Şimdi Ara

3. dünya savaşı senaryoları.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyada bütün savaşlar bir amaç ve egemenlik için çıkmıştır. Şuan dünyamız ABD emperyalizminin etkisindedir ve Dünyamızın bu etkide kalmasının sebebi 2. dünya savaşının kazanan tarafı olup doğru siyaset yapmasıdır. Elbetteki bir gün 3. dünya savaşı çıkacaktır. ama önce diğer 2 dünya savaşının nasıl ve neden çıktığını bir görelim

1. Dünya savaşı: Avusturya-Macaristan veliahtı olan ferdinant ve eşi bosna gezisinde bir sırplı tarafından öldürülmüştür. İlk başlarda bu o kadar önemsenmemiştir. Ama Avustuya- Macaristan hükümeti buna bir tepki vermesi gerektiğini biliyordu. ve bunun üstüne şartları çok ağır olan bir notayla srıbistanı uyardılar. Sırbistan notadaki hemen hemen her hükmü kabul etmesine karşılık Avusturya - macaristan hükümeti almanyanında desteğiyle sırbistana savaş açtı. bunun üzerine Ruslar seferberlik ilan ederek Avusturya - Macaristana savaş açtı. Rusya'nın seferberlik ilan edeceğini savaş sebebi sayan Almanya Rusya'ya savaş açınca 1. dünya savaşı çıkmış oldu ve yakalşık 25 milyon insan öldü

2. Dünya Savaşı: 1. dünya savaşında yenik ayrılan Almanya çok zor ve ağır günler geçiyordu. Birde kazanan devletlerin ağır hükümleri ve Alman topraklarında varlığı Alman vatandaşlarını iyice rahatsız ediyordu. Tek çözüm klamıştı aşırı sağcı bir partiye tutunmak. İşte hitler ve Naziler böyle çıktı. almanarın yeniden tam bağımsızlık hayallerini süsledi. 6 yıl içinde Tüm anlaşmaları yok sayan Nazi hükümeti bir süper güç oldu. Öncelikle polonya'da kalan danzig koridorunu ortadan kaldırmaya kalktı. bunun üzerine fransa ve ingiliterenin polonyanın yanında yer alıp Nazilere savaş açmasıyla 2. dünya savaşı başlamış oldu. 70 milyon kişi öldü. Dünya siyasi tarihi tamamen değişti.

3. Dünya Savaşı: Diğer 2 dünya savaşı gibi 3. dünya savaşı da bazı devletlerin bazı devletlere karşı üstünlük sağlaması için mutalaka çıkacaktır. ama nereden ve nasıl ? İşte kendimce bu savaşı çıkarabilecek sebepler.

Kuzey ve Güney Kore anlaşmazlığı Bu iki ülke aynı toprakların aynı ırkın 2 farklı görşe sahip mensuğlarıdır Bir taraf sırtını ABD, İnglitereye dayamış diğer taraf Rusya ve Çin'e dayamıştır. Geçtiğimiz aylarda kuzey korenin G. koreyi top ateşine tutmasıyla ortam iyice gerginleşmiştir. Olayın Hemen akabinde Rusya ve Çin kuzey korenin tarafından yer alırken ABD güney kore ile ortak bir tatbikat düzenlemiştir. Mutlaka bu iki ülke arasında bir çok defa çatışmalar ve sürtüşmeler çıkacaktır ve bir gün bu iki ülkenin arkasında dünya devletlerinin bloklaşması durdurulamayacaktır.

İsrail, İran, Arap İran hükümeti her seferinde İsrail Aleyhine yapılacak her türlü tutum devletimizce desteklenecektir demektedir. Çok değil daha bir kaç gün önce filistin bağımsızlık ilan edeceğini duyurdu. Bunun üzerine İsrail bağımsızlık ilan edildiği an işgal edeceğini söyledi. Filistin bağımsızlık ilan ettiği an. İran ve Türkiye filistin arkasında yer alacaktır. ve ortadoğuda başlayacak yangının dünyayı sarması çok süremeyecektir.

Çin ve ABD Çin dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisine sahip. son 10 yıl içinde en büyük 2. ekonomi olmayı başardı. Bu zamana kadar kapalı kutu olarak bildiğimiz Çin artık tüm dünyada rol oynamak istiyor. Ancak askeri alanda da dünyanın en büyüğü olmaya kolları sıvamış durumda ve ABD'de tahtını bırakmak istemeyecektir elbette. Geçtiğimiz günlerde bir haberde çin askerlerine sanal ABD askerleri vurdurularak eğitim veriliyormuş. Yani çin alttan alttan askerlerini ABD savaşına hazırlıyor durumda. çok kısa bir zamanda bu hesaplaşma gerçekleşecektir.

devamı gelecek....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pog -- 26 Mayıs 2011; 23:59:02 >

• İlk cümleni düzelteyim: Dünyadaki bütün savaşlar ekonomik nedenlerden çıkmıştır. Zira daha iyi öğrenir ve yorumlarsan ki, hiç bir zaka ipe sapa gelmez bahanelerden dünya savaşı çıkmayacağını kabul edecektir.
  • yinemi savaş! çıkartmayın rahat durun ya
  • İran yenilince biz de yenilmiş sayılcaz
  • üçüncüyü bilmiyorum ama dördüncüsü taş ve sopalarla yapılacak. (özür diliyorum ama birinin bunu yapması lazımdı
    )
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _

İran yenilince biz de yenilmiş sayılcaz

• quote:

Orijinalden alıntı: whiskeyinthejar

quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _

İran yenilince biz de yenilmiş sayılcaz

• güncellendi.
  • Savaş olmıcak panpa.İlluminatistler bi bonba atıcaklar dünyaya onlar dışında herkes ölücek
  • kuzey kore füzeleri abd ye çevirdi. abd 2 dev hayalet uçağını g. koreye yolladı. rus yetkililer abd nin tavrından hoşnut değil. ruslar geçtiğimiz günlerde bazı alman kuruluşlarını bastılar. ve buda bana angela merkelin "kimse avrupaya bir yarım asır daha barışın hüküm süreceğini sanmasın" sözlerini hatırlattı. yine yakın zamanda lüksemburg başkanı avrupanın şuanki durumunu 1. dünya savaşı öncesini benzetmesi var. bir dünya savaşı kesin bir çizgiyle tarihi verilemez bana göre. insanlar 2.dünya savaşını danzig koridoruna bağlar. sanki bütün savaş orda başlamış gibi. almanların avusturyayı ilhak etmesi ardından çekleri ilhak etmesi basit gibi görünen ön sebeplerdir. şuan için düşünürsek suriyede ve diğer arap ülkelerindeki değişiklikler tetikleyici olacaktır. bu arada bence ilk cümlede hata yok ( bu değişmiş halimidir bilemem) para egemenliği de bir egemenliktir...
  • Ohoo dostum sen MW 3'ü yenimi bitiriyorsun daha?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diğer senaryo:
     3. dünya savaşı senaryoları.
  • abd alır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: N.M.Türk05

Ohoo dostum sen MW 3'ü yenimi bitiriyorsun daha?

• hoi2 doomsday den geliyorum kanka
  • Yakın zamanda esadı da devirirler gibi geliyor. Devirdikleri an irana geçerlerse artık suriye gibi uzaktan değil,tam savaşırlar direk bombalarla bunuda suriyeden edinilen tecrübeyede bağlayabilirler. Sonra bir kürdistan kurulur bu gerçek. Bazı benim gibi miliyetçiler için bu durum hoş olmaz ve ülküsünü seven herkes bu duruma meydan okur gibime geliyor.
    Tabi bunlar pat diye olmaz başbakan ne dedi sindire sindire bi 5-6 senelik süreçte olur.
    Daha sonra büyük bir yahudi devleti kurulması amaçlanıyor gibi.
    Bana göre amaçlarına ulaşırlar mı inşallah hayır. Bence bu süreçte bi sıkıntı çıkar. Ya savaşı esad alır. Yada başka bir şey yani bu Türklerin ayaklanması gibide olur.
    Bence bop gerçekleşmez gibi.
    Ve genel olarak baktığımda amerikanın tüm ülkelerdeki isyancıları desteklemesi onlara muhimmat vermesi dışında büyük bir savaş çıkartmayarak işlerini halletmeye çalışıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete321

Yakın zamanda esadı da devirirler gibi geliyor. Devirdikleri an irana geçerlerse artık suriye gibi uzaktan değil,tam savaşırlar direk bombalarla bunuda suriyeden edinilen tecrübeyede bağlayabilirler. Sonra bir kürdistan kurulur bu gerçek. Bazı benim gibi miliyetçiler için bu durum hoş olmaz ve ülküsünü seven herkes bu duruma meydan okur gibime geliyor.
    Tabi bunlar pat diye olmaz başbakan ne dedi sindire sindire bi 5-6 senelik süreçte olur.
    Bana göre amaçlarına ulaşırlar mı inşallah hayır. Bence bu süreçte bi sıkıntı çıkar. Ya savaşı esad alır. Yada başka bir şey yani bu Türklerin ayaklanması gibide olur.
    Ve genel olarak baktığımda amerikanın tüm ülkelerdeki isyancıları desteklemesi onlara muhimmat vermesi dışında büyük bir savaş çıkartmayarak işlerini halletmeye çalışıyorlar

amerika direkt savaşı girdiğinde her daim başarısız olmuştur. en son ırak savaşıyla amerikanın kamyonculuğu sona erdi. artık bu tarz yollar arıyorlar. ama esedin devrilmesi kısa vadede amerikaya yarar sağlasa da uzun vadede büyük zararlar verecektir. arapların sömürüye tamamıyla başkaldırması gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfbmfb

quote:

Orijinalden alıntı: Mete321

Yakın zamanda esadı da devirirler gibi geliyor. Devirdikleri an irana geçerlerse artık suriye gibi uzaktan değil,tam savaşırlar direk bombalarla bunuda suriyeden edinilen tecrübeyede bağlayabilirler. Sonra bir kürdistan kurulur bu gerçek. Bazı benim gibi miliyetçiler için bu durum hoş olmaz ve ülküsünü seven herkes bu duruma meydan okur gibime geliyor.

amerika direkt savaşı girdiğinde her daim başarısız olmuştur. en son ırak savaşıyla amerikanın kamyonculuğu sona erdi. artık bu tarz yollar arıyorlar. ama esedin devrilmesi kısa vadede amerikaya yarar sağlasa da uzun vadede büyük zararlar verecektir. arapların sömürüye tamamıyla başkaldırması gibi.

Doğru diyorsun benim anlatmak istediğimi açıklamıssın.
    Şu an bence senin dediğin sebepten dolayı sömürü yapmazlar yada göze batmaz.
    Herşeylerini planlı yapıyorlar bunu ihmal etmezler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.