Şimdi Ara

2haftalik air donuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler yaklasik 2 hafta once aldigim haswell islemcili macbook air donuyor,takiliyor.
    1-safaride biraz fazla sekme acayim takiliyo ufak bir iki saniye
    2-gecenlerde safaride 4-5 sekme acik, muzik calarken yaklasik bi 5,10 dk basindan ayrildim takilip kalmis kapatip actim duzeldi.
    3- en son biraz once; uyku modundaydi ekrani actim 1-2 dakika basindan ayrildim ve yine donmus.(3 sekme acik)

Safaride ****,clicktoflash,1password,speeddownload eklentileri kurulu.

Beyler neden kaynakli olabilir ? Simdiye kadar pek gozume batmamisti ama bugunde olunca canimi sikti acikcasi. İlk defa mac kullaniyorum onyx programini falan yukledim arada oradan temizlik falanda yapiyorum ama bana bu hic normal gelmedi acikcasi?

Ve ayrica arada appstore ve safari cokuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkbluestaz -- 4 Eylül 2013; 2:21:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Valla hiç kullanmadım dostum ama araştırırken "Sorun olmaz, donma olmaz, virüs olmaz, çökme olmaz" temalı şeyleri o kadar gördüm ki.. Sonrada ufak bir araştırmayla Mac Os X'e giren virüsleri tek tek çıkardım ortaya. Zaten onları gördükten sonra bir de iyice yabancılaşacak diye vazgeçtim Apple marka almaktan. Toplamaya kuracağım. Konuyla ilgili olarak yardımım yok ama kusura bakma.
  • darkbluestaz kullanıcısına yanıt
    önce appstore'deki tüm güncellemelerini yap, bittikten sonra disk utility'yi aç ve repair disk permissions yaptır. neden işi sadece safariye bağladın buarada, chrome kullandığında kitlenmiyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

önce appstore'deki tüm güncellemelerini yap, bittikten sonra disk utility'yi aç ve repair disk permissions yaptır. neden işi sadece safariye bağladın buarada, chrome kullandığında kitlenmiyormu

Choreme hic kullanmiyorum birde onu deneyeyim

• Mac e giren virüsleri tek tek çıkaran arkadaş, kaç numara cımbız kullandın , bize de bildir arada sırada bizimkine de giriyor. Çekip çıkarmak lazım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ram yetersizliginden kaynaklaniyor olabilir. Her ne kadar 4gb normal kullanicilar icin ideal gibi gozukse de minimum 8gb ramli mac kullanilmali.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canka1

Ram yetersizliginden kaynaklaniyor olabilir. Her ne kadar 4gb normal kullanicilar icin ideal gibi gozukse de minimum 8gb ramli mac kullanilmali.

Abi benim 5 yillik asus da 4 gb ram di bana misin demiyodu ondan kaynaklandigini zannetmiyorum acikcasi

• Hocam eğer tr garantili ürün aldıysanız, verin servise. Zaten servis ilk önce apple standart testlerini yapıyor. Bir sorun varsa orda hemen beliriyor. Ben sırf yavaş açılıyor diye makine yolladığım oldu.
  • uzun sure gelmez diye korkuyorum,bakayim buyuk ihtimal vericem

• quote:

Orijinalden alıntı: darkbluestaz

uzun sure gelmez diye korkuyorum,bakayim buyuk ihtimal vericem

Bahsettiğim "service diagnostic test" belki de sizin evde uygulaya bileceğiniz bir şeydir. Normalde apple servislere veriyor bu test yazılımını, cd veya usb den boot ederek çalışıyor. Hem yazılım kısmı hem de hardware için çeşitli testler mevcut. Bence internete kesin düşmüştür bu yazılım.

Açıkçası bu yazılımı ben hiç kullanmadım, riski varmı bilmiyorum, son kullanıcı kolaylıkla kullana bilirmi bilmiyorum. Bu konular hakkında bilgisi olan bir arkadaş, (belki apple servisinde çalışmış) detaylı bir bilgilendirme yaparsa forumda ki çoğu insana yarar sağlıyacaktır.
  • Mac i acarken D tusuna basili tut hardware test e girersin ordan donanim testlerini yapabilirsin

• 2 aylık değil 2 yıllık da olsa donmaz normalde garanti yolu görünmüş bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurbaykoc

Mac i acarken D tusuna basili tut hardware test e girersin ordan donanim testlerini yapabilirsin

Dostum yaptim testi hic bi sorun cikmadi.

• Crackli uygulamalar falan yukledim ondan olabilirmi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: darkbluestaz

Crackli uygulamalar falan yukledim ondan olabilirmi acaba?

Cracklı uygulamalardan olabilir fakat bende yüklüyorum sürekli hiç kasma yaşamadım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.