Şimdi Ara

# 3 İsmin Milletvekiliği Düşürüldü.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
1.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın milletvekillikleri düşürüldü

BERBEROĞLU MİT TIRLARINDAN

CHP'li Berberoğlu ise MİT TIR’ları görüntülerini Can Dündar'a ilettiği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezasını almış ve bu ceza Yargıtay tarafından onanmıştı. Milletvekilliği sona erinceye kadar Berberoğlu'nun cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine de karar verilmişti.

KCK Ana Davası’nda yargılanan HDP milletvekilleri Leyla Güven, Musa Farisoğulları verilen hapis cezaları Yargıtay tarafından 24 Eylül 2019’da onanmıştı.

Berberoğlu ile Güven ve Farisoğulları hakkındaki yargı kararları TBMM bekletiliyordu.

https://www.milliyet.com.tr/siyaset/son-dakika-i-chpli-berberoglu-ve-hdpli-guven-ile-farisogulllarinin-vekilligi-dusuruldu-6227125

https://m.ensonhaber.com/ic-haber/3-ismin-milletvekilligi-dusuruldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepImpact. -- 4 Haziran 2020; 16:8:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• "gerillaya da katılımlar olacak, çatışmalar da olacak, savaşlar da olacak" diyen ve maaşını aldığı devlete meydan okuyan terör destekçilerin elinden onlara yakışmayan vekillik alındı diyeceksin
    https://videonuz.ensonhaber.com/izle/hdp-li-leyla-guven-den-savas-tehdidi

yetmez, bütün özlük hakları kaldırılıp bütün maaşları geri alınmalıdır
  • ø kullanıcısına yanıt
    Ben bu karara karşı durduğumu belirtmedim ki? Ben sadece haberi yayınladım, yorum yapmadim. "Elinde onlara yakışmayan vekillik alındı diyeceksin" diyerek bana imada bulunman gereksiz.

• K.K iki önce Chp'lileri sokağa dökmeye çalışıyor demişlerdi.vol1 geldi.

İst gitmesin diye kırmızı bültenle aranan teröristi Canlı tv çıkartanların da bir şeylerini düşürseydiniz keşke

Akp kaos dan beslenen bir partidir,bir kez daha tescillendi bu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hdp hazine yardımı almaya devam ediyor.
    92 Milyon TL olması lazım.
    Hdp'ye yardım yapan hazine neden İyi Partiye hazine yardımı yapmaz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 4 Haziran 2020; 16:22:11 >
  • Bu olmadı.ulke gerilecek.ne gerek var şimdi.binbir türlü sıkıntı var zaten.

• Eren Bülbül'ü şehit eden teröristin cenazesine katılan Musa Farisoğulları ve terörist başı öcalan için açlık grevi yapan leyla güven.

Pozisyon temiz oyna devam.

Dünyanın geri kalan 192 ülkesinde aynı suçu işleseler aynı sonucu alırlardı. Yok öyle 20-30 bin maaş alıp terör örgütü sözcülüğü yapmak.
  • çok iyi olmuş çok sevindim, chp siyasal islamcıların ne olduğunu bildiği halde dokunulmazlıklar kaldırılsın diyordu böyle aptalca bir hamlenin sonucuna katlansınlar, hdp meselesine gelince hdp kontrollü bir partidir bugün hdp kapatılsa milliyetçilik yapacak konu bulamazlar, baktılar şu sazcı selo çok sivrildi kitleleri peşinden sürüklüyor içeri attılar, bunların hepsi pkk destekçisi o zaman partiyi kapatın dediğimizde ölü taklidi yapıyorlar.
  • HDP'li vekilleri bilmiyorum ama Enis Berberoğlu açısından bir hukuksuzluk var gibi gözüküyor. Adamın yargılaması AYM'de devam ediyor.
    https://twitter.com/ZeynelEmre_/status/1268516796589584385
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bundeskanzler

Eren Bülbül'ü şehit eden teröristin cenazesine katılan Musa Farisoğulları ve terörist başı öcalan için açlık grevi yapan leyla güven.

Pozisyon temiz oyna devam.

Dünyanın geri kalan 192 ülkesinde aynı suçu işleseler aynı sonucu alırlardı. Yok öyle 20-30 bin maaş alıp terör örgütü sözcülüğü yapmak.
    Olay kişilerin suçlu olup olmaması değil. Usulen milletvekilliğinin düşürülmesi için yargılama kararı lazım. Yargılama kararı ise her milletvekilliği seçiminden sonra dokunulmazlığın kaldırılması ile sürdürülebilir. Yani yargılama sırasında tekrar milletvekili seçilirseniz, tekrar dokunulmazlığınız düşürülmeden yargılama devam ettirilemez. Ancak ettirildi ve yargı kararı verildi. Bu usulsüzlüktür, yargının iş bilmezliğidir. Hatta iş bilmezlik değil, biliyorlar bence usülü, aldıkları emir gereği bilmezden geliyorlar. Zaten az önce AKP milletvekilleri seve seve cumhurbaşkanından talimat alacaklarını söylediler. Yasama yürütmeden talimat alıyorsa orada demokrasi yoktur; otokrasi vardır. Otokrasi olan yerde de zaten kanunların üstünlüğünü, usülün doğru yapılıp yapılmadığını tartışmaya gerek yoktur.

Bunların sebebine gelirsek: İnsanları otokratik olduklarını pişkin pişkin söyleyerek halkı sokağa dökmeye çalışıyorlar. Böylece yeni bir mağduriyet ile birkaç dönem daha kalırız diye düşünüyorlar, çünkü şu an halk desteğini kaybettiklerini farkındalar, tek yolu hukuksuzluk.

• suçluysalar iyi olmuş, hepsini ayıklasınlar. umarım sırada malum partideki 15 yıldır fetöcü hocalarına laf söyletmeyenler vardır, gerçi ona başlarlarsa malum partide adam kalmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 4 Haziran 2020; 17:13:4 >
  • Hukuğu eğip büken, raydan çıkaran, eninde sonunda kendini o hukuğun karşısında bulur...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atiuser

Olay kişilerin suçlu olup olmaması değil. Usulen milletvekilliğinin düşürülmesi için yargılama kararı lazım. Yargılama kararı ise her milletvekilliği seçiminden sonra dokunulmazlığın kaldırılması ile sürdürülebilir. Yani yargılama sırasında tekrar milletvekili seçilirseniz, tekrar dokunulmazlığınız düşürülmeden yargılama devam ettirilemez. Ancak ettirildi ve yargı kararı verildi. Bu usulsüzlüktür, yargının iş bilmezliğidir. Hatta iş bilmezlik değil, biliyorlar bence usülü, aldıkları emir gereği bilmezden geliyorlar. Zaten az önce AKP milletvekilleri seve seve cumhurbaşkanından talimat alacaklarını söylediler. Yasama yürütmeden talimat alıyorsa orada demokrasi yoktur; otokrasi vardır. Otokrasi olan yerde de zaten kanunların üstünlüğünü, usülün doğru yapılıp yapılmadığını tartışmaya gerek yoktur.

Bunların sebebine gelirsek: İnsanları otokratik olduklarını pişkin pişkin söyleyerek halkı sokağa dökmeye çalışıyorlar. Böylece yeni bir mağduriyet ile birkaç dönem daha kalırız diye düşünüyorlar, çünkü şu an halk desteğini kaybettiklerini farkındalar, tek yolu hukuksuzluk.

Alıntıları Göster
    Haklarında yargıtayca hüküm verilmiş zaten. Verilen hüküm mecliste okunup vekillikleri düşürülmüştür.
    Bir tek enis berberoğlu bireysel yargı yolu olarak anayasa mahkemesine başvurdu.

Anayasa mahkemesine başvuruda bulunmak ceza yargısı sürecine dahil değildiğir. AYM yarın öbür gün farklı bir karar verirse tahliye olur veya infaza devam edilir.

• Muz devleti

• quote:

Orijinalden alıntı: Bundeskanzler

Haklarında yargıtayca hüküm verilmiş zaten. Verilen hüküm mecliste okunup vekillikleri düşürülmüştür.
    Bir tek enis berberoğlu bireysel yargı yolu olarak anayasa mahkemesine başvurdu.

Anayasa mahkemesine başvuruda bulunmak ceza yargısı sürecine dahil değildiğir. AYM yarın öbür gün farklı bir karar verirse tahliye olur veya infaza devam edilir.

Alıntıları Göster
    Yargı kararı verildi dedim zaten? Ben AYM'nin ceza yargı sürecinde olduğu ifadesinde falan bulunmadım. Doğru kişiye yazdığınıza emin miniz? Niye demediğim şeyler üzerinden tartışmaya çalışıyorsunuz.

Benim ifadelerim çok açık:
    Dokunulmazlığı devam eden milletvekilinin ceza yargılaması yapılamaz. Ve Berberoğlu'nun dokunulmazlığı devam ederken hukuksuzca yargılaması yapılmış ve karar verilmiştir. Yargı, usülde hata yapmıştır ve AYM bu kararı bozacaktır.(Benim yorumum bu yönde en azından, karşıt fikriniz varsa sunabilirsiniz)

• HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH

# 3 İsmin Milletvekiliği Düşürüldü.
  • Cumhurbaşkanlığı sistemi tam da budur işte.. Saray'dan gelen yazı ile ilk iş milletvekilliği düşürmek oldu, çok yorulmuş olmalılar ki birleşime ara verildi..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.