Şimdi Ara

3-5 çocuk ve %40 işsizlik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
2.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bildiğiniz üzere %10 işsizlik deniyor, ama çok saçma.

Ben işgücü katılım oranlarına baktım,durum vahim %52.9

Yani çalışabilir nüfus(15-64 yaş aralığı) %47.1 çalışmıyor,kendi aramıyor,yok ev hanım vs,sonuçta çalışabilir nüfus çalışmıyor.

Buyrun
    https://tr.tradingeconomics.com/country-list/labor-force-participation-rate?continent=europe

Ülkemizde acayip kuru kalabalık var, nitelik kazandırmalıyız.Bu da eğitim ile olur! Ama eğitim de problem çok.

Daha biz şuan ki nüfusu eğitip,nitelik sahibi yapıp,iş veremiyoruz!Ama sayın cumhurbaşkanı 3-5 çocuk istiyor!

Amerika,japonya,almanya nüfusu bizden fazla, ama daha zenginler.

Nüfus güç değil, nicelik değil nitelik önemli.

Hollanda 17 milyon nüfus, bangladeş 140 milyon nüfus.

Ama hollanda ekonomisi bangladeşten daha büyük, kişi başı milli gelirde 20 kat önde.

Kanada 30 milyon nüfus, avustralya 25 milyon nüfus, ama bizden daha büyük ekonomiler. kişi başı glirde 4-5 kat öndeler.

Önemli olan nitelik nitelik!!

Hindistan,bagladeş,nijerya,pakistan da nüfus var? ne güçleri var, kuru kalabalık!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ComradeMRX -- 14 Kasım 2017; 23:52:56 >

• Ülkenin tek üretimi var, o da çocuk. İşverenlere köle gibi çalışacak insanlar lazım. Bolluk ucuzluğu getirir. Bol insan, ucuz işçiler. Yalnız bizim ülkemizde sanayi ve tarım yok. Ucuz işçi çalıştıracak fabrika yok. İnşaat ameleliği iş olarak görüldü ama onun da suyu çıktı. İlçe meydanındaki dükkânlara marketlere giyimcilere bakıyorum sinek avlıyorlar. 2018 yılında çok büyük sorunlu ekonomik sisteme giriş yapacağımızı düşünüyorum.

Gelişmiş ülkelerde iş sıralaması sanayi, tarım, hizmet olur. Bizim gibi tüketim toplumunda hizmet çok önde. Tarım, yarım yamalak. Sanayi desen o da yok.

Sonra dayan kdv ötv zam diye milletin boğazına. Rüya devri yaşıyoruz. Uyanınca kabus görmüş olacağız.
  • İşte Profesör Walsh’ın 10 tahmini
    1. Robotlar işleri devralacak ve insanların patronları olacak.
    2. Otomatikleşmiş araçlar, insanlara sürüş yasağı getirecek.
    3. Gelişmiş teknolojilerle, sağlığınız 7/24 izlenecek.
    4. Hiper-gerçekçi avatarlar, Marily Monroe’nun film kariyerini canlandırabilir.
    5. Şeylerin İnternet’i, evinizle konuşmanıza olanak tanıyacak.
    6. Robotlar, bankaları insanlardan daha becerikli bir şekilde soyacak.
    7. Dünya şampiyonu spor takımları makinelere kaybedecek.
    8. Otomatikleştirilmiş araçlar, okyanus, gökyüzü ve demiryollarını birleştiren hatlarda kullanılacak.
    9. İnsanlara ihtiyaç duymadan TV haberleri yapılacak.
    10. İnsanlar ölümlerinden sonra internette chatbot olarak yaşayacak.
    Çeviri: Reha BAŞOĞUL

http://www.sozcu.com.tr/2017/teknoloji/yapay-zeka-uzmanindan-toplumlarin-basina-gelecek-her-biri-black-mirror-senaryosu-gibi-10-korkutucu-gelecek-tahmini-1965234/

• Aylık geliri 5 bin liranın altındaki ailelere tek çocuk sınırı gelmeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fasist Diktator

Aylık geliri 5 bin liranın altındaki ailelere tek çocuk sınırı gelmeli

aynen hocam.

Birde o yetmezmiş gibi ülke mülteci yuvası oldu, milyonlarca ne idüğü belirsiz mülteci doldurdular!!
  • Ülkenin tek üretimi var, o da çocuk. İşverenlere köle gibi çalışacak insanlar lazım. Bolluk ucuzluğu getirir. Bol insan, ucuz işçiler. Yalnız bizim ülkemizde sanayi ve tarım yok. Ucuz işçi çalıştıracak fabrika yok. İnşaat ameleliği iş olarak görüldü ama onun da suyu çıktı. İlçe meydanındaki dükkânlara marketlere giyimcilere bakıyorum sinek avlıyorlar. 2018 yılında çok büyük sorunlu ekonomik sisteme giriş yapacağımızı düşünüyorum.

Gelişmiş ülkelerde iş sıralaması sanayi, tarım, hizmet olur. Bizim gibi tüketim toplumunda hizmet çok önde. Tarım, yarım yamalak. Sanayi desen o da yok.

Sonra dayan kdv ötv zam diye milletin boğazına. Rüya devri yaşıyoruz. Uyanınca kabus görmüş olacağız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babasayfa

Ülkenin tek üretimi var, o da çocuk. İşverenlere köle gibi çalışacak insanlar lazım. Bolluk ucuzluğu getirir. Bol insan, ucuz işçiler. Yalnız bizim ülkemizde sanayi ve tarım yok. Ucuz işçi çalıştıracak fabrika yok. İnşaat ameleliği iş olarak görüldü ama onun da suyu çıktı. İlçe meydanındaki dükkânlara marketlere giyimcilere bakıyorum sinek avlıyorlar. 2018 yılında çok büyük sorunlu ekonomik sisteme giriş yapacağımızı düşünüyorum.

aynen, artık robotlaşmanın,yapak zekanın konuşulduğu yerde vasıfsız insana ihtiyaç yok.

• Millet beyin göçü alır biz Suriyeli göçmen

Zaten kendi halkımız vasıfsız gençlerle doluydu bir de bunlar geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hallederizz kullanıcısına yanıt
    Türkiyedeki en büyük sorun bu işte, nitelik.

Nitelik insanlarda var ama onlara köle gibi çalışma 1500 lira teklif edilirse,parklar beyinlerde ülkeden kaçar.
  • hindistan kendı kendıne yetebılıyor bizden cok ılerde. Bizim gibi kuru kalabalık degil
  • Boşverin şimdi ekonomiyi, az çocuk yapmaya bakın. Nüfus yaşlanınca işsiz sayısı azalır, hatta sıfırlanır. 30 40 sene sonra dışardan işçi alırız, biz de yan gelip yatarız!!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asau

Boşverin şimdi ekonomiyi, az çocuk yapmaya bakın. Nüfus yaşlanınca işsiz sayısı azalır, hatta sıfırlanır. 30 40 sene sonra dışardan işçi alırız, biz de yan gelip yatarız!!

30-40 seneye,teknolojiyi geliştirilerki ileri ülkeler :) adamlar sürücüsüz araba yapma peşinde,arık üretim makinalar,hatta yapay zekalar gelirken. vasıfsız insanın hiç bir önemi kalmayacak!!
  • komplo teorisi bunlar diyerek kıs kıs gülenlere ben de cevap veriyim . ateş de duman da o kadar fazla ki herkes dumanın nerden geldiğini arıyor .
    ben de gerçek büyük resmi anlatıyım ama bunda öyle istihbarat teorileri falan yok. yalnızca gerçek bilimsel durum.
    locheed martin şirketi 15 yıl içerisinde soğuk füzyonu gerçekleştireceğini açıkladı.
    genoma ile canlıların kodları çözüldü ve gen teknolojisindeki devrim devam ediyor .
    robotlar en fazla 50 yıl içerisinde işçilerin işini yapacak .
    ilki sınırsız enerji demek . sınırsız enerji sınırsız gıda demek .
    gen teknolojisi sınırsız yaşama açılan kapı demek . hastalıklar çözülecek , yaşlanma duracak.,
    robotlar işçi sınıfının bitmesi anlamına geliyor.
    bütün bunlar bop projesinin uzun vadeli sebebi belki de .
    geleceğin dünyasında işçiler gerekmiyor , o işi robotlar yapacak.
    geleceğin dünyasında ölüm ve yaşlanma tarihe karışacak , afrikalılara ve asyalılara gerek kalmayacak.
    geleceğin dünyasında 1 milyar insan yaşayacak . 1 milyar insan da bilim ve yönetim sınıfından olacak .
    teori mi gerçek mi.

-Alıntı-

• Bu meslekleri yapanlar dikkat! Robotlar en az 5 milyon kişiyi işsiz bırakabilir

http://www.haberturk.com/bu-meslekleri-yapanlar-dikkat-robotlar-en-az-5-milyon-kisiyi-issiz-birakabilir-1672851-ekonomi
  • quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

hindistan kendı kendıne yetebılıyor bizden cok ılerde. Bizim gibi kuru kalabalık degil

sen hiç Hint fakiri tabirini duymadın mı? hindistan halkının çok büyük bölümü fakirdir.
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt
    doğru.

• bi yerde 7 insandan 4 tanesi gereksiz diye duydum çok çocuk yapalım nasılsa öldürcekler çünkü kaynaklar yetersiz
  • çok askere ihtiyacımız var,o yüzden çoğalmak gerek desek. oradada artık insansız hava araçları,insansız tanklar,gemiler falan yapılmaya başlandı. yakında robot askerlerde üretilmeye başlanır. yani gelecekte insan askere de ihtiyaç kalmayacak.
    ucuz iş gücü desek o da oş çünkü fabrikalar da artık otomasyon oluyor.
    20-30 yıl sonra işsizlik had safada olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 10 Kasım 2017; 22:52:33 >
  • Nüfus artışının olumsuz sonuçları
    • İşsizlik artar.
    • Kalkınma hızı düşer.
    • Kişi başına düşen milli gelir azalır.
    • Tasarruflar azalır.
    • Tüketim artar.
    • İç ve dış göçler artar.
    • İnsanların temel ihtiyaçlarının karşılanması zorlaşır.
    • İhracat azalır.
    • Demoğrafik (nüfusa bağlı) yatırımlar artar.
    • Çevre kirlenmesi artar.
    • Belediye hizmetleri zorlaşır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

hindistan kendı kendıne yetebılıyor bizden cok ılerde. Bizim gibi kuru kalabalık degil

hindistan da ulaşım

• İş dünyasının gözü 'yaşlı nüfusun cebinde'

http://www.bbc.com/turkce/ekonomi/2014/07/140717_yasli_nufus_ekonomi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.