Şimdi Ara

2pc+adsl+cihaz????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    pazartesi evime ADSL
    bağlanıyor ancak bağlandıktan sonra ne yapmalıyım bilmiyorum
    evimde bir desktop ve bir laptop var
    we bi yerden temin edilmiş Cnet 8 port switch war
    bu cihaz bsayarları bağlıo tamam da
    adsl modem aldıktan sonrada işlevine devam edecek mi?
    we alacağım adsl modem 2 pcye dağılacak mı networkle ilgisi nedir ve birde
    modem tavsiye eder misiniz?
    bir de eve bi misafir laptop geldiginde o da baglantıya basitce ortak olabilecek mi
    ne yapacam bilmiyoırum

**zaten turk telekoma telefon ile adsl başvurusu yaptım ban öğrenci promosyonundan bahsetmediler :(

• arkadaşım ben sana cn net 4 port lu öodemi tavsiye ederimbaşka bir swich e gerek kalmadan dağıtım yapabilirsin bu adsl modemlerinde ana makina kurmaya gerek yok tüm ayarlar otomatik olsa bile pc leri nternete girer ama ağ ı göemezsiz görmek istersen ozaman ıp ve dns numaraları vereceksin...
    yani bağlanman için hiç bir ayar yapman gerekmez tak fişi kullan..
    ewde swich var diyorsun ozaman adsl modeminden çık swich e ver dağıt ağı görmek istersende ayar yaparsın bunlarda ana makina kurmana gerek yok..
    ama cn net 4 port alırsan rahat edersin ben kullanıyorum sen dahil 3 makina bağlarsın swich e gerek kalmaz
  • YANE SWİTCHİ Bİ KENARA KALDIRIP SADECE BU ALACAĞIM CNET MODEM İLE AGDA KURMUŞ MU OLUYORUM BAGLANTIYI DAGITMAK HARİCİNDE
  • evet arkadaşım swich i at rafa 4 port lu dur ve 4 bilgisayarı ağ a bağlayabiliyorsun....
    eğer ayarları otomatik yaparsan hepsinin interneti olur .. ama ıp ile dns ayarlarını yaparsan da ağa sokmuş olursun yani hem internet he ağa
    ben ce net kullanıyorum adsl iye 4 kişi paylaşıyorum apartmanda
  • usb si de var onuda kullanırsan 5 bilgisayar bağlaya bilirsin yok ben illaha switch imide kullanacam dersen o zaman ethernettek bağlanan bir modem alıp bunu cross kablo ile switch e takman gerek ama niye 2 kat elektrik parası ödiyeceksiniz ki al cneti takıl kafana göre. Ağ olayında öyle ip felan atamana gerek yok dhcp serverı mevcut otomatik yaparsan o ip yi atıyo zaten senin tek yapman gereken aynı çalışma gurubunu yamak 2 bilgisayardada xp kullanıyorsan işin kolay ağ kurulum sihirbazıyla halledersin herşeyi
  • keyfine kalmış istersen 4 portlu bir ADSL modem alıp switchini kaldırsın,

veya elinde switchi kullanırsın. Tek portlu bir modeme daha az Para verirsin.

İki şekilde senin düşündüğün işleri yapar.

USB+Ethernet Combo SpeedCom+ modem 44$+ kdv bu modemi tavsiye edebilirim. Kullanıyorum çokta memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bedo -- 19 Aralık 2004, 14:42:04 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.