele alalım
    alırken kar ediyorsunuz
    vergisini öderken kar ediyorsunuz
    Serviste bakım konusunda kar ediyorsunuz
    Dizel aracın fiyatı pahalı olduğu için donanım eklettiğinizde benzinli araca göre donanım fiyatı daha da fazla oluyor peki dizel arac aldıktan sonra ne zaman kar etmeye başlıcaksınız ? Bunların hesabını iyi yapmak gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu vw olunca hit olmuş yine. 1.2 tsi ile 1.4 tsi performans ve yakıt farklarını yazacak yokmu

• Dizel kullaniyorum
    Ayni duzergahta ortalama 6.6-7 lt arac 40000 km de
    Yilda 30000 km ustu yapiyoraniz dizel
    20000-25000 km ise benzinli olur

• 1.4 tsi dsg neden sattiniz ? Onun ayni guzergahtaki ekonomisi hakkinda yorumunuz nedir?

• Benzinli araba sahipleri ister kabul etsin ister etmesin ama genel olarak araçlarınyakıt tüketimleri konusunda üzerlerinde bir baskı , stress oluşuyor düşüncesindeyim.İster istemez seyir halinde gözler yakıt deposu ve tüketim bilgisinde oluyor.İlginçtir dizel kullanırken böyle bir psikolojim yoktu,rahattım korkmadan gaZa basardım, benzinli de böyle olmuyor.Golfte 90.000 km oldu ,arada dizel araç kiralamalar yaptım ve bu durumu farkettim.Takip ettiğim forumlarda da durum aynı , dizel sahiplerinin benzililer kadar tüketimden bahsettiklerini görmedim.benzinlinin konforu ve saglamlığı kabul ama şu tüketim psikolojisi beni rahatsız ediyor. dizel otomatikleri çok dayanıklı görmüyorum, büyük ihtimal dizel düz vites bir araca yöneleceğim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.