Şimdi Ara

3. Dünya Savaşı Güncel Haberler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Almanya Litvanya-Rusya Sınırına Tanklar gönderdi.

http://www.ensonhaber.com/alman-tanklari-litvanyaya-gonderildi-2017-02-27.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni güncellemeler ilk mesaja eklendi.

ABD'nin Kuzey Kutbunda yaptığı son tatbikat.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Ignorant

Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz ?
    Bu fikre ulaşmanızı sağlayan sebepleri paylaşarak beni aydınlatın lütfen.

Emin olmak Dünyanın durumu ile alakalı, Zira birçok antlaşma var Ticari, askeri, üniversiteler düzeyince vs.. Tabi bunlar alt dallara uzayabilir. Eğer savaş bir ülkeyi hedef alıyorsa bunlar tölare edilebilir mesela Suriye. Bugün oldukça ucuz bir insan gücü var dünya genelinde. Ne zamanki robotlar insanların yerini alır o zaman tabi bu durum değişebilir. Zira bununla ilgilide haber çıkmıştı. Konuya geri dönersek, Dünya üzerinde başka ülkelerde büyük fabrikaları olan ülkeler var ve antlaşmaları var. Bunun yanında baştada dediğim gibi askeri düzeyde antlaşmalar çalışmalar var. Mesela F-35 uçağının birçok ülke ile birlikte yapılması ve gelşitirilmesi gibi ki Türkiyede bunun içinde. Ha bunun yanında askeri ve teknolojik olarak en güçlü kabul ettiğimiz Amerika var. Hangi durumlardan nemalanıyor en çok savaş olduğu durumlarda. Ha çinle ve bazı yerlerle sorunları olmaya başladı ki belki savaşı bu sebep tetikleyebilir. Ancak Bugün Amerika güç olmasına rağmen bunu engelleyecek birçok durum var. Ortadoğuda zaten mevcut olan bir sürecin içinde birde orada sizce bir gedik açarsa Çin rahat durup Suriye beni ilgilendirmez dermi ki bizimle bir ilişkisi yok Çinin ama düşmanımın düşmanı dostumdur der. Yani kağıt üzerinde olmayan birçok senaryoya kapı açar bu savaş. Ha yine olamazmı elbetteki dünyanın dengesi ve zenginlerin yeri değişecekse olabilir. Ama şuanki mevcut sömürü düzenine çok büyük etkileri olur zira bu fırsatı bekleyecek birçok daha küçük grup ortaya çıkar bunları sizce nasıl kontrol altında tutacaksınız ki birçok ülkenin birçok yerde planları var. Ondan dolayı ya adım adım ilerlemek lazım yada işin sonunu getirecek bir plana ihtiyaç duymak lazım. Ha ayrıca bugün sadece bir ülkede Nüklüer silah yok. Bİrçok ülkede var. Bunu ortadoğuya sureiyeye atamazsın zira İsrailin orada planları var. Yani bu durumların hepsini ve dünyanın geçirmiş olduğu savaşları düşününce 3. dünya savaşı toplu tüfekli yani bugüne uyarlarsak füzeli uçaklı olmaz diye düşünüyorum. Ama ülkeler içten içekarıştırılabilir orası ayrı bir konu.

Konu girişindeki maddeler oldukça dikkat çekici ancak Rusya ile Abd zamanında birbirine girmedi ama soğuk savaş dönemi oldu. Bu bile dünyayı etkiledi. Şimdide ülkeler üzerinden birçok girişimde bulunuyorlar. Yani Dünya savaşı çıkartmaya gerek yok. Ki bu savaş olursa vw, mercedes, Ford, toyota kime araç satacak. ki daha neler neler. Yani bu savaş herşeyi etkiler.

Savaşın çıkma sebebi değil yukarıdaki maddeler. Bugün Avrupa birliğinden kopuşlar başladı. Sizce Rusya Abd perde arkasında bu birliği iyice ayıramazmı. Şimdi sizce savaşa gerek varmı.Trump ab ye bakış açısını çoktan belli etti. Rusyanın zaten ab ye karşı duruşu belli. Abd ve Rusya düşman ama güçlü düşmanlar. Çıkarları örtüşürse onlar dışarıdan izlerler.

Yani konuyu uzatmadan tekrar ifade edeyim kısaca, Bu savaş kimseye yaramaz. Zira enerji nakil hatları, dünya ticareti, antlaşmalar vs vs bunları koz olarak kullanılabilecek ve kullanılmaması gereken olaylar. Bunları kağıt üzerindekoz olarak kullanmak varken neden savaşa girsinler ki kullanıyorlar.

Peki siz çıkıp çıkmayacağı hakkında ne düşünüyorsunuz.

• abdullahors84 kullanıcısına yanıt
    Ben gündemden ve siyasetten epey uzağım.Bu belirttiğiniz durumlar sonucunda savaş çıkmaması mantıklı seçenek lakin savaşları başlatan biz değiliz.Devletler savaşır,devlet kazansa da kaybetse de halk her zaman kaybeder.Devletleri insanlar yönettiği için ve insanın aptallığının sınırı olmadığı için benim fikrim yakın zamanda olmasa da dünyanın tekrar birbirine gireceği yönünde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abradolf Lincler -- 2 Mart 2017; 22:4:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Ignorant

Ben gündemden ve siyasetten epey uzağım.Bu belirttiğiniz durumlar sonucunda savaş çıkmaması mantıklı seçenek lakin savaşları başlatan biz değiliz.Devletler savaşır,devlet kazansa da kaybetse de halk her zaman kaybeder.Devletleri insanlar yönettiği için ve insanın aptallığının sınırı olmadığı için benim fikrim yakın zamanda olmasa da dünyanın tekrar birbirine gireceği yönünde.

Dediğinizi destekleyebilecek ülkeler var mesela Kuzey kore. Kore bu noktada tek kişi tarrafından ve arkasında ekonomi baronları olmadan yönetiyor. Ama bugün Amerika gibi dünyanın en güçlü devleti bu baronların isteği ile yönetiliyor. Dolayısıyla Çin, Abd Rusya savaşı istemeli ki savaş büyüsün. Ha Amerika için sebepler var savaşmak için. Silah satmak ortadoğudaki enerjiyi kullanmak. Ama şöyle bir durum var. Bugün ortadoğuda bir ihtimal kontrolünden çıkan bir duruma girebilir. Dolayısıyla Afganistan ve Irakta yaptığını yapamıyor şuan. Rusya direk müdahil oldu olaya Türkiye kendi başına hareket ediyor ve incirlik ile tehdit ediyor. Ayrıca İrananın üzerine giden bir Amerika var ki oda yön değiştirebilir. Yani bunların hepsi farklı sonuçları doğuruyor. Silah satmakta işi çözüme kavuşturmayacağı için görünen yakın tarihte savaş çıkma ihtimali daha az. Ha şuanki savaş değilmi evet savaş ama dünyayı etkilemediği ortada.

• Çin füzelerine karşılık Güney Kore'ye hava savunma füzeleri yerleştirildi. Çin tepki verdi.

• 21) 17 Mart 2017 ABD Dış İşleri Bakanı Rex Tillerson Kuzey Kore'nin nükleer silah geliştirmeye devam etmesi halinde askeri müdahale yapılacağını söyledi.

http://www.ensonhaber.com/tillerson-kuzey-koreye-askeri-mudahale-uyarisi-yapti-2017-03-17.html

• ruslarla çatışmazlık anlaşmzaları imzalanmıştı, biz rusla oyalanmadıktan sonra birde defansta kalırsak varya 3. dünya savaşından sonra çok iyi bir noktada oluruz
  •  3. Dünya Savaşı Güncel Haberler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TommyVito -- 27 Mart 2017; 19:11:3 >
  • 22) 6 Nisan 2017 ABD Rusya'ya rağmen Rusya'nun Suriye'de kullandığı havaalanına 95 adet TomaHawk füzesi gönderdi.

23) 7 Nisan 2017 Rusya Başbakanı Medvedev ABD ile savaşa ramak kaldı diye açıklama yaptı.

• En önemli etkenleri konuda göremedim.

Abd ekonomisi olumsuz sinyaller vermeye başladı.

Çin Doğu'da büyük bir tehdit haline heldi.

Dünya insanları fanatikleşmeye, aşırılaşmaya başladı, sağ hükümetler güçlendi.

Gelişmekte olan bazı ülkeler çok güçlendi dünya pazarının bazı sektörlerini ele geçirdi.

Savaş olmasa bile ülkelerin hatta kıtaların geleceğini belirleyecek kırılmalar kesin olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eski Açık Sarı Desene

En önemli etkenleri konuda göremedim.

Gelişmekte olan bazı ülkeler çok güçlendi dünya pazarının bazı sektörlerini ele geçirdi.

Savaş olmasa bile ülkelerin hatta kıtaların geleceğini belirleyecek kırılmalar kesin olur.

Genel durumları değil de sadece spesifik olayları yazdım.

Ama genel tespitleriniz çok yerinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: Eski Açık Sarı Desene

En önemli etkenleri konuda göremedim.

Genel durumları değil de sadece spesifik olayları yazdım.

Ama genel tespitleriniz çok yerinde.

Anladım teşekkür ederim, konu çok ilgi çekici takipteyim.

• 9 Nisan 2017 ABD, USS Carl Vinson uçak gemisinin başını çektiği hücum filosunu Kore Yarımadası'na ulaşmak üzere Pasifik Okyanusu'na doğru yola çıkardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Boran - Che Guevara

Bir de suikast olursa Ruslar durmaz artık

Putine suikast olursa savaş çıkar yoksa başka kime suikast olursa olsun savaş olmaz.
  • Savaş filan çıkmaz, geçin şu savaş muhabbetini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 26) 11 Nisan 2017 ABD Dışişleri Bakanı Tillerson; "Rusya biz ve müttefiklerle mi ya da Esad, İran ve Hizbullah'la mı birlikte olacağını seçmek zorunda" açıklamasını yaptı.

27) 11 Nisan 2017 Rusya başkanı Putin, Tillerson'ın; "Rusya tarafını seçsin" açıklamasının ardından; "ABD Şam'ı vurabilir" dedi.

• 28) 11 Nisan 2017 ABD'nin Kore sularına gönderdiği hücum filosuyla tansiyonu yükselten ABD’ye "İstedikleri her türden savaşa yanıt vermeye hazırız" yanıtı geldi.

• 29) 11 Nisan 2017 İran Savunma Bakanı Hüseyin Dehkan, ABD'nin bir daha Suriye'ye saldırırsa bedelini ödeyeceklerini söyledi.

• 30) 12 Nisan 2017 ABD Başkanı Trump Suriye'ye resmi olarak müdahale edeceğini ve iç savaşı bitirmenin zamanının geldiğini söyledi, Rusya'nın tepkisi bekleniyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.