Şimdi Ara

3 dünya savaşı 2020

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En geç 2020 de çıkacak 3. Dünya savaşı demedi demeyin. bütün avrupa ve amerika'nın moskovaya 600 km uzaklıkta konuşlandığı, rusya'nın amerika'yla suriyede kapışacağı, amerika'nın b52 lerle kuzey koreyi nükleme tatbikatında olduğu, kuzey kore'nin japon denizine balistik füze attığı, bunlar açık zaten Trumpin zaten niyeti belli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ABD dünyadaki süper şeytani güçlerin başında zaten. Her yere adalet ve huzur götürme iddiasındalar yersen. ABD, en Suriye'de Esad birliklerini vurmuştu. Amerika’nın demokrasi ve düzen taşıdığı; Afganistan, Irak, Libya ve Suriye gibi ülkelerin durumu ortada. Şimdi Kuzey Kore'ye gitme hedefinde olan yeni bir savaş gemisi yapıldığını açıkladılar ABD ordusunun yeni nesil uçak gemisi 'USS Gerald R. Ford' göreve başlamıştı. 12 milyar 900 milyon dolara mal edilen dev uçak gemisinin ağırlığı 100 bin tonu buluyor. Yeni nesil uçak gemisi, bundan önce kullanılan Nimitz sınıfı uçak gemilerinin yerini almış olacak. 7 yıldan beri yapımı süren gemi 2 bin 600 denizciye ev sahipliği yapacak. Toplam mürettebat sayısı ise 4 bin 600'ü bulaca. ABD’nin diğer uçak gemilerinin ise, Basra ve Aden körfezleri yakınlarında ve özellikle iki tanesinin de Doğu Akdeniz sularında ve Malta civarında konuşlanması ise dikkat çekiyor
    Donald Trump ın başa gelmesi zaten ilk sirenleri çaldı. Trump adayken her konuşmasında Çini hedef aldı hep. Çin dünya pazarına açıldı ve ucuz işçiliğinide kullanrak bütün büyük şirketleri ülkesine çekti. Trump geçen sene tüm Abd şirketlerinin fabriklarını Abd ye taşımasını söyledi. Daha geçen günde Qualcomm un satışını engelledi. Şuan Abd ekonomi kulvarında ciddi rakibi Çin var. Enerji dünyasında zaten Rusya yıllardır var. Artık kılıçlar çekildi tüm dünya saf almaya başladı. Gerçekten bizim hükümetin bu durumda tutumu çok önemli. Hangi tarafa kayarsa kaysın durum vahim. Abd İsrail ve Avrupa kanadı kağıt üzerinde çok güçlü. Rusya ve Çin arasınında çok ta iyi olmaması Nato elini çok güçlendiriyor. İran zaten çantada keklik Nato için ilk saf dışı kalacak olacaklar. Çünkü İran halkı Humeyniyi asla desteklemeyecek. İranlılar Abd demokrasisini Şii Şeriatına tercih edecek haldeler. Kendi kulaklarımla duydum İranlılardan
    Suriye gerçekten de çokuluslu hesaplaşmanın, güçler çatışmasının, harita taslaklarının, jeopolitik restleşmenin, küresel iktidar paylaşımının en sıcak, en sancılı cephesi halini aldi artik. Geçen her gün, geri dönüşü biraz daha zorlaştırıyor, çatışmayı daha da kaçınılmaz kılıyor, hatta küresel bir savaşa doğru kayiyor. Mesele, Suriyelilerin meselesi olmaktan uzaklaşti, ülke Suriye halkının da elinden çıkıp süper guclerin savaş alanına dönüşmüş bulunmakta. Yaşanan şey Suriye iç savaşı değil Rejim meselesi değildir. Demokrasi ve özgürlük meselesi olmaktan çıkmıştı. Süper güç Amerika ile Asyalı güçlerin kavgasıdır. Suriyeli örgütler, hangi tarafta olursa olsun, bu büyük kapışmanın sadece figüranlari.Kim kazanırsa kazansın, Suriye halkı artık uzun süre bu ülkeye hâkim olamayacak buda çok net.
    Bu 50 yıl içinde olacaksa valla ne yalan söyleyeyim en yakın ne zaman olacaksa ben onu tercih ederim. elden ayaktan düştükten sonra, çol çocuğa karıştıktan sonra adama fena koyar savaş neyin.
    Şimdi benim açımdan akarı yook kokarı yok, mis.

Ama 2020 denilince biraz garip olmadım değil hani
    Bu iğrenç, rezalet dünyada şu nesil olarak savaşı da tecrübe ederiz ne yapalım.. En kötü o bizi tecrübe eder.
  • Zaten 20 sene içerisinde kesin bir savaş olacağını düşünüyorum ben hatta bırak 20 seneyi 10 sene bile tehlikeli bence

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWindows

Zaten 20 sene içerisinde kesin bir savaş olacağını düşünüyorum ben hatta bırak 20 seneyi 10 sene bile tehlikeli bence

Valla hocam Bırak 10 sene 20 seneyi süper güçler ABD Rusya ve Çinin arası iyice gergin hemde fena halde. Çıkar çatışmaları öyle küçük türden değil enerji savaşları zaten başladı hemde büyük Bir hırsla ABD ve Rusya anlaştı arasındaki savaş zaten bir kıvılcıma bakar. Olası Bir ABD Rusya savaşı zaten 3. Dünya savaşı Çin'de işin içine iyice girdi ABD ile araları zaten ortada. 2019 yazında iyice gerginlesecek dünya 2020 gibi savaş yakındır.

• Bütün argümanlar gösteriyor aslında zamanı bilmem ama çok yakın.

• Rahmetli Aytunç Altındal 2021 de çıkacak demiş youtube da videosu var, izleyin...
  • Petrodolar sisteminin çökmeye yüz tutması doların arkasında yalnızca tek güç kaldı ABD Silahlı Kuvvetleri!..

yaklaşmakta olan dünya savaşının, ilk çatışması bence İran'da gerçekleşek. ve hızla tırmanacak bence.

Şimdiye kadar ABD ile erken çatışmayı son çare olarak gören Çin'in artık bu çatışmayı kabul etti Çin. Devlet Başkanı Şi Jinping 3 Ocak'ta Çin ordusuna resmen Ölümden korkmayın, savaşa hazır olun!” dedi. Özelikle çin Amerika arası hayli gergin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne diyorum -- 19 Mart 2018; 10:47:10 >
  • Savaşın önlenmesi, dünyanın bir nükleer felakette yok olmaması için en büyük görev Amerikalı generallere düşüyor; ya küresel patronların tuzağına düşecekler ya da direnerek insanlığı paranın kölesi olmaktan kurtaracaklar…

İşte geleceğimiz bu denli pamuk ipliğine bağlı!..

• quote:

Orijinalden alıntı: ne diyorum

Savaşın önlenmesi, dünyanın bir nükleer felakette yok olmaması için en büyük görev Amerikalı generallere düşüyor; ya küresel patronların tuzağına düşecekler ya da direnerek insanlığı paranın kölesi olmaktan kurtaracaklar…

İşte geleceğimiz bu denli pamuk ipliğine bağlı!..

Evet maalesef.

• Şöyle konuları gördükçe moralim bozuluyor zaten gece kabus gördüm. Savaş var, evimize bomba düşüyor ölüyoruz falan
  • Kim ne derse desin, 3. Dünya Savaşı'nın tam ortasındayız.

Son 3 ay içinde Suriye'de yaşananlar her şeyi özetliyor:

6 Ocak'ta Rusya'nın Hımeymim ve Tartus'taki askeri üslerine yönelik insansız hava araçlarıyla saldırı yapıldı.

Rus yetkililer, saldırıdan ABD'yi sorumlu tuttu.

20 Ocak'ta Türkiye'nin Afrin'e yönelik askeri harekâtı başladı.

3 Şubat'ta ise İdlib'te Türkiye'nin gözetimindeki bölgede Rus jeti düşürüldü ve aynı gün Afrin çevresinde TSK'ya ait bir tank ABD menşeli bir füze ile vuruldu.

Tankın vurulmasından üç gün sonra 7 Şubat'ta ABD'li generaller Menbiç'te YPG'lilerle dayanışma pozları verip Türkiye'ye meydan okudu.

Bir gün sonra 8 Şubat'ta ise ABD askerleri Deyr ez Zor'da PKK/YPG'ye karşı harekete geçen rejim yanlılarına saldırarak 100 İranlı milisi öldürdüklerini açıkladı.

Ardından israil helikopterleri bir ilk olarak siyonist işgal altındaki Golan Tepeleri üzerinde uçan bir İran İHA'sını düşürdü.

Buna karşılık Şam rejimi de bir israil F-16'sını düşürdü.

Hemen ardından siyonist işgalci hem Şam hem de Tahran'a ait on iki hedefi bombaladı.

Uzun süre sonra Şam'dan siren sesleri yükseldi.

• 3.Dünya savaşı çıksa hayatından olacaksın. Nedir bu şakşakçılık?

Ekşın mı arıyorsun hayatında?
  • İnşallah İnşallah tez vakitte başlaması dileği ile Amin. önce karşılıklı olarak bütün Nükleer füzeler tek seferde fırlatılmalı ardından biyolojik silahlar ve ardından kimyasal silahlar kullanılmalı hepsi bittikten sonra kalanlar cephe savaşı ile savaşıp zafere ulaşırız bence böylece dünya arındırılacak ayrıca tropik adalarda zenginlerin yaşamasına müsade edilmeyecek şekilde vurulmalı kirli radyoaktif bombalar iş görür bence bu konuda
  • Suriye gerçekten de çokuluslu hesaplaşmanın, güçler çatışmasının, harita taslaklarının, jeopolitik restleşmenin, küresel iktidar paylaşımının en sıcak, en sancılı cephesi halini aldi artik. Geçen her gün, geri dönüşü biraz daha zorlaştırıyor, çatışmayı daha da kaçınılmaz kılıyor, hatta küresel bir savaşa doğru kayiyor. Mesele, Suriyelilerin meselesi olmaktan uzaklaşti, ülke Suriye halkının da elinden çıkıp süper guclerin savaş alanına dönüşmüş bulunmakta. Yaşanan şey Suriye iç savaşı değil Rejim meselesi değildir. Demokrasi ve özgürlük meselesi olmaktan çıkmıştı. Süper güç Amerika ile Asyalı güçlerin kavgasıdır. Suriyeli örgütler, hangi tarafta olursa olsun, bu büyük kapışmanın sadece figüranlari.Kim kazanırsa kazansın, Suriye halkı artık uzun süre bu ülkeye hâkim olamayacak buda çok net.

• ne diyorum N kullanıcısına yanıt
    Hocam amerika artık ne suriyeden ne de ıraktan ne de afganistandan çıkmaz adım adım planlarını hazırlığını yapıyor 3. dünya savaşının bunu böyle bilsin herkes
  • ABD dünyadaki süper şeytani güçlerin başında zaten. Her yere adalet ve huzur götürme iddiasındalar yersen. ABD, en Suriye'de Esad birliklerini vurmuştu. Amerika’nın demokrasi ve düzen taşıdığı; Afganistan, Irak, Libya ve Suriye gibi ülkelerin durumu ortada. Şimdi Kuzey Kore'ye gitme hedefinde olan yeni bir savaş gemisi yapıldığını açıkladılar ABD ordusunun yeni nesil uçak gemisi 'USS Gerald R. Ford' göreve başlamıştı. 12 milyar 900 milyon dolara mal edilen dev uçak gemisinin ağırlığı 100 bin tonu buluyor. Yeni nesil uçak gemisi, bundan önce kullanılan Nimitz sınıfı uçak gemilerinin yerini almış olacak. 7 yıldan beri yapımı süren gemi 2 bin 600 denizciye ev sahipliği yapacak. Toplam mürettebat sayısı ise 4 bin 600'ü bulaca. ABD’nin diğer uçak gemilerinin ise, Basra ve Aden körfezleri yakınlarında ve özellikle iki tanesinin de Doğu Akdeniz sularında ve Malta civarında konuşlanması ise dikkat çekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ESOES1981TR

Hocam amerika artık ne suriyeden ne de ıraktan ne de afganistandan çıkmaz adım adım planlarını hazırlığını yapıyor 3. dünya savaşının bunu böyle bilsin herkes

Öyle zaten hocam...

• İngiltere’nin teminatı: Körfez’de daima savaş olmalı!

Başbakan theresa May, bölgedeki çatışma sürecini bir kenarda oturup izlemesinin imkânsız olduğunu belirtmişti bir ara ve, “Körfezin güvenliği İngiltere’nin güvenliği sayılır ve aynı şekilde refahı yine bizim refahımızdır” diyip sömürü çarkları için sürekli savaş mantığını ortaya koymuştu zaten.

• ABD’nin Suriye’ye düzenlediği füze saldırısı vardı ardından Rusya bölgeye savaş gemilerini yollamıştı. ABD’nin Suriye’ye saldırısının ardından, Rusya son teknoloji füzelerle donatılmış bir savaş gemisini bölgeye göndermesi zaten 3. Dünya Savaşı hazırlığıydı. Karadeniz’den yola çıktı Rus fırkateyni, boğazlardan geçip Akdeniz’e ulaşmıştı. “Amiral Grigoroviç” isimli fırkateyni, Rusya’nın Suriye’de gerçekleştirdiği operasyonlara da katılmıştı. Son teknoloji füzelerle donatılmış “Amiral Grigoroviç” sınıfı fırkateynler Rusya’nın en yeni savaş gemileri arasında yer alıyor ve hayli iddialı. Rusya ve Amerika zaten şuanda bir kıvılcım bekliyorlar resmen o kıvılcım ise zaten Bir bahaneye bakıyor.

• Donald Trump ın başa gelmesi zaten ilk sirenleri çaldı. Trump adayken her konuşmasında Çini hedef aldı hep. Çin dünya pazarına açıldı ve ucuz işçiliğinide kullanrak bütün büyük şirketleri ülkesine çekti. Trump geçen sene tüm Abd şirketlerinin fabriklarını Abd ye taşımasını söyledi. Daha geçen günde Qualcomm un satışını engelledi. Şuan Abd ekonomi kulvarında ciddi rakibi Çin var. Enerji dünyasında zaten Rusya yıllardır var. Artık kılıçlar çekildi tüm dünya saf almaya başladı. Gerçekten bizim hükümetin bu durumda tutumu çok önemli. Hangi tarafa kayarsa kaysın durum vahim. Abd İsrail ve Avrupa kanadı kağıt üzerinde çok güçlü. Rusya ve Çin arasınında çok ta iyi olmaması Nato elini çok güçlendiriyor. İran zaten çantada keklik Nato için ilk saf dışı kalacak olacaklar. Çünkü İran halkı Humeyniyi asla desteklemeyecek. İranlılar Abd demokrasisini Şii Şeriatına tercih edecek haldeler. Kendi kulaklarımla duydum İranlılardan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Savaş falan çıkmaz artık öyle dünya savaşı falan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.