Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

2si1 'Olağan dışı' Teknoloji ve Oyun programı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
127
Cevap
3
Favori
2.911
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> 2si1 'Olağan dışı' Teknoloji ve Oyun programı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7748 Mesaj

2si1'in bu bölümünde sadece teknoloji ve oyun değil ülke sorunlarına da el atıyor, bir sonraki seçimlere aday oluyoruz. Arkanıza yaslanın, bilgi ve eğlence dolu 1 saatin tadını çıkartın. Konu ve haberler hakkında bildiklerinizi ve yorumlarınızı paylaşmayı da unutmayın.

|
    |
  • Forumda terör estiren Citi, Mesut Çevik kimi banlıyorsan banla dediğinde "hepinizi banlayacağım olm görürsünüz siz!" diyemedi ya. Artık gözümde bir hiç

Adını anmak istemediğiniz liseden mezun olup, türlü badireler atlatıp bilişim teknolojileri öğretmeni olan birisi olarak iş hayatımla ilgili bir muhabbetin programda konuşulması hoşuma gitti. Görüşlerinize genel olarak katılıyorum. Farklı olarak bir iki düşüncemi belirtmek istiyorum.
    Tablet dağıtılmasındaki amaç öğrencilerin programcı olması değil, interaktif öğrenme ortamı oluşturmak. Eğer güzel bir içerik sağlanırsa eğitime gerçekten olumlu etkisi olur. Fakat dediğiniz gibi elzem bir proje değil.
    Eskiden "Bilgisayar" olarak bilinen ders "Bilişim Teknolojileri ve Yazılım" adını aldı ve içeriği değiştirilip 5. sınıftan itibaren haftada 2 saat olarak okutulmaya başlandı. Müfredat eskiden kullanıma yönelik iken şu an üretime yönelik olarak güncellendi.
    Devletler şirket gibi yönetilmez. Yani teknolojik bir cihaz üretmek için gidip şirket satın almaz, onun yerine yurt dışına burslu yüksek lisans öğrencisi göndermek gibi, ülke içerisinde üretime teşvik etmek gibi uzun ancak daha kalıcı ve genel etki oluşturan yollara başvurur.
    Öğretmenlerin kendisini geliştirmediği algısı kalıplaşmış ancak geçerli olmayan bir düşünce. Dediğiniz türden öğretmenler olsada öğretmen camiasının geneli gerçekten kendini geliştiren ve öğrencilere birşeyler vermek isteyen öğretmenlerden oluşmaktadır. Türkiye'de en sık denetlenilen meslek öğretmenliktir. Yılda en az iki defa il milli eğitim müdürlüğü tarafından denetlenir. Onun haricinde asıl olarak, okul ortamında okul idaresi tarafından, sınıf ortamında öğrenci sayısı x 2 göz tarafından, okul sonrasında öğrenci sayısı kadar veli tarafından sürekli denetim altında tutulan bi meslektir. Gelecek nesillere yanlış örnek olmamak için her kelimenize, her hareketinize dikkat etmeniz gereken zahmetli bir iştir. Bu tür bir mesleği icra eden birisi, "kapağı attım nasıl olsa" deyip istesede yatışa geçemez.

Çorlu Belediyesinin cep telefonu uygulaması sayesinde çevrenizde gördüğünüz şikayet gerektiren konuları fotoğraf çekip gps konumu ile birlikte belediyeye gönderebiliyorsunuzhttp://goo.gl/kuj7MB Bizzat denedik. Her şey çok güzel fakat tek bir sorun var belediyede konu ile ilgilenenler şimdilik çok az yada yok. Burada programın daha birkaç aylık olması önemli bir etken bence yoğun bir kullanım olursa program belediyede çok daha ciddiye alınacaktır.

Valla ben zamanında parayı pasıp Valve Complete Pack almıştım ama Oyunun bedava dağıtılmasına çok sevindim. Hem Parası olmayan kardeşlerimiz oyuna erişebildi hem de Valve'ın bu hareketi ,bence, oyuncuları orjinal oyuna teşfik etmek için güzel bir hamle.

kardeşlerim ben doğuda öğretmenim öyle doğu batı fark var falan... konuşmayla olmuyor buyrun gelin misafirim olun ortamı görün sonra söylediklerinizi yeniden değerlendirelim.

• Binbaşı
    1972 Mesaj
    Ha geldi gelecek diye sayfayı yeniliyordum çok iyi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CVenturas -- 27 Aralık 2013; 21:00:36 >
    |
    |
  • Yarbay
    7363 Mesaj
    Reserve :D
  • Binbaşı
    1298 Mesaj
    Geçen hafta 2si1 olmayınca boşlukta kalmıştık. Geçmiş olsun Reyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexmason78 -- 27 Aralık 2013; 21:04:35 >
  • Yarbay
    4264 Mesaj
    Citizen
    oyum sana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitaf1453 -- 27 Aralık 2013; 21:06:37 >
    |
    |
    |
    Cuma günü olmadığında eksikliği hissedilen program.
    |
    |
  • Çavuş
    92 Mesaj
    |
    |
  • Yarbay
    5677 Mesaj
    TV programındada Citizen'den bahsederseniz çocuk marka olur artık.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    297 Mesaj
    Mobil den izleyebilen var mı ?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    488 Mesaj
    özledik beee :D
    |
    |
  • Yarbay
    2594 Mesaj
    HD sini yayınlada izleyelim abi artık sd yükleme ile uğraşma 1mb ile ilzeniyor artık hd ler
  • Yarbay
    6822 Mesaj
    Citizen gelmiş :D
    |
    |
  • Teğmen
    223 Mesaj
    Mükemmel di başlangıç ahaha :D
  • Yüzbaşı
    388 Mesaj
    Teşekkürler.Yapacak birşey yoktu iyi geldi.
    |
    |

Mesut reis de darbeyi destekliyor !
  • Yarbay
    2434 Mesaj
    HD izleyemedim bu adobe sow pack yüzünden fierfoks hata verip durdu
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
haberler
son dakika
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,379
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.