Şimdi Ara

3 KART ARASINDA TERCİH VEYA BAŞKA KART TAVSİYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evdeki ikinci sistemime ekran kartı alacağım daha önce His Iceq HD4850 kullanıyordum ama sorun var değiştireceğim. İşlemci AMD Phenom II X3 720 B.E, 8 GB DDR2 1066 Mhz Ram var. Aşağıdaki kartlardan hangisini önerirsiniz yada en fazla 600 tl ye Nvidia yada AMD den sessiz bu fiyata kaliteli hangi kartı alabilirim.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-r9-270-directcu-ii-2gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r9-270-dual-x-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html

http://www.vatanbilgisayar.com/powercolor-r9-270-turboduo-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html

• sapphire olanı tercih edin. işlemciye de bir miktar oc yapmanız gerekecek
  • @Hugues de Payen

Cevabınız için teşekkürler hocam. Sapphire soğutma ve sessizlik açısından nasıldır. His Iceq HD4850 çok sessizdi. Bu arada cpu 3,11 Ghz de çalışıyor overclock lu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felice Forte -- 12 Nisan 2015; 16:53:09 >
  • @Sahte Kabadayı

Teşekkürler hocam yanıtınız için.

Yukarıdaki üç kart arasından Sapphire sessizlik ve kalite açısından önemi çıkıyor arkadaşlar. Aslında Asus düşünüyordum ama Asus ta da servis sorunu var. Bunlar dışında önereceğiniz kart varsada öneriye açığım.
  • Felice Forte F kullanıcısına yanıt
    fiyat olarak 500 520 liraya 270x rakipsiz 100 lira farkla 280x var ama işlemcinizi amd 8xxx olması veya 4. nesil i5 olması gerekir diğer türlü darboğaz olan bi kart
    Ben sapphire derim Nedenine gelince de belki msi falan daha kaliteli olabilir Ama AMD bir ekran kartı alacaksam önceliğim bu marka olurdu AMD'nin 1.partneri SAPPHİRE Nvidia'nın 1.partneri EVGA gibi. Asus'un da zaten son AMD kartlarında sorunlar vardı 2 marka'dan biri kalıyor tercih sizin Hangisi içinize siniyorsa onu alın.
    Şahsi fikrim asustan yana olurdu.

Bunun tek bir sebebi var. Belki küçük bir ayrıntı ama Asus DirectCU II soğutmasında bakır borular nikel kaplı. Sapphire modelinde bakır borularda herhangi bir kaplama yok.

Bakır oksijenle sürekli temas halinde kalınca rengi falan değişiyor. Tabi bu dünyanın sonu değil. Kişisel olarak bu tip ayrıntılara önem veririm.

Kolay gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sahte Kabadayı

fiyat olarak 500 520 liraya 270x rakipsiz 100 lira farkla 280x var ama işlemcinizi amd 8xxx olması veya 4. nesil i5 olması gerekir diğer türlü darboğaz olan bi kart

Teşekkürler hocam yanıtınız için biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın bir süredir internete girmiyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RocheBobois

Ben sapphire derim Nedenine gelince de belki msi falan daha kaliteli olabilir Ama AMD bir ekran kartı alacaksam önceliğim bu marka olurdu AMD'nin 1.partneri SAPPHİRE Nvidia'nın 1.partneri EVGA gibi. Asus'un da zaten son AMD kartlarında sorunlar vardı 2 marka'dan biri kalıyor tercih sizin Hangisi içinize siniyorsa onu alın.

Teşekkürler hocam yanıtınız için geç cevap yazıyorum kusura bakmayın bir süredir internete girmiyordum.
  • Psu Kaç Watt ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roledayz

Şahsi fikrim asustan yana olurdu.

Bunun tek bir sebebi var. Belki küçük bir ayrıntı ama Asus DirectCU II soğutmasında bakır borular nikel kaplı. Sapphire modelinde bakır borularda herhangi bir kaplama yok.

Bakır oksijenle sürekli temas halinde kalınca rengi falan değişiyor. Tabi bu dünyanın sonu değil. Kişisel olarak bu tip ayrıntılara önem veririm.

Kolay gelsin...

Teşekkürler hocam bilgilendirdiğiniz için biraz geç cevap yazdım kusura bakmayın internete bir süredir girmiyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umut3455

Psu Kaç Watt ?

Thermaltake Toughpower QFan 750 watt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Felice Forte

quote:

Orijinalden alıntı: RocheBobois

Teşekkürler hocam yanıtınız için geç cevap yazıyorum kusura bakmayın bir süredir internete girmiyordum.

Rica ederim.

Değerli DH forumu... Phenom II X3 720 işlemciye R9 270 önerilmez.O işlemci o ekran kartını besleyemez.Anakartınıza göre önce işlemci almayı düşünmelisiniz.Anakartınız Phenom II destekliyorsa,X6 1090T alabilirsiniz.FX desteği varsa anakartınızda, FX6300 de iş görecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 19 Nisan 2015; 23:03:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC Kiriklar

Değerli DH forumu... Phenom II X3 720 işlemciye R9 270 önerilmez.O işlemci o ekran kartını besleyemez.Anakartınıza göre önce işlemci almayı düşünmelisiniz.Anakartınız Phenom II destekliyorsa,X6 1090T alabilirsiniz.FX desteği varsa anakartınızda, FX6300 de iş görecektir.

@AC Kiriklar

Teşekkürler hocam yanıtınız için. Cpu değiştirmeden peki hangi kartı önerirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Felice Forte

quote:

Orijinalden alıntı: AC Kiriklar

@AC Kiriklar

Teşekkürler hocam yanıtınız için. Cpu değiştirmeden peki hangi kartı önerirsiniz.

R9 270'in bir tık aşağısını alırsanız ve işlemcinize bir miktar overclock yaparsanız güzel sonuçlar alırsınız.R7 265 sizin için en ideal kart.260X hafif gelir.270 fazla gelir.

• @AC Kiriklar

Cpu da bir miktar oc var hocam 3,11 Ghz de çalışıyor. R7 265 alayım ben o zaman. Teşekkürler vakit ayırıp cevap yazdığınız için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.