Şimdi Ara

3 katlı binaya wireless hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3 katlı bir şirkete wireless kuracağım. Bir kaç gün sonra binayı keşfe gideceğim. Haftayada kurmaya gideceğim. Daha önce okuduğum okulda kurulum yapmıştım ağ ve network hakkında tecrübem var. Fakat access point marka ve modelleri hakkında güncel bilgiye sahip değilim takip edemiyorum. Bana önereceğiniz access point marka ve modelleri var mı?

Katlar çok geniş değil. Her kata 2 tane koymayı düşünüyorum. Duruma göre birer arttırımda yapabilirim. Mod: Tekrarlayıcı olarak kullansam sanırım üstesinden gelirim.

Tavsiye ürünler için şimdiden teşekkür ederim.

• modele göre değişebilir, airties'ın dandik access pointlerinin yanında linksysinkiler biraz fazla olur yani linksysin bazı modellerinden her kata bir tane koysan yeter bile, zaten networkçüymüşsün modemle access point çiplerinin uyumlu olması gerektiğini söylememe gerek yok
    ama kör nokta önlemi için her kata düşündüğün gibi 2 tane daha iyi olur
    modelleri pek takip etmiyorum ama modemle çiplerin uyumlu olmasına dikkat et
  • Ttnet ya pikatel yada airties sağladığı için şu ana kadar kuruluma gittiğim müşterilerde başka bir markaya rastlamadım. Ancak evde LinkSYS'nin bir modelini kullanıyoruz. İnanın modelini bilmiyorum, 4 ethernet portu çıkışı ve wireless özelliği var. Aynı katta bulunmamıza rağmen karşı daireden çok düşük sinyal alıyorum [ama alıyorum ]. Ayrıca sinyal düşük olsa dahi bir kere bağlandığımda, laptopumu hareket ettirif uzaklaşmadığım sürece düşme yaşamıyorum. Modem üzerinden kablo bağlantoısıyla 4 bilgisayar, kablosuz olarak benimki dahil 3 laptop, bir iPhone ve birde ara ara nokia 5800 Linksys'den çok rahat faydalanıyor!
  • Aynı Model Urunler Kullanmanda fayda var d-link kullandım 4 adet Repeater modda airtiest kullandım sorun suz ozellık eskı model ap300 lerde sıkıntı yasamadım
  • Modem olarak ne kullanıyorlar bilmiyorum. Önümüzdeki günlerde binayı keşfe gideceğim. Eğer airties ise aşağıda linki verdiğim ürünü düşünüyorum.

http://www.hepsiburada.com/airties-ap-400-54-mbps-4-portlu-access-point-7dbi-anten-hediyeli-/productDetails.aspx?categoryid=410&productid=bd71711

7dbi anten yanında hediyeliymiş.

Özellikler

Portlar :Çıkarılabilir anten (RSMA konnektör tipi),5 ethernet portu(1 Wan+4Lan;10/100 auto MDI/MDIX),9V DC güç girişi
    Anten çıkış gücü :20dBm EIRP
    Gelişmiş Kablosuz Güvenlik :WPA (802.1x, TKIP, PSK), WPA2 (IEEE802.11i, AES, CCMP), WEP (64/128 bit), MAC filtreleme, SSID gizleme
    Kablosuz standardlar :IEEE 802.11b, 802.11g, 802.11d, 802.11e ve 802.11i standardlari ile uyumlu
    Led'ler :Power, WLAN, LAN1,LAN2,LAN3,LAN4
    Kablosuz iletiflim hızları :1, 2, 5.5, 6, 9, 11, 12, 24, 36, 48, 54Mbps (otomatik ayarli)
    Frekans :ETSI 2400MHz ile 2483.5MHz araligi (3'u örtüşmeyen 13 kanal)
    Güç :Harici 9V guc adaptoru
    Montaj :Duvara monte ya da masaüstü kullanım
    Reset :Reset düğmesi ile fabrika ayarlarına dönüş imkanı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.