Şimdi Ara

3 günlük askerden Kemal Kılıçdaroğluna mektup

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar az önce chp grup toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu bahsetti. 12 Temmuz'da birliğine teslim olan asker komutanlarının tatbikat var haberiyle 15 Temmuz'da birliğinden çıkıyor. Daha eline silah bile verilmemiş herhangi bir eğitim almamış hatta hücum yeleği bile bulunmayan bir asker Ankara emniyeti önüne zırhlı araçlarla getirilmiş ve burada silah seslerini duyup kafasını hiç araçtan dışarıya dahi çıkartmamış ama darbeci diye bir yıldır içeride. Ailesi perişan iddianamesi bile yok. Maddi zorluklarla ziyaretine gelebiliyorlar. Birçok kez itiraz ediyorlar tutuklu olmalarına ama yanıt bile verilmiyor. Şimdi size soruyorum birçoğunuz askerliğinizi yaptınız 3 günlük bir askerin emre karşı gelme durumu olabilirmi komutanları tatbikat var diyorsa tabiki gidicek. Bu çocuğun şansızlığı darbeden 3 gün önce askere gitmesimi, birliğine teslim olmasımı. Bu yaşananları görüp ben bu ülkede adalete nasıl güvenebilirim. Bunun gibi birsürü erler var suçsuz yere nerdeyse 1 yıldır içerdeler. Bununla ilgili kamuoyu yaratmamız gerektiğine inanıyorum. Bunun akp si mhp si chp si hdp si yok. Konuyu ekside de dile getirmeliyiz. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Bu çoçuğun başına gelen sizinde başınıza gelebilirdi. Sizin abiniz kardeşiniz çok yakın arkadaşınız kuzeniniz olabilirdi. Gelin bu insanların sesi olalım. Belki bizim sayemizde komuoyunda konuşulacak ve masum erler dışarı çıkacak. Bir insan akp li de olsa bir erin darbe yapamayacağını bilir. Bu insanların ailelerini düşünün ve vicdanınız el veriyorsa yine görmezden gelin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazılan mektubun tamamı...
    Ben Silivri’de oturan her Türk evladı gibi vatanı görevimi yapmak için 10 Temmuz’da Ankara’da 1. Piyade Tugay’ına teslim oldum. 15 Temmuz günü ben 3 günlük erdim. Bu üç gün içinde yürüyüş eğitiminden başka bir eğitim almamış. Silah verilmemiş bir erdim. Komutanlarımı bile tanımıyordum.
    15 Temmuz günü tatbikat var diye bizi topladılar. Öylece araçlara bindirildik. Ben daha önce Ankara’ya gelmiş biri değildim. Alıp bizi araçlarla Ankara İl Emniyeti’nin önüne götürmüşler. Ben ne bileyim? Bir anda çatışmanın ortasında buldum kendimi. Araçtan hiç çıkmadım. Silah tutmayı bilmem, araçta olduğum gibi donup kaldım. Polislerin araca gelmesiyle onlara sığındım. Ne olur şimdi, sorun. Benim suçum bedelli askerlik yapmayıp vatan görevimi yapmam mı? Yoksa devletimiz tarafından başımıza getirilen komutanlara inanmak, yoksa polise sığınmak mı? Babamdan ayrı, vatan haini damgasıyla beni cezaevinde süründüren suçum ne benim?

Suçum ne, ben üç günlük askerim dedim. Aylardır bekliyorum, gelip çıkaracaklar beni diye. Ben inşaat işçisi bir babanın oğluyum. Bizim avukat tutacak paramız yok. Beni görebilmek için bile eşten dosttan borç alarak geliyorlar. Dayanacak gücümüz kalmadı. 21 yaşındayım, alt üst oldum. Uykularımdan ağlayarak uyanıyorum. Böyle mi sahip çıkacak devlet bize? Üç günlük er olduğum, silahım olmadığı dosyamda mevcuttur. Niye bakmıyorlar Kemal Bey? Bizlerin burada harcanmasına izin vermeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maho2306 -- 6 Haziran 2017; 15:33:15 >

• Değil bir gününü, bir saatini bile geri veremezsin. Özgürlük o kadar değerli bir şey ki. Çok üzülüyorum haksız yere mahkum hayatı sürenlere. Allah inşallah bu yapılanların hesabını önce bu dünyada sonra ahirette sorar.

• AİHM'e gidemez mi acaba?
  • Bu iş Ergenekon gibi olacak. Bu ülke tarihi boyunca hep böyle olmuştur. Suçlu suçsuz aynı çuvala doldurulmuş, ama iş arap saçına döndüğünden kim suçlu kim suçsuz belirlenemediğinden en kolay yol çuvaldaki herkesi salıvermek. Bakın geçmişe hep öyle oldu. En son Erkenekon olayında olduğu gibi. Suçlu suçsuz herkes bir çuvala kondu. Daha sonra suçsuzlar sayesinde azılı suçlular da kurtuldu. Bu ülkede azılı suçlular suçsuzların arasına karışıp her zaman kurtulmayı başarmışlardır. Bu ülkede 60 yıldır millete kan kusturan derin devlet çetesinden bir kişi bulunamadı suçlanacak. 28 Şubat darbesi çetesinden bir kişi bulunamadı suçlunacak. 2001 krizi oldu, ülke battı. Ülkeyi batıran pek çok bankacı iş adamı hain ilan edildi, tutuklandı, mallarına el konuldu. İş zıvanadan çıktı. Kimin suçlu kimin suçsuz olduğu kanıtlanamadı. Örneğin o zaman en büyük hain ilan edilen Cem Uzan'a günümüzde en büyük kahraman gözüyle bakılıyor. Siyasi davalarda da böyle oldu. Geçmişte hangi siyasi bir olay olmuşsa suçlu suçsuz içeri alındı, olay sulandırıldı, sonuçta suçsuzları ayırt edemediklerinden suçlu suçsuz herkes serbest kaldı.

FETÖ olayında da sonuç öyle olacak. Olay bir kaç siyasinin üzerine yıkılacak, olay kapanıp gidecek. Çünkü bu ülkede herkes her olaydan kendine siyaset devşirme peşinde. KK da onu yapıyor. Zaten ona göre RTE dışında herkes masum.
    Asker olayı da farklı değil. Pek çok suçsuz askeri suçlu askerlerden ayıramayacaklar. Suçsuz askerleri kurtarmak için tüm askerleri serbest bırakacaklar. Tıpkı geçmişte yapıldığı gibi. 90 yıldır bu ülkede adaletli tek bir yargılama olayına rastlamadım henüz. Çünkü bu ülkede suçlu suçsuz kavramı yok, senin adamın benim adamım kavramı var. Benim adamım senin adamın kavramı geçerli olduğundan verilen cezaların haklı olduğuna inanan çok olmuyor, affedilene de çok inanan olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 6 Haziran 2017; 16:53:1 >

• Yüksek miktarda tazminat ödenmesi gerekiyor normalde. Aihmne başvurun. Başka türlü hakkınızı isteyemezsiniz.

Yavvv gülüyorum bir üstekine. Siyasi ayak olmadan 80 milyonluk ülkeyi yazın ortasında kimse tutamaz. Boş konuşmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 6 Haziran 2017; 16:0:54 >
  • Feto'yu geçmişte övmediyseniz, onunla fotoğrafınız yoksa. Fetocusunuzdur kesin...
  • Iç hukuk tüketilmeden nasıl Aihm e başvursunlar. Adamlar doğru düzgün dava bile açmamışlar herhalde. Türkiye de adalet, akp nin adaleti böyle olur işte. Adamı zorla askere alıyorsun, sonra darbeci diye içeri atıyorsun. Bunun akla mantığa alır bir yanı yoktur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar kul hakkı, alınan ahlar insanların veballerini bu hükümet nasıl ödiyecek nasıl hesap verecek hiç düşünüyorlarmı çok merak ediyorum. Sorsan en dindar onlar ama en çok hak yiyende onlar. Onlara bu yetkileri verenlerde aynı oranda vebale giriyorlar emin olun

• muhalefetin kendine hayırı yokki bunlara olsun,,,muhalefet akp nin tükürdügünü yalayan göstermelik bir parti nası olsa yüklü maaşlar yatıyor no problem,,,,chp de okadar konuşan adam vardı hepsi kayboldu iktidar muhalefet partilerini bile zehirlemiş uyuşturmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: asau

Bu iş Ergenekon gibi olacak. Bu ülke tarihi boyunca hep böyle olmuştur. Suçlu suçsuz aynı çuvala doldurulmuş, ama iş arap saçına döndüğünden kim suçlu kim suçsuz belirlenemediğinden en kolay yol çuvaldaki herkesi salıvermek. Bakın geçmişe hep öyle oldu. En son Erkenekon olayında olduğu gibi. Suçlu suçsuz herkes bir çuvala kondu. Daha sonra suçsuzlar sayesinde azılı suçlular da kurtuldu. Bu ülkede azılı suçlular suçsuzların arasına karışıp her zaman kurtulmayı başarmışlardır. Bu ülkede 60 yıldır millete kan kusturan derin devlet çetesinden bir kişi bulunamadı suçlanacak. 28 Şubat darbesi çetesinden bir kişi bulunamadı suçlunacak. 2001 krizi oldu, ülke battı. Ülkeyi batıran pek çok bankacı iş adamı hain ilan edildi, tutuklandı, mallarına el konuldu. İş zıvanadan çıktı. Kimin suçlu kimin suçsuz olduğu kanıtlanamadı. Örneğin o zaman en büyük hain ilan edilen Cem Uzan'a günümüzde en büyük kahraman gözüyle bakılıyor. Siyasi davalarda da böyle oldu. Geçmişte hangi siyasi bir olay olmuşsa suçlu suçsuz içeri alındı, olay sulandırıldı, sonuçta suçsuzları ayırt edemediklerinden suçlu suçsuz herkes serbest kaldı.

FETÖ olayında da sonuç öyle olacak. Olay bir kaç siyasinin üzerine yıkılacak, olay kapanıp gidecek. Çünkü bu ülkede herkes her olaydan kendine siyaset devşirme peşinde. KK da onu yapıyor. Zaten ona göre RTE dışında herkes masum.
    Asker olayı da farklı değil. Pek çok suçsuz askeri suçlu askerlerden ayıramayacaklar. Suçsuz askerleri kurtarmak için tüm askerleri serbest bırakacaklar. Tıpkı geçmişte yapıldığı gibi. 90 yıldır bu ülkede adaletli tek bir yargılama olayına rastlamadım henüz. Çünkü bu ülkede suçlu suçsuz kavramı yok, senin adamın benim adamım kavramı var. Benim adamım senin adamın kavramı geçerli olduğundan verilen cezaların haklı olduğuna inanan çok olmuyor, affedilene de çok inanan olmuyor.

Hala utanmadan ayni terane. Kim neye gore sucluymus Ergenekon da. Balyoz da?

Delilleriniz neler? İddianameninn hangi sayfasina gore?

• Şimdi biri damlayıp "15 Temmuz'da ölen siviller varken, bunun başına gelenlerin lafı mı olur" falan diyebilir,

Sanki şu çocuk ile darbenin bir ilişkisi varmış gibi. Besbelli yok işte.

Ben de 21 yaşındayım ve üzüldüm. Keşke elimizden bir şey gelse. Bir ihtimal Hayır verirsek OHAL de biter diye umdum ama evet çıktı. Başka da bir gücüm yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15 temmuzda halka ateş açan ve tankla ezenler hapiste veya fetöden aranıyorlar.Peki masum askerleri öldüren yamyamlar hakkında bir işlem yapıldı mı? Öğrencileri katlettiler resmen.Bunun hesabı sorulmayacak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maho2306

Bu kadar kul hakkı, alınan ahlar insanların veballerini bu hükümet nasıl ödiyecek nasıl hesap verecek hiç düşünüyorlarmı çok merak ediyorum. Sorsan en dindar onlar ama en çok hak yiyende onlar. Onlara bu yetkileri verenlerde aynı oranda vebale giriyorlar emin olun

Ödemeyecekler bir şey olmayacak. Öbür dünyaya havale edip duruyor millet
  • Yatacak yerleri yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xchg

Ne o Fetullahçı mısın sen de? TSK'ya karşı yapılan Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında, beraat etmelerine rağmen hala suçlu olarak tanımlıyorsun.

Fetullahçı tabi. Hem de en alasından, en çok öveninden.

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

Bu iş Ergenekon gibi olacak. Bu ülke tarihi boyunca hep böyle olmuştur. Suçlu suçsuz aynı çuvala doldurulmuş, ama iş arap saçına döndüğünden kim suçlu kim suçsuz belirlenemediğinden en kolay yol çuvaldaki herkesi salıvermek. Bakın geçmişe hep öyle oldu. En son Erkenekon olayında olduğu gibi. Suçlu suçsuz herkes bir çuvala kondu. Daha sonra suçsuzlar sayesinde azılı suçlular da kurtuldu. Bu ülkede azılı suçlular suçsuzların arasına karışıp her zaman kurtulmayı başarmışlardır. Bu ülkede 60 yıldır millete kan kusturan derin devlet çetesinden bir kişi bulunamadı suçlanacak. 28 Şubat darbesi çetesinden bir kişi bulunamadı suçlunacak. 2001 krizi oldu, ülke battı. Ülkeyi batıran pek çok bankacı iş adamı hain ilan edildi, tutuklandı, mallarına el konuldu. İş zıvanadan çıktı. Kimin suçlu kimin suçsuz olduğu kanıtlanamadı. Örneğin o zaman en büyük hain ilan edilen Cem Uzan'a günümüzde en büyük kahraman gözüyle bakılıyor. Siyasi davalarda da böyle oldu. Geçmişte hangi siyasi bir olay olmuşsa suçlu suçsuz içeri alındı, olay sulandırıldı, sonuçta suçsuzları ayırt edemediklerinden suçlu suçsuz herkes serbest kaldı.

SEnin de mi Türbanı nı aldılar asau 28 şubat ta

• Bu olay birbirimizle tartışacağımız bir olay değil. İçerdeki masum erlerin siyasi görüşleri önemli değil. 3 günlük erin darbenin hiçbir noktasına müdahil olamayacağını en akılsız akp li bile bilir. Şu an içerdeki sizlerde olabilirdiniz. Geç gelen adalet adalet değildir. Ergenekon davasıyla feto ve akp yüzünden masum askerler içerde yattı sesimizi çıkartmadık şimdi de akp yüzünden masum erler içerde yatıyor
  • 19 yaşındayım, seneye askerlik var. Zerre gitmeyi düşünmüyorum umurumda da değil.
  • 17 25 olayları olmasaydı sence ergenekondakiler beraat edebilirlermiydi. İki üç ay önce ergenekon vardı fetö sulandırdı dedi binali.

Bu ülkede davalarda siyasi kimse dava sonucuna göre yorum yapmasın. Yarın bir bakmışsın fetöde suçsuz derler. Yada çaycıya suç atarlar.

Yalnız şu dikkatimi çekiyor. Sizinde dikkatinizi çekiyır mu

Perinçek nereden biliyordu darbeyi ? Mit bile ihbar olmasa bilmeyecek.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.