Şimdi Ara

1 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.475
Cevap
790
Favori
318.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu örnek olarak verdiğiniz tavsiyeyi ben ilkokul İngilizce bilgisi HİÇ olmayan birine vermiştim.Halen hatırlıyorum.
    Size uygun olmayabilir.Bazı durumlarda üyelerin durumuna göre değişiklik yapabiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bagshot

Anladım hocam. Benim rahatsız olduğum konu ne biliyor musun? rat.planet hocamız Allah razı olsun iyi bir işe girişmiş ve bize yardımcı olmak istiyor. Ancak bize eksik destek veriyor. Şöyle söyleyeyim. Günde en az 3 saat İngilizce çalışmalısınız diyor. Bu 3 saatte ne yapacağımızı söylemiyor. Bu derslere yeni başlayacak olan birisi ilk dersin ilk video serisini 3 saat dolana kadar sadece izleyecek mi? İzlerken yapması gereken bir şey var mı? Bir video kaç kez izlenmeli? Sadece 12 dakika dinleyip geçilmeli mi? bunları söylemiyor. Bu da benim canımı sıkıyor. Çalış diyor neye çalışacağımı bilmiyorum.

Hadi o zaman ben size sorayım.
    Size bir konuda yüzlerce mesaj aynı soru sorulsa ve hepsini sabırla ne kadar süre cevaplayabilirsiniz.
    Açtığım o konuda yüzlerce mesajı sabırla cevapladım.Malesef kimse okumuyor.İnsanları detaylar ilgilendirmiyor.Sadece konuda link görmek istiyorlar.
    Yani her şeyi eksiksiz yazsam da bir şey değişmiyor çünkü okuyan çok az.
    3 saatte hangi bölümdeyseniz onu yapacaksanız.Speaking bittiyse gramer.Gramer bitince reading bu kadar basit.
    Hocam bunun bir formülü yok ki?
    Dil öğrenmek bir matematik işi değildir.Evet gramer matematik gibi işler diyenler var.Haklılar.
    Ama dil öğrenmeyi salt gramer olarak da göremeyiz.
    Yani şunu şu kadar izle kesin öğrendin diye bir şey yoktur.3 saat olayı ise sizin verim almanız için ÖNERİLMİŞ bir şey.FORMÜL,YASA değil ki.
    Bir insan öğrenme amaçlı bir ders izliyorsa ne yapar? Not tutar değil mi? Bu kadar.Ek olarak telaffuzları öğreneceksiniz.

• quote:

Kimse senin hocana laf söylemedi aslan. Yeni olduğum için yeni konu altında yorum yapıyorum. Eski yanıtlarını alıntılarsan yardımcı olabilirsin. Yaptığı ilk yorum dediğinde arkadaşa yanıt olarak yazmış. Arkadaşın da zaten programı varmış ona destek olmak amaçlı önermiş günde 15 dakikalık dersi. Sende İngilizce çalışmadan Türkçe' yi halletsen iyi olur.

Arkadaşlar lütfen konuda gereksiz yere tartışmayın.Buradaki mesajları sonra bir çok arkadaş okuyacak.
    En azından faydalı bir kaç şey yazmaya çalışalım.
    Belki dil öğrenmek isteyen arkadaşlar okurken ufak da olsa faydamız olur.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Bu sefer kararımı verdim hocam. günlük 3-4 saat çalışma şartları için nasıl bir yol önerirsiniz? Bu 4 saati en verimli nasıl kullanabiliriz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın hocam sizin konunuz altında tartıştığım için ancak tutamadım da kendimi. Nasıl çalışmam gerektiğini anladım teşekkürler. Yüzlerce soru cevaplamışsınızdır. Genelde aynıdır da bunlar ama gerçekten oturup 23 sayfalık konuyu okumak zor geliyor. Sıkça sorulan sorular başlığı altında düzenlenebilir aslında.
  • http://inglzcedrs.blogspot.com.tr/2014/02/oxfordun-200-adet-sesli-mp3-ingilizce.html?m=1 hocam bir aralar bu vardı ana sayfada look ahead ek olarak bu dinlenebilir mi ?
  • @ratplanet

Mesajlarınızda düzenleme yapmışsınız ve sanırım gereksiz gördüğünüz yerleri silmişsiniz.

Daha önce çalışma metodu ve şekli ile ilgili bilgiler vardı onu da silmişsiniz keşke onlar kalsa idi. Nereden ve nasıl başlayacağımızı anlatıyordu. Çalışırken onu takip ediyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yucili

http://inglzcedrs.blogspot.com.tr/2014/02/oxfordun-200-adet-sesli-mp3-ingilizce.html?m=1 hocam bir aralar bu vardı ana sayfada look ahead ek olarak bu dinlenebilir mi ?

Look Ahead2ı bitirin o bile yeter.Sonra gramer sonra cbc bu kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inferno666

@ratplanet

Mesajlarınızda düzenleme yapmışsınız ve sanırım gereksiz gördüğünüz yerleri silmişsiniz.

Daha önce çalışma metodu ve şekli ile ilgili bilgiler vardı onu da silmişsiniz keşke onlar kalsa idi. Nereden ve nasıl başlayacağımızı anlatıyordu. Çalışırken onu takip ediyordum.

Gereksiz gördüğüm için silmedim.Aksine çok gerekliydi onlar fakat kimse okumuyor onları.Okumadan soru sorulduğu için anlamı kalmıyor.
    Temel dersleri cbc olduğu olduğu için onu o konuda anlattım nasıl çalışılacağını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 131murat

Burdaki kaynaklara göre hocam. :) İlk 3'ü sırasına göre yapıcağım. 4.cüye'de vaktim olursa onuda yapabilirim. :)

Farklı bir şey yok.
    Buradaki kaynakları kullanın.Zorunlu yazan yerlere çalışın yeterli.
  • Güncelleme:
    Ana konuya geçmiş konularımı ekledim.
  • quote:

Kusura bakmayın hocam sizin konunuz altında tartıştığım için ancak tutamadım da kendimi. Nasıl çalışmam gerektiğini anladım teşekkürler. Yüzlerce soru cevaplamışsınızdır. Genelde aynıdır da bunlar ama gerçekten oturup 23 sayfalık konuyu okumak zor geliyor. Sıkça sorulan sorular başlığı altında düzenlenebilir aslında.

Hocam zaten ben size 23 sayfanın tamamını okuyun demiyorum.Biliyorum bu zor bir iş olurdu.
    O nedenle uzun zamandır diyorum ki konudaki arama özelliğini kullanarak işiniz çok kolaylaşır.
  • Arkadaşlar look ahead videolarını tam anlamıyla çevirebilen varsa bana yardımcı olabilir mi whatsapp yada faceden
  • 1 saat speaking 1 saat grammar 1 saat lesson çalışma yaptım.

• hocam ben yavaş yavaş film izlemeye geçmek istiyorum. preint seviyem. sorunum şu: ben türkçe filmleri ingilizce dublajla izlemek istiyorum.
    ingilizce filmleri türkçe alt yazıyla izlersem konsantre olamıyorum.
    görme engelli olduğumdan filmdeki olayları daha iyi anlamak için seslere daha fazla konsantre oluyorum; öyle olunca da alt yazıyı kaçırıyorum. yada tam tersi oluyor. alt yazıya daha çok konsantre olduğumda filmed neler oluyor anlayamıyorum.
    ingilizce dublajlı türkçe film bulamazsak eğer, türkçe film ve ingilizce alt yazı kombinasyonunu da deneyebilirim. bana bu konuda ne önerirsiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: odyssa

hocam ben yavaş yavaş film izlemeye geçmek istiyorum. preint seviyem. sorunum şu: ben türkçe filmleri ingilizce dublajla izlemek istiyorum.
    ingilizce filmleri türkçe alt yazıyla izlersem konsantre olamıyorum.
    görme engelli olduğumdan filmdeki olayları daha iyi anlamak için seslere daha fazla konsantre oluyorum; öyle olunca da alt yazıyı kaçırıyorum. yada tam tersi oluyor. alt yazıya daha çok konsantre olduğumda filmed neler oluyor anlayamıyorum.
    ingilizce dublajlı türkçe film bulamazsak eğer, türkçe film ve ingilizce alt yazı kombinasyonunu da deneyebilirim. bana bu konuda ne önerirsiniz?

Film izlemek için Upper-intermediate seviyesinde olmanız gerekli değil ŞARTTIR.
    Bu seviyenin altındaysanız katkısı yeterli olmaz.

Önce seviyenizi ilerletin sonra film izleyin.

• Hocam öncelikle uğraşınız ve hassasiyetiniz için teşekkür ederim.

Ben kendimi elemantray seviyesinde gören biriyim. Önerdiğiniz kaynaklar süper fakat tam olarak kendime çalışma programı yapamadım. Hafta içi 9-6 çalışıp eve 7-7 bucuk gibi gelen biriyim. Haftasonum ise müsait. Sizden ricam bu genç kardeşinize bir çalışma programı üzerinde yardımcı olmanız. Günlük, haftalık olabilir. Nasıl isterseniz.

İlginiz için teşekkür ederim.

İyi günler dilerim.
  • Hocam günlük 3 saat ayırıyorum. Dün ilk look ahead çalıştım 1 saat 2 video izledim 1 tekrar yaparak sonra grammere döndüm. Onunda ilk konusunu açtım çalıştım tekrar ettim son saat ise cbc derslerini yaptım. ama oruya uyarı yazmısınız görmedim onu şimdi ben sadece look ahead yapıp grammer mi çalısıcağım? Grammer bitincede lessonu ekleyip 3 saat bunlara çalısacağım değilmi? Birde readinge ne zaman çalışmaya başlıcağız ona çalışmak zorunlu yazmamısınız.?

• quote:

Orijinalden alıntı: aythasan

Hocam öncelikle uğraşınız ve hassasiyetiniz için teşekkür ederim.

Ben kendimi elemantray seviyesinde gören biriyim. Önerdiğiniz kaynaklar süper fakat tam olarak kendime çalışma programı yapamadım. Hafta içi 9-6 çalışıp eve 7-7 bucuk gibi gelen biriyim. Haftasonum ise müsait. Sizden ricam bu genç kardeşinize bir çalışma programı üzerinde yardımcı olmanız. Günlük, haftalık olabilir. Nasıl isterseniz.

İlginiz için teşekkür ederim.

İyi günler dilerim.
    quote:

Orijinalden alynty: aythasan

Hocam öncelikle u?ra?ynyz ve hassasiyetiniz için te?ekkür ederim.

Ben kendimi elemantray seviyesinde gören biriyim. Önerdi?iniz kaynaklar süper fakat tam olarak kendime çaly?ma programy yapamadym. Hafta içi 9-6 çaly?yp eve 7-7 bucuk gibi gelen biriyim. Haftasonum ise müsait. Sizden ricam bu genç karde?inize bir çaly?ma programy üzerinde yardymcy olmanyz. Günlük, haftalyk olabilir. Nasyl isterseniz.

Ylginiz için te?ekkür ederim.

Yyi günler dilerim.

Günlük en az 3 saat ayyrmanyz gerekiyor.Ylk zamanlar yani Speaking kaynaklaryny kullanyrken bu kadar vakit harcamanyza gerek yok.
    Fakat bundan sonra gramer ve cbc derslerine çaly?ken en az 3 saat ayyrmanyz gerekiyor.
    Di?er türlü geli?iminiz geriler.
    1.Önce Look ahead videolaryny izleyip bitirin.Ak?amlar 1-2 saat izleyip çaly?yn.Orada ekranda yazan cümleleri not alyn.Telaffuzlaryny ö?renin.
    2.Look ahead bittikten sonra gramer ö?renin.Kitap varsa oradan çaly?yn.Sabahlary bir saat ak?am da 2 saat çaly?yn.
    3.Gramer bittikten sonra cbc derslerine çaly?acaksynyz.300 civarynda ders var.Her dersteki kelimeleri ö?renip telaffuzlaryny ö?reneceksiniz.Bir yere not alabilirsiniz.Bu kadar.Ba?arylar.Bu arada günlük çaly?mazsanyz ö?renemezsiniz.Sadece hafta sonu çaly?arak olmaz yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: 131murat

Hocam günlük 3 saat ayırıyorum. Dün ilk look ahead çalıştım 1 saat 2 video izledim 1 tekrar yaparak sonra grammere döndüm. Onunda ilk konusunu açtım çalıştım tekrar ettim son saat ise cbc derslerini yaptım. ama oruya uyarı yazmısınız görmedim onu şimdi ben sadece look ahead yapıp grammer mi çalısıcağım? Grammer bitincede lessonu ekleyip 3 saat bunlara çalısacağım değilmi? Birde readinge ne zaman çalışmaya başlıcağız ona çalışmak zorunlu yazmamısınız.?

Güldürdünüz beni.Çorba olmuş resmen.
    Bir ders bölümünü çalışıp tüm konuları bitirmeden diğerine geçmeyeceksiniz.
    Yani önce look ahead derslerinin tamamı bitecek.
    Sonra gramerin tamamı bitecek.
    Sonra cbc derslerinin tamamı biticek.
    Her şey sıra ile.
    Aynı anda ikisine birden çalışmayacaksınız.
    Bu kadar karmaşık çalışırken beyin tabiki bu kadar bilgiyi kaydetmek de zorlanır.

EN İYİSİ BEN ÇALIŞMA PROGRAMI EKLEYEYİM SİTEYE.
    YENİ BRİ KONU AÇIP SADECE ÇALIŞMA SİSTEMİNİ YAZACAĞIM.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.