Şimdi Ara

3. havalimanı inşaatında işçiler eylem başlattı. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
0
Favori
21.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
117 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kanunlari koyanlar kanunlari uygulamaz ve kendi yandaslarini kayirmaya devam ederse zaten bir sey duzelmez memlekette. Hala begenmiyorsa istifa etsin diyenler var. Issizligin tavan yaptigi bir ulkede kole gibi calismak ve yasamini tehlikeye atmak ne yazikki acliktan olmekten daha iyi geliyor. Bir de bakmakla yukumlu olduklari insanlari dusunun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ÖZELKUVVET kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 13 Ocak 2021; 18:49:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sub182

Nereden biliyorsun? Anket mi yaptın tüm işçilerle? Senin partine oy veren işçi ölmüyor mu ,sakat kalmıyor mu hiç? Şu cümleyi artılayan bile olmuş..pes..
    bak dostum en yakın tarihteki örneği vericem sana tabi ki bu bilinen bir olay bir de bilinmeyen kaç tane var acaba.

Örneğe gelecek olursak; Soma'da o kadar işçi öldü hepsi ihmal yüzünden can verdi yok yere. Sonra ki seçim ne oldu ? Soma'dan yüzde 60 civarı oy çıktı malum partiye.

O yüzden ben artık acımıyorum, adamlar kendilerine acımıyor kendilerine saygı göstermiyor benim çokta umrumda değil bu saatten sonra.

Çaresiz zamanlar çaresiz çözümler gerektirir. Akılları başlarına gelene kadar böyle şeyler yaşamaya mahkumlar.

• Suriyeli çalıştırın hiç kafa basmıyo refaha ulaştık artık türk halkı çalışmamalı artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Man in the Suit kullanıcısına yanıt
    Biryere kadar haklisin doğruya doğru..ama yine de o kadar insafsız olamıyorum..elmde değil..o yuzde bilmem kac oy verenler cahil ve insafsız olabiliyor..ben olamıyorum..onlara da aciyorum diğerlerine de.. ateş düştüğü yeri yakiyor sadece..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub182 -- 14 Eylül 2018; 14:38:37 >
  • muradisdan kullanıcısına yanıt
    Sen hayatında ev geçindirmedin daha genç herhalde, o işler öyle değil.
  • muradisdan kullanıcısına yanıt
    Bu yazı sayesinde ülkemizdeki bütün sorunlar çözüldü(!) Bi akıllı sensin o çalışanlar hiç akıl edemediler. Sen yazmasan kimse bunu düşünemeyecekti. Ne kadar basit ya boş konuşmak, o 'basit' denilen işlerde bile adamlar artık işçi çıkartmaya başladılar. Bu adamların çocukları var, belki bakması gereken ailesi var. Oraya giden insanlar da bayılıyordu orada çalışmaya, sizin bu boş yazılarınızı görmek gerçekten bayıyor artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JacobHughes -- 14 Eylül 2018; 18:58:12 >
  • Test 1-2-3

• Daha yeni görüyorum. Babam orda eleman çalıştırıyordu la dur bi bakayım merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eren

ben de daha 2 hafta önce konfeksiyonda 12 saat aralıksız çalıştırılıyordum dayanamadım çıktım. orada çalışan insanlar benim dediğimi yapabilir mi? hayır. neden? çünkü evli çoluğu var çocuğu var. annesi yok babası yok bazılarının. kimse senin benim gibi rest çekip gidebilme şansına sahip değil.

eğer müslümansan da

“Artık ölçüyü, tartıyı tam yapın, insanların haklarını ve ücretlerini eksiltmeyin, halka haksızlık etmeyin!” (A'râf, 7/85);

Alıntıları Göster
    Evlenip çocuk yaparken aklı nerdeydi. Madem bakamıyor evlenmeseymiş. Cepte para yok evlen çocuk yap. Sonra ağla yok öyle yağma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Suriyelileri işe alsınlar hem bir işe yaramış olurlar...

• aynen öyle hocam ben rüyamda iş kazası geçirmiş işçiler falan görüyorum artık ne olcak şimdi diye düşünüyorum.

maaşlar asgari ücrete çok yakın birde işin şu boyutu var çoğu osgb maaş ödeyemecek durumda. 5 aydır maaş alamayan arkadaşım var. işten ayrılsa hiç alamayacak parasını. 300 400 alıyor parça parça..

benim çalıştığım osgb bile 3 gün geciktirdi maaşı bu ay. sıkıntılar var dediler. paramızı alamıyor dediler.

rönesans bile işlerini durdurdu. dün rönesansta çalışan iş güvenliği uzmanı arkadasımı işten çıkarmışlar. zaten işçi yok diyor 25 gündür odada oturuyordum dedi çocuk.

bende başka meslek bakmaya başladım,yapacak birşey yok. türkiyede yapılmaz iş güvenliği uzmanlığı. direk günah keçisi sensin.
  • kasamak5656 K kullanıcısına yanıt
    aynısını şurada söylüyor bir işçi.
  • Havalimanı yetişmeyecekti. İsyan çıktı bitiremedik

• quote:

Orijinalden alıntı: gambit666

Havalimanı yetişmeyecekti. İsyan çıktı bitiremedik

Ben de aynısını düşündüm. "bak halkımıza hizmet etmemizi sindiremediler, buradan vurmaya çalışıyorlar" diyerek de üste çıkma durumu.

Ben işin içinde provakasyon olduğunu düşünüyorum, çünkü orada şartlar üç aşağı beş yukarı hep böyleydi (doğru olduğunu söylemiyorum, sadece yakın zamanda değişen bir şey yok). Açılışın yetişmemesine bahane yaratmak için fişeklenen bir durum gibi.

Yoksa aylardır ölen yüzlerce işçi, geceleri yatakhanelerden kamyoncular tarafından kaçırılıp, şimdi ne yapıldığını söylemeye dilim varmıyor, sonra çitlerden geri atılan uzak doğulu işçiler.. vs vs.. bunlar maalesef süre gelen şeylerdi.. Şimdi ne değişti..

Keşke işçilerin gözünü açıp, eylemi olsa.. ama muhtemelen kasıtlı bir kışkırtma durumu var gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Eylem yapıp hakkını aramak demokrasik bir haktır! Turkıye de ileri demokrası oldugu ıcın hemen gazla mudahale edıp dagıtmaya calısmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

Evlenip çocuk yaparken aklı nerdeydi. Madem bakamıyor evlenmeseymiş. Cepte para yok evlen çocuk yap. Sonra ağla yok öyle yağma.

Alıntıları Göster
    Allah kimseyi senin eline düşürmesin valla

Bu ülkede sadece paralı insanlar mı hayat kurma telaşı içine girmeli ?

Bu nasıl bir beyin bir şeyleri düzeltmek yerine düşünce yapısına bak

• Mısır Piramitleri işçileri gibi geliyor bu 3.havalimanı işçileri bana . Köle usulü .

• quote:

Orijinalden alıntı: Eren

Allah kimseyi senin eline düşürmesin valla

Bu ülkede sadece paralı insanlar mı hayat kurma telaşı içine girmeli ?

Bu nasıl bir beyin bir şeyleri düzeltmek yerine düşünce yapısına bak

Alıntıları Göster
    Bi bebek bezi kaç para haberin varmı? Maması hastalığında ilacı v.b

Adam çocuk yaparken kendini hatta çocuğunu düşünmemiş patronmu düşünecekti. Acıtasyonu bırakın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C0609E675

Bence kendilerinin ve tanidiklarinin basina bir seyler gelsin. Millette bana dokunmayan bin yil yasasin mantigi var bu yuzden canlarinin yanmasi lazim yoksa akillanmazlar.

Muz cumhuriyeti disindaki normal ulkelerde isverene cok agir yaptirimlar gelir. Olmek bu isin fitratinda var diyen bir bakan olursa resmen kan alirlar kan.
    Adamlar anlamıyor ki kafası basmıyor. Her insan üniversite okuyacak klimalı masa başı çalışacak çalışamıyorsa kendi tembelliği, kendini geliştirememesi sanıyorlar.

Doğuştan zekası özürlü bir insanı düşünmüyorlar. Bu küstahları Allah görüyor ben daha ne diyeyim ki?

İşçi olmasaymış o da demek nedir? Karşımda söylese şu lafı var ya

Herkes senin gibi özel okullarda okutulup hoca tutulmuyor daha sonrada parayla bilkentlere sokulmuyor hayatın bu yüzünden kopuk duygulardan uzak şımarık zengin çipleri .

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.