Şimdi Ara

3,000 TL bütçe ile stereo müzik sistemi önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gerçek Hifi'cıların skalasına göre; vasat derecede iyi müzik dinlemenin 3,000 TL bütçe içerisinde bir yolu yok mu ?

1,000 TL - 3,000 TL fiyat bandında bütçesi olabilen pek çok kişi, bilgisi de olmadığından, film için de olsa müzik için de olsa gidip Logitech alıyor. Yoksa doğru mu yapıyorlar ? :)

Ben filmleri kaliteli kulaklıklarla laptopa bağlı harici monitörden izlediğimden film için bir arayışım yok. Ama bazı kafelerde dinlediğim, dinlerken insanın içini titreten müzik sesini 15 metrekare odada sağlamanın 3,000 TL bütçeyi aşmayacak bir yolu var mıdır, doğrusu çok merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan Turkoglu -- 9 Ekim 2018; 14:19:43 >

• Studio monitörlere bak derim kendinden anfili bazıları kendinden DAC'lı , anfiyle filan uğraşmazsın pratik ve az yer kaplar
  • kaynak pc olacaksa ucuz yollu bir dac + dahili amfili hoparlör ile pekala 3000 tl bütçeyle sistem kurulabilir. Ama konuyu biraz açın ne tür müzik dinlersiniz , müzikte hangi frekanslar önceliğiniz (bass , vokal veya tiz sesler gibi) ve en önemlisi kaynak cihazınız ne olacak
  • 3500 civarına çıkabilirseniz T7v tercih edilebilir.
    https://www.soundizayn.com/index.php?route=product/product&product_id=2386
    Alternatif olarak Hs7, Bx8 d3 düşünülebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyblack

kaynak pc olacaksa ucuz yollu bir dac + dahili amfili hoparlör ile pekala 3000 tl bütçeyle sistem kurulabilir. Ama konuyu biraz açın ne tür müzik dinlersiniz , müzikte hangi frekanslar önceliğiniz (bass , vokal veya tiz sesler gibi) ve en önemlisi kaynak cihazınız ne olacak
    Kaynak pc şu an başka bir cihazım yok. O bütçe içerisine kaynak da sığar mı bilemedim.

Müzik türü olarak da Rock, alternative ve caz dinlerim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

3500 civarına çıkabilirseniz T7v tercih edilebilir.
    https://www.soundizayn.com/index.php?route=product/product&product_id=2386
    Alternatif olarak Hs7, Bx8 d3 düşünülebilir.
    Şu an pc dışında kaynağım da yok. Bunu odada neye bağlayayım hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okan Turkoglu

Kaynak pc şu an başka bir cihazım yok. O bütçe içerisine kaynak da sığar mı bilemedim.

Müzik türü olarak da Rock, alternative ve caz dinlerim hocam.

Alıntıları Göster
    Eğer 2. el olur diyorsan pioneer a209r veya benzeri bir amfi ile 15m2 için heybetli sayılabilecek dali zensor 3 hoparlör düşünebilirsin. Amfi 2.el 750 tl civarı malum sitede bulunabiliyor, hoparlör ise sıfırı 2400 - 2500 tl civarı , 2. eli ise 1700 civarına bulunur kalan bütçe ile de lg 32 bit hi-fi dac alınabilir oda 90 tl civarı suan ki bu paraya alabileceğin bir dac zaten yok. Bu üçlü seni mutlu edecektir. Bu sistem dahili amfili stüdyo monütör tarzı hoparlörlerden çok daha iyi bir çözüm olur , hem bağlantı seçeneğin daha fazla olur yani pc haricinde ilerki dönemlerde network player ya da cd player da eklenebilir.

• mustyblack kullanıcısına yanıt
    Benzer ölçülerdeki benzer bir odada ben de bir setup düşünüyorum. Sonraki süreçler açısından ilgilendiğim AV; Pioneer VSX-832 5.1 idi.
    https://www.amazon.com.tr/Pioneer-VSX-832-5-1-kanal-a%C4%9F-al%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1-Black/dp/B075ZV1NNP/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1539247145&sr=8-1&keywords=vsx-832

5,000-6,000 TL lik bütçe için bu AV ve Zensor 3 ü önerir misiniz? Yoksa o bütçe ile daha iyi setup mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 11 Ekim 2018; 11:43:4 >

• kaliteli bir müzik dinlemek istiyorsanız;
    1- iyi hoparlör
    2- iyi pre - power ampli
    3- iyi analog kaynak (bana göre)
    hoparlör iyi olmaz ise ampli başka telden çalar hop başka telden duyacağınız müziği hoparlör çıkartır onun için iyi hoparlör.
    Amli aslına sadık kalmalı müziği benim gibi volüm düğmesi 3 skalasını geçmiyorsa wat'ın önemi yok
    Kaynak işte burası zevk meselesi ben analog yayıt iyidir derim
    Yeni üretilen cihazları hiç beğenmiyorum ruhsuz hiç göze hitap etmiyor.
    Temiz yıpanmamış 1976 - 1980 arasında üretilmiş ampli tavsiye ederim.
    hem göze hem kulağa hitap eder
    Alman veya Japon ekolününden birini saçabilirsiniz
    Kolay gelsin
  • rezaki kullanıcısına yanıt
    Saygıdeğer hocam logitech almayayım diyen bana, şu bilgisiz adama tavsiyeniz bu mudur ?

Nereden bulacağım o dediğiniz amfiyi nereden bileceğim yıpranmamış olduğunu, hangi deneyin ile buna karar vereceğim ?

Keşke önerilerinizi ürün linki (2. el sahibinden de olabilirdi) ile verseydiniz. Yanlış anlamayın, muhakkak dediklerinizde haklısınızdır.

Ancak önerilerinize uymaya kalksam; önce gidip amfileri inceleyip, okuyup, öğrenip, deneyimli insanları bulup, sorular sorup, seçim kriterlerini netleştirip sonra da 2. el piyasasında bütçeme ve kalite hedefime uygun alet aramam gerekecek. Hocam işte insanlar bu yüzden gidip logitech alıyor; uğraşmıyor.

Benim gibi bilgisiz insanlara en kolay yardım direkt ürün linki tevsiyesidir hocam. Zaten adam merkalıysa ve ileride bütçesi de uygunsa; önce bilgi sahibi olur sonra da daha akıllıca ürünlerin arayışına girer. Şu an benim hifi bilgim media markt ın reyonu ile sınırlı :)

Bilginize ve deneyimlerinize saygı duyuyorum ama bence önce bana balık verin de ben sonra balığı seversem yavaş yavaş balık tutmayı da öğreneyim (içimde varsa)

Bu duygularımın içtenlikle bir yansıması oldu, kabahat işlediysek özür dilerim.

Teşekkürler ve saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan Turkoglu -- 16 Ekim 2018; 20:17:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Okan Turkoglu

Saygıdeğer hocam logitech almayayım diyen bana, şu bilgisiz adama tavsiyeniz bu mudur ?

Nereden bulacağım o dediğiniz amfiyi nereden bileceğim yıpranmamış olduğunu, hangi deneyin ile buna karar vereceğim ?

Keşke önerilerinizi ürün linki (2. el sahibinden de olabilirdi) ile verseydiniz. Yanlış anlamayın, muhakkak dediklerinizde haklısınızdır.

Ancak önerilerinize uymaya kalksam; önce gidip amfileri inceleyip, okuyup, öğrenip, deneyimli insanları bulup, sorular sorup, seçim kriterlerini netleştirip sonra da 2. el piyasasında bütçeme ve kalite hedefime uygun alet aramam gerekecek. Hocam işte insanlar bu yüzden gidip logitech alıyor; uğraşmıyor.

Benim gibi bilgisiz insanlara en kolay yardım direkt ürün linki tevsiyesidir hocam. Zaten adam merkalıysa ve ileride bütçesi de uygunsa; önce bilgi sahibi olur sonra da daha akıllıca ürünlerin arayışına girer. Şu an benim hifi bilgim media markt ın reyonu ile sınırlı :)

Bilginize ve deneyimlerinize saygı duyuyorum ama bence önce bana balık verin de ben sonra balığı seversem yavaş yavaş balık tutmayı da öğreneyim (içimde varsa)

Bu duygularımın içtenlikle bir yansıması oldu, kabahat işlediysek özür dilerim.

Teşekkürler ve saygılarımla
    Hocam merhaba
    Sizlere şunu al diyemem siz önce sıfır mı ikinci elmi alacaksınız ana karar verin
    Nihayetinde sıfır da alsanız iyi bir araştırma yapmanız gerekir.
    japon ekolü yamah sansui kenwood harika cihazları var
    alman ekolünden grundig ve sabayı öneririm
    Tamamen zevk meselesi ben de imzamda belirttiğim GRUNDİG T5000, V5000 XV5000, A5000 ARIYORUM
    Uygun lambalı ampli bulsam onu alacağım
    kolay gelsin

• Aktiif hoparlörün ne sıfırı nede 2. elini önermem
    kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.