Şimdi Ara

3 çocuk sahibiyim iş için yardımlarınızı istiyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
6
Favori
79.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
491 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: taııbuv

rahatsız mısınız ? adam kotu durum da degıldı bellı kı 3 cocuguna da bakıyordu nereden bılebılırdı saglık sorunu gecırıp kotu duruma dusecegını ? adam o duruma dustukten sonra 3 cocuk yapmıs gıbı konusmayın. gıdın tıpsızım uhu konuları acın babanız yasında adama hayat dersı vermeyın burada.

Alıntıları Göster
    Konu beni alakadar etmiyor. Benim konu sahibine şans dilemekten başka yapabileceğim bir şey yok. Ben arkadaşın yazdığı şeye gelen tepki üzerine konuşmak istedim.
  • equallyworthless kullanıcısına yanıt
    Ben seninle aynı fikirdeyim, gelire endeksli olarak çocuk yapılmalı elbette.
    Peki bir insan geliri iyiyken, üç çocuk bakabilirken sağlık sorunu vb sebepten işsiz kalamaz mı? Buraya yazan kişinin çoluğuna çocuğuna şu zamana kadar iyi bakıp bakamadığını biliyor musun?
    Adam zaten işsiz kalmış, şu an bir çözüm üretmek yerine gereksiz edebiyat yapıyorsunuz. Söyledikleriniz bu konu özelinde o arkadaşa yardımcı olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar adam iş arıyorum demiş, verilen şu cevaplara bak. Yok 3 çocukmuş kendi boğazını doyuramıyormuş flan, tiksindim resmen sizden, bu dünyada kimsenin hayatı garanti değildir.
    Düşmez kalkmaz bir allah, böyle cümleler kurup insanları rencide etmeyin. Düşmez kalkmaz bir allah unutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trmeto

Sana ne? Adam is ariyorken bir de bu sacma sapan laflarla milletin asabini bozup konuyu baltalama. Senin mantiginla hareket edelim diye ne yapalim, ulkedeki cocuklari kilictan mi gecirelim? Kendin ileride refaha kavusmadan cocuk yapmazsin o zaman ki ben de senden cok farkli dusunmuyorum ama zor durumda kalan bir insanin canini sikmayin su cok bilmis yorumlarla.

Biz senin lgbti hareketine igneleyici yorum yapsak hosuna gider mi?

Alıntıları Göster
    Adam benim umrumda değil, o hatayı yapmış zaten. Ayrıca sen lgbt için igneleyici yorum yapsan nolur ? Ne alaka yani, sence gay olduğum için utansam, bunun dalga geçilecek bir şey olduğunu düşünsem imzama koyar mıydım ? Git istiyorsan başka bir açığımı bul.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9DB7A8DFB

Ben seninle aynı fikirdeyim, gelire endeksli olarak çocuk yapılmalı elbette.
    Peki bir insan geliri iyiyken, üç çocuk bakabilirken sağlık sorunu vb sebepten işsiz kalamaz mı? Buraya yazan kişinin çoluğuna çocuğuna şu zamana kadar iyi bakıp bakamadığını biliyor musun?
    Adam zaten işsiz kalmış, şu an bir çözüm üretmek yerine gereksiz edebiyat yapıyorsunuz. Söyledikleriniz bu konu özelinde o arkadaşa yardımcı olmuyor.
    Ben konuyu okumadan direk üyeye gelen bir tepki üzerine konuştum. O konuda haklısınız. Özür diliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Subsie

Arkadaşlar adam iş arıyorum demiş, verilen şu cevaplara bak. Yok 3 çocukmuş kendi boğazını doyuramıyormuş flan, tiksindim resmen sizden, bu dünyada kimsenin hayatı garanti değildir.
    Düşmez kalkmaz bir allah, böyle cümleler kurup insanları rencide etmeyin. Düşmez kalkmaz bir allah unutmayın.
    Herkes düşebilir ve düşecek bu hayatın sonunda, Allah da düşecek.

Yalnız bilinç denen bir şey var, olasılıkları daraltmak denen bir şey var. Kusura bakma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E41A5AE05

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Yav akşam akşam sinirlerimi hoplattın.Adam çalmıyor çırpmıyor çocuklarını bi şekilde büyütmeye uğraşıyor.Her zengin insanın çocuğu üniversite sınavı 1. si mi oluyor? Dağda çobanlık yapıp, 15 tane kardeşinin arasında üniversite 1.leri çıkanları duymadın mı hiç?
  • quote:

Ben kimseye hayat dersi vermiyorum. O çocuklardan birisi ciddi bir hastalığa yakalansa nasıl tedavi ettirecek ? Bu kadar kolay mı ya yeni bir birey dünyaya getiriyorsun.Bu dünyada fakirler ve alt kademe çocuk yapmasa bu düzen sürmez böyle, ama ısrarla anlamamazlıktan gelip kendiniz süründüğünüz gibi sürünecek başka bireyler oluşturuyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Belirli bir gelirin altındaki insanların çocuk yapmaması, çocuğa eziyet olacağını ben de düşünüyorum. Fakat yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı anlamakta güçlük çekiyorsunuz.
    Koca patronlar bile batıyor, sen adamın bakıp bakamadığını sorguluyorsun. Başına ne gelebileceğini her zaman öngöremezsin, herhalde bu adam da böyle bir duruma düşmek istemeyecekti.

İkincisi, Allah’a şükürler olsun iyi bir hayatım var, ben hiçbir zaman sıkıntı yaşamadım. Sen de belli ki hayatın boyunca sıkıntıya düşmemişsin ama etrafında sıkıntıya düşen bile olmamış. Demek ki kimseye yardım etmemişsin, halden anlamamışsın. Boş konuşmak yerine arkadaşa köstek olmayıp defalarca açılmış ve tartışılmış olan bu mesele ile ilgili bir konu da siz açarsınız. Burada yazdıkların konu ile alakasız.

Umarım bir gün babacığının parası tükenmez de sıkıntı yaşamazsın, tersi durumda hayat seni savunduğun şeyin antitezinde yaşamaya mahkum edecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: DiazLou

Yav akşam akşam sinirlerimi hoplattın.Adam çalmıyor çırpmıyor çocuklarını bi şekilde büyütmeye uğraşıyor.Her zengin insanın çocuğu üniversite sınavı 1. si mi oluyor? Dağda çobanlık yapıp, 15 tane kardeşinin arasında üniversite 1.leri çıkanları duymadın mı hiç?

Alıntıları Göster
    Fakirlerin arasından birisi onu başardı diye herkesin çocuğu bunu yapmak zorunda mı ? Ya yapamazsa ? Çocuğu bu strese niye sokuyorsun ki? Sanki kafana silah dayıyorlar çocuk yap diye.
    Sen bir de malum dine inanıyorsun değil mi ? Bu şeye inananları da hiç anlamam. Kul olarak dünyaya gelmişsin, hayatın boyu yasaklara uyacaksın ki sözde paradise a gireceksin. Bu eziyeti neden çocuk yapıp oma da yaşatıyorsunuz ki ?

• Konuda senin dediğin gibi bir durum yok. Ben adamın rahatsızlığına laf etmedim zaten, işi varken ki durumundan bahsediyoruz, o durumda neden 3 çocuk yapmış diye, insan işini elbette kaybedebilir, ama kapasiten belli yani ne diye 3 çocuk yapıp hayatlarını zorlaştırıyorsunuz ki ?

• Konuyu öne çıkardım. Umarım yardımcı olabilecek birilerini bulursunuz bu sitede ben yardım istemediğimde bile, zor durumda olup buraya dert yandığımda bana yardım eden insanlar olmuştu.

Bu arada arkadaşlar adamı sırf çocuk yaptığı için linç etmek isteyenler olmuş cidden ne ara bu kadar vicdansız olduk? Adam 10 yıl önce ülkenin gelebileceği ekonomik durumunu, sağlık sorunlarını öngörebilir miydi sizce?

Ben de çocuk yapmayı düşünmeyen biriyim ama başkası çocuk yaptı diye onu linç etmem bu çok düşüncesizce gerçekten.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adam para dilenmemis is istemis.Dussek bi tekmede siz vuracaksiniz allah sizin gibilerin eline dusurmesin kimseyi korktum vallahi.

• Herkes hayat garantisinden garantisi olmadan 3 çocuk niye yapiyorsun falan demis gercekten iğrenç insanlarsınız hanginizin hayatı memur olmadikca garanti bu ne saçmalık böyle adam rahatsızlık gecirmis 41 yasina kadar cocuklarini aslan gibi büyütmüş dilenmemis etmemis belli ki ciddi bir rahatsızlık geçirmiş ve iş arıyor 5 kardeş olan ve inanamicaginiz kadar zengin bir arkadaşım vardi ben lisedeyken babası iflas etmesi sonucu evlerini bile satmak zorunda kalmıştı siz neyden bahsediyorsunuz kimin hayati garanti bu hayatta

• Arkadaşlar adam asgari ücretli çalışanım ameleyim işçiyim yazmamış mevcut işim vardı sağlıgım el vermedigim icin yapamiyorum demiş
    Mesela 3 çocuklu diş doktoruyum ellerim titriyor.dişçilik yapamıyorum .Yeni iş lazım diyen adamada aynı şeylerimi yazıcaksınız

• kukaraça kullanıcısına yanıt
    +1

• quote:

Fakirlerin arasından birisi onu başardı diye herkesin çocuğu bunu yapmak zorunda mı ? Ya yapamazsa ? Çocuğu bu strese niye sokuyorsun ki? Sanki kafana silah dayıyorlar çocuk yap diye.
    Sen bir de malum dine inanıyorsun değil mi ? Bu şeye inananları da hiç anlamam. Kul olarak dünyaya gelmişsin, hayatın boyu yasaklara uyacaksın ki sözde paradise a gireceksin. Bu eziyeti neden çocuk yapıp oma da yaşatıyorsunuz ki ?

Alıntıları Göster
    fakirlerin arasında bunu yapabilen 1 kişi değil.tonla çocuk var.okumak istemiyorsa verirsin sanayiye çalışır.adam çocuk yapmak istemiş yapmış.senin ne haddine ki insanların hayatlarına karışmak.ilk önce haddini bilmeyi öğren.ben istersem önümde duran çay bardağına taparım ve bu seni hiç mi hiç ilgilendirmez.ilk önce terbiyeli ol terbiyesiz

• Evde çavuşu tokatlayan bebeler akılda verirmiş.
    Baban seni sokağa salsa bu adamdan daha beter olursun la bebe
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasomelih

Herkes hayat garantisinden garantisi olmadan 3 çocuk niye yapiyorsun falan demis gercekten iğrenç insanlarsınız hanginizin hayatı memur olmadikca garanti bu ne saçmalık böyle adam rahatsızlık gecirmis 41 yasina kadar cocuklarini aslan gibi büyütmüş dilenmemis etmemis belli ki ciddi bir rahatsızlık geçirmiş ve iş arıyor 5 kardeş olan ve inanamicaginiz kadar zengin bir arkadaşım vardi ben lisedeyken babası iflas etmesi sonucu evlerini bile satmak zorunda kalmıştı siz neyden bahsediyorsunuz kimin hayati garanti bu hayatta
    Ona da birikim yapsaymis yemeseymis derler merak etme. Herseye cevaplari var. Boyle insanlarin diline dusecegine bok cukuruna dus daha iyi

• Baby TV B kullanıcısına yanıt
    Olasılıkları daraltma diye bir şey bu tür durumlarda söz konusu olamaz, yaşam üzerinden olasılık olmaz bende evlendiğim zaman tek çocuk isteyenlerdenim, bende farkındayım tek çocuğum olduğu zaman hem onun yaşam standardı yüksek olacak hem daha rahat olacağız, bizim toplumumuzda mantık çocuğu veren allah, rızkıda verir yanlış bana göre de, fakat bana göre yanlış diye herkes aynı düşüncede olacak diye bir kaide yok. Burada arkadaşa saçma sapan çocuk muhabbeti üzerinden yüklenilmesi beni irite etti. 20 tane çocuğun olsun gene aç kalmazsın bu dünyada, bahçedeki ağacı sallarsın gene karnın doyar. Asıl konuyu kaçırıyorsunuz, adam iş arıyorum demiş, konu çocuğa gelmiş.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.