Şimdi Ara

3. kez GOLF sahibi olarak uyarıyorum:: KAZIK yemeyin !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
4
Favori
5.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gorele2000

quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

Benzinli Golf parasına tercih edilecek 0 dizel arabalar var.

mesala, golf 1.2 tsi sıfır 52 bin tl idi geçen ay...şimdi de 53.5 e veriyorlar... örnek????

LÜTFEN kurtulun şu önyargıdan ... sıfır DİZEL var.... ne demek var... benzinli dizelle aynı yakıyor , vergisi az, konforlu, atik...

Golf 1.2 TSI Manuel Comfortline'la aynı paraya daha donanimli Megane HB 1.5 DCI 90 Touch Plus var. Amaç ekonomiyse emin olabilirsiniz ki Golf 1.2 TSI'dan daha ekonomik olacaktır. Golfte opsiyon olan hız sabitleyici, hiz sinirlayici, far sensörü, yağmur sensörü, park sensörü, anahtarsiz giris, anahtarsiz çalıştırma, USB, Bluetooth gibi özellikler de standart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spinattimyalnizliga -- 19 Ocak 2015; 19:38:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

Benzinli Golf parasına tercih edilecek 0 dizel arabalar var.

mesala, golf 1.2 tsi sıfır 52 bin tl idi geçen ay...şimdi de 53.5 e veriyorlar... örnek????

LÜTFEN kurtulun şu önyargıdan ... sıfır DİZEL var.... ne demek var... benzinli dizelle aynı yakıyor , vergisi az, konforlu, atik...

toros donanimli otomatik 1.2 TSI 64 bin TL

illa sıfır araç alacaz diye de bu parayı o araca bağlayacak değiliz.

Bunu laf olsun diyemi yazdiniz cook gulduk....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.6tdi golf 6sahibi olarak yazin 5.6dan kisin 6.6 dan asagi dusuremiyorum.suan golf1.2 tsi comfort manuel almayi dusunuyorum bu hafta alicagim ins

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacques1791 -- 19 Ocak 2015; 21:59:28 >
  • Golf 7 tsi diğer benzinlilere göre 1,5-2lt daha az yakıyor ancak bir dizel değil, keşke param olsaydı da dizel golf alsaydım, dizele abandığım kadar benzinli golfüme abansam kesin 9-10kt yakar, ayağının altında yumurta varmış gibi araç kullanıyorum ve ortalama tüketimim 5.7-6lt civarlarında aynı şekilde bluemotin dizel kullansam asla 5ltyi geçmezdi üstelik yüksek torkun keyfini çıkarırdım.

1.2 tsi ucuz ve vergisi daha az ekonomik bir araç ama senede 15-20bin km yapan için uygun bir araç değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uniqlo -- 19 Ocak 2015; 22:07:30 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Sabah akşam o güzergahı kullanıp 37 km/s hızı tutturmak mucize. Ayrıca siz bir gidisinizin fotosunu koymussunuz. Sabah Akşam sıkışık trafikte o güzergah 25 km/s hız ortalaması ile araciniza bir güzel 7,2-7,5 lt yakıt yaktırır.Ayrıca kiyasladihiniz tdi eski nesil. Yani yenisi 1 lt az yakar eskisine göre. Ha tüm bunlar dizelin kazık fiyatlı olduğunu değiştirmez o ayrı.

Hiç merak etme arkadaşım. sabah 1.5 saat akşam trafik olmuyor, geç çıkıyom, 40 dk...
    golf 7 tdi aracı olanda var, yeni kasa passat tdi 120 ps olanı da var arkadaşlarımın...

6 tdi eski nesil değil, aynı motor, fark, rüzgar direnci, bluemotion

sonuç aynı..

ben yazdım,isteyen inanır..

dizel sahibi olamak kendinizi rahat ettirecekse, edin... beni, bilen bilir.

Milleti yaniltmanin lüzumu yok o halde. Sabah akşam trafikte gidiyorum diyorsun 30 km lik 1 foto var ve bunu genele yazıyorsun. Tdi bildiğin eski nesil bu arada. Fark sadece direnç falan değil bilesin. Motorda bazı farklılıklar var. Ayrıca stop&start var ki bu tarz trafikte oldukça etkiliyor yakıtı.

Son olarak şahsi aracim dizel değil benzinli.

• gorele2000 G kullanıcısına yanıt
    Hocam konu golf için ama affınıza ve bilginize sığınarak 1.2 jetta nasıl olur acaba bu değerlerde saygılarımla
  • quote:

quote:

quote:

Sabah akşam o güzergahı kullanıp 37 km/s hızı tutturmak mucize. Ayrıca siz bir gidisinizin fotosunu koymussunuz. Sabah Akşam sıkışık trafikte o güzergah 25 km/s hız ortalaması ile araciniza bir güzel 7,2-7,5 lt yakıt yaktırır.Ayrıca kiyasladihiniz tdi eski nesil. Yani yenisi 1 lt az yakar eskisine göre. Ha tüm bunlar dizelin kazık fiyatlı olduğunu değiştirmez o ayrı.

Hiç merak etme arkadaşım. sabah 1.5 saat akşam trafik olmuyor, geç çıkıyom, 40 dk...
    golf 7 tdi aracı olanda var, yeni kasa passat tdi 120 ps olanı da var arkadaşlarımın...

6 tdi eski nesil değil, aynı motor, fark, rüzgar direnci, bluemotion

sonuç aynı..

ben yazdım,isteyen inanır..

dizel sahibi olamak kendinizi rahat ettirecekse, edin... beni, bilen bilir.

Milleti yaniltmanin lüzumu yok o halde. Sabah akşam trafikte gidiyorum diyorsun 30 km lik 1 foto var ve bunu genele yazıyorsun. Tdi bildiğin eski nesil bu arada. Fark sadece direnç falan değil bilesin. Motorda bazı farklılıklar var. Ayrıca stop&start var ki bu tarz trafikte oldukça etkiliyor yakıtı.

Son olarak şahsi aracim dizel değil benzinli.

dostum ne dediğinin farkında mısın?

ne 30 km si...

bu km 10 günde sabah akşam ıspartakule(bahçeşehir)-cerrahpaşa arasında yapılmış km dir.

200 liralık benzinle toplam 770 km..

okumuyor musunuz?

Sabah 8 de işte olurum, genelde havaalanı bağlantı yolu ile cerrahpaşa, akşam otogar bağlantı yolu ile bahçehehir.

1 km şehir dışında yapılmamıştır, 2 kez de köprü ile karşıya geçilmiş dönülmüştür.

2012 golf tdi, eski nesil değil, common rail, bunu yazmaya bile hicap duyuyorum, aynı motor... tek fark bluemotion teknoloji...v eağırlık farkı...

• 3.de mi anladiniz yazacaktim, konu basliktan bagimsizmis. :)

• Saatte ortalama 37 km hız,
    30 km mesafe,
    İkinci ve üçüncü vitesle akan bir trafikte, sıcak motorla sıfırlanan yol bilgisayarı ile mümkün.
    Kışın bu soğuğunda gerçek şehiriçi koşullarında (-25 km/h ortalama hız ve çalıştırma anında sıfırlanan yol bilgisayarı) benim diyen dizel 7 litrenin altına zor iniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aarmaganozturk

Saatte ortalama 37 km hız,
    30 km mesafe,
    İkinci ve üçüncü vitesle akan bir trafikte, sıcak motorla sıfırlanan yol bilgisayarı ile mümkün.
    Kışın bu soğuğunda gerçek şehiriçi koşullarında (-25 km/h ortalama hız ve çalıştırma anında sıfırlanan yol bilgisayarı) benim diyen dizel 7 litrenin altına zor iniyor.

Aynen öyle dostum . dizel nerdeyse 15 km ye kadar ısınmıyor bile, araba soğuk, ama 1.2 tsi 2 km sonra sıcak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 19 Ocak 2015; 23:08:55 >
  • 37 km ortalamayla 6.4 gayet normal. Ben de 1.33 corolla var 25 km ortalama hız ile 7.9 şuan. 35- 40 arası ortalama ile benim araçta o civarda yakıyor. He bir de ben lpg taktırdım inanın bedava geziyorum, 65 liraya doluyor depo 400 km yapıyor , ortaya komik rakamlar çıkıyor.
  • gorele2000 G kullanıcısına yanıt
    Common rail mi

Ooo sen baya bi geriden geliyorsun sanırım. Pompa meme demedik eski nesil derken. 6 tdi da intercooler var 7 de aftercooler mesala.

• vosvos un stratejisi aynı müşteriyi defalarca kazıklamak mıdır
  • Eski aracım H kasa Astra 1.3 CDTI ile kışın ortalama 9 litre yaktığım güzergahta 1.4 TSI 122 Golf le yine 9 litre yakıyorum. Mazot fiyatının düşük olması avantaj tabi ama benzinlinin konforunu ve atikliğini hiçbir dizele değişmem.
    Her sabah çocuğumu götürüyorum okula, havalandırmadan 2 dakika da sıcak hava gelmesi bile yeter.
  • Bahçeşehir- cerrahpaşa çokmu uzak ki ,senede 30000 km nasıl yapıyorsunuz hayret yani , dci kullansan bedava gezersin.

• Golf'e camur atiyolar diye geldim, gidiyorum.

• Benzinli az yakiyor diyorsunuz o halde neden 140 lik act yi sattiniz sahsen 1.2 ye tercih ederdim act yi

• kışın dizel araç çok fark ediyor.
    motor geç ısındığı için 7-8 dk ısındırmama rağmen burada 3.viteste 1200 devirde bile şaha kalkan arabada geçen 2den 2500 devirde 3e aldım resmen gaz yemedi.
    bunun yakıta etkisini düşününce aklım gitti zaten
  • quote:

Common rail mi

Ooo sen baya bi geriden geliyorsun sanırım. Pompa meme demedik eski nesil derken. 6 tdi da intercooler var 7 de aftercooler mesala.

Tam da bunu yazacaktim
    Aftercooler daha az turbo lag demek, intercooler gibi dolmasini bekleyecegin bir radyator yok; bu da tuketime yansir..mesela tsi lar en basindan beri afrercooler
    yazilimsal farklar da var

• benzinli araçlar değerlenmiyor, dizel araçla benzinli araç arasında fiyat farkı acılıyor, ben 2012 de 1.2 tsi alsaydım 46 bin di 1.6 tdi 52 bindi 1.2 tsi 2. elde şimdi hemn hemen aynı para ama 1.6tdi 60 bine anca golf 6 var
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.