Şimdi Ara

3 dakika kala tıp tercih ettim lütfen yardım (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
3
Favori
7.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vov.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • enigoke kullanıcısına yanıt
    Sıkıntılısın galiba senden daha iyi tıpları tutturuyorum ama bi hayalim olduğu için seni neden herkes kıskanıyomuş gibi tavırlara girdin anlayamadım.

İlk mesajda diyen sensin fizik seçicektim mutlu olucaktım son gün baskıya dayanamadım yani tam gönlün yok senin dediklerinden çıkarıyorum ben bunu.

Tek sen mi düşündün sanıyosun tercihlerde anlayamadım.2 bölümden birini isteyip isteyip son gün diğerkini yazmak da baya bi irade örneği

Sıralamamla ezmeye çalışmadım diyosun. 2 msj önce “Çalıştım girdim siz çalışsaydınız siz gireydiniz zırlayın” demiyo muydun? Bu ezmeye çalışmak değil de ne?

Klasik memur oliyim kafasındasın işte kabul et.Fizik temel bilimiyle tıp arasında uçurum var.İş garantisi falan fizikde napıcan nasıl iş bulucan yurtdışına gitmek sıkıntılı dediler sende kuyruğunu kıstırdın kendi konfor alanından çıkmadan çok para hayali kuranlardan birisin ama mutluluk olmadıktan sonra para neye yarar be koçum?

Tıp okurken biyofizik derslerinde falan kendini tatmin etmeye çalışırsın artık😂😂😂😂

Adına üzüldüm.Allah düşmanıma vermesin böle bişi amin

• Riven Mı kullanıcısına yanıt
    ister inanın ister inanmayın çokta umrumda şu an var ya , adı mersine koyulan

diğer birincigelen sperm keşke arkandakine sırayı verseydin bloklusun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 15 Ağustos 2018; 13:36:35 >
  • BirinciGelenSperm kullanıcısına yanıt
    Bu baskının nasıl olduğunu bildiğini düşünmüyorum.Mühendislik olsa neyse ama adam fizik yazmak istiyor.Akademisyenlik dışında neredeyse iş imkanı olmayan bi alan.Diğer tarafta ise mezun olur olmaz 7-8k ile başlayan hekimlik var.Kendi tercihini yapamıyor demişsin,tanıdığın herkesin baskısı altında kalmak nedir bilir misin? Üstelik iyi niyetle yaparlarken? Ona buna bok atmadan önce insanların altında bulunduğu şartları düşünün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaskier

Bu baskının nasıl olduğunu bildiğini düşünmüyorum.Mühendislik olsa neyse ama adam fizik yazmak istiyor.Akademisyenlik dışında neredeyse iş imkanı olmayan bi alan.Diğer tarafta ise mezun olur olmaz 7-8k ile başlayan hekimlik var.Kendi tercihini yapamıyor demişsin,tanıdığın herkesin baskısı altında kalmak nedir bilir misin? Üstelik iyi niyetle yaparlarken? Ona buna bok atmadan önce insanların altında bulunduğu şartları düşünün.
    Daha kendi iradesiyle karar veremiyorsa 5 k yapmasının anlamı yok net.Benim üzerimde de çok baskı oldu kendi dediğimi yaptım hiçbir bahanesi olamaz bu durumun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfsaneMan -- 15 Ağustos 2018; 13:39:48 >
  • Lisede bir dönem üzerime atılan iftira nedeniyle tüm okul tarafından dışlandım.Psikolojik baskının yanında fiziksel olarak birçok kişiye karşı kavga ettmek zorunda kaldığımı birçok defa dayak yediğimi bilirim.Allah'tan sonradan ortaya çıktı.

Bu minnoşa baskı (ki ona baskı bile denmez) yapan kişi sayısı max 10.

Yarı cahillik yapma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BirinciGelenSperm -- 15 Ağustos 2018; 13:42:15 >
  • Beni bu duruma getirenlere hakkımı helal etmiyorum.

bu ne demek ya çalışıp başarı yapmışsın kendin seçmişsin hayır sorunlu bir insansın sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.O.R.J.B

Ayrıyeten insanlara soruyosun istediğin cevabı alamayınca sıralamanla ezmeye çalışıyosun ki DH de seni tokatlıcak adamlar her yerdeyken

İnsan olmayı bile becerememiş sınav sonucunu her şey sanan vizyonsuzun tekisin sadece
    Sen konuş hocam bizim sıralama yetmiyor

• Penanggalan kullanıcısına yanıt
    Ağla
  • S.O.R.J.B S kullanıcısına yanıt
    “Çalıştım girdim siz çalışsaydınız siz gireydiniz zırlayın” demiyo muydun? Bu ezmeye çalışmak değil de ne?

kesinlikle ezmeye çalışmak değil.
    bir insan çok istiyorsa çalışsın ve kazansın dedim.
    bu da gayet normal bir şey.
    sırf tıp istiyor diye çalışmadan mı girsin yani?
    zırlayın da demedim,zırlamayın dedim.

Klasik memur oliyim kafasındasın işte kabul et.Fizik temel bilimiyle tıp arasında uçurum var.İş garantisi falan fizikde napıcan nasıl iş bulucan yurtdışına gitmek sıkıntılı dediler sende kuyruğunu kıstırdın kendi konfor alanından çıkmadan çok para hayali kuranlardan birisin ama mutluluk olmadıktan sonra para neye yarar be koçum?

ben doktorların hala ne kadar maaş aldığını dahi bilmiyorum. iş bulma konusunda ise hiçbir endişem yoktu fizik konusunda. kendime güveniyordum. çalışıp güzelce doktoramı yapıp dünyanın enerji sorunlarına çare bulacaktım. beni tıp yazmaya zorlayan şey tıpın ülkemizde daha uygun bir konumda olması. fizik okursam kesinlikle yurt dışı olmalı. tıpta ise burada olsa da götürürüm bir şekilde.
    yani o dediğinde haklısın bir tek. yurt dışı olmazsa ne olucak sorusu caydırdı biraz. ama yine tamamen o değil. babam benim fiziğe gitmemi sitiyordu zaten. annem de öyle.
    yani aile zorlamadı bir kere zaten.
    okuldaki müdür ilk zorladı ancak onu zaten sallamıyorum özel okul olduğu için güyya tıp kazandırdık diyecek reklam yapacak.
    ama okulda bir fizikçi var. ismi orhan kol. çok severim kendisini. yıl içerisinde fizik okuyacağım dediğimde hep destekledi.
    ancak tercih için gittiğimde bana tıp seç dedi ve şoka girdim.
    ''neden hocam?'' dediğimdeyse benim o tür hayallerime tıp ile neredeyse kesin kavuşabileceiğimi ancak fizikle bunun çok zor olacağını söyledi.
    öyle korkak biri de değilim. yapacaktım iyi ortalamalar ve haleldecektim ama çok değer verdiğim bir hocaydı kendisi ve bu aklımı tamamen karıştırdı.
    eve gittim ve annem babamla gece 12'ye kadar konuştuk.
    fizikler dursun istedik ama tıp daha mantıklı geldi son 3 dakika ve onları yazdık.
    öyle ki ankara tıpları yazamadım bile geciktiği için.
    kimse bir şey emretmedi.
    ailem de fizik istiyordu zaten.
    sadece tıpta çabalarımın bir karşılığını daha iyi bir şekilde alabileceğim gibi düşünceler bizi caydırdı fizikten.
    olay bu.
    daha var tabi nedenler de onları boşver.
    anlayabilmek için bu kadar bile yeterli bence.
    daha da anlayamayacaksan elimden bir şey gelmez.
    öztle kimseyi ezmeye çalışmadım.''çok isteyen çalışsın kazansın'' demek ezmek değil.
    sıralama önemli olsa gidip de odtü ve bilkent fiziği az daha yazacak olmazdım. ki şuan geri dönme şansım olsa yazacaktım.
    ösym'yi vs aradım ancak değiştirmiyorlar.
    malesef olan oldu.
    şurada moralimiz bozuk bir şekilde tavsiye istedik yediğimiz linçe bak arkadaş.
    yazık gerçekten.
    hayır,ben en azından atlattım o sabahki halimi. şuan iyiyim. umrusamıyorum yani cidden bu iradesiz felan sözlerinizi.
    ancak sabah görseydim çok kırılırdım.
    hayatımda hiçbir insana bu kadar kötü sözler söylememişken daha tanımadığım kimselerin zor bir anımda beni bu kadar üzecek şeyler söylemesi ne kadar acı.
    neyse, iyi günler.

• kafamı beni çıkarları için düşünmeden karıştırdıkları için dedim onu. yazdıklarımı adam gibi oku.
    arkadaşlar lütfen daha fazla yazmayın. atlattım bu durumu. gideceğiz artık yapacak bir şey yok.
    son olarak durumu biraz daha anlatmak istedim. malesef arkadaşklar tam olarak anlayamamışlar.

birinci olarak zaten annem ve babam benim fizik seçmemi istiyordu. biz öyle klasik ''ya tıp yaz bilmem kaç maaş iş garanti'' kafalırında olan insanlardan değiliz.
    ben daha bir doktor ne kadar alır bilmiyorum da zaten.
    iş garanti konusu ise tamamen saçmalık zaten. işsiz kalma gibi bir korkum yoktu hiçbir zaman.
    fizikleri yazdım ve bekliyordum. derken müdür aradı okula uğra seni özledik felan diye. niyeti fizik yazdığım için fırça atmak ama ben yine de kırıp hayır gelmiyorum diyemedim.
    gittik babamla ve ısrar etti tıp veya mühendislik için. ben hayır dedim ve hiç düşünmedim de fizikten caymayı.
    derken içeri fizik hocam girdi. kendisi de fizikçi normalde ama öğretmen işte. neyse kendisini çok sever ve fikirlerini önemserim.
    yıl içerisinde fizik yazacağım dediğimde destkelerdi.
    normalde tavsiye etmem ama sen hırslısın ve hayallerin de güzel kesin git derdi.
    ancak birden içeri girince bana tıp yaz dedi.
    ben şoka girdim.
    ne diyeceğimi ve düşüneceğimi bilemedim.
    neden felan diye sorunca da hak ettiklerimi tıpta kesin karşılığını alabilecekken fizikte bunun büyük ihtimalle mümkün olmayacağını söyledi.
    ama hocam yurt dışında alabilirm felan diyince de bu amerika ile olan sorunlara vs değindiler.
    ona güvenmek yanlış deyip ve zaten tıpta da yurt dışının mümkün olduğunu felan söylediler.
    rehberh hocamı da çok severim. kendisi normalde ne istiyorsanız onu okuyun oğlum derken o da buna benzer şeyleri söyledi.
    tabi benim tercihim bu arada hala daha fizikten yanaydı.
    sonra eve gittik ve geceye kadar düşündük.
    baya baya düşündük hem de.
    doktor mühendis abileri ablaları aradık.
    hatta akdeniz tıptan bir ablayla görüştüm okuldan çıkınca.
    geneli zaten biliyor benim hayallerimi ve buna uygun en iyi tıp dediler.
    ben de son 3dk kala neyse yazalım o zaman mdeyip yazdım.
    şuan değiştirebilsem direk fizik yazarım.
    ama olan oldu. kimsenin de hakkına girmedim arkadaşlar. ben bu bölümü para veya prestij için seçmedim.
    zaten kendim bir fizikçiyi doktora göre daha havalı bulurum.
    bu anlattıklarımdan dolayı tıp seçtim ben de.

bunun haricinde bir de şunu da söylemek isterim ki sakın bir daha böyle konuşmayın diğer insanlara.
    bakın ben atlattım en azıından o pişmanlık sürecini ve bu dediğiniz sözlere alınmıyorum.
    ama bu mesjları sabah görseydim çok çok kırılır ve üzülürdüm.
    insanları bu kadar hor görmeniz hoş değil.
    türkiye'de bu durum bir türlü düzelemedi.
    empati yapın azıcık ve geniş olun artık.
    lütfen bunu bir başkasına yapmayın.
    ben dediğim gibi atlattım ve umursamadım bu sözlerinizi çünkü biliyorum ki iradeli biriyim ancak başka biri hassas bir anında bunları duyarsa bu gerçekten onu derinden etkiler.

bu arada seni blokladım arkadaşım. ne yazdığını bilmiyorum. boşa çabalama daha.
  • enigoke kullanıcısına yanıt
    Sıvama partı.
    Zeki insanlar iyi yalan söylerler.Malesef dostum Allah seni de böyle yaratmış.Yapacak birşey yok.

Bu arada annem fizik yaz diyordu kısmında haykırdım.:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: BirinciGelenSperm

Sıvama partı.
    Zeki insanlar iyi yalan söylerler.Malesef dostum Allah seni de böyle yaratmış.Yapacak birşey yok.

Bu arada annem fizik yaz diyordu kısmında haykırdım.:D
    Hocam dansözler bile bu kadar kıvırmıyor
  • EfsaneMan E kullanıcısına yanıt
    daha ailenin istediği diyor ya xD annem babam zaten fizik yaz dediler.
    neyse lütfen uzatmayalım daha fazla.
    tavsiye alalım dedik birkaç kişi dışında herkes dalga geçmiş.
    olmaz böyle. bir başkası yaşasa şunu ben onun adına üzülür ve yardımcı olurdum.
    karşılıklı iyilik beklemiyorum ama biraz duygusal olup insanlara değer verip onları seviniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneMan

Hocam dansözler bile bu kadar kıvırmıyor

Alıntıları Göster
    pfff...blok.
  • son olarak bir şey daha söylemek istedim de.
    bu hakkına girdiğimi düşünen arkadaşlarda özür dilerim. girmedim hakkınıza ama öyle düşünüyor olmanız bile sizi üzüyor biliyorum. gerçekten böyle olsun istemezdim.
    keşke herkes istediği yere gitse ve orada mutlu olsa.
    söylediğim gibi kimsenin hakkına girmediğime eminim ama yine de gönlünüzü almak için özür dilemek istedim.
    sizler de umarım sizin için en iyi yerlere gidersiniz.
    kolay gelsin.
  • En zor tıplardan ikisini yazmışsın haberin olsun. Keşke araştırsaydın biraz. Uludağda sistem değişmiş sanırım memmun değilmiş öğrenciler.

Edit: Son cümleyi birinden duydum ne kadar doğru bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FiveSeveN -- 15 Ağustos 2018; 14:25:13 >
  • Dh forum no ss no güven prensibi ışığında her daim Cool Story Bro deme hakkını saklı tutar.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.