DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
3-4 Tuşa aynı anda basma sorunu
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10
Cevap
0
Favori
6.301
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      13 Mesaj
      08 Aralık 2006 14:59:02 Konu Sahibi
      Merhaba arkadaşlar.
      Eski klavyemin üzerine meyve suyu döktükten sonra mecburen yeni klavye almaya karar verdim. Logitech'in İnternetpro DEsktop klavyesini aldım. Ancak ne zaman ki Fifa'yı açtım ve oynamaya başladım. Sağ ok + üst ok + D tuşuna bastığımda meşhur bip sesi geldi. Daha önceki klavyelerimde de bu sorun oldu.
      Ancak ilk defa bir klavyede fifa oynayamadım. (97 senesinden beri oynarım)
      Sizden ricam kullandığınız klavyelere dayanarak bana bu soruna haiz olmayan bir klavye önermenizdir. Fiyat sorun değil. Kablolu tercihimdir. Zaten ilk şokumu microsoftun comfort serisinde yaşadım. Mecburen onu iş yerinde kullanıyorum. Ama ofis için mükemmel.. Şimdiden teşekkür ederim.(Yurtdışı forumlarda araştırdığım kadarıyla G15'te dahi aynı sorun varmış. Bu kadar parayı verdikten sonra böyle bir sorun insanı çıldırtır.)

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Er
      13 Mesaj
      12 Aralık 2006 11:35:19 Konu Sahibi
      Evet kimse bu sorunu yaşamıyor galiba. Ben çözdüm. Fazladan para harcadım ama bi klavye buldum. Bu konu kapatılabilir. Saygılarımla.

|
      |

• Yarbay
      8502 Mesaj
      12 Aralık 2006 11:49:27
      Aynı klavyeyi ben de kuzenime almıştım ve aynı sorunla karşılaşmıştım. Sonuçta çocuk oyun oynayamaz hale geldiğinden yeni klavey almak zorunda kalmıştık.

|
      |

• Yüzbaşı
      511 Mesaj
      03 Ocak 2007 01:27:40
      o ses anakart üzerinde bağlı olan hoparlörden gelio.3 tuşa aynı anda bstğnzda anart kabul etmio.ve hata olarak o sesi verio.o ses bütün pc lerde çıkıo

|
      |

Bahçeşehir University

Microsoft Certified Professional
    • Binbaşı
      1290 Mesaj
      03 Ocak 2007 02:23:58
      bütün pc'lerde olmuyor. benim ilk makinada oluyordu. şu anki makinada bazı oyunla aynı anda 3-4 tuşa basmayı gerektiriyor ama problem yok. klaveyeden olduğunu düşünmemiştim. daha çok anakartla alakalı bişey olarak düşünmüştüm.

|
      |

• Binbaşı
      1052 Mesaj
      03 Ocak 2007 13:31:06
      quote:

Orjinalden alıntı: cihanx

o ses anakart üzerinde bağlı olan hoparlörden gelio.3 tuşa aynı anda bstğnzda anart kabul etmio.ve hata olarak o sesi verio.o ses bütün pc lerde çıkıo

ya bilip bilmeden sıkıarak konuşmak ne kadar kolay değil mi!Tamam o ses anakarttan geliyor ama o sesi çıkmasında klavye baş rolde oynuyor.Dandik 3 Ytl lik klavyelerde oyun oynarken bu sorunu yaşamazsın.Ama Microsoft'un veya başka bir dünya çapında kendini kanıtlamış bir markanın klavyesi nasıl olur da oyun oynarken böyle bir sorun yaratır arkadaş bunu soruyor!

@nenor bu tip sorunlara çok rastlanılıyor ama ben henüz bir çözüm bulan birini bilmiyorum(yeni bir klavye almak dışında)

klavye almadan önce forumlarda araştırırsak hem bir defada en iyi seçimi yaparız hem de maddi yönden zarara girmeyiz.Saygılar...

|
      |

• Binbaşı
      1986 Mesaj
      03 Ocak 2007 16:16:15
      bu ses olayı galiba PS/2 girişiyle alakalı yani şu an G15 kullanıyorum ve usb'den bağlı hiç de sorun çıkmadı ama eski klavyem de yani ps/2 bağlantılı onda vardı bu problem, yani emin değilim tabii ki de yalan söylemiş olmayayım ama galiba bu girişten kaynaklanıyor

|
      |

Intel Core i7 3970X (3.5GHz, 6 Core, 15MB L3 Cache) / Asus X79-Deluxe / G.Skill 16GB DDR3-1866MHz Ram / Asus Strix 8GB nVidia GeForce GTX 1080 / 34" LG 34UC97 3440*1440 Curved IPS LED Monitor / Thermaltake Core V51 Case / Thermaltake DPS G 1050Watt Platinum PSU / Thermaltake Water 3.0 Ultimate AIO Water Cooling / 2*256GB Samsung 850 Pro SSD / Corsair Gaming K95 Cherry Red RGB Keyboard / Razer Mamba Chroma Gaming Mouse

MSI GT72 Dominator Pro / Intel Core i7 4980HQ 2.8GHz 6MB L3 Cache / 32GB DDR3-1600MHz Ram / 8GB nVidia GeForce GTX 980M / 17.3" LED Display 1920*1080 / 512GB(128GB*4) SSD RAID-0 / 1TB 7200rpm HDD / Blu-ray Writer / Killer DoubleShot Pro Wireless&Ethernet Drivers / Steelseries Gaming Keyboard / Logitech MX Master Mouse
    • Binbaşı
      1005 Mesaj
      03 Ocak 2007 20:51:57
      Bana kalırsa da PS/2 bağlantıdan çümkü bu güne kadar hep PS/2 den bağladım klavyeleri hep bu sorunu yaşadım ama 3 tuş da olmamıştı 4 tuşta oluyo.

|
      |

Olduğun gibi görün, diğeri yanlış...
    • Binbaşı
      1290 Mesaj
      05 Ocak 2007 22:22:43
      ps/2 bağlantı da sonuçta anakarta bağlanıyor. bu yüzden anakart diye düşünmüştüm bu sorunu.

|
      |

• Yüzbaşı
      817 Mesaj
      13 Ocak 2007 04:24:19
      bende microsoft multimedia klavye var pes oynarken delirtiyor beni o ses ama alıştım artık yapışkan tuşların da etkisi var sanırım bu olaya ama sadece ses çıkıyor yoksa oyunla ilgili bir problem yaratmıyor...

|
      |

Eşeğe eşek dersin eşek bile utanır,insana eşek dersin şaka diye sırıtır...
    • Binbaşı
      1696 Mesaj
      28 Haziran 2010 16:52:31
      aynı klavye durdurk yere ötüyor artık

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.