Şimdi Ara

3.Basamak:Konuşma Dersleri (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
315
Cevap
114
Favori
71.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet,Ben de bitirdim look ahead derslerini beyaz yazıların hepsini not aldım ancak 1 kere telaffuz için 1 kere de daha iyi pekiştirmek için yeniden izleyeceğim,dersleri hızlı hızlı izleyip geçen ve acele eden arkadaşlar gibi hüsrana uğramamak adına iyi olacak diye düşünüyorum.
  • Hocam B1 seviyesindeyim derslere dün başladım 20. Video bitti şu an.Acaba çok mu hızlı ilerliyorum.?Ama takıldığım Yen'i öğrendiğim yerleri not alıyorum.Ders sonundaki hızlı diyalogları neredeyse çıkarabiliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar yaklaşık olarak 1 Nisan'da başladım hemen hemen çalışmaya.. Günde ortalama 3 bazen 4 video olarak gidiyorum duruma bağlı olarak.. her videoyu 2 kere izleyip anlamaya çalışıyorum notlarımı da almış bulunmaktayım ayrıca telafuz konusunda da elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum..unuttuğum yerleri sonradan sarıp yeniden dinlemeye çalıştığımı ve hergün çalışmış olduğum konuların en baştan defterimdeki notların tekrarını sesli olarak telafuz etmeye çalıştığımı söyleyeyim..çeviri yapmayın demiştiniz ama bazen anlamadıklarım olunca çeviri yaptım kaçamak olmasın :) ek olarak örnekte görüleceği gibi

Where are you from --- bunu kendim değiştirip alışkanlık kazanması açısından Where is he from , Where is she from gibi özneleri değiştip yapmaya da calıştım

what time does Bill wake up -- what time do you wake up (biraz değişiklik yapıyorum kendimce hız kazanması açısından ve biraz değişimleri bildiğim için kendimce etkili olduğunu düşünüyorum

Gelelim artılara :) açıkcası 35 bölüm civarı ders işledim kısa cümleleri kurabildiğimi söylemiştim..videolar gayet güzel anlaşılır bir biçimde dikkat edilerek dinlenirse çoğu şeyi ister istemez kapıyor insan ..geçenlerde yabancı olan arkadaşımla konuşurken burada öğrendiklerimi kullandım ve düşünme gereksinimi duymadım içselleşti gibi birşey galiba :) yeni başlayacak olanlar başlamalı bence vakit kaybetmeyin.. son olarak izleyebildiğiniz kadar izleyin ve tekrar etmeyi ihmal etmeyin

• blue-love B kullanıcısına yanıt
    Yorumlarınızı buraya yazdığınız için teşekkür ederim.
    Birçok insan sistemi denemeden bu yorumları okuyor.O nedenle bu yorumlar çok önemli.

Gelelim sizin çalışma yönteminize.
    Anladığım kadarıyla dil öğrenmeyi çok isteyen ve sanırım biraz detaycı birisiniz.
    Önerdiğim yöntemi biraz zorlaştırıp çalışmışsınız.
    Size zararı olmaz fakat biraz daha fazla yorulursunuz.
    Daha önce de belirttim bu dersler ısınma dersleri.Başlangıç dersleri.
    Amaç bu dili öğrenmeye başlarken biraz kolay şekilde ilerlemek.
    Zaten 5.adımda diğer becerileri geliştereceksiniz o nedenle kendinize fazla görev vermeyin başlangıçta.
    Bunu sıkılmamanız için söylüyorum.

Başarılar dilerim.
  • hocam look ahead proğramının içeriği hakkında bilgi verebilirmisiniz ben devamlı izliyorum uzun zamadırda takip ediyorum ama grameri bilmediğim için ayırt edemiyorum

mesela 15. videoda gelecek zamandan bahseder şu video geniş zamandır bu ise geçmiş zaman videolar ağırlıklı olarak geniş zamanı anlatır şu nedenden dolayı vs. gibi

acaba diyorum bu proğramları izlerken hiçbirşey bilmememiz daha avantajlı iken en azından bunları bilerek çalışmamız daha mı mantıklı olur.

hatta 1-60 arası başlıklara göre neyi anlattığı hangi zaman yada ne anlatıldığı hakkında bilgi verebilirmisiniz çeviri yapıyorum başka bi anlam çıkıyor sanki ama en çok merak ettiğimde hangi zamanı anlattığı ve gramerle alakalı hangi bilgilere öncelik verdiği.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    teşekkürler .. hayır sıkılmıyorum aksine biraz daha kullanışlı olsun istedim sadece :) önceden izleyip geçerdim şuan iyice kazıyana kadar aklımda izlemeye çalışıyorum .. bittiğinde yine bilgileri paylaşacağım ve bi ara yorumlarınızda tüyolar vermiştiniz yine verseniz hiç fena olmaz :) o yorumunuzdan bir kısmı sadece umarım anlatabilmişimdir

1.isim tamlaması:Noun Phrases Examples
    2.Sıfat tamlaması:Adjective Phrase Examples
    3.İkilemeler:Repetition Examples
    Bu 3 alana ait İngilizce kelime grup örneklerini google yardımıyla bulacaksınız.
  • Hocam öncelikle elinize sağlık tek tek bütün konularınızı okudum. İngilizce eğitim veren bir okulda okudum fakat kullanmaya kullanmaya ingilizce köreldi. Araya birde askerlik girdi derken iyice berbat oldu. Hazırlıkta okuduğum kitapları çıkardım elementary den başlamıştım aslında ama sizin konularınızı görünce çalışma yönteminize göre kendimi ayarlayacağım. Bütün notlarımı aldım. Fakat bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Bu Look Ahead eğitim seti için 60 video var diye belirtmişsiniz. Yorumlarda da okudum herkes bitirmiş. Ama nedendir bilmiyorum ben verdiğiniz linke girdiğimde yaklaşık 45 gibi bir video kaydı var. Yani 15-20 arası bir video kayıp. Benim amacım videoları youtube üzerinden pc ye indirerek hem pc den hemde telefondan istediğim zaman internetsiz bir şekilde ulaşabilmek. Videolar eksik olduğu için indirmedim. Derslere başlamak için sizden bu konuda geri dönüt bekliyorum. Bu arada da kendim çalışmaya devam edeceğim. ( Yukarı yorumlarda bir arkadaş link paylaşmış yükleyen kişi farklı ama youtube a 60 adet video var sanırım ordan devam etsem sıkıntı olmaz değil mi ? Set aynı set midir?)
    (
    Tekrar elinize sağlık ve teşekkür ederim saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blocktrade -- 14 Mayıs 2017; 12:21:23 >

• blocktrade B kullanıcısına yanıt
    Olmayan videoları youtube arama kısmında aratın çıkıyor.
    Diyelim ki 22.bölüm yoktur.
    Youtube arama bölümüne Look ahead 22 yazın çıkar.
  • 33 yaşına gelmiş biri ingilizceyi öğrenenebilir mi? Nerden başlamak gerekir, vakit ve maddi imkan kısıtlı? Ne dersiniz?
  • lasguard kullanıcısına yanıt
    Rahatlıkla öğrenebilir.
    5 adımda İngilizce konusundan başlayın.
    Vakit olarak 8 ay falan sürer.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    günde kaç saat ayırmam gerekir.
  • lasguard kullanıcısına yanıt
    Look ahead derslerine günlük en az 1.5 saat.
    Bu dersler bittikten sonra gramer çalışırken en az 3 saat.
    Cbc derslerine ise en az 3 saat öneriyorum.
  • Reis birsy soracagim mesela look ahead derslerine veya gramera calisirken bir gunu isimiz cikti yapamadik onun telafisi nasil olacak acaba ? Birde siz 3 saa gramer calisin demissiniz ancaknben 3 saat calisarak 1 ayda bitiririm gramerleri .d hemde tum gramerleir dediginiz sekilde nasil olur ondan sonra ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ara vermenizi kısa süre de olsa önermem.
    Ama ara verirseniz o bir günün telafisi size çalışma anlamında,çalışma süresi olarak 3 gündür öyle düşünün.
    Bunu şu nedenle söylüyorum;ara verdiğinizde eski bilgileri tekrar etmek zorlaşıyor.Ve bilgi üzerine bilgi eklemek daha da zorlaşıyor.(Tekrar derken sizin kendinizin yaptığı tekrarları kastetmiyorum.Bir şeyi okurken veya dinlerken eskiden bildiğiniz bilgileri tekrar duyup gördüğünüzde bu dolaylı tekrar olur.)
    Kısa süreli ara verebilirsiniz ama olabildiğince az olsun.
    Diyelim ki 1 ay süreyle bıraktınız çalışmayı.O açığı kapatmak için size 2 ay gerek.Bu kadar nankör bir şey dil öğrenmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Ara vermenizi kısa süre de olsa önermem.
    Ama ara verirseniz o bir günün telafisi size çalışma anlamında,çalışma süresi olarak 3 gündür öyle düşünün.
    Bunu şu nedenle söylüyorum;ara verdiğinizde eski bilgileri tekrar etmek zorlaşıyor.Ve bilgi üzerine bilgi eklemek daha da zorlaşıyor.(Tekrar derken sizin kendinizin yaptığı tekrarları kastetmiyorum.Bir şeyi okurken veya dinlerken eskiden bildiğiniz bilgileri tekrar duyup gördüğünüzde bu dolaylı tekrar olur.)
    Kısa süreli ara verebilirsiniz ama olabildiğince az olsun.
    Diyelim ki 1 ay süreyle bıraktınız çalışmayı.O açığı kapatmak için size 2 ay gerek.Bu kadar nankör bir şey dil öğrenmek.

Yok hocam kisa sureli yani 1 gun isim cikinca 3 gun daha nasil çalışayım ? Yani kac video veya gramer konusu once gideyim yaklasik olarak ? Ben konulara baktm da bazilari haric bir gunde beginner bitirdim 10 gun inter olsa 20 gunde advanced olsa bitiririm az geldi gozume.Cogu zaten bildigim konular ancak yinede bilmemis gibi çalışacagim.Dedigim gibi olursa ne yapmaliyim ? Ben bir sey yapinca ne yazik ki bağımlısı oluyorum ve doyana veya yorulana kadar birakamiyorum

• Etkisi olmaz o kadar kısa sürelerin.
    Acele etme o kadar.Hızlı gitsen de kafanda yerleşmesi zaman alır.
    Bilmediğin şeyleri tespit edip onlara çalış o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Etkisi olmaz o kadar kısa sürelerin.
    Acele etme o kadar.Hızlı gitsen de kafanda yerleşmesi zaman alır.
    Bilmediğin şeyleri tespit edip onlara çalış o zaman.

Anladim hocam tesekkur ederim olmazsa bir kerr daha bitiririm konu ve videolari

• Hocam 49. bölümdeyim. Şu durumda ne yapmalıyım acaba? Tamamen 60 bölümü de bitirip tekrar baştan 1 kere daha mı izlemeye başlayayım yoksa şuanda tekrar başa mı sarayım ne önerirsiniz acaba? Teşekkürler Saygılar..
  • blocktrade B kullanıcısına yanıt
    Ne kadar çok tekrar yaparsan sana o kadar katkısı olur.
    1 kere bitir sonra tekrar başla.Telaffuzları unuttuğun yerleri tekrarlar.Bu kadar.
  • LEARNING DAILY BASIC ENGLISH

IT TAKES 10 MINUTES A DAY....

https://www.youtube.com/watch?v=ty37vGB05sA
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.