DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
3 aylık sıfır aracım pert oldu, Kasko yenisini verir mi?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
36
Cevap
0
Favori
7.392
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri >> 3 aylık sıfır aracım pert oldu, Kasko yenisini verir mi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      33 Mesaj
      13 Nisan 2010 19:50:24 Konu Sahibi
      2010 ocak çıkışlı pejo bipper marka aracım trafik kazası sonucu büyük hasar meydana geldi.araç 3 aylık ve 2700 km de idi. Trafik 7/8 kusur onlara verdi. Kasko kapsamındaki aracıma servis 26.000 tl masraf çıkardı. kasko bedelim 25.500 tl dir

1- Araç kesin olarak perte ayrılır mı?
      2- kasko aracımın aynısını bana verir mi? ( Klima, sol sürgü kapı vs. gibi extra donanımlarıyla birlikte)?
      3- aynısını vermesse tahmini nakit ne kadar verir ?

Kasko güneş sigortadan yapılmıştır.

|
      |

• 13 Nisan 2010 19:56:58
      resim varmı? merak ettim 26000 TL servis ücretini

Perte çıkar heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 13 Nisan 2010; 19:58:35 >
      |
      |

• Onbaşı
      33 Mesaj
      15 Nisan 2010 19:25:22 Konu Sahibi
      [image][/image]

|
      |

• Yüzbaşı
      709 Mesaj
      15 Nisan 2010 19:30:25
      kesin pert
      |
      |

• Yarbay
      10323 Mesaj
      15 Nisan 2010 19:34:37
      geçmiş olsun.

kaza yeni mi oldu?
      13 nisanda Türkiye'nin neresinde kar var merak ettim.
      |
      |

• Binbaşı
      1100 Mesaj
      15 Nisan 2010 19:39:59
      Üstadım masraf kasko bedelinin üçte birini bulduğu zaman aracın perte çıkar ki,(en azından ben öyle biliyorum) masraf üçte birini bulmasa bile takla atan kaza sonucu aerodinamiği bozulan araçları da perte çıkarıyorlar . Bu araç kesin pert birtakım masaraflar çıktıktan sonra sana paranı vereceklerdir. kısacası 25 500 tl bekleme
      |
      |

Aquila Non Capit Muscas- Vir Prudens Non Contra Ventum Mingit- Facito Aliquid Operis, Ut Semper Te Diabolus İnveniat Occupatum-Audaces Fortuna Juvat-Summum İus Summa İniuria- Aut Disce, Aut Discede, Manet Sors Tertia Caedi
    • Yüzbaşı
      251 Mesaj
      15 Nisan 2010 20:12:36
      pert..geçmiş olsun..
      |
      |

SAMSUNG 40R81 BORDEAUX
      2009 OPEL ASTRA SEDAN 1.3 CDTI Enjoy + Elegance Paket, Metro Mavi...
    • Yüzbaşı
      780 Mesaj
      15 Nisan 2010 20:37:41
      bildiğim kadarıyla anlaşmana bağlı yenisini vermeleri
      |
      |

• Yarbay
      2621 Mesaj
      15 Nisan 2010 20:51:11
      geçmiş olsun arkadaşım...trafik kazalarındaki 8 üzerinden değerlendirme kaldırılmamışmıydı
      |
      |

BMW M POWER TEAM
      strobist = SmT #
    • Onbaşı
      33 Mesaj
      15 Nisan 2010 21:07:25 Konu Sahibi
      saolun arkadaşlar. Kaza 31 mart günü oldu. doğu anadoluda.

Bazı firmalar üçkağıtçılığa kaçıp aracı tamir etmeye kalkıyormuş diye duymuştum o yüzden sordum.
      Bu aracın yerine yeni araç alabilirmiyim veya nakit verseler ne kadar verirler?
      Kasko poliçesinde bir madde var '' araç alındıktan 2 ay içinde sigortalanır ve 6 ay içinde kaza sonucu pertotal duruma gelirse aracın yenisi verilir''yazıyordu fakat yenisini vermeye kalkarlarsa araç sigorta bedeli olan 25.500 Tl değeri aşılıyor?
      Çözümü nasıl bulunur acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feti69 -- 15 Nisan 2010; 21:07:57 >
      |
      |

• Binbaşı
      1083 Mesaj
      16 Nisan 2010 00:15:51
      quote:

Orijinalden alıntı: feti69

2010 ocak çıkışlı pejo bipper marka aracım trafik kazası sonucu büyük hasar meydana geldi.araç 3 aylık ve 2700 km de idi. Trafik 7/8 kusur onlara verdi. Kasko kapsamındaki aracıma servis 26.000 tl masraf çıkardı. kasko bedelim 25.500 tl dir

1- Araç kesin olarak perte ayrılır mı?
      2- kasko aracımın aynısını bana verir mi? ( Klima, sol sürgü kapı vs. gibi extra donanımlarıyla birlikte)?
      3- aynısını vermesse tahmini nakit ne kadar verir ?

Kasko güneş sigortadan yapılmıştır.

Aracınızı hangi şirketten yaptırdığınız önemli? Çünkü artık çoğu şirkette "yeni değer klozu" bulunmakta, yani aracınız 1 yılını doldurmadan çalınır veya pert olursa aracınızın anahtar teslim fiyatı size ödeniyor.-bu oran enflasyon ile sınırlıdır.

Aracın perte çıkabilmesi için hasar tutarı araç sigorta bedelinin EN AZ %50'si oranında olmalıdır. Sigorta şirketleri bu orandan sonra kendileri için en karlı durum için muhasebe yaparlar ve şartlara göre tamir ettirir veya perte çıkartır. Ama araçta gördüğüm kadarıyla perte çıkarılır. Umarım ki kaskonuzu yaptırırken sağlam şirketlerden birinden yaptırmışsınızdır..
      |
      |

Bu sitede yer alan yazılar bana aittir ve şahsım dışındaki herhangi bir kişi ya da kurumun konumunu, stratejilerini veya görüşlerini temsil etmez.
    • Yarbay
      10343 Mesaj
      16 Nisan 2010 01:11:01
      26000 liramı?

Aktemur bunu 3500 liraya toplamazsa adım Yaşar değil :)
      |
      |

• Onbaşı
      33 Mesaj
      16 Nisan 2010 13:15:23 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: gozden84

Aracınızı hangi şirketten yaptırdığınız önemli? Çünkü artık çoğu şirkette "yeni değer klozu" bulunmakta, yani aracınız 1 yılını doldurmadan çalınır veya pert olursa aracınızın anahtar teslim fiyatı size ödeniyor.-bu oran enflasyon ile sınırlıdır.

Aracın perte çıkabilmesi için hasar tutarı araç sigorta bedelinin EN AZ %50'si oranında olmalıdır. Sigorta şirketleri bu orandan sonra kendileri için en karlı durum için muhasebe yaparlar ve şartlara göre tamir ettirir veya perte çıkartır. Ama araçta gördüğüm kadarıyla perte çıkarılır. Umarım ki kaskonuzu yaptırırken sağlam şirketlerden birinden yaptırmışsınızdır..

Araç Güneş sigorta tarafından sigortanlanmıştır.
      Yeni değer klozu maddesi vardı aracın peki bu enflasyon oranı ne oluyor şuan aracın yenisi 27.000 TL diyelim ödeyecekleri tutar kasko bedelim olan 25.500 ile mi sınırlı yoksa 27.000 TL nin tamamı ödenir veya yeni araç teslimi var mıdır ?
      |
      |

• Yarbay
      4477 Mesaj
      16 Nisan 2010 14:18:50
      quote:

Orijinalden alıntı: desiya

26000 liramı?

Aktemur bunu 3500 liraya toplamazsa adım Yaşar değil :)

o arabayı 3500 liraya toplasın, bir 3500 de ben vereyim o arkadaşa ;)
      |
      |

• Er
      14 Mesaj
      18 Nisan 2010 02:27:44
      gecmiş olsun 3 aylık kaskoda aracının yenisini verirler ama kasko bedelin aracın yeni bedelini karşılamıyormuş kaskolarda enflasyon veriliyor genelde %10 senin kaskona dahil ettilermi bilmem ama eğer acentenin arası şirketle iyi ise acenten basırabilir. ödüceklerini tahmin ediyorum zaten kasko karşı tarafın sigorata şirketinden epey bi kısmını alacak anlaşılan.

İzmirden kasko ve tafik policesi için teklif almak isteyen olursa 12 şirketten teklif verenwww.sigortateklifim.net sitemiz acıldı. Tüm izmirli arkadaşları bekleriz.
      |
      |

• Binbaşı
      1221 Mesaj
      18 Nisan 2010 23:49:40
      eğer poliçede yeni değer klozu varsa aracının bayiden sıfır satış fiyatı ne ise onu vermek zorundalar. aksi halde itiraz et. yeni değerin özelliği bu zaten şimdi değiştimi bilmiyorum ama bir kaç yıl öncesine kadar axa oyakta ticari araçlar için 6 ay hususi otomobiller için 1 yıl dı bu süre sizin araç üç aylık bayinin sıfır satış fiyatını ödemeleri gerekir.....
      |
      |
    • Onbaşı
      33 Mesaj
      30 Ekim 2010 13:56:27 Konu Sahibi
      arkadaşlar poliçede yeni değer klozu vardı fakat aracın peşin satış fiyatı kasko bedelini aşıyor diye birebir araç vermediler yerine kesinti yapmadan 25.500 tl lik kasko bedelini ödediler
      |
      |

• Yarbay
      6544 Mesaj
      30 Ekim 2010 15:36:32
      Büyük geçmiş olsun ...
      |
      |

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!
    • Yarbay
      2899 Mesaj
      30 Ekim 2010 18:18:55
      Geçmiş olsun. Bildiğim kadarıyla o kloz oldumu aracın fiyatında ne gibi değişiklik olursa olsun yeni araç vermeleri gerekir.
      |
      |

in money we trust!
    • Yarbay
      3465 Mesaj
      30 Ekim 2010 21:34:55
      quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Alıntıları Göster

o arabayı 3500 liraya toplasın, bir 3500 de ben vereyim o arkadaşa ;)

Aktemuru tanımıyorsunuz galiba?

3500 lira bile çok o paraya porshe falan topluyor adam.

Konuya gelelim...

Araç %100 pert...Ama kasko bedelinin 2-3 bin aşşağısını falan verirler daha doğrusu vermek isterler...Siz kabul etmeyin 25.500 e diretin.
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
SEO
modasor
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,318
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.