Şimdi Ara

3 çocuk sahibiyim iş için yardımlarınızı istiyorum (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
6
Favori
79.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
491 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9DB7A8DFB

Babaları batınca anlarlar kardeşim. Bunlar daha küçük ve hayatın gerçeklerinden soyut yetişmişler belli.
    İnsanlar yarın için kesin plan yapamazken burada ki insanların bu kadar büyük lafları atıp-tutmaları komik olduğu kadar da üzücü. Hayattan ilk tekmelerini yediklerin de ne yapacaklarını bilemeyecek hale gelecekler.
  • Yalniz konuda ne duyar kasildi he

Onu bunu birakin da is bulun adama duyar kasmayin.

• klavyesi olan yorum yapmış.
    ergen sürüleri
    insallah iyi bi is denk gelir hocam

• Konu dışı iş aramak için yanlış bir yer. Eskiden olsa ciddi yardımlar gelebilirdi ama şimdi oyun parkı olmuş durumda. Kendi anaları babaları yok sanki empatiden yoksun arkadaşların.

• Geçmiş olsun umarım en kısa sürede uygun bir iş bulabilirsiniz. Baba olan bilir gerçekten eve ekmek götürememek ve çocuğun senden istediğini alamamak çok çok zor... Rabbim yardımcın olsun. Yorumlara da takılma daha büyüğüyle nasıl konuşulması gerektiğini dahi bilmeyen büyüğünü küçüğünü bilmeyen saygıdan bi haber tipler var bunlar eli çükünde gezip baba parasıyla yaşayan tiplerdir. Bunların önerisini ya da fikrini de hiç takma. Aldıkları oksijen zarar bunların. Çünkü bunlar babaları yaşındaki adama en basitinden hastalığından dolayı bir geçmiş olsun bile demek yerine bilirkişiler ya güya hayat tecrübesini anlatmaya çalışıyorlar (Halbuki tüm hayattaki birikimi 7/24 Mastürbasyon...) Tekrar tekrar geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 68023967 -- 14 Ağustos 2019; 1:26:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İnsanlar artık neden bu kadar düşüncesiz bilmiyorum. Kişiliğinizi kaybetmişsiniz resmen, destek olmak yerine daha köstek oluyorsunuz. Arkadaşlar söyleyeceklerini söylemiş zaten daha bisey demeye gerek yok...

• Şimdiki nesil bırakın çocuk yapmayı evlenecek eş bulamıyor. Herkes kendi keyfinin peşinde. Burada cinsiyet ayrımı yapmıyorum. Kadın erkek farketmiyor. Hiçbirisi sorumluluk almıyor. Asıl problem yedikleri miras yani ana babaları vefat edince ortaya çıkacak. Ne yanlarında duracak destek olacak bir eşleri olacak ne de geçimini sağlayacak işleri olacak. Evlenmenin ve çocuğun önemini o zaman anlayacaklar.

Allah kolaylık versin. İnşallah kısa sürede iş bulursunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: OuuuuZ

Senin yarınının garantisi var mı hatta 1 saniye sonranın? Boş muhabbet misiniz? Abicim siz ya biri doktor olmuş bel fıtığı şöyle bel fıtığıyla hamallık yaparım diyor bel fıtığından felç olan var beyinlerinizi bırakıp mı foruma giriyorsunuz anlamadım ki ?

Daha konuyu okumadan cevap verenler mi bir kaç dal tutunup kendini bişi sananlar mı hepsi burda
    Benim yarınımın , hatta mümkün olsa da 150 yıl daha yaşayabilsem o 150 yılın bile garantisi var , endişelenme.

• NoyanDervis kullanıcısına yanıt
    He canım he

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E41A5AE05

Konuda senin dediğin gibi bir durum yok. Ben adamın rahatsızlığına laf etmedim zaten, işi varken ki durumundan bahsediyoruz, o durumda neden 3 çocuk yapmış diye, insan işini elbette kaybedebilir, ama kapasiten belli yani ne diye 3 çocuk yapıp hayatlarını zorlaştırıyorsunuz ki ?
    Yazık, insan olmaktan çok çok uzaksın. Ne babalar var çocuğuna maddi imkan sağlayamasa bile insanlığı öğreten, insani duygularla yetiştiren ama belli ki seni yetiştiren insanlar sana bunları verememiş. İnsanlığı öğrenemeyen de doğal olarak insan olamıyor. Yazık...

• quote:

Orijinalden alıntı: NoyanDervis

Benim yarınımın , hatta mümkün olsa da 150 yıl daha yaşayabilsem o 150 yılın bile garantisi var , endişelenme.

Alıntıları Göster
    Güvenme güzelliğine bir sivilce yeter. Güvenme zenginliğine bir kıvılcım yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E41A5AE05

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    artık bu sözlerde forumda moda oldu
    adam zamanında çalışıyormuş nereden bilecek ileride sakatlanacağını ?
    üstelik çok zengin olduğu halde ,yıllar sonra çok fakirleşen yok mu yani ?

ileride ya şöyle olursa deyip hiç yaşamayın o zaman ,ileride başına nelerin geleceğini biliyor musun sen ?

bende zamanında senin kafandaydım ve 1 çocuk yaptım ama az çocuk yaptım diye zengin falan olamadım
    aksine çevremde çok görüyorum ,çok fazla çocuğu olduğu halde durumları git gide güzelleşen

lütfen artık bu konularda böyle tavsiye vermeyin ,siz evlenmeyin ve çocukta yapmayın ,böylece hayatınız süper geçer
    olmuşken başta anne babanızı ve tüm akrabaları falan terk edin ,böylece daha güzel yalnızlaşırsınız

böyle her gün bilgisayar başında ,forumlarda dolaş ,kalan zamanlarda oyun oyna ve gelip ileride şöyle olacaksınız böyle olacaksınız diye akıl ver

ne yani bu dünyada sadece zenginler mi çocuk yapacak ?
    yeni nesilde tuhaf ötesi bir kafa oluştu ,her şey önüne gelecek ,yediği önünde yemediği arkasında olacak ,olacak da olacak
    o zaman sen evlenip çocuk yapıp ,çok çalışıp bu imkanları ailene sunsan olmaz mı ,akıl vereceğine
    o zenginlerin hepsi doğuştan mı zengindi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9DB7A8DFB

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Ağzına sağlık, gayet güzel cevap vermişsin, kimse bu hayatın garantisini veremez, 20 bin tl maaşı olan biri 5 çocuk yapabilir ya da 2000 tl alan biri 1 çocuk yapabilir diye bir kural yoktur, çünkü 20 bin tl alan kişi maaşına güvenip çocuk yaparsa ya sağlığı ileride bozulursa o parayı kazanamaz hale gelirse niye o kadar çocuk yaptınız diye mi cevap verilecek 20 'lik gençler tarafından kendi sorunlarınızı başkaları ile eşitlemeye kalkmayın herkesin kendi sorunu kendini ilgilendirir, kendinden pay biçip ona buna yazmakla çözüm üretilmez.

• Ulan ne boş yapmışsınız tartışmaya yer arıyorsunuz.bir tartışma çıksa da ordan haklı çıkayım kafasına girmişsiniz resmen.adam iş arıyor.yardım edersin,şans dilersin ya da fikir verirsin burda tartışmanın manası ne a k

• Baby TV B kullanıcısına yanıt
    Peki sen kendi hayatında olasılıkları daraltmak adına ne yaptın. Şuan paran var emekliliğim neredeyse garanti diyorsun. Oldu da paran bitti, emeklide olamadın. Bunların hepsi bugün oldu.

Yarın para kazanmak adına ne yapabilirsin? İşin var mı mesleğin var mı ? Kulaklıkları satarak anca yemek paranı çıkarırsın onu sen söylemeden ben söyliyim.

• NoyanDervis kullanıcısına yanıt
    Şu egoya bak anasını satayım. Sen bunu yazdın ya Allah'ta bir gün o malını mülkünü paranı elinden alacak. Ben de sana bunun garantisini veriyorum. Kibir en büyük günahtır

• quote:

Orijinalden alıntı: try1241

Peki sen kendi hayatında olasılıkları daraltmak adına ne yaptın. Şuan paran var emekliliğim neredeyse garanti diyorsun. Oldu da paran bitti, emeklide olamadın. Bunların hepsi bugün oldu.

Yarın para kazanmak adına ne yapabilirsin? İşin var mı mesleğin var mı ? Kulaklıkları satarak anca yemek paranı çıkarırsın onu sen söylemeden ben söyliyim.
    Evet, var. Düşük ücrete de olsa mühendislik yapmamı sağlayacak bir diplomam olacağı kesin. 5 ay falan sonra elime geçer. Ayrıca her yerde çalışabilirim, hemen hemen tabii.

Ayrıca kulaklıklar derken? Babamın 4 milyon dolardan fazla parası var. Elbette bitebilir ama halen güven verebiliyor. Babam Beyoğlu noterlerinden biri, kurtçuk fabrikası, oto galerisi ve emlak dükkanı var. Burada hepsi ifşa edildi zamanında. Anne tarafında da 1 milyona yakın para var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Burada sorununuza cozum bulamazsiniz burasi DH Patronlar Klubu degil kimse size is veremez burada, bosuna yorumlari gorup caniniz sikilir. En iyisi yuz yuze goruserek is aramak. Hayatlari nargile kafe, pc ve futbol ucgeninde gecen kisiler millete hayat dersi vermeye calisiyor. Belirli bir gelirin altindaki kisilerin cocuk yapmamasini siddetle destekleyen biri olarak diyorumki, burasi ne yeri, ne de sirasi

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.