Şimdi Ara

2si1 | Milli Otomobil ne zaman geliyor? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hahahahaa seçimler geçti artık, unutun arabayı falan. Bir dahaki seçimlerde geri gelir
  • silentdark44 S kullanıcısına yanıt
    Yerli araba muhabbeti başlayalı 10 yıl oldu daha ortada çizilmiş resim bile yok. Biz istiyoruz da yönetenler istemiyor sorun burada.

• quote:

Orijinalden alıntı: silentdark44

dizel araba üretmiyorlar bilmiyorum farkındamısınız? tüm otomobil firmaları kendilerini bu sistem üzerine odaklamışken eleştiriniz çok yersiz. bu gün gürcistan bile elektrikli araçlarının tanıtımını yapmışken bizim yapmamızı istemeyenlerin zihniyetinden şüphe duyarım.
    Birincisi senin yerli dediğin otomobil bmc ortaklığı ile yapılıyor. Bmc nin sahibi ise Katar devleti. Diğer ortaklar ise hükümet yalayıcısı yandaşlar holdingler. İkincisi bu otomobili seri üretime geçirip ithal edemezsen devlet borca batar. Katar devletine bile borçlanırsın. Aynı yap işlet devret modelinde devleti borca soktukları gibi. Üçüncüsü Gürcistan bir avrupa birliği uzantısı. Türkiye ise avrupa için bir tehdit. Türkiyenin çok daha önemli projelere enerji harcaması gerekir. Otomobil treni türkiye için kaçalı en az 50yıl oldu.

• Kalitesini filan geçtim artık bu saatten sonra araba yapılsa ne olacak atı alan üsküdarı geçti artık
  • boşuna konuşmayın şu yerli araba mevzusunu tamamen hikaye, yapsalarda elektrikli suv kaç tane yapıp satabilcekler? 500bin yerli çakma arabaya vericek zengin olması gerekir zengin olanda yerli araba alıp deney faresi olmak istemez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Boş muhabbet ediyorsunuz. Arabadan konuşuyorsunuz yemeğe geçiyorsunuz. Konuşurken tarih de okumuyorsunuz. Konuşmada anlam bütünlüğü olur nedir bu ya ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kimjun

Birincisi senin yerli dediğin otomobil bmc ortaklığı ile yapılıyor. Bmc nin sahibi ise Katar devleti. Diğer ortaklar ise hükümet yalayıcısı yandaşlar holdingler. İkincisi bu otomobili seri üretime geçirip ithal edemezsen devlet borca batar. Katar devletine bile borçlanırsın. Aynı yap işlet devret modelinde devleti borca soktukları gibi. Üçüncüsü Gürcistan bir avrupa birliği uzantısı. Türkiye ise avrupa için bir tehdit. Türkiyenin çok daha önemli projelere enerji harcaması gerekir. Otomobil treni türkiye için kaçalı en az 50yıl oldu.

Alıntıları Göster
    birincisi BMC katarlıların değil Ethem SANCAKa ait. Hükümet yalayıcısı dediğiniz firmalar hükümet gidince kapanacak mı? ya da hükümet gidince projelerden el mi çekecekler kendi işletmelerini kapatacaklar sizin demenize göre. özel firmaların devletten destek alarak iş yapması sonucu batmış olmaları devletin de batacak olması anlamına gelmez. türkiyenin avrupa için tehdit olduğunu avrupalılar düşünür sadece yoksa bizim gidip avrupayı işgal edecek ve ya yaptıkları işleri ellerinden alacak halimiz yok. türkiyenin sizce hangi projelere enerji harcaması lazım? bir iki örnek verirseniz sevinirim.

• silentdark44 S kullanıcısına yanıt
    Birincisi BMC nin %49,9 u Katar Silahlı Kuvvetlerine ait. Türkiyenin öz gücü ile kendi ülkelerine teknoloji ihraç ediyorlar. 20milyon dolarlık Sakarya tank fabrikasınıda hiç bir ihale açmaksızın katar ordusuna 25 yıllığına teslim ettiler. İkincisi avrupayı işgalden bahsetmiyorum arabayı satacak pazar yok. Avrupaya kafana göre ben araba yaptım al sat diyemezsin. Üçüncüsü tamda dediğin gibi oluyor şirketin batacağı yerde devlet batıyor. Çünkü en başta hükümet şirketlere ben sizin yerinize batar borçlarınızı öderim garantisi veriyor. Türkiyenin yazılım, işlemci ve bilgisayar robot teknolojilerine kaynak akıtması gerekiyor. Bugün alman otomotiv devleri mercedes bmw audi bir google ,microsoft veya intel şirketine bile yetişemiyor kaldıki bunlar asırlık devler dünyanın en iyi markaları. Senin tesla çakması arabanı kim ne yapacak? Tüm dünyadaki bilgisayar teknolojisi abd nin tekelinde bugün. Arabalar 100yıl öncesinde kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kimjun -- 9 Temmuz 2019; 22:49:44 >

• Otomobil sektörü ile ilgili bilgi seviyeniz ne yazık ki burada konuşacak düzeyde değil. Teknoloji ve oyuna devam edin.

• https://i.hizliresim.com/LvAyZV.jpg kime anlatıyor acaba, Mesut Hocam seni yok sayıyor :)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.