Şimdi Ara

2si1 Geri Döndü! Peki neredeydik? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
3.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: haqueim

kardeşim afedersin mesajlarını okuyunca yazdıklarıma pişman oldum. özel durumunu bilmiyordum, evet sen haklısın kardeşim.aslansın kaplansın hüloğğğğğğğğğğğğ kardeşim süpersin sen

Alıntıları Göster
    Ahahaha bana hüloğ dendi ya :) yavrucum holooğğğların ağası olmuşsun ama benim işim olmaz hüloğğcularla. Ulen nelere cevap yazıyorum hata bende. Hadi uzakta oyna.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodofran

puhahhahhaha hadi koç hadi ilerle. bulandırma başlığı. başlık ikisi bir herif vatan kurtarıyo başlıkta. sdsdasdsds bunun gibiler ciddiye alıyo kendini ben de ona yanıyorum. sonra burda eğleniyo millet bunlarla gerçi bu da faydalı. gülmek de ihtiyaçtır . tiyatro olarak takip ediyorum seni ve cevaplarını hadi bakalım.
    Kelime dağarcığı akıyor puhahahaha, ahahahaha, muhahahahah. kim kiminle eğleniyor . Otobüste midesi bulanmış gibi gülme ifadelerinle milleti güldürüyorsun. Hadi bakalım hadi ilerle yumucik.

• 3 hafta enis'i daha ağır başlı yapmış,eğitimin farkı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloody Roar -- 17 Haziran 2019; 16:3:27 >
  • yok daha neler :)))

• Askerliğin bedeli olamaz , olsa da para olamaz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mvn_ -- 17 Haziran 2019; 16:39:21 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mvn_ M kullanıcısına yanıt
    Onu gidip bedelini "PARA" olarak biçen Devlet birimlerine yaz buraya değil bakalım ne cevap alacaksın!
  • strathmorea kullanıcısına yanıt
    Ultra saçmalık ötesi yorumlardan başka bişey yazmamışsın. Sonuç olarak askerliği tamamen kaldırmıyorlar. Kaldı ki askerliğin temel eğitimlerini 1 ayda çok rahat öğrenebilirsin. Kısa uzun farketmeksizin askere giden tüm çevrem kilo alıp geri döndü. Askere giderken bile "vatan millet sakarya askerlik olmazsa olmaz abiiii!" diyen arkadaşlarım abi birazcık aklın varsa gerekirse kredi çek bedelli yap diyor. O 1 ayda diye askerlikten saymadığın adamın bile devlete maliyeti neredeyse verdiği paranın 4te 1i. Babam ve Abim subay eğer nerden bildiğimi soruyorsan. Yine aynı şekilde Yılların Subayı olan babam da yeni çıkacak olan yasayı ve profesyonel askerliği destekliyor. Ama tabi onlar değil bunu sen daha iyi bilirsin. Çünkü Askerlik yaptın.

• quote:

Orijinalden alıntı: TodorovX

Ultra saçmalık ötesi yorumlardan başka bişey yazmamışsın. Sonuç olarak askerliği tamamen kaldırmıyorlar. Kaldı ki askerliğin temel eğitimlerini 1 ayda çok rahat öğrenebilirsin. Kısa uzun farketmeksizin askere giden tüm çevrem kilo alıp geri döndü. Askere giderken bile "vatan millet sakarya askerlik olmazsa olmaz abiiii!" diyen arkadaşlarım abi birazcık aklın varsa gerekirse kredi çek bedelli yap diyor. O 1 ayda diye askerlikten saymadığın adamın bile devlete maliyeti neredeyse verdiği paranın 4te 1i. Babam ve Abim subay eğer nerden bildiğimi soruyorsan. Yine aynı şekilde Yılların Subayı olan babam da yeni çıkacak olan yasayı ve profesyonel askerliği destekliyor. Ama tabi onlar değil bunu sen daha iyi bilirsin. Çünkü Askerlik yaptın.
    Ultra saçmalık ötesi bir yazı yazmaktan başka aynı zamanda da okuduğundan bir şey anlamamışsın ki bunu anlayamayan senin gibi birinin 1 ay askerliği yerinde görmesi normal. Profesyonel orduya karşı olduğumu nereden çıkardın ayrıca ben bulunduğumuz coğrafya gereği profesyonel ordu her şeye yetişemeyebilir anlamında yazdım yazılarımı çoğunlukla. Ben fikrimi söyledim fikrim ise askerlik verimli olacak düzeyde kısaltılabilir, profesonel ordu gereklidir ama bulunulan coğrafi koşulların ne kadar tehlikeli olduğu gözetildiğinde asla verimli askerlikten taviz de verilmemelidir. He sen şimdi buna da bir şey bulabilirsin çünkü askere giden çevren kilo alıp gelmiş falan filan...

• quote:

Orijinalden alıntı: Anaoglu

Bizim paramız yoktu bedelliden yararlanamadık abim şehit oldu
    Bende doğuda yaptım
    Bizim suçumuz neydi parasız olmak mı biz vatandaş değilmiydik
    Uzun dönemi geçiyorum, kısa dönem bile yapacak olsan 15 bin TL ayda 2 bin 500 TL yapıyor. Bugün bu kadar kazanmıyorsan işsiz, evde oturuyor olman lazım. İşsizlik var, eyvallah kabul ediyorum ama, asgari ücretli bir iş yerine askere giden adam paranız yoktu, bedeli yapamadık diye demagoji yapmasın lütfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Merhaba,

Ben de 6 ay askerlik yaptım ama ben yaptım herkes yapsın benimki oninkinden fazla askerlik gibi bir düşüncem hiç olmadı.

Bedelliyse bedelli, tamsa tam kısaysa kısa. Hepsi Türkiye Cumhuriyeti'nin belirlediği seçenekler ve dileyen dilediği gibi yararlanır.

Sen asker olarak gör görme sana terhis belgesi veren Türk Silahlı kuvvetleri 12 ay yapana da 6 ay yapana da bedelli yapana da bu belgeyi veriyor. Askerliğini yaptı sayıyor.

Yani bir derdin varsa bu kanunlar ile TSK'ya yaz, Cumhurbaşkanlığına yaz. Vatandaş ile uğraşma :)

Ben 6 ay yaptım ve gördüm ki şu anda geçilmeye çalışılan profesyonel askerlik, bu ülkenin asıl ihtiyacı olan şeydir.

Özel Harekat ve Jandarma Özel Hareket birlikleri Güney Doğu Anadolu'dan çekildikleri vakit olanları gördük.

Teröristler eğitimli askerler, paralı profesyonel ekipler ve karşılarında ancak profesyoneller ve ileri teknoloji ile durmak, kayıpsız savaşmak mümkün.

Türk Silahlı Kuvvetleri de bedelliden gelen paralarla bünyesindeki profesyonel askerlere hem ileri teknoloji techizat sağlayacak hem de daha fazla profesyonel askeri bünyesine katabilecek.

Bence kötü değil aksine ileride çok faydasını göreceğiz bu düzenin.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Alıntıları Göster
    unutmaman gereken bırsey var.

Bu gelısmeler yasanırken ordu ıcerısındekı dısıplın ve askerlık duygusunun azalması , askerlıgı tamamen para karsılıgı iş olarak yapan ınsanlar ıle Turk askerı yapısı zayıflıyor kımse bunun farkında degıl.

savaşlar zafere ınanmış askerler ile kazanılır. techızatın yada sayının hatta teknolojının hıcbır degerı yoktur. tarıh bunun orneklerı ıle doludur.

Timurun 1 kez bıle maglup olmamasının, onlarca kez kusatılıp alınamayan İstanbulun Fatıh tarafından alınışı, Mohaç meydan muharebesı , haçlı seferlerı, amerıkanın Afganısta gırıp çıkamaması hep insan faktörünün göstergesıdır.

• bu ne ya. başlık sataşma konusu olmuş. o ona hakaret ediyor beriki buna. bu ne düşük seviyeli tartışmalar. sizin adınıza utandım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.