Şimdi Ara

28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K .LIĞI ANKARA MAMAK (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
616
Cevap
8
Favori
384.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gelin arkadaslar hiç kimse beklemedi sizi bizim beklediğimiz kadar..ama ne yazıkki büyüük bi çoğunluğunuz 1.2.3. taburlara düşecek ve bölükle birlikte yardıracaksınız..sayınız çok oldugu için..rahat olmayı pek beklemeyin..
    acemlikte sabır taşı olucaksınız sonra çatlayacaksınız..4. cuma yemin töreni yani 7 si oluyor heralde.. sonra evci çıkacaksınız 9 u akşamı yanımızdasınız...yurtdışına gidecek epey bikısım..bence istemeyin arakdasları seçildikten 2 ay sonra zor gittiler..reziillik çektiler orda burda...
    ama çok yorucu şey bu askerlik..haberiniz ola..
  • 28.mknz piyade tugayı dahilinde 4.kolorduya düştünüz düştünüz düşemediniz geçmişler olsun

biz 331.kd olarak 560 kişiydik 80 kişi kolorduya seçildik...O şanslılar arasında ben de vardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KafzieL -- 10 Nisan 2010; 10:39:20 >
  • BENIMDE ADRESIM 28.MEKANIZE..BAKALIM KOLAY MI ZOR MU OLACAK.....
  • bende kısa dönem mamak ta yapıcam askerliğimi sınıfı piyade yazıyor çok mu zor bura kardeşim orada yaptı kolay dedi ama
  • gelin torunlar hoşgeldiniz

istihkam için buradayım arkadaşlar
  • sen bilirsin aslında....askerlik zor mu kolay mı olacak orda
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE GaSeS

gelin torunlar hoşgeldiniz

aga; yardımlarınızı, biz geldiğimizde bekliyoruz sizlerden...

umarım herşey yolunda olur, bi sıkıntı çekmeyiz....
  • quote:

Orijinalden alıntı: rimedid

quote:

aga; yardımlarınızı, biz geldiğimizde bekliyoruz sizlerden...

umarım herşey yolunda olur, bi sıkıntı çekmeyiz....

biz her zaman destek oluruz size

şunu unutmayın 331-333 den başka dostunuz olmayacak orada

biz de dedelerimizden çok destek gördük sizlere göstermezsek hak yeriz dimi

hoş geldiniz sefalar getirdiniz tekrar

• quote:

biz her zaman destek oluruz size

şunu unutmayın 331-333 den başka dostunuz olmayacak orada

biz de dedelerimizden çok destek gördük sizlere göstermezsek hak yeriz dimi

hoş geldiniz sefalar getirdiniz tekrar

çok teşekkürler şimdiden.. oralarda görüşmek dileğiyle... rimedid ben, tha gases unutma beni hocam :)
  • quote:

Sen kimsinm bakayımmm ...... ya bu sanalda insan arkadaşınıda tanıyamıyor artık..... int. girer mesajı görürsen söylersin kim olduğunu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moonlightxx -- 25 Nisan 2010; 11:41:03 >
  • 28'inci Mknz.P.(B/G) Tug.K.lığın görünümü bu şekilde. Çok geniş bir alanda ama pekte rahat sayılmaz.
    Kısa dönem arkadaşların eğitim aldıgı taburda (benim taburum) toplamda 10 adet telefon var. Birisinin erbaş/er tarafından kullanımı yasak geriye kalıyor 9 telefon. Bu kadar imkanlarla size ulaşmaları bile bir mucize sayılır. Daha çok anlatılacak şey var ama askerliğimin yanmasını istemiyorum. Çok az bir zaman sonra kurtuluyorum. Daha sonra yazarım hepsini.
    Çok değerli bir komutanımın bir söz var sizinle paylaşmak isterim.

Burası Mamak İstediğini yapaMamak.

Bir rütbeli personel bile bunu diyorsa gerisini siz düşünün arkadaşlar.
    Çok acil ulaşmanız gereken durumlarda kullanabileceğiniz telefon numarasını özelden yazabilirim. Meraklılarına duyrulur.

P.Çvş. Turkkeyp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkkeyp -- 27 Nisan 2010; 11:06:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: King_Arthur

Şu anda 331. Kısa Dönem olarak Tank Taburu'nda kantin görevlisiyim.. 333. Kısa Dönemlerden Tank taburuna düşecek olanları beklerim, gelsinler dedelerini ziyaret etsinler..

333'üncü dönem arkadaşlardan Tnk.Tb.K.lığına gidecek arkadaş yok bildiğim kadarıyla. Sadece 1'inci Mknz.P.Tb.K.lığına var. Diğerleri taburlarda görev yapmayacaklar...
  • sLm ben irem benım nısanLım 28. mknz tugayı 1 mknz taburu 1 mknz pıyade bölugu ank. mamaga dustu usta bırlıgı nasıl bı yer yurdısına gtme ıhtımalı yuksekmı bılen varsa bnı bılgılendırebılırmı ?
  • Sonunda terhis belgemi aldım elime ve evimdeyim. Darısı tüm asker kardeşlerime.
    1'inci Mknz.P.Tb. 1'inci Mknz.P.Bl.K.lığından yurtdışına gitme ihtimali var. İnsallaş olur da gider yoksa çekilmez orası.
  • slm arkadaşlar ben askerliğmi ilk önce mebs okulunda yaptım.mebs okulunda içtimada 28.mknz tugayı karşınızda durur ve her zaman görürsünüz.usta birliğim açıklandığında 28.mknz p. tugayı tank taburu krg bölüğüne düştüğümü öğrendim.ilk başta kötü diye düşündüm ama çok rahat ettim orda.tank taburu karargah bölüğünde eğitim olmaz herkes bi şekilde arazi olur.ben ani müdahale mangasında görev yaptım 10 ay boyunca 4 ay çavuşluğunu yaptım.size tavsiye gittiğiniz yerde ise ani müdahale mangası girebilme şansınız da varsa derhal girin.çünkü manga yatış yeridir herkes içtimaya çıkarken siz arazi olursunuz herkes çalışırken siz arazi olursunuz.ben 83/3 yaptım askerliğimi biz gittikten sonra tank taburundan alınmıştı amm.inş giden arkadaşlar tank taburu karargah bölüğüne düşer rahat ederler.kaorkamalrına hiç gerek yok.piyade olan arkadaşlar yurtdışına gidene kadar zorluk çekerler 2 ay sonra 10 ay dışarda kalıp tekrar dönerler ve teskerelerini alırlar.ama ankara olmasına rağmen fazla bi disiplin yoktur.ulaşımı da çok kolaydır.aştiden metro ile ulusa sonra aktarma ile dikimevine çıktıktan sonra ilerden keçikıran minibüsleri geçer kışlanın önünde indiriler.28 e düşen arkadaşlara şimdiden hayırlı teskereler dilerim.allah yardımcınız olsun

• sLm ben irem benım nısanLım 28. mknz tugayı 1 mknz taburu 1 mknz pıyade bölugu ank. mamaga dustu usta bırlıgı nasıl bı yer yurdısına gtme ıhtımalı yuksekmı bılen varsa bnı bılgılendırebılırmı ? birii bişi desin ya=(=(
  • arkadaslar bnmde nsnlım 28.mknzedeydi ama hava savunmaya gitti kayaşdaymış nasıl gidebilirim oraya ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalaspus

slm arkadaşlar ben askerliğmi ilk önce mebs okulunda yaptım.mebs okulunda içtimada 28.mknz tugayı karşınızda durur ve her zaman görürsünüz.usta birliğim açıklandığında 28.mknz p. tugayı tank taburu krg bölüğüne düştüğümü öğrendim.ilk başta kötü diye düşündüm ama çok rahat ettim orda.tank taburu karargah bölüğünde eğitim olmaz herkes bi şekilde arazi olur.ben ani müdahale mangasında görev yaptım 10 ay boyunca 4 ay çavuşluğunu yaptım.size tavsiye gittiğiniz yerde ise ani müdahale mangası girebilme şansınız da varsa derhal girin.çünkü manga yatış yeridir herkes içtimaya çıkarken siz arazi olursunuz herkes çalışırken siz arazi olursunuz.ben 83/3 yaptım askerliğimi biz gittikten sonra tank taburundan alınmıştı amm.inş giden arkadaşlar tank taburu karargah bölüğüne düşer rahat ederler.kaorkamalrına hiç gerek yok.piyade olan arkadaşlar yurtdışına gidene kadar zorluk çekerler 2 ay sonra 10 ay dışarda kalıp tekrar dönerler ve teskerelerini alırlar.ama ankara olmasına rağmen fazla bi disiplin yoktur.ulaşımı da çok kolaydır.aştiden metro ile ulusa sonra aktarma ile dikimevine çıktıktan sonra ilerden keçikıran minibüsleri geçer kışlanın önünde indiriler.28 e düşen arkadaşlara şimdiden hayırlı teskereler dilerim.allah yardımcınız olsun

Tank Taburu Karargah bölüğü eski zamanlardaki gibi rahat bir yer değil, tam bir yardırış yeridir. 331. KD olarak orada yaptım, allahtan kantin görevlisiydim. Tank Taburu'nun iyi yanı temizliği, disiplini ve az mevcududur. Yemeklere gitmek zorunludur, günde bilmemkaç kere içtima alınır, sporda çok katıdır bütün dallarda iyi olmanızı beklerler vs vs.

• slm bnm sevgilim de Ankara Mamak 28'İNCİ MKNZ.P.TUG. 2. tabur 1. bölükte askerlik yapıo .. sevgilm anlatıo ama, fazla anlatmak istemediğini söylüyo, a daha fazla bilgi vercek olan varmı...
    orası nasıl bi yer bilgi istiyorum... lütfen bana cvp yazın..
    ((((orda askerlik yapan SEVGİLİİME ve butün askerlere hayırlı teskereler ALMALARINI CÂaNI GÖNÜLDEN DİLİYORUM ve istiyorum.."""" butün asekrlerimiz için de geçerli tabi""""")
    cvp bekliyorum şimdiden çok teşkkür ederim..

• selam bende tank taburu karargah bölügünde yaptım 87/2 benimde askerligim oraya cıktıgında kıyak yer diyorlardı ne kıyagı tam bir kazık cıktı yemekhanenin tabura uzaklıgı 1.5 km inanmayan google earth den baksın günde üç defa 9 km ediyor yemege gitmek mecburi yoklama alınıyor giderken uygun adım bölügün basında en az uzman cavus oluyor cavuslar götüremiyor.hergün her sabah tabur komutanı tuvalet banyo nere aklınıza geliyorsa kontrol eder mıntıka cok önemliydi.kule nöbeti var iki tane tugayın sınır bölgesinde kule karargah bölügüne ait kısın don atar insan orda dizlerim de sızısı devam ediyor.taburun bütün yükü karargah bölügünde ne aklınıza gelirse diger bölükler gider tankları temizler taburda en ufak olayda karagah bölügü ceza alır .orda cavusların hiç faktörü yoktur işlerin basında en az uzman cavus olur.sporuda cok agırdır ama biz nato denetlemsine girdigimiz için fazla spor yapmadık ama denetleme komutanlarda dahil hepimizin anasını aglattı ordaki daglarda yattık kalktık taburun içi kirlenmesin diye bide denetleme geregi yatmamız gerekiyordu .inşallah nato denetlemesine denk gelmessiniz cünkü taburdaki hersey igne iplik dahil denetlemeye giriyor önce genel kurbaydan albaylar geliyor bu 1.denetleme oluyor sonrada amerikadan yarbay geliyor yanında yine genel kurmaydan üzt düzey komutanlar yani zorgulunu anlatmak istedim.kısa dönemler genelikle rahat yaparlar askerligi tank taburunda kantin vs. aman yazıcı oluyum demeyin ben tabur yazıcısıydım arkadısımda bölük yazıcıydı sanmayınki yazıcıyım yırtarım diger işleri yapmam bütün işleri yaparsınız spor temizlik nöbet odun taşıma tugayın odunları ayrıca herkez yatagında yatarken sen odaya gecer bide yazı işlerini yaparsın bide sabah olmamıs diye fırca yersin.ben 3 gün mamak askeri ceza evinde yattım ceza almıstım .cocukluk arkadasım ceza evinde cavus oldugu halde canımdan bezdim aman ha aman oraya düşmeyin 1 gün ceza evinde yatmamak için 3 ay askerlik yapıyım dersiniz bukadar kötü...en güzel yönü carsı izni bide tank taburun kamelyaları oturmak için .arkadaslar anlatıklarım bizim zamanımızdaydı belki simdi tabur komutanı degişmiştir cok güzel biyer olmustur bilemem.askerlik her yerde askerliktir bazıları doguda yaptım söyle böyle diyor evet zor ölüm le burun burunalar ama ben ozaman tertip emrimi doguya cıkartmak için ugrastım sırf tank taburun dan kurtulmak için yani batıda cok rahat degil askerde hergün aksama kadarda yatsan askerliktir ve zordur.herkese hayırlı teskereler.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.