Şimdi Ara

3.Basamak:Konuşma Dersleri (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
315
Cevap
114
Favori
71.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hayalperest44

https://www.youtube.com/watch?v=8oFbC0YXZno&list=PLvKQ8cPLYU6_G0Hsh1e4ihy_yf9W0LJvz

tamam da hocam tek bu bölüm mü var yoksa serisi mi var
  • hayrikoc61 kullanıcısına yanıt
    Hocam seri 60 bölüm. Linke tıklamadınız herhalde. Tıklarsanız bütün böümlerin olduğunu göreceksiniz.
  • Seriyi bitirmiş biri olarak görüşlerimi belirtmek istiyorum.Biraz farklı bir çalışma sistemi uyguladım.Bu uygulamada da pomodoro tekniğini kullandım.İnternetten bakabilirsiniz.2 video yaklaşık 30 dakika ve bunu bir pomodoro olarak hesapladım.1. Videoyu ele alırsak, günde 3 pomodoro (yani 6 kere izledim).2, 4 ve 6. İzlememde deftere yazdığım notlarla birlikte ilerledim.1 pomodoro 5 dakika mola şeklinde devam ettim.Yatmadan öncede 1 pomodoro daha izledim ve günde 8 kere yeni başladığım konuyu izledim.Ezberledim o derece

Neyse bu izlediklerimide haftalık ve aylık tekrarlar listesi yaptım.Yani şöyle anlatayım.30. Güne geldiğimde bir günde 8 defa anlattığım şekilde 30. Gün videosu+haftalık 1 pomodoro tekrar.(Burada 23. Video oluyor.) ve aylık 1 pomodoro tekrar.(Buda 1. Video oluyor.)

Yani arkadaşlar 1 ayı devirdikten sonra günde izlediğim video 12'ye çıktı.Yaklaşık 3 saat.Akşamları 6'da evde oluyorum ve rahat rahat yetti.Bir zamandan sonra sıkıyor.Özellikle 35'den sonra konular zorlaştı.Birazda onun etkisi oldu.Fakat hiç grammer bilmememe rağmen hem biraz birşeyler öğrendim.Hem de dinlemem epey gelişti.Basit cümleler Kurabilirim.ingiltere'ye gitsem aç ve açıkta kalmam ve bunda ciddiyim.

Yani arkadaşlar sonuca gelirsek ben bu videoları 720 defa izledim.Manyak diyebilirsiniz.Her videoyu 12 kere izledim anlayacağınız.Kalbur üstü grammer bilgisi olan kişi sıkılmadan, disiliplinini bozmadan ilerlerse çok çok harika seviyeye Gelir.Ben grammer kitabını bitirdikten sonra birdaha üzerinden geçeceğim.

Herkese iyi çalışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ben_adam_olmam -- 15 Ocak 2018; 21:56:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 16. video'dayım günde 3 saat çalışmak için uğraşıyorum.Genellikle ara vermeden 3 saat boyunca çalışıyorum.Fakat çok sıkılıyorum o yüzden de çalışmak içimden gelmiyor.(ara vererek çalışsam da aşırı sıkılıyorum)Sizde de böyle bir problem var mı?tavsiyeleriniz nelerdir??
  • Kaptan-6666 K kullanıcısına yanıt
    Yabancı bir dil öğrenmek her zaman neşeli bir etkinlik değilir.
    Fakat Look Ahead dersleri sıkıcı nitelikte değil.
    Sıkılmanızın nedeni ara vermemek olabilir.Veya gerçekten öğrenmek isteyip istemediğinizi sorgulayın.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    ratplanet hocam cevabınız için teşekkür ederim.Öğrenmeyi gerçekten çok istiyorum.Meesleğim gereği de öğrenmek zorundayım.Dediğiniz gibi herzaman neşeli olmak zorunda değil,kendimi zorlayacam artık seriyi bitirmek için.

saygılar
  • Hocam. Şimdi videoları nasıl çalışalım ve kaç gün sürmeli ? Siz günde 10 video demişsiniz yani tekrar la beraber 20 video dakika olarak ta 240 dkka yapar günlük bu kadarmı çalışayım?
  • Kaptan-6666 K kullanıcısına yanıt
    Öğrenme aşamasında biraz sıkıntı oluyor sabır göstermek gerekir.
    Başarılar dilerim.
  • tom_u kullanıcısına yanıt
    1.sayfada nasıl çalışılması gerektiğini yazdım.
    Dikkatli okuyun günlük 10 bölüm çalışın demiyorum.Önerdiğim yöntemle 10 bölüm bitirin sonra bitirdiğiniz bu 10 dersi tekrar edin diyorum.Bu şekilde 10+10+10+10+10+10=60 bölüm yapar.
  • Hocam oncelikle cok tesekkurler degerli bilgileriniz icin. Resmen benim icin isik oldunuz. Ancak kafama takilan ve size sormak istedigim bir soru var. Not aldigim kelimeleri telaffuz etme calismalari yapiyorum, ancak dogru ya da yanlis telaffuz ettigimden emin degilim. Google Translate e mikrofonla soylediklerimi yazdirmaya calisiyorum, ancak ekranda yazan sey sacma sapan baska bir sey oluyor. Ornegin ben third diyorum, ekranda taught cikiyor. Telaffuz pratikleri icin onerdiginiz bir internet sitesi var mi? Iyi gunler dilerim.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    teşekkürler ratplanet hocam
  • A.S.I. kullanıcısına yanıt
    Telaffuzları video derslerde dinleyip ağzınızla tekrar edeceksiniz.Bu kadar.Yazdığınız o çalışmaları yapmanıza gerek yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Telaffuzları video derslerde dinleyip ağzınızla tekrar edeceksiniz.Bu kadar.Yazdığınız o çalışmaları yapmanıza gerek yoktur.

Tamamdir hocam dediginiz gibi yapacagim. Tesekkurler.
  • bende bugün başladım bakalım vere bismillah
  • Merhabalar.
    Bir konuda uyarmak istiyorum. Videoları konuda verilen linklerden değilde farklı kaynaklardan izleyecekseniz dikkat edin, ilk videoların süresi kısa. Bazı yerler kaldırılmış. Örneğin kısa videolarda televizyon, bilgisayar, hamburger olarak bahsedilen kısımlar yok. Sanırım çok basit kısımları kaldırmışlar veya veya burları sonraki sürümlerde eklediler.
  • Ben şu an üniversite öğrencisiyim ve aynı zamanda sizin programınızı uyguluyorum look ahead videolarını bitirdim şimdi daha iyi not alarak bir kez daha üstünden geçiyorum hızlıca okulda da speakout bbc kitaplarını kullanıyoruz videolar bittikten sonra grammere yoğunlaşıcam daha fazla sizce speakout kitaplarından ilerlersem ekstra olarak da defterime kendi notlarımı alarak ilerlersem(dersimiz ingilizce v.s. kullanarak) doğru bir yol izlemiş olur muyum?

Ayrıca look ahead dersleri hakkında da arkadaşlara izlenimlerimi anlatıyım:

1-)Arkadaşlar dersler mükemmel hazırlanmış öncelikle bunu söyliyim çok zekice hazırlanmış ilk videolar basit ve sıkıcı gelebilir ben biliyorum diyip kapatmayın sakın.

2-) genelde diğer kişilerin konuştuğu işte soru yöneltilen kısım (konu üzerinden işte diğer kişilerin görüşlerinin alındığı kısım) bana biraz ağır geldi hepsini anlayamadığım çok oldu tek tek kelimelere bakmak yerine genel konuyu anlamaya yönelin özellikle başlangıç düzeyindekiler pek bişi anlayamadığı kısımlar olur.

3-) not almayı sakın ama sakın unutmayın arkadaşlar not almak bu işin en önemli şeyi zaten yoksa unutursunuz gerçekten unutursunuz.

4-) sadece bu dersleri bitiren ve not alıp çalışan bir insan bile yurt dışında az çok durumunu anlatabilir diye düşünüyorum he yeterli mi hayır üstüne eklenmeli ancak intermediate seviyesine kadar getirebiliceğini düşünüyorum iyi bir şekilde ilerlenirse derslerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garmen -- 13 Şubat 2018; 12:27:3 >
  • garmen G kullanıcısına yanıt
    Elinizdeki kitap(BBC Speakout) son senelerde çıkan en iyi kitaplardan birisi.Değerini bilin.Sanırım sizde tüm seviyelere yönelik tüm kitaplar değil de 1-2 kitap vardır.Keşke hepsi elinizde olsa.Çünkü kitap hem çok görsel hem çok iyi anlatıma sahip.

Anladığım kadarıyla gramer kısmında eksiklikleriniz var.Zaten insanların büyük kısmı bu alanda sorun yaşıyor.
    Bunu 4.adımda anlattım.
    Dersimizİngilizce sitesi çok güzel bir kaynak.Fakat temel kaynak olarak Grammar In Use adlı 3 kitabı öneriyorum.
    Anlamadığınız konularda yardımcı kaynak olarak Türkçe siteleri,türkçe anlatımlı kitapları kullanabilirsiniz .
    Ama temel referans kaynağı Grammar In Use olsun.
    Elinizdeki kitapta da gramer anlatılıyor aslında ama tüm seviyeler elinizde yoksa o zaman gramer kitabı alın.
  • quote:

Elinizdeki kitap(BBC Speakout) son senelerde çıkan en iyi kitaplardan birisi.Değerini bilin.Sanırım sizde tüm seviyelere yönelik tüm kitaplar değil de 1-2 kitap vardır.Keşke hepsi elinizde olsa.Çünkü kitap hem çok görsel hem çok iyi anlatıma sahip.

Anladığım kadarıyla gramer kısmında eksiklikleriniz var.Zaten insanların büyük kısmı bu alanda sorun yaşıyor.
    Bunu 4.adımda anlattım.
    Dersimizİngilizce sitesi çok güzel bir kaynak.Fakat temel kaynak olarak Grammar In Use adlı 3 kitabı öneriyorum.
    Anlamadığınız konularda yardımcı kaynak olarak Türkçe siteleri,türkçe anlatımlı kitapları kullanabilirsiniz .
    Ama temel referans kaynağı Grammar In Use olsun.
    Elinizdeki kitapta da gramer anlatılıyor aslında ama tüm seviyeler elinizde yoksa o zaman gramer kitabı alın.

Kitabın ben de yeşil serisi workbooku kitabın kendisi ve kitapla beraber çalışmalık bir çok fotokopisi var aynı şekilde mavi serisi de var bende .

Yeşi olan =pre-intermediate

Mavi olan = intermediate olmak üzere

Bu kitapları bitirdikten sonra da upper intermediate v.s. alırım sizde uygun görürseniz(yeşil seti hali hazırda bitti). Ya da bu kitapları bitiriyim sonrasında grammer in use 'un 3. Kitabını alıyım... Okullada beraber gittiğim için bbc speakoutları kullanıyoruz okuldaki 4 saatime ek evde 3 saate yakın ders çalışabiliyorum (okulda yabancı hoca v.s. olduğu için dili kullanma speaking listening alıştırmalarımda oluyor az çok ilk dönem çok asılamadım okula bu dönem tam anlamıyla düzeltmek istiyorum).

Şimdi sormak istediğim okulda verilen kitaplar ve dersimiz ingilizce ile mi gidiyim yoksa siz yine bana grammer in use alın okula ek onu da çözün mü dersiniz bunca kitabı aynı anda götürür müyüm bilmiyorum ama siz daha iyi olucak derseniz götüredebilirim diye düşünüyorum. Speakoutların üzerinden grammer veriliyor sürekli olarak okulda ancak ben unuttuğum v.s. için kendim ekstradan onları tekrar not alarak çalışıcam. Kısaca özetlemek gerekirse grammer in use ları alıyım mı ekstradan yoksa bu kitapları bitirip üstüne mi upper için grammer in use alıyım sorum bu .

Şimdiden çok teşekkür ediyorum arkadaşlara da kesşnlikle burada hocamın yazdığı şeyleri uygulayın diyorum.

• garmen G kullanıcısına yanıt
    Speakout serisi birkaç kitaptan oluşuyor;
    1.starter
    2.elementary
    3.pre-intermediate
    4.intermediate
    5.upper-intermediate
    6.advanced

Fiyatları pahalı bir seri.Bence bunları satın almak yerine grammar in use adlı 3 kitabı alın.
    Hem daha ucuza gelir hem de zaten üstteki kitaplarda var olan okuma parçaları ve diğer birçok şeyi internette birçok ücretsiz kaynakla geliştirebilirsiniz.Elinizde gramer kitabı olması yeterli.speaking,reading,listening ve writing'i internetteki ücretsiz kaynaklar yardımıyla geliştirebilirsiniz.
  • quote:

Speakout serisi birkaç kitaptan oluşuyor;
    1.starter
    2.elementary
    3.pre-intermediate
    4.intermediate
    5.upper-intermediate
    6.advanced

Fiyatları pahalı bir seri.Bence bunları satın almak yerine grammar in use adlı 3 kitabı alın.
    Hem daha ucuza gelir hem de zaten üstteki kitaplarda var olan okuma parçaları ve diğer birçok şeyi internette birçok ücretsiz kaynakla geliştirebilirsiniz.Elinizde gramer kitabı olması yeterli.speaking,reading,listening ve writing'i internetteki ücretsiz kaynaklar yardımıyla geliştirebilirsiniz.

Teşekkür ederim. Okullada beraber gitmek mecburiyetinde olduğum için speakout intermediate'i de okulla bitireceğim ama dediğiniz kitapları da alıcam yardımlarınız için çok teşekkürler.
    Edit: kitapları nereden almayız? Bilen ya da alan arkadaşlar varsa onlardan da öneri verirlerse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garmen -- 14 Şubat 2018; 17:47:10 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.