Şimdi Ara

3 gb lık cd olduğunu duydum doğrumu kafa geçmiyom

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaş 3 gb lık cd olduğunu falan söyledi rw imiş galiba ben pc cide çalıştım diyordu yazın YURTDIŞINDAN GETİRTTİRMİŞ PATRONU BÖYLE BİŞEY VARMI YA BENLE İDDİA EDİYORDU BEN ŞİMDİ YE KADAR HİÇ GÖRMEDİM DE DUYMADIMDA VARSA SÖYLEYİNDE ALALIM 700MB LIK CD LERLE UĞRAŞMAYALIM CD DİYORUM HA DVD DEĞİL

• 3 bilmiyorum ama o dvd olmasın veya sıkıştırılmış falan
  • cd teknolojisinde 3 gb imkansız bence....ama bilemiorum..neyyyy-seh!
  • bence olabilir
  • dvd'de normal cd yüzeyindeki 1 ve 0 ların kodlandığı tepe ve çukurların çok daha sıkıdır (neredeyse 7 kat). Bölye olduğu için daha güçlü bir lazer'e gereksinim duyarlar. o sebepten normal cd-rom lazerinin 3gb'lık bir cd'yi okuyabilmesi bana pek mantıklı gelmiyor. zatem öyle bir cd olsaydı bile 1 sene içinde çoktan bizim haberimiz olurdu.
  • o zaman iddiaya girebilirim arkadaşla :) benimde haberim olurdu heralde olsaydı bişey bilmeden ortaya atıyorlar ben böyle bişey olmaz dedim tam emin değildim tabi teknoloji bu herşey olabilir ama cd olamaz böyle bişey :) hem olsaydı dergilerde falan çıkardı ama yok öyle bişey
  • öyle birşey yoktur.dvd yi cd zannetmiştir.
  • ya öyle bişey olsa duyardık hem düşünsene 3 gb cd patlama yapardı bence o çocuk yanlış biliyo yada sana sallamış olmalı
  • 3 GB lık bir cd yok ama bir ara TDK 1GB lık cd ler çıkarmıştı sadece kendi o cdleri yazabilecek writerlar da çıkarmıştı normal cd leride yazadabiliyordu ama onun üstü yok
  • evet 4 gb bıle var dvd ler..
    bir ara duydumdu 1gb lık cd diye ama ne kadar dogru bılemıycem..
  • ya arkadaşlar niye yazılmasın msı dvd yazıcı normal 700 mb lik cd ye 1.4 gb yazıyo belki mavi lazer teknljisi ile kısa dalga boyu ile okadar yzabilir yüksek çözünürlükte
  • Bir yanlış anlaşılma olmuştur kulaktan kulağa belki.
  • abi dvd dır kesınlıkle
  • o ya DVD dir ya da birkaç aslında birkaç kblık ama 4GB görünen dummy file vardır.
  • büyük bir ihtimalle dvd dir yada bazı arkadaşlarımın sandığı ve mantık veremediği (newbee) divx mucizesidir, yani böyle devasa goruntu ve sesin 3gb lik dvd ile biribrine benzeyen aynı fiziki mekanı paylaşması gibi :)
  • hayır dvd de değil 7 GB boyutuna kadar projeler vardı. Lazer yerine florasan ışığı tarzı bir teknoloji ile düşünülmüştü. Ben bir kaç sene önce üretildi olarak görmüştüm. Sanrım Pcnet dergisinde. Ama daha sonra bu konu hakkında bilgim olmadı. meteceri arkadaş genel olarak cd adını kullanmış sanırım. Zaten CD de [Compact Disk] genel bir addır.
  • dvd dri kesin
  • 1 gb lık cd ler var internette alışveriş sitelerinde ama sıkıştırma yapıyormuş galiba biraz farklı
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by KeanuReeves</i>
    <br />öyle birşey yoktur.dvd yi cd zannetmiştir.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

sekil benziyor yaa ondan:)))

[evlol][evlol][evlol][evlol]
  • eger öyle bir şey varsa buna yazacak lazer sanırım bizim cd rw nin kiyle aynı değildir.. yada hadi aynı olsun diyelim, bakalım bizim cd rom bunu okuyabilecekmi... ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.