Şimdi Ara

## 3.2GHz'lik Yorkfield 1600MHz FSB Hızı ile Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## 3.2GHz'lik Yorkfield 1600MHz FSB Hızı ile Geliyor ##

Intel, hazırlıklarını tamamladığı 45nm üretim teknolojisine sahip işlemcilerini piyasaya sürmek için geri sayım sürecine girdi. Kasım ayına yönelik olarak ciddi bir hazırlık yapan firma, hem sunucu tarafında hemde masaüstü bilgisayarlar için hazırladığı 45nm üretim teknolojisine sahip işlemcilerini arka arkaya pazara sunacak.

Tabi son kullanıcıları ilgilendiren taraf kuşkusuz masaüstü işlemciler. Intel'in bu yönde gelecek ilk işlemcisi daha önce haberlerimizde pek çok defa ifade ettiğimiz üzere Yorkfield Extreme işlemcisi olacak. Bilindiği gibi Intel'in anons edeceği ilk işlemcilerin 1333MHz FSB hızı ile geleceği ifade ediliyordu fakat son gelen verilere göre Intel, 3.2GHz'de çalışan Yorkfield Extreme işlemcisini 1600MHz FSB hızı ile piyasaya sürecek. Kısaca bahsi geçen bu işlemci 3.2GHz'de çalışacak, 12MB seviye 2 belleğe ve 1600MHz FSB'ye sahip olacak üstelik çarpan kilidide açık olacak.

Bu arada bilindiği üzere Intel'in X38 yonga seti overclock ile daha sonra anons edilecek X48 yonga seti ise doğal olarak 1600MHz FSB hızını desteklemekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 29 Eylül 2007; 10:50:11 >

• ÇOK İYİ YA OC GUNLUK 4.2 GİBİLERDE SORUNSUZ KULLANILIR ODA

UAMRIM İYİ OC OLUYORDUR ODA
  • Hep dedim x58 bekleyin die daha var Günlük kullanım 4,2 kullanılabilir gibi duruyor die düşünüyorum
  • İntel 45nm e geçti amd daha 65 e yeni geçti. umarım rekabete pek bi darbe vurmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: milyondabir

ÇOK İYİ YA OC GUNLUK 4.2 GİBİLERDE SORUNSUZ KULLANILIR ODA

amma yaptın ha günlük 4,2 neyle sogutmayı düşünüyorsun
  • Özellikleri itibariyle güzel duruyor ama 65nm lik işlemcilere göre default çalışırken fazla bir
    performans
    farkı olmadığını biliyoruz. Isınma düzeyininde daha düşük olduğunu düşünürsek asıl fark overclock ile olacak. Haberdende anlaşılacağı üzere x48 yonga setiini
    göreceğimiz günler uzakta değil.
  • o/c ile zorlanmadan en az 4ghz'i göreceğini tahmin ediyorum. tam bir performans işlemcisi
  • 1600 FSB 4 ghz rahat görür bu çocuk
  • Ufak bir hesaplama ile 400 mhz bus * 8 çarpan = 3.200 mhz %25 o/c 45 nm olan bu işlemci çok rahat 4.000 mhz= 500 mhz bus*8 olarak çalışır stock fanla bile
  • gerçekten güzel değerler ama bakalım ne kadar performans verecek!!!! amd ile ne olacak bu skorlar.
  • Ben anlamıyorum yahu. Kim kullanıyor bu işlemcileri? 12 MB cache bellekli işlemci ha, yuh yahu

İyice tüketim toplumu olduk çıktık. 80 MB cache bellekli CPU çıksa ertesi gün, onu da alırız biz

Peki ne işe yarıyor? Oyunlarda 3-5 FPS'lik artış sağlayacaksa kalsın! Daha başka ne işe yarar bir arkadaş anlatsın, öğrenmek için soruyorum. Codec, sıkıştırma, ıvır zıvır işlemleri mi hızlanacak gene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PROMISE -- 29 Eylül 2007; 15:48:23 >
  • Yorumlariniza hayret ediyorum. Adam FSB yi 1333 den 1600 e cikardi size göre manyak bi işlemci cıktı ortaya.

İmzalariniza bakıyorum cogunuz C2D kullanıyorsunuz ve imkanı olanlarınız bu işlemciler cıkar cıkmaz hemen alacaklar. Ne icin? 0.5 sn Spi de daha düsük süre, 3D06 dan 0.5K daha yüksek puan yapmak icin. Sizin gibiler olmasa intel kime islemci satar cok merak ediyorum
  • Bu işlemci (QX9650) hava soğutma ile 4.14 ghzde bench alabiliyor. L.Nitorjen ile 5.6 ghz, ama 6 ghz haberi çok yakında bekleniyor. Extreme özelli ise X48'ler geldiğinde pek bir anlam taşımıyacak bence.
  • Bu dünya ve hayat döngüsüne bakarsan yakuza52 arkadaşım Her şey Arz Talep meselesinden ibaret
  • quote:

Orjinalden alıntı: WinteR

Bu işlemci (QX9650) hava soğutma ile 4.14 ghzde bench alabiliyor. L.Nitorjen ile 5.6 ghz, ama 6 ghz haberi çok yakında bekleniyor. Extreme özelli ise X48'ler geldiğinde pek bir anlam taşımıyacak bence.

Extrem özelligi G0 revizyon Q6600 ciktigindan beri bir sey ifade etmiyor zaten
  • SUPERMİŞ YAW
  • quote:

Orjinalden alıntı: FATAL ¦ ERROR

quote:

Orjinalden alıntı: milyondabir

ÇOK İYİ YA OC GUNLUK 4.2 GİBİLERDE SORUNSUZ KULLANILIR ODA

amma yaptın ha günlük 4,2 neyle sogutmayı düşünüyorsun

gunluk 4.6 Ghz Btf 90 Zero Şimdiden iddaya girebilirim varmısın işlemcisine
  • Q95XX ve diğer serinin o/c potansiyeli hakkında bilgin varmı Yakuza?
  • Amd sürekli soket değiştiriyor diyenler bu işlemciler için anakart değişmekte sakınca görmüyorlar nedense.
    Aslında sıfır sistem toplayıp 3 sene kullanıcam diyen adam yanına iyi bir vga alıp tepe tepe kullanır ama bazı arkadaşlara göre 3 ayda eskir sistem
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkercom

Amd sürekli soket değiştiriyor diyenler bu işlemciler için anakart değişmekte sakınca görmüyorlar nedense.
    Aslında sıfır sistem toplayıp 3 sene kullanıcam diyen adam yanına iyi bir vga alıp tepe tepe kullanır ama bazı arkadaşlara göre 3 ayda eskir sistem

haklısın ıntel de amd gıbı biz ht3 cıkardık super oldu ayrıca sız bu ıslemcılerı sımdıkı kartlarnızla kullanacaksınız ama ht1 olarak kullanacaksınız gıbı bır acıklama yapmalıydı ıslemcınız 1600 ama siz o boardla anca 1333 le calısırsınız demelılerdı degıl mı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.