Şimdi Ara

+3.3v +5v +12v Voltaj Değerleri düşük

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
4.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce buraya :http://forum.donanimhaber.com/m_113169436/f_//tm.htm#113213138 konu açtım fakat yanlış yere açtım galiba diye buraya tekrar açma gereği duydum. Değerler gözüktüğü gibi bilgisayar durmadan kendini kapatıyor bazen de açılmıyor evin başka tarafındaki prize taktım değerler neredeyse aynı kalıp herhangi bir hata göstermedi Al suite şuan bu konuyu açarken bile durmadan sağ altta Warning yazısı çıkıyor. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

Power : Thermaltake Litepower Atx 12v 2.3
    Model : LP-700AL2NH

Ekran kartı Nvidia GTX470
     +3.3v +5v +12v Voltaj Değerleri düşük +3.3v +5v +12v Voltaj Değerleri düşük +3.3v +5v +12v Voltaj Değerleri düşük +3.3v +5v +12v Voltaj Değerleri düşük +3.3v +5v +12v Voltaj Değerleri düşük +3.3v +5v +12v Voltaj Değerleri düşük

• psu değiş eskimiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuko08

psu değiş eskimiştir.

+ Corsair RM850 Gold

- OCZ Fatality 750W Modüler PSU

hangisini önerirsiniz hocam?
  • ölçü aletin varsa power supplynin 3.3 v çıkışını ölçebilirsin,ama zaten programdanda gösterdigi gibi düşük voltaj çıkış veriyor
    yeni bir power suplly al,corsair yada cooler master kaliteli markalardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skörtıl_Nimo

ölçü aletin varsa power supplynin 3.3 v çıkışını ölçebilirsin,ama zaten programdanda gösterdigi gibi düşük voltaj çıkış veriyor
    yeni bir power suplly al,corsair yada cooler master kaliteli markalardır

Prizi başka girişlere Takmaya başlamamıştım artık pc açıldı bir ara bios girdim tekrar gitti. 3.3v ölçebilecek aletim yok olsaydı da ölçmezdim galiba :)Umarım Power ı değiştirdikten sonra düzelir finaller yaklaşıyor onlara çalışmak var Bi de kişisel projelerim var onlarda yarım kaldı hakemlik kursu burdan Bakırköy e gitmek de var :( Eyvallah değerli vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kablolar tam oturmamış olabiliyor. Bir ara bene de 3.3V düşük gösteriyordu. Komple söküp taktım kabloları düzelmedi. Söktüm, tozu aldım, taktım düzeldi. O zamandan beridir de hiç sorun çıkmadı. Kabloların kırık vs olmadığından emin olun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Kablolar tam oturmamış olabiliyor. Bir ara bene de 3.3V düşük gösteriyordu. Komple söküp taktım kabloları düzelmedi. Söktüm, tozu aldım, taktım düzeldi. O zamandan beridir de hiç sorun çıkmadı. Kabloların kırık vs olmadığından emin olun.

Bilgisayarcı da pek sıkıntılı değildi ama evde herseferin de sağ alt kısmında (ekranın) durmadan Warning! Yazısı her seferinde başka Bir sıkıntı , siyah kabloları değiştirdim gözle görülür bi değişiklik yok nedensizce DVDr giden kablosunu da çıkarttım belki Bi değişiklik olur nafile içini açıp kabloları iyice ittirdim hala aynı oysaki Power dan herhangi bir rahatsız edici ses de gelmiyor bazen de Overclock failed yazısı çıkıyor pc açılırken f1 run setup f2 load defaults seçeneklerin den F2 seçiyordum bazen açılıyordu bazen kapanıyordu bios a girdiğim de load defaults diyordum hep ama hiç değişmedi aldığım Adam OC yapmış olma ihtimali yüksek fakat bana bunu söylemiş miydi söylememiş miydi hiç hatırlamıyorum günahını da almayayım yani hep Bi sıkıntı :) sorunun ne olduğunu tam bilsem en azından içim rahatlayacak , dün sabaha kadar oynayabildikten sonra bugün hiç açamamak insanın iyice canını da sıkıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fpscan kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi benzer sorun bende de olmuştu. Bilgisayarcı demişsiniz. aynı model başka bir psu bile takmış olabilir. Öyle bir bilgisayarı bilgisayarcıya götürmek büyük risk. Son olarak kabloların kırık falan olmadığından doğrudan anakarta fazla kıvrılmadan geldiğinden emin olun. Olmazsa garantisi varsa garantiye götürün. Yoksa yeni bir psu almanız gekecek muhtemelen.
    3.3 ve 5 volt işlemci ram gibi düşük voltajla çalışan parçaları beslemek için gerekli olması lazım,anakarta direk giren o büyük kablo içindeki turuncu renk 3.3v işte
    eğer power supply içindeki trafo düşük çıkış veriyorsa senin yapabilecegin bişey yok,tamirci felan olsa trafoyu yeniden sarar yada trafoda degilde kondansatör veya dirençlerdede yanma patlama olabilir,kablodan kaynaklanıcagını pek sanmıyorum,çok yüksek ihtimalle dedigim gibi power supply içinden kaynaklanıyor ve sen onu çözemesin ocz de kaliteli markadır bu arada bende ocz kullanıyorum 3-4 senedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skörtıl_Nimo -- 5 Ocak 2016; 18:11:02 >
    PSUları pek takip etmiyorum ama corsair dünyanın en iyilerinden biri. OCZ hakkında fikrim yok.
  • Biraz önce kablolarla bir süre oynadıktan sonra makineyi tekrar açtım, overclock failed > F2 setup default dedikten sonra makine açıldı ve yaklaşık olarak 15dk herhangi bir Warning yazısı göstermedi lakin şu yazıyı yazarken sağ altta çıkmaya başladı. Test'e soktuğum da şu sonucları gözlemledim

12v - bi değişim yok
    3.3v - 2.93'den 3.26 yükselmesi
    5v - bi değişim yok

şu an herhangi bir oyunu açma riskine girmedim açılmışken kapanmasın diye :)

• Merhaba arkadaşlar kendimce yazma gereği duydum da,

Şu an için kapanmalar sona erdi başka bir sorun ortaya çıktı herhangi bir sayfa (internet sayfası-windows10 uygulaması) donmaya başladı bildiğiniz böyle takılıyor herşeyi duruyor 1-2 saniye sonra tekrar geliyor yanlış anlaşılmasın çökme değil duruyor Google chrome da oluyor Microsoft Edge de oluyor k-lite da yükledim bu sorun neyden kaynaklanabilir acaba?
  • Hocam sorunu nasıl halletiniz ? bende de +12v ve +5v değerleri düşük +5v 4.8v olarak +12v 11.0 ile 8 arası gidip geliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.