Şimdi Ara

2D Pixel Grafikli Strateji/Hayatta Kalma/Aksiyon Oyun Projem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
3.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, yeni bir oyun geliştiriyorum. İçinde strateji, aksiyon, hayatta kalma ögeleri bulunuyor. Gece/gündüz sistemini kendi çapımda yaptım. Yağmur ve kar gibi hava olaylarını da ekledim. Ayrıca tavşan, kuş, balık, geyik, keçi, ayı gibi hayvanlar da mevcut. Stratejik yanı Kingdom adlı 2D strateji oyununa biraz benziyor. Fakat tamamen farklı. Aksiyon, crafting ve platform ögeleri de eşit oranda ağır basıyor. Ayrıca farklı mekanlar (Maden, yeraltı, karlı bölge, hayaletli ada) bulunmaktadır. Hâlâ yapım aşamasında. Bitmesi de uzun sürecek sanırım. Apple developer üyeliğim sanırım ağustos ayı gibi bitecek. Bitmeden yayınlamayı düşünüyorum. Gelişmeleri Twitter adresimden paylaşıyorum. Önerilerinize açığım arkadaşlar.
    https://twitter.com/pixcave

Örnek videolar:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PixCave -- 29 Mayıs 2021; 17:12:5 >

• Başarılar, güzel duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirusBro

Başarılar, güzel duruyor.
    Teşekkür ederim.

-----

İlk mesajda yazmayı unutmuşum. Videodaki karakterin elinde bir şey olmadan koşmasına aldanmayın. Kılıç ve yay kullanabilecek. Topladığımız itemler ile özel kılıçlar craftlayabileceğiz. Tabi bunu daha oyuna eklemedim. Ayrıca oyunda bahçe yapıp balık tutabileceğiz. Acıkma sistemi de yapmayı düşünüyorum. Şu anda Profiler kısmında Memory'e baktığımda hiçbir düşman karakter olmadan böyle sonuçlar ortaya çıkıyor:
    Used Total = 375MB, Unity = 156MB
    Reversed Total = 0.63GB, Unity = 348MB
    Acaba mobil cihazlarda sıkıntı olur mu? Hangi değere bakmamız gerek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PixCave -- 24 Haziran 2019; 20:20:18 >
  • eğer hikaye güzel olursa oynanır. ben bu tür oyunlarda hikayeye çok bakıyorum. öbür türlü daha iyilerini bulmak kolay oluyor ama hikaye çok farklı bir dünya.
  • atmosfer çok güzel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple üyeliğim bitmeden demişsiniz apple üyeliğiniz bitince oyununuz store'dan kaldırılıyor parasını ödemezsiniz üyeliğin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okeanix

Apple üyeliğim bitmeden demişsiniz apple üyeliğiniz bitince oyununuz store'dan kaldırılıyor parasını ödemezsiniz üyeliğin.
    Apple ödeme eşiği yanlış bilmiyorsam 150 dolar. Diyelim ben bu oyunu yayınladım. 100 dolar kazandım ve üyeliğim bittiği için oyunum kaldırıldı. Apple bana 100 dolar öder mi acaba? Üyeliğimin bitmesine 2 ay kaldı sanırım. 1 ay içinde bu oyunu yayınlayıp 150 dolar kazandırırsa üyeliğimi yeniletmeyi düşünüyorum. Kazandırmazsa Google Play'i denerim artık.
  • Envanter ve craft sistemi hakkında örnek video eklendi.

• Oyun tasarlarken herhangi bir proje yönetim yaklaşımı izliyor musunuz yoksa aklınıza geldikçe mi özellik ekliyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daten

Oyun tasarlarken herhangi bir proje yönetim yaklaşımı izliyor musunuz yoksa aklınıza geldikçe mi özellik ekliyorsunuz?
    Aklıma geldikçe yeni özellikler ekliyorum. Fakat oyunun kemik yapısını daha önce planlamıştım. Projenin adımları için ise bu uygulamayı yükledim. Aklıma gelen özellikleri bu programa ekliyorum ve bitirdiklerime tik atıyorum.https://www.microsoft.com/tr-tr/p/microsoft-to-do-list-task-reminder/9nblggh5r558

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PixCave -- 20 Temmuz 2019; 23:42:5 >

• PixCave kullanıcısına yanıt
    Ben de bu uygulamayı kullanıyorum Trello ile birlikte. Gerçekten harikalar. Merak ve öğrenmek için soruyorum. Lütfen yanlış anlamayın. Bir de herhangi pazar araştırması yaptınız mı? Misal benzer oyunları listeleyip onların ortak özellikleri ve onları farklı kılan güçlü özelliklerine baktınız mı?
  • quote:

Ben de bu uygulamayı kullanıyorum Trello ile birlikte. Gerçekten harikalar. Merak ve öğrenmek için soruyorum. Lütfen yanlış anlamayın. Bir de herhangi pazar araştırması yaptınız mı? Misal benzer oyunları listeleyip onların ortak özellikleri ve onları farklı kılan güçlü özelliklerine baktınız mı?
    Kingdom New Lands adlı oyunu oynadığımda çok hoşuma gitmişti. Popüler ve tutmuş bir oyun sonuçta. Ona benzeyen bir alternatif oyun da hatırlamıyorum. Ayrıca Moonquest adlı oyunun da craft ve pixel grafiklerini çok beğeniyorum. O tarz grafikler ile Kingdom oyunlarındaki stratejik oynanışı harmanlamayı düşünüyorum. Bahsettiğim oyunlar bunlar:https://store.steampowered.com/app/496300/Kingdom_New_Lands/https://store.steampowered.com/app/511540/MoonQuest/
    Ayrıca bu siteye göre Kingdom oyunu sadece mobil cihazlarda aylık 30 bin dolar kazanıyormuş:https://sensortower.com/

Teşekkürler. Başarılar dilerim.
  • quote:

Teşekkürler. Başarılar dilerim.
    Teşekkür ederim. 14 Ağustos'ta Apple Developer üyeliğim bitiyor. Bakalım yetiştirebilecek miyim?
  • Taşları kazması ve bize çıkartması için oyuna madenci ekledim. 1440p olarak Twitter'a yükledim fakat yine de çözünürlük düşük görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PixCave -- 21 Temmuz 2019; 16:29:0 >
  • Yeni karakter animasyonları:

Ayrıca oyun maalesef Apple için şimdilik çıkmayacak. Çünkü 2 gün sonra geliştirici hesabımın süresi bitiyor ve yenileyemiyorum.
    pixcave, oyunu çok kaliteli yapmışsın, özellikle pixel art çok iyi. Hepsini tek başına yapıyorsun sanırım, takdir edilesi doğrusu...
    Ancak oyunun şöyle bir kötü yanı var, oyun kingdom'ın aynısı. Başta şey diye düşündüm " kingdom pc ve konsollarda var, herhalde mobil düşündüğü için böyle yapıyor ama sonra aklıma geldi ki "yoo bi dakka, kingdom mobilde de var!" çok yeteneklisin ama game design konusunda biraz zayıfsın...

bir de oyunda arkada çalan müzik biraz mood düşürücü bir şey, hafif bir "joy" taşıyan bir müzik yapabilirsen insanlar oyunu daha uzun süre boyunca sıkılmadan oynayabilirler

önerilerimi sert yaptıysam kusura bakma, iyiliğin için söylüyorum, ben de bir game developer'ım ve senin gibi her şeyi kendim yapacağım, art kısmı tek zayıf yönüm(vector, pixel yine yapılır çünkü el becerisi değil de resim mantığı gerektiriyor)

• quote:

Orijinalden alıntı: Draxhtar

pixcave, oyunu çok kaliteli yapmışsın, özellikle pixel art çok iyi. Hepsini tek başına yapıyorsun sanırım, takdir edilesi doğrusu...
    Ancak oyunun şöyle bir kötü yanı var, oyun kingdom'ın aynısı. Başta şey diye düşündüm " kingdom pc ve konsollarda var, herhalde mobil düşündüğü için böyle yapıyor ama sonra aklıma geldi ki "yoo bi dakka, kingdom mobilde de var!" çok yeteneklisin ama game design konusunda biraz zayıfsın...

bir de oyunda arkada çalan müzik biraz mood düşürücü bir şey, hafif bir "joy" taşıyan bir müzik yapabilirsen insanlar oyunu daha uzun süre boyunca sıkılmadan oynayabilirler

önerilerimi sert yaptıysam kusura bakma, iyiliğin için söylüyorum, ben de bir game developer'ım ve senin gibi her şeyi kendim yapacağım, art kısmı tek zayıf yönüm(vector, pixel yine yapılır çünkü el becerisi değil de resim mantığı gerektiriyor)
    Yorumun için teşekkür ederim. Evet, Kingdom'a biraz benziyor. Aslında aynısı değil çünkü ana karakterimiz bir rpg karakteri gibi item dizip kılıç/yay kullanarak düşmanları öldürebiliyor. Kingdom'da bunlar yapılmıyor Fakat yine de dışarıdan bakılınca Kingdom klonu gibi duruyor sanırım. Bu yüzden bu oyuna biraz ara verdim. Daha farklı bir türe dönüştürmeyi planlıyorum. Şu anda basit bir uzay oyunu yapıyorum.https://forum.donanimhaber.com/uzay-oyunu-prototipim--139662134
    Sanırım bitince askere gideceğim. Yedek subay olursam bu oyunuma devam edeceğim.

Bu projeni gördüm, twitter'ına baktım... Bu oyun fikri benim de aklıma gelmişti, daha da ileri taşıdım ama öyle üzerine bir şey yapmam herhalde, köşede dursun diye oyun fikirlerimi yazdığım deftere yazdım o kadar. Diğer fikirlerime nazaran altta kalıyor biraz.

Bu arada askere gitmeden önce ve dönünce buraya bir şey yazabilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Draxhtar

Bu projeni gördüm, twitter'ına baktım... Bu oyun fikri benim de aklıma gelmişti, daha da ileri taşıdım ama öyle üzerine bir şey yapmam herhalde, köşede dursun diye oyun fikirlerimi yazdığım deftere yazdım o kadar. Diğer fikirlerime nazaran altta kalıyor biraz.

Bu arada askere gitmeden önce ve dönünce buraya bir şey yazabilir misin?
    1 Kasım'da gidiyorum. Telefon serbest olursa askerde de foruma sürekli girerim. Zaten bu sitede tek kontrol ettiğim yer oyun geliştire bölümü.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.