Şimdi Ara

FiiO ibasso hiby (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
69
Favori
95.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Satılık
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheNorth

SHURE SRH240 için pm attım hocam..

Cevaplandı..

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncay_d

quote:

Orijinalden alıntı: Witchdoktor

Audio Technia CK90, Brainwavz M2'den her alanda üstün müdür? Ben de bu ikisi arasında kaldım da. EP630 ve EX300'den geçeceğim.

Bende o iki kulaklıktan cks90 a geçtim, m2 hakkında bilgim yok fakat ep630 ve ex300 ile arasında ki farkları yazayım..

Sesi daha dolgun, yani daha keyifli bir sesi var, sesi daha net, gürültü oranı sıfır gibi birşey, enstruman ayrımı bariz bir şekilde daha iyi, diğer kulaklıklarda fark etmediğin küçük tınıları tizleri duyuyorsun, yalıtımı daha iyi....

Tabii tüm bunlar kişisel bir durum, benim hissettiklarim algıladıklarım bunlar...

Ayrıca farkların anlaşılabilmesi için iyi bir mp3 çalar ve dinlediğin parçalar en az 320 bit olmalı, 128 bit lerde kulaklıklar arasındaki farkı anlamak çok zor....

Sansa Fuze'de FLAC veya 320kbps MP3 ile dinliyorum genellikle.

• Şu 320kbps konusunda şunu belirtmek isterim ki, 128, 192 ya da 320 kbps bakılarak kaliteli medya
    olup olmadığı anlaşılmaz, asıl önemli faktörlerden biri de o medyanın nasıl ve hangi şekilde riplendiğidir.

Elimde 128 kbps bir mp3 var aynı şarkının 320 kbps'si de mevcut size hangisi 128 hangisi 320 diye sorsam
    yani dinletsem hepiniz ama hepiniz 128 kbps olanı seçersiniz, o derece bariz rip farklılıkları mevcuttur.

Dolayısıyla sadece bu değere bakarak kaliteli medya dinlediğinizi sanmayınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Şu 320kbps konusunda şunu belirtmek isterim ki, 128, 192 ya da 320 kbps bakılarak kaliteli medya
    olup olmadığı anlaşılmaz, asıl önemli faktörlerden biri de o medyanın nasıl ve hangi şekilde riplendiğidir.

Elimde 128 kbps bir mp3 var aynı şarkının 320 kbps'si de mevcut size hangisi 128 hangisi 320 diye sorsam
    yani dinletsem hepiniz ama hepiniz 128 kbps olanı seçersiniz, o derece bariz rip farklılıkları mevcuttur.

Dolayısıyla sadece bu değere bakarak kaliteli medya dinlediğinizi sanmayınız

Kendinizin en üst ayarlarla rip'lediğinizi varsayarak söylüyorum.

Onun dışında zaten gruplar kaynak ve rip'leme araç ve encoding ayarlarını belirtiyorlar genellikle.

Bunlara kafa yormak istemiyorsanız FLAC'a yönelirsiniz.

• arkadaşlar merhaba

bu sayfada okuduklarımdan hareketle selçuk beyle irtibata geçip bugun shure se215 aldım.öncelikle selçuk beye bu önemli gününde benimle pazar günü de olmasına rağmen ilgilendiği için tekrar teşekkür ederim.kendisiyle buluştuk alışverişimi elden gerçekleştirdim.kendisi dürüst ve açık sözlü bir insan.daha sonra kendisinden tekrar tekrar alışveriş yapacağımdan eminim.neyse gelelim ürüne

arkadaşlar ürünü samsung galaxy 3 cihazımda deneme şansım oldu ilk olarak.ve beklentimi alamadım.az önce eve geldim ve sony mp3 player'a taktım o da ne???kulaklık çok başarılı arkadaşlar.daha önce sennheiser cx300 kullanıyordum.ondan baya baya iyi.bassları tizleri oldukça başarılı veriyor.ilk başta takması zor oluyor ancak alışıyorsunuz.f/p ürünü olduğunu söyleyebilirim.

kısaca:tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oryuken -- 15 Temmuz 2012; 22:06:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oryuken

arkadaşlar merhaba

bu sayfada okuduklarımdan hareketle selçuk beyle irtibata geçip bugun shure se215 aldım.öncelikle selçuk beye bu önemli gününde benimle pazar günü de olmasına rağmen ilgilendiği için tekrar teşekkür ederim.kendisiyle buluştuk alışverişimi elden gerçekleştirdim.kendisi dürüst ve açık sözlü bir insan.daha sonra kendisinden tekrar tekrar alışveriş yapacağımdan eminim.neyse gelelim ürüne

arkadaşlar ürünü samsung galaxy 3 cihazımda deneme şansım oldu ilk olarak.ve beklentimi alamadım.az önce eve geldim ve sony mp3 player'a taktım o da ne???kulaklık çok başarılı arkadaşlar.daha önce sennheiser cx300 kullanıyordum.ondan baya baya iyi.bassları tizleri oldukça başarılı veriyor.ilk başta takması zor oluyor ancak alışıyorsunuz.f/p ürünü olduğunu söyleyebilirim.

kısaca:tavsiye ederim.

Bu tip kulaklık alıyorsanız zaten telefonla müzik dinlemeyi unutun :)

Telefonun vereceği performans bir yere kadar, bir yerden sonra en kral kulaklığı da taksanız o kulaklığın hakkını veremiyorlar.

Bende clip+ ve cks90 var, bugün bir arkadaşım denedi ve "ohaa aga bu ne ya" dedi sonra cks90 ı kendi 5800 ına taktı ve hayal kırıklıklığı yaşadı :) bunu alınca iyide bi mp3 çalar almak lazım dedi....

Garip bir mesaj olmuş ama zor şartlar altında yazmıştım, düzeltmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncay_d -- 15 Temmuz 2012; 23:57:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: oryuken

arkadaşlar merhaba

kı ederim.

Hayırlı olsun biraz daha kullanıp daha ileri bir inceleme yaparsanız seviniriz.

Mesela, kulakta durdukça acıtıyor mu, ne bileyim güneş gözlüğü takarsanız bir süre sonra ya da zaman zaman
    rahatsız etme gibi durumlar oluyor mu?

Bu arada fiyatı iyidir ama çok da fiyat/performans sayılmaz özellikle CKS90 varken

• Selçuk Bey'in satmış olduğu cks90 kulaklığı bugün test etme fırsatı buldum, kendisi benden rica etti elimdeki orjinal kulaklıkla karşılaştırmamı. Ürünlerin fiyatlarının düşük olması sizleri yanıltmasın, ben deneyerek şunu söylüyorum gönül rahatlığıyla alabilirsiniz
  • @Oryuken
    Alışverişiniz için çok teşekkür ederim.

@tuncay_d
    Çok samimi bir açıklama olmuş. Böyle kalsın bence

@bm_emreakyil

Emre beye burdan sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Çok beyefendi ve çok yardımsever bir forum üyemiz.Kendisi benden daha önce ATH-M50 ve sandisk sansa clip+ almıştır.
    Haliyle birçok arkadaş ürünün (cks90) orjinalliği ile ilgili soru sormaktadır. Ürünü alan arkadaşlarımız da, ürünün orjinalliği konusunda tatmin olup "% orjinal ürün" diye yorum yaptıklarında ise de bir kısım çevre "Karşılaştırma yaparken elinizde orjinal kapalı kutu olarak alınmış CKS90 var mı?" yorumumu yapmaktaydı. Bu soru işaretlerinizi kafanızdan kaldırmak için elimde bulunan CKS90 lardan birini Emre beye gönderdim. Saolsun kendisi test etti ve görüşlerini bizde burda paylaştı.

İlgi ve desteğini esirgemeyen arkadaşlara sonsuz teşekkürler...

Saygılarımla...

• Evet arkadaşlar, bass kulaklık arayışım Selçuk Bey'den aldığım cks77 brd ile sonuçlanmış bulunuyor. Selçuk Bey'le bizzat yerinde deneyerek, kıyaslayarak elden aldım kulaklığımı. Böylece kafamdaki cks 90 mı, 77 mi, uzatma kablolu mu uzun kablolu mu soru işaretleri de giderilmiş oldu.

Görüşmemiz 40 dk. sürdü. Daha da sürebilirdi. Kendisi anlayışlı ve güvenilir biri. Yanımda baz model olarak ep630 vardı. Orada Klipsch'in bir modelini de deneme imkanım oldu.

cks77 ve 90'ın test sürecini hem benim ipod classic hem de kendisinin iphone 4s'inde farklı tarzlarda denedik ve cks77 brd'de karar kıldım, cks77 ile ilgili değerlendirmemi Kulaklık ve Aksesuar kısmında yapacağım. Selçuk Bey'e teşekkür ederim.

Edit: kulaklık ve aksesuar'ın bulunduğu cümle eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Italoman -- 22 Temmuz 2012; 11:55:20 >
  • Bugün öğlen saatlerinde Selçuk beyle uygun bir noktada buluşup kulaklık alışverişimi yaptım.
    Her alışverişten sonra satıcı ya da alıcı hakkında bir şeyler yazmam, alışkanlık edinmemişim,

Bir kere yanında 4 farklı kulaklık getirerek kulak hassasiyeti farklı insanlar için seçenek sunan alışılmadık hizmet anlayışı için teşekkür ederim.
    Selçuk bey ilanda bulunmayanhttp://reviews.cnet.com/headsets/klipsch-image-s4i-premium/4505-13831_7-33801629.html kendi kullandığı bu kulaklığı ricam üzerine bana sattı :) Bu nasıl oldu? Nereden çıktı madem ilanda yoksa?
    Bu kulaklık şahsına ait, kendisi kullanıyordu. Ben kulaklığı iphone ile kullanacağımı, bir mp3 player ile kullanmayı düşünmediğimi söyleyince, (ve bir de teklif verince) buluşma noktasında incelediğim kulaklıklar içinde iphone için en uygun (sonraki, önceki şarkı- ses açma kapama) olan kendi kulaklığını bana sattı, sağolsun fiyatı da bu ürün için hesaplı, karşılıklı anlaşarak belirledik.
    İyi bir kulaklığı ucuza aldığımı düşünüyorum.
    Kulaklığın uçlarındaki yedek plastik/silikonlar yanında olmadığı için daha sonra kargolayacağını da söyledi.

Klipsch S4i ile bu ilandaki diğer modelleri, aralarındaki farkı iyi anlayabilecek kadar kullanmadım. Her kulaklıkla birer şarkı dinledim, (S4i'yi kullanıyorum şu an) CKS90 basları canavar, ama mesela farklı bir şarkıda S4i'nin sunduğu, açığa çıkardığı bazı sesleri üstünkörü verdi, zayıf verdi yani. CKS77 daha dengeli ve S4i'ye daha yakın bir kulaklık gibi geldi. Ancak şahsi, kesinlikle amatör fikrime göre özellikle İphone'larda sunduğu kontrol düğmelerini de hesaba katarsam Klipsch S4i bana diğerlerinden daha berrak geldi.
    Görüş bu ses işlerinden iyi anlamayan, bir kulaklık alıp yıllarca kullanmak isteyen (ama asla beceremeden kaybeden, bozan!!) birinden geliyor.
    Herkesin kulak hassasiyeti / zevkleri farklıdır.

Son olarak iyi bir alışverişti, saygılar hayırlı alışverişler Selçuk bey

• @NeRoBiAnCo,

bahsettiğin Klipsch kulaklığı bir gün önce Selçuk Bey'den sırf tecrübe etmek için ben de dinledim. Sesi, diğer denediğim cks90 ve cks77'ye göre daha berrak, enstruman ayrımı daha net, bassları ise daha sıkı ve dengeliydi...
  • @fastfalcon
    Selçuk bey'den yapmış olduğum CKS-90 siparişi, ertesi gün elime geçti. Gayet güzel bir alışverişti, kulaklık Creative EP-630 ve Sony EX-300'den sonra gayet başarılı geldi. Çıtayı yavaş yavaş yükseltiyorum, bunları eskitince de bir üst kademeye geçerim artık.
    Hayırlı satışlar.
  • merhaba dün selçuk beyden bende bir a t cks77 aldım.ilk izlenimim baya etkileyici diyebilirim .ayrıca arkadaşımızın saygılı, samimi ,güven verici tavırlarını da belirtmeden geçmeyeyim ürüünü elden deneyerek teslim aldım .alacak olanlara tavsiye ederim saygılar.
  • pm
  • @acsev2003
    @NeRoBiAnCo
    @Witchdoktor
    @kumtanesi77
    @cs875

Alışverişiniz için teşekkürler. Ürününüzü güle güle kullanın. Saygılarımla...

• Elinizde Cks90 varmıdır?
  • Bende cks77ltd aldım Selçuk abiden. Gerçekten ilgili birisi. Buluşma saatlerimizde problem olmasına rağmen yardımcı oldu. Görüşlerime gelirsek.

Çift kablolu modeli Sansa gibi yakaya filan asılan gibi bir mp3 playerınız olmadıkça almayın kısa kabloyu 60 değilde 80 cm filan yapsalarmış olurmuş ama bende sansa olduğu için çok rahat oluyor kablo dolaşma olayı açısından.

Birde nedense ( bu sorun benden kaynaklanıyor ) sansa clip+ da istediğim sesi alamıyorum ( her kulaklıkta böyle bu ). Bilgisayarımda denedim şimdi istediğim sesi aldım. Neden böyle anlamadım clip+ ı daha tek kötüleyen duymadım.

Ses olarak karşılaştırmam gerekirse Samson sr850 ile karşılaştırıcam çünkü daha önce bu klasta bi kulaklığım olmamıştı. Ses çok az daha iyi diyebilirim. Samsonu bilenler vardır çok övülen bi kulaklıktır fiyatına rağmen. Ayrıca kulakiçi olması taşınabilirliği ,ses izolasyonu ve bass olarak dönüyor. Bir iki hafta kullandıktan sonra sonra sanırım ses dahada iyi hale gelicektir.

Tek şikayetim silikonlarla ilgili. Oda benim kulaklardan kaynaklanıyor. En büyük silikonlar bile oturmuyor bende. Eski silikonumu taktım. Bilmiyorum daha büyükleri varmı çünkü silikonlar sesi çok fazla etkiliyor bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozieekus

Elinizde Cks90 varmıdır?

Elimde CKS90 mevcuttur

@ R-JeFF
    Ürününüz hayırlı olsun. Güle güle kullanın...

• Tarafınıza PM attım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.