Şimdi Ara

3 GB 333 MHZ -OR- 2 GB ... Mhz :D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar eski kasamda 1 GB 333 mhz ile çalışan bi ram var yeni bi kasa aldım ve onun anakartı BIOSTAR TA690G üstünde 2x1 gb ram var fakat kaç mhz ile çalısdıklarını bilmiyorum ama 333 den yüksek sanırım 800 ile çalısıyor o ramler sorum ise 333 mhz ile çalışan rami yeni kasaya taksam 3 gb olucak ama 333 ile çalışıcak böyle mi daha verimli olur yoksa hiç takmasam mı daha verim alırım teşekkürler ...

• Kısa ve öz takamazsın.

333 dediğin DDR1'dir, çentik yeri farklıdır, diğer TA690G üzerindekiler ise DDR2.
    Çentik farkı dışında da bir arada çalışmazlar.

Sen o 1 GB 333'ü iyi bir fiyata satmaya çalış, DDR1 RAM fiyatları halen yüksek. Sonra üzerine bi 10-20$ ekleyerek yine 2 tane daha 1 GB DDR2 800 alırsın, toplam 4 tane RAM yuvası var o kartta, 4 GB'a çıkartmış olursun.

2x1 GB çalışan sistemi 3x1 yaparsan yavaşlama olur, çünkü Dual Channel (Çift Kanal) olmaktan çıkartıyorsun. 2 tane daha al 4x1 GB olsun.
  • eyw çok tesekkürler ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: mselcuks

Kısa ve öz takamazsın.

333 dediğin DDR1'dir, çentik yeri farklıdır, diğer TA690G üzerindekiler ise DDR2.
    Çentik farkı dışında da bir arada çalışmazlar.

Sen o 1 GB 333'ü iyi bir fiyata satmaya çalış, DDR1 RAM fiyatları halen yüksek. Sonra üzerine bi 10-20$ ekleyerek yine 2 tane daha 1 GB DDR2 800 alırsın, toplam 4 tane RAM yuvası var o kartta, 4 GB'a çıkartmış olursun.

2x1 GB çalışan sistemi 3x1 yaparsan yavaşlama olur, çünkü Dual Channel (Çift Kanal) olmaktan çıkartıyorsun. 2 tane daha al 4x1 GB olsun.

Konuyu hortlattım ama cpu-z da bakdım ddr 2 yazıo 333'ü 2 ile çarpıcakmısız öyle baz alıcakmısız 667 oluomus yane diğer ramler 800 ile çalışıosa eğer bunu takarsam onlarda 667 ile çalısıcak 3 gb 667 mi daha iyi performans alırım yoksa 2 gb 800 mhz mi

• 2gb dan falza ram kullanan program kullanıyorsan tabii ki 3gb daha iyi olur...
    yoksa 800 mhz de çalışması az bir performans farkı getirir.

yeni çıkan bazı oyunlar çok ram harcar.
    ---özellikle de vista kullanıyorsan 3gb olsun

800 mhz daha hızlı gibi ama 3gb olsun 667 de olsun derim ben.

+++ eski ramin oc kapasitesi varsa onu da 800 de çalıştırabilirsin...
    oc işine girmediysen tak 3gb çalışsın 667
  • quote:

Orjinalden alıntı: Manav
    Konuyu hortlattım ama cpu-z da bakdım ddr 2 yazıo 333'ü 2 ile çarpıcakmısız öyle baz alıcakmısız 667 oluomus yane diğer ramler 800 ile çalışıosa eğer bunu takarsam onlarda 667 ile çalısıcak 3 gb 667 mi daha iyi performans alırım yoksa 2 gb 800 mhz mi

Anakartın Soket 940 yani Dual Channel destekli. Dual (Çift) destekli bir anakartta 2 veya 4 modül kullanırsan performans yakalarsın, 1 veya 3 olursa Single Channel çalışır RAM'ler. 667 ile 800 arasında normal programlarda hissedeceğin bir fark olmaz. Önemli olan 2x1GB ya da 4x1 GB, 2x2GB gibi RAM kullanman.
  • program falan kullanmıyorum sadece oyun amaçlı sağolun arkadaşlar zaman ayırıp yazdıklarınız için bi hal çaresine bakıcam cvplarınıza göre saygılar ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.