Şimdi Ara

Satın alma kılavuzu / Oyun için Ekran Kartı nasıl satın alınır? (Altı oyun kategorisine göre.) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
519
Cevap
25
Favori
49.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Oryzz

Hocam merhabalar, öncelikle pc toplama konusunda yazdığınız yazı için teşekkürler.

Eğer yardımcı olabilirseniz size danışmak istediğim bir konu var;

Max 4 bin tl’ye (4bin tl’ye ne kadar uzak olursa o kadar iyi olur..) bir kasa toplamak istiyorum. Bilgisayarın kullanım amacı asıl oyun olarak sadece “cs go” ve günlük hayat, dizi, film olacak.

Biraz araştırdım ve bu paralara ortama birşeyler çıkıyor fakat ne kadar birbirine uyumlu bileşenler bulduğum konusunda emin değilim.

Kasa/ssd bir şekilde halledebiliyorum. İşlemci olarak ryzen 5 1600’e çıkıyor sanki kapılar.. fakat başka bir öneriniz varsa tabii ki benim için önemli.. sonuç olarak max 4k tutarına bu kullanım amacı için nasıl bir kasa toplarım?

Bunun yanında.. max 1k vererek monitör almak istiyorum fakat min. 75hz olan monitörlere baktığımda tn/va paneller çıkıyor karşıma, bunun yanında 1200 lere 144hz ürünler var. Alacağım sisteme göre 144hz olması birşey değiştirir mi? Tn/va/ips panellerin farkları hakkında tutarlı bilgiler bulamadım. Hangisini tercih etmeliyim bu fiyat sınırı ile..

Şimdiden çok teşekkürler.

Not : araştırmalarıma max 3k tutar ile başladım kasa için, 3k’lık kasanın işimi görmeyeceğini düşünerek 4’e çıktım.. bu konuda da fikrinizi merak ediyorum.
    Oyun için düşünüyorsan 1200 lira civarında 144hz + VA panele sahip monitör öneririm:

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2458-c-mhd-23-6-144hz-1ms-hdmi-display-dvi-freesync-gsync-fhd-curved-oyuncu-monitor-p-HBV00000F4VYS?magaza=Hepsiburada

• rdkl7879 kullanıcısına yanıt
    4000 TL lik sisteme 144hz monitör gerekli mi
  • Münebbih kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. 3800-4000 aralığında toplayacağım kasa ile bunun arasında aşırı bir fark olur mu? Ne fark olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oryzz

Teşekkürler. 3800-4000 aralığında toplayacağım kasa ile bunun arasında aşırı bir fark olur mu? Ne fark olur?
    Ekran kartı daha iyi olursa fark ta olur
    bütçeyi zorlayarak 1660 super alabilirsin

• Konu sahibinin profili gizli. Tahminim bundan önceki kullanıcı adı Gleaner olabilir. Gleaner'dan önce de Atik Abi olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    İşlemci, ssd, ram sabit bıraksak

Küçük farklarla 4k ya yaklaşıracak şekilde ekran kartı, anakart değiştirsek gözle görülür fark yaşar mıyız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-809FC2E19

Konu sahibinin profili gizli. Tahminim bundan önceki kullanıcı adı Gleaner olabilir. Gleaner'dan önce de Atik Abi olabilir.
  • Sistem aldıktan sonra ilerleyen yıllarda çok parça değiştirmeden sadece ekran kartı güncelleyerek kullanmak istiyorum.
    2600 işlemci ne kadar ileriye dönük olur? Darboğaz yapmadan kaç yıl daha götürür?
    Üstüne 400 lira daha ekleyip 3600 almak ilerisi için daha mantıklı olur mu?
    Ya da çok masraf yapmadan 1600 işlemci alıp ileride ekran kartı+işlemci değiştirmek daha mı mantıklı olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aybeerk

Sistem aldıktan sonra ilerleyen yıllarda çok parça değiştirmeden sadece ekran kartı güncelleyerek kullanmak istiyorum.
    2600 işlemci ne kadar ileriye dönük olur? Darboğaz yapmadan kaç yıl daha götürür?
    Üstüne 400 lira daha ekleyip 3600 almak ilerisi için daha mantıklı olur mu?
    Ya da çok masraf yapmadan 1600 işlemci alıp ileride ekran kartı+işlemci değiştirmek daha mı mantıklı olur?
    işlemci ileride pek değiştirilmez
    3600 al
    ileride ekran kartı değiştirirsin

• hocam bu sistem hakkındaki düşünceleriniz nedir? XFX RX 5700 XT THICC III tavsiye eder misiniz yoksa +600 TL'ye Sapphire Pulse RX 5700 XT olarak değiştirmeli miyim? Son olarak bu sistemin işlemcisini AMD Ryzen 5 3600 ile değiştirmeyi düşünüyorum +330 TL'ye tavsiyeniz nedir?
    https://www.incehesap.com/ohm-2757x-frekanstv-r7-2700x-fiyati-45487/
  • XFX safirden kötü bir bir marka değil
    yalnızca oyun amaçlı sistem topluyorsan işlemciyi 3600 yapsbilirsin

• Oryzz O kullanıcısına yanıt
    580 li sistem alacaksan 8gb modelini al
    bahsettiğim sistemin artısı 480gb ssd
    sizin bahsettiğiniz sistemin artısı ekran kartı
    Peki hocam genel olarak sistemle ilgili düşüncen nedir? O fiyata uygun mudur sistem ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Tan

Peki hocam genel olarak sistemle ilgili düşüncen nedir? O fiyata uygun mudur sistem ?
    AMD Ryzen 7 2700X 3.7Ghz 20MB Tray/Kutusuz İşlemci (Tray Fan)
    Gigabyte B450M S2H AMD B450 Soket AM4 DDR4 3200(O.C.)Mhz mATX Anakart
    Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming Ram - TLTYD416G3200HC16CDC01
    XFX AMD Radeon RX 5700 XT THICC III 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı
    Team GX1 480GB 2.5” 530MB/430MB/sn SATA3 SSD Disk - T253X1480G0C101
    Sharkoon RGB Flow ARGB USB 3.0 Temperli Cam ATX Mid-Tower Gaming Kasa
    GamePower GP-650 APFC 14cm 80+ Bronze 650W Power Supply

ekran kartı hariç diğer donanımlar düşük seviye sistem dengesiz
    mesela anakart ileride bellek ihtiyacı olduğunda bellek ekleyemezsin
    SSd yetersiz 1tb ve NVMe arabirimli olabilir
    Tamamdır hocam teşekkür ederim.
  • Merhaba arkadaşlar, yardıma ihtiyacım var. Sistem toplamaya karar verdim yalnız pek anladığım konular değil. Araştırma yaparak;

Asus Tuf B450-Pro Gaming Anakart
    Amd Ryzen 1600 12 nm İşlemci
    Team T-Force Vulcan Z 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz CL16 Kırmızı Gaming Ram

satın aldım. Elimde birde Samsung 128 GB SSD disk mevcut.

Ekran kartı olarak RX580 vardı aklımda ama ne yapacağımı bilemedim. Uzun süre götürecek f/p ekran kartı istiyorum. Bütçe sınırım maksimum 2.000,00 TL.
    Kasa, PSU ve Ekran hiç araştırmadım. Son raddede bakarım dedim hiç bir fikrim yok.
    Kasa+PSU+Ekran=2.000,00 TL bütçe ayırmayı düşünüyorum.
    Ram şuan tek mevcut elimde, yanına 16 gb alsam 8+16 olarak kullanabilir miyim? Bazı yerlerde kullanılabilir diye yazıyordu.

Desteklerini bekliyorum arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EscherichiaColi

Merhaba arkadaşlar, yardıma ihtiyacım var. Sistem toplamaya karar verdim yalnız pek anladığım konular değil. Araştırma yaparak;

Asus Tuf B450-Pro Gaming Anakart
    Amd Ryzen 1600 12 nm İşlemci
    Team T-Force Vulcan Z 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz CL16 Kırmızı Gaming Ram

satın aldım. Elimde birde Samsung 128 GB SSD disk mevcut.

Ekran kartı olarak RX580 vardı aklımda ama ne yapacağımı bilemedim. Uzun süre götürecek f/p ekran kartı istiyorum. Bütçe sınırım maksimum 2.000,00 TL.
    Kasa, PSU ve Ekran hiç araştırmadım. Son raddede bakarım dedim hiç bir fikrim yok.
    Kasa+PSU+Ekran=2.000,00 TL bütçe ayırmayı düşünüyorum.
    Ram şuan tek mevcut elimde, yanına 16 gb alsam 8+16 olarak kullanabilir miyim? Bazı yerlerde kullanılabilir diye yazıyordu.

Desteklerini bekliyorum arkadaşlar.
    580 8GB ekran kartı
    600W 80+ PSU lu kasa alabilirsin

elindeki bellek DDR4 ise 2*8GB 16 olarak kullanırsın

Ekran kartı için hangi marka önerirsiniz. Link atabilir misiniz?
  • EscherichiaColi kullanıcısına yanıt
    https://www.sinerji.gen.tr/sapphire-radeon-rx580-pulse-oc-8gb-gddr5-256-bit-ekran-karti-pmu405076
    marka önemli değil hangisi ucuz ise onu alabilirsin
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.