Şimdi Ara

3.18i e36 hız sınırları ? Aracım çok yavaş

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
6.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar e36 kasa 3.18i sahibiyim. fakat arabam çok yavaş. debriyaj baskı balata komple değiştirdim ama hala hızı artmadı.Benzinde aynen şu değerleri alıyorum.Bu değerler devirin 6-7 olduğu yani en sonda olduğu halindeki değerler. Sizce çok düşük değilmi. 18 inc jant ve lastik takımı var ofsetli.O etkiler diyorlarda bu kadar etkilermi ? Motor yeni yapılı araçta.

Benzinde

1. viteste max 30
    2. viteste max 70
    3. viteste max 100
    4.viteste max 130
    5.viteste max 150

• bilgisi olan yokmu?
  • 1.50
    2.80
    3.160
    yapması gerek
    şanzıman orjinal mi?
  • 99 SW Toros ile LPG de 130 gördüm. Aracında bi problem olmalı. Gidip bi baktırmalısın bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyper35

Arkadaşlar e36 kasa 3.18i sahibiyim. fakat arabam çok yavaş. debriyaj baskı balata komple değiştirdim ama hala hızı artmadı.Benzinde aynen şu değerleri alıyorum.Bu değerler devirin 6-7 olduğu yani en sonda olduğu halindeki değerler. Sizce çok düşük değilmi. 18 inc jant ve lastik takımı var ofsetli.O etkiler diyorlarda bu kadar etkilermi ? Motor yeni yapılı araçta.

Benzinde

1. viteste max 30
    2. viteste max 70
    3. viteste max 100
    4.viteste max 130
    5.viteste max 150

Yani 5 . Viteste 6000 devirde araç 150 km/h mi yapabiliyor?

Bu imkansız. Deseniz ki araç 5. Vites 3500 dd geçmiyor, gaza bassam dahi hızlanmıyor deseniz anlarım da araç son vitesinde 6000 devir görüyor diyorsunuz ve max 150 yapıyor diyorsunuz. Şanzıman orj. Değil mi?

Not. Aracın 210 km civarı bir sürat yapabiliyor olması gerekir. 143 ho olanlardan sanırım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• debriyaj balatan gitmiş kardeş kesin bu olmalı araba devir yükseltiyor ama gitmiyor ise şanzımandandır debriyaj balatasına bir baktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: hd4650

debriyaj balatan gitmiş kardeş kesin bu olmalı araba devir yükseltiyor ama gitmiyor ise şanzımandandır debriyaj balatasına bir baktır

yeni değiştirdim debraj baskı balata komple aynı.
  • quote:

Arkadaşlar e36 kasa 3.18i sahibiyim. fakat arabam çok yavaş. debriyaj baskı balata komple değiştirdim ama hala hızı artmadı.Benzinde aynen şu değerleri alıyorum.Bu değerler devirin 6-7 olduğu yani en sonda olduğu halindeki değerler. Sizce çok düşük değilmi. 18 inc jant ve lastik takımı var ofsetli.O etkiler diyorlarda bu kadar etkilermi ? Motor yeni yapılı araçta.

Benzinde

1. viteste max 30
    2. viteste max 70
    3. viteste max 100
    4.viteste max 130
    5.viteste max 150

Bu viteslerde motorun devirleri 6-7 bin ise debriyaj balata değişti ve de lastikler orjinal ebatlarda ise büyük bir ihitmalle sanzıman orjinal değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redkid778 -- 5 Şubat 2013; 9:17:41 >
  • Lastikler 18 in arkadaşlar biraz büyük. Şanzıman orjinalmi bilmiyorum baktırırım.
  • yatak sarmış olabilir
  • Lastikler büyük hızı az gösteriyor. Başka bir ihtimal gelmiyor aklıma

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerçek km/hız ölçümünü navigasyon cihazı ile ölçebilirsiniz...
  • İki seçenek var ya şanzuman orjinal değil yada hız göstergende hata var.
  • ya ibre yada şanzıman olabilir yoksa daha gider mümkünü yok
  • 1. ihtimal: Hız ölçümü yanlış ki inşallah budur.
    2. ihtimal: şanzıman-baskı balatan
    3. ihtimal: Motor yatak sarıyor. Devir çeviriyor ama tork yada güç üretemiyor.
  • hyper35 H kullanıcısına yanıt
    şanzuman çıkışı pürüz direk dediğimiz ana aktarma organı yada şanzuman bas.bal.bilya uyumsuzluğu olabilir zorlamadan bi servise götürmen lazım acil
     3.18i e36 hız sınırları ? Aracım çok yavaş
  • 6000 devirlerde o hızı veriyorsa bitmiştir başkan o motor ömrünü doldurmuşturki canı olmadıgından öyle gider.Aracında zaten çekiş yoktur.Kaç bin km 'de aracın ? Rektefiyeye kaçta girdi ? ...
  • Bizim 1.0 opel bile daha performansli.1. Viteste 30 ne sahinle gidiyom ben 1. Vitesde 30 km.Max 160 gorduk 95 sahin ile.insallah fazla masrafi cikmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende 3.18is 1995 model var 5.viteste 5bin devirde 200ü görüyorum mutlaka arabana baktır
  • quote:

Benzinde

1. viteste max 30
    2. viteste max 70
    3. viteste max 100
    4.viteste max 130
    5.viteste max 150

Bu imkansız gibi bir şey şanzıman orjinal değilmi en kısa zamanda bir ustaya götür.İstanbuldaysan tanıdığım iyi usta var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.