Şimdi Ara

28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K .LIĞI ANKARA MAMAK (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
616
Cevap
8
Favori
384.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Esas Birliği
    28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) 1 İNCİ MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Kuvvet
    KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
    Statü
    KISA_DÖNEM ER
    Sınıf
    PIYADE
    Sevk Başlangıç
    04/11/2013
  • Eğitim Birliği : 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Esas Birliği : 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Celp Grubu : 1

Sınıf : Piyade

İletişime Geçelim Arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: CKARADAG

Eğitim Birliği : 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Esas Birliği : 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Celp Grubu : 1

Sınıf : Piyade

İletişime Geçelim Arkadaşlar

Hayırlı olsun Devrem,
    Buradan kaydeder misiniz kendinizi?

https://docs.google.com/forms/d/1tw1WoQOSigq13Sp1hiHqvsTo_AH8V7A2MI1-Txse9og/viewform?usp=sharing&edit_requested=true

Burada toplanıyoruz bu arada

https://www.facebook.com/pages/353kd-28inci-Mekanize-P-TUG-BARI%C5%9E-G%C3%9CC%C3%9C-TNK-TB-KH-VE-KH-BL-Ankara-MAMAK/1429307307291214

• CKARADAG kullanıcısına yanıt
    devrem selamlar herşeyimiz aynı senle
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChaosFİre

Hayırlı olsun Devrem,
    Buradan kaydeder misiniz kendinizi?

https://docs.google.com...ing&edit_requested=true

Burada toplanıyoruz bu arada

https://www.facebook.co...-MAMAK/1429307307291214

• guguk88 G kullanıcısına yanıt
    aynen devrem noktasına kadar aynı hayırlısı olur inşallah
  • CKARADAG kullanıcısına yanıt
    inşallah bi arkadaş daha vardı sanırım aynı olan herşeyi
  • Merhaba Devreler ,

acemi birlik : 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA

usta birlik : 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) TNK.TB. 2 NCİ TNK.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA

sınıf:tank
    kısa dönem.

Bencede orda hep bir hareket etmeliyiz.Ayrıca biraz okudum fln yerimizle ilgli bişeyler şunları buldumhttps://eksisozluk.com/28-mekanize-piyade-tugayi--1631078?p=3
    biraz moral bozuyo ama paylaşmak istedim.
  • beyler yurt dışına gidebilmek için ne yapmamız gerekecek ? sınava mı giricez ? giriceksek nasıl bi sınav
  • Eğitim Birliği
    28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Esas Birliği
    28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) 3 ÜNCÜ MKNZ.P.TB. 1 İNCİ MKNZ.P.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA

kısa dönem er.

Ya abi forumları okuyorum herkes 3. mekanize taburu berbat biyer diyor :(((( Yok mu hiç iyi birşey söyleyecek kişi
  • Merhaba,

Eğitim Birliği 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Esas Birliği 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) LOJ.DES.K.LIĞI KH. VE KH.TK. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Kısa dönem er

Okuduklarıma göre sporu bol sıkı bir askerlik bizi bekliyor. Herkese hayırlı teskereler :)
  • S.a beyler,

sohbet , muhabbet , öğrendiğiniz bilgiler falan varsa yazabilirsiniz :) acemide yaklasık 1 ay beraberiz iyi yada kötü yapcak bişey yok :D

Eğitim Birliği
    28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Esas Birliği
    28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) 3 ÜNCÜ MKNZ.P.TB. 3 ÜNCİ MKNZ.P.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA
  • Selam arkadaslar. Öncelikle tnk. tb. kh. bl. yazan arkadaslar bizim yanımıza gelecek olanlar. Açılımı bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum, tank taburu-karargah bölüğü. Şuan 5 kd olarak ordayız. 6 arkadaş da bölüklerde. Ayrıntılara çok girmeye vaktim yok gelince anlatırız. Tertipler olarak pek sorunlu olmayan bir yer. Sorunlu bir kaç arkadaş da yakın zamanda teskere alıyor. Kasımda gelecek arkadaşların şansı bizimle yaklaşık 2 ay geçirecek olmaları. Biz ustaya katıldıktan 1 hafta sonra bizden önceki kd'ler teskere aldı ve bize verilen bütün sözler unutuldu (temizlik olsun, laf dinletmek olsun). Sizi ezdirmeyeceğiz merak etmeyin :) Ama yinede çok rahat olmayı beklemeyin, yoğun olmasa da iş yapacaksınız. En büyük sorunlardan biri 1.5 km aşağıdaki yemekhane ve 30-45 dk yürüme mesafesindeki dağ yamacında kule nöbeti. Bol bol yürümeye, uykusuz kalmaya hazır olun. Tabur olarak disiplinli bir yer diyebilirim. Mıntıka vs eksik olmaz. yani kısaca çok tembel değilseniz, rahata çok düşkün değilseniz sıkıntı çekmezsiniz. Şimdiden hayırlı olsun diyorum. Dört gözle sizi bekliyoruz :P

• mcanka M kullanıcısına yanıt
    sanırım beraberiz

Eğitim Birliği 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Esas Birliği 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K.YRD.LIĞI 4 ÜNCÜ MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. / ÇANKIRI MERKEZ / ÇANKIRI
  • Çankırı'dakı tugay yardımcılıgına cıkanlar aklına takılan soruları sorsun yardımcı olmaya calısayım 325. KD dedeniz olarak :)

Bızım zamanımızda acemlik Ankara'dakı tugayda değildi, ama tugay daha kalabalık ve daha sorunludur.. rutbelilere dikkat edin ama birşey olursa acemi askerim deyip sıyrılmaya calısın.. ustalıgı da Ankara olanlara geçmiş olsun diyorum sadece
  • sen benım eski boluge dusmussun o zamankı boluk komutanı iyiydi, nobet yeri de yatakhaneye yakındı..
    ama burası askeriye oldugu icin kesin değişmiştir hersey
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedatozke

Eğitim Birliği28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Esas Birliği28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) 3 ÜNCÜ MKNZ.P.TB. 3 ÜNCÜ MKNZ.P.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA

SINIF : Piyade

Usta birligi ayni yer olan 2 kisiyiz baska kimse yok mu dh'den ? :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • devrelerim hazırlıklar nasıl gidiyor. kime söylesem soğuk diyor başkada bişey demiyor :) çok çekicez çok.
  • devrelerim acemilikte çarşı iznimiz varmı yoksa yemin törenine kadar çarşı iznimizde olmıcak mı?
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.