Şimdi Ara

2G mi , 3G mi ( Batarya Süresi )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aklıma uzun zamandır takıldı araştırmalar da yaptım ama net bir sonuca ulaşamadım. Her hangi bir akıllı telefonun özelliklerini incelediğimde 3G bandında kullanımın 2G'de kullanıma göre daha uzun talk time ( konuşma zamanı ) ve daha uzun stand by ( bekleme süresi ) sunduğunu görüyorum ama forumlarda telefonu 2G bandında çalıştırmanın daha uzun süre telefonu kullanmaya imkan verdiği söyleniyor.

Örn :

* Xperia Z2http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z2-6144.php
    * Galaxy S5http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s5-6033.php
    * Optimus G2http://www.gsmarena.com/lg_g2-5543.php
    * Onehttp://www.gsmarena.com/htc_one-5313.php

( Sadece GSMArena'da değil diğer telefon hakkında bilgi veren sitelerde de böyle )

• Türkiyede 3G şebekesi yeterince yaygın değil o yüzden batarya bizde 2G ile daha uzun gidiyor.

Şöyle ki; Telefon standart modda 3G şebeke öncelikli çalışıyor. Yani 2G şebekesinin dibine gidin isterseniz ve 3G şebekesinden de zayıf bir sinyal çeksin, 3G ye bağlanmaya çalışıyor. Bu sürekli şebeke değişimi de telefon şarjını olumsuz etkiliyor
  • Şöyle diyeyim z1 kullanıyorum. Gece batarya 100 de ve 3g de bırakıyorum sabah uyandığımda 85 iniyor. Ama 100 bırakıp 2g de olursa sabah 95 oluyor. Aradaki fark budur.
    NOT; her iki durumda da açık hiçbir Program yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kater

Türkiyede 3G şebekesi yeterince yaygın değil o yüzden batarya bizde 2G ile daha uzun gidiyor.

Şöyle ki; Telefon standart modda 3G şebeke öncelikli çalışıyor. Yani 2G şebekesinin dibine gidin isterseniz ve 3G şebekesinden de zayıf bir sinyal çeksin, 3G ye bağlanmaya çalışıyor. Bu sürekli şebeke değişimi de telefon şarjını olumsuz etkiliyor

Tamam dediğinizi biliyorum telefon önceliği 3G'ye tanıyor. Ülke de 3G yeterince yaygınlaştı 4G hazırlıkları devam ediyor , ki bulunduğum ortamda 3G ile full çekiyor ağda kopma , bant düşme vs hiç yaşamadım ( yaşayan olduğunu da sanmıyorum 1-2 senedir , HSPDA+ çalışmaları bile sona erdi LTE çalışmasındayız diğer illeri bilmiyorum ama İstanbul'da 3G kapsama alanı olmayan yer kalmadı ). Bunlara rağmen hala 2G daha az enerji tüketiyor deniliyor ama telefon bilgilerinde 3G bandı daha fazla ömrü sunuyor bir ikilem var ama nerede bilmiyorum.

• Sorun su turkiyede 3g 2100 mhz bandindan veriliyor ve bina icine girdiginiz anda yuksek frekanstan dolayi cekim inanilmaz dusuyor. Bu durum sokakta da oluyor. Yuksek binalarin arasinda problem cikiyor ayni sebebten. Telefon tam cekimle baglandigi zaman sikinti yok ama cekim gucu dustugu zaman telefon bagli kalmak icin inanilmaz guc harciyor. 2g de boyle bir sikinti yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: porcelain heart

Sorun su turkiyede 3g 2100 mhz bandindan veriliyor ve bina icine girdiginiz anda yuksek frekanstan dolayi cekim inanilmaz dusuyor. Bu durum sokakta da oluyor. Yuksek binalarin arasinda problem cikiyor ayni sebebten. Telefon tam cekimle baglandigi zaman sikinti yok ama cekim gucu dustugu zaman telefon bagli kalmak icin inanilmaz guc harciyor. 2g de boyle bir sikinti yok.

Anladım hocam olay band frekansı diyorsunuz yani. Peki bildiğiniz çalışma var mı bu konuda frekans aralığını arttıracak bir çalışma ? Diğer ülkelerin standartlarına gelir miyiz yani ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marquis-de-Sade. -- 18 Mart 2014; 15:00:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade.

quote:

Orijinalden alıntı: porcelain heart

Sorun su turkiyede 3g 2100 mhz bandindan veriliyor ve bina icine girdiginiz anda yuksek frekanstan dolayi cekim inanilmaz dusuyor. Bu durum sokakta da oluyor. Yuksek binalarin arasinda problem cikiyor ayni sebebten. Telefon tam cekimle baglandigi zaman sikinti yok ama cekim gucu dustugu zaman telefon bagli kalmak icin inanilmaz guc harciyor. 2g de boyle bir sikinti yok.

Anladım hocam olay band frekansı diyorsunuz yani. Peki bildiğiniz çalışma var mı bu konuda frekans aralığını arttıracak bir çalışma ? Diğer ülkelerin standartlarına gelir miyiz yani ?

850 mhz bandi bosta su an turkiyede 4g hizmeti sanirim bu banttan verilecek o zaman bu kadar sikinti olacagini sanmam. Ama alt yapi iyi olmali tabiki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkiyenin bir çok yerinde 3G altyapısı daha oturmadı ki 4G yi oturtsunlar :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.