Şimdi Ara

28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K .LIĞI ANKARA MAMAK (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
616
Cevap
8
Favori
384.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tabi bir de istihkamın en önemli görevini söylemeyi unuttum :) İstihkam mayıncıdır, engelcidir, köprücüdür. Savaşta en önde gidip ordumuzun ilerlemesini hızlandırmak için kurulmuş bir birliktir. Eğitimlerde bunları da öğreneceksin zaten...
  • Kardeş bende bu tugaya düştüm. Yalnız benim sınıf muhabere. Bu sınıf nasıldır? Zor mudur? Biz de piyadelerden ayrı mı olacağız yoksa hep beraber mi? Şu ana kadar çok baktım ama hiç muhabere ye rastlamadım, yoksa sadece benmiyim :) cevaplarsan çok makbule geçer şimdiden saağolasın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Léon53

Kardeş bende bu tugaya düştüm. Yalnız benim sınıf muhabere. Bu sınıf nasıldır? Zor mudur? Biz de piyadelerden ayrı mı olacağız yoksa hep beraber mi? Şu ana kadar çok baktım ama hiç muhabere ye rastlamadım, yoksa sadece benmiyim :) cevaplarsan çok makbule geçer şimdiden saağolasın...

Muhabere en güzel birliklerden biridir dostum. Hiç canını sıkma hele ki kolordu muhabere bölüğüne düşersen çok daha iyi durumda olursun imkanların olarak ;) Muharebe ordunun hertürlü bilgi işlem ve iletişim ihtiyaçlarını karşılar. Denetlemelede bile herkes yardırırken bu bölüktekiler sadece telsiz ağı çekmişlerdi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluemynx -- 11 Aralık 2009; 18:41:14 >
  • bluemynx dede verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.
    benim de bi sorum olacak, ben de piyade erim, mesleğim makina mühendisi, benim durumum ne olabilir görev olarak?
  • sağol kardeş verdiğin bilgiler için....
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluemynx

quote:

Orijinalden alıntı: Léon53

Kardeş bende bu tugaya düştüm. Yalnız benim sınıf muhabere. Bu sınıf nasıldır? Zor mudur? Biz de piyadelerden ayrı mı olacağız yoksa hep beraber mi? Şu ana kadar çok baktım ama hiç muhabere ye rastlamadım, yoksa sadece benmiyim :) cevaplarsan çok makbule geçer şimdiden saağolasın...

Muhabere en güzel birliklerden biridir dostum. Hiç canını sıkma hele ki kolordu muhabere bölüğüne düşersen çok daha iyi durumda olursun imkanların olarak ;) Muharebe ordunun hertürlü bilgi işlem ve iletişim ihtiyaçlarını karşılar. Denetlemelede bile herkes yardırırken bu bölüktekiler sadece telsiz ağı çekmişlerdi...

Benim de muhabere ama MEBS MAMAK. Valla bir kisi bile olumlu konusmadi bakalim gorecez :D

• quote:

Benim de muhabere ama MEBS MAMAK. Valla bir kisi bile olumlu konusmadi bakalim gorecez :D

mebs okulu tugayin kislasinda degil karsisindaki kislada orasi kotu degil diye duymustum gerci burasi da kotu degil buyuk sadece hem komutan hem kisla olarak ve ankaranin gobegi doguda kucuk bir yer olsaydi rahat olurdu burasi goz onu.

quote:

onun dışında yeşil bere komando tugayları için özel olduğundan kışla içi birliklerde kullanılmaz buna tek istisna tugay komutanıdır

kosova birligi artik takmiyor yesil bere diyorsun belki artik gitmedikleri icindir.silahlarinda renk yoktu adamlarin her gun temizliyorlardi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: malone32

bluemynx dede verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.
    benim de bi sorum olacak, ben de piyade erim, mesleğim makina mühendisi, benim durumum ne olabilir görev olarak?

Dostum geç oldu belki ama bi ihtimal okuyabilrisin. Ben de makinacıydım. Ya istihkam ya da hizmet birliğine düşersin tabi gelecek makinacı sayısına göre değişebilir ama genelde rahat edersin ;) Hayırlı tezkereler dilerim.
  • merhabalr benimde erkek arkadasım ankara mamak' ta yapıcaka skerliğini 2 gün once gonderdim...erkek arkadasımın dizinde problemi var ön capraz bagları maç yaparken kopmustu doktorun verdiği raporlarıda şimdi askerde yanında fakkat yarn kontrole girceklermiş ne olucak nasıl davranırlar sevkini kolay yaparlarmı.. birde yurt dısına gitme ihtimali nedir bilgili arkadaslardan cevap bekliyorumm....... acillllll
  • Kosovalılar facebookta burdayız...

>Kosova Türk Barış Gücü Askerleri<
  • merhaba kosovaya barış gücüne gitmiş olan arkadaşlar varsa ordakı şartları anlatabılır mı ? mamakta kalmaktansa kosovaya gidilmeli mi ? internet olsun telefon olsun rahatlık olsun ..bu konuda beni biraz aydınlatabilir misinz ? teşekkürler
  • kolordu toplaaaannn
  • Bnm erkk arkadasmda barıs gücündeydi.Lübnana gidiyo asker olarak.Telefon ederblr mı bide diyolar internet 1 saat ücrestzimiş orada her aksam görüsme imkanımız olacakmıs dogru mu ? Lübnanda rahat olr mu imkanları neler.Lütfen bilginiz warsa paylasın.Cep telefonu aranmıyor sadece ewler aranablıyor diyolar.Moralim cok bozuk.Bu konuda bilgisi olan varsa ne olur yardmcı olsn.Saygılarmla
  • selamlar bende aynı tugayda 1985/1 tertip olarak askerlik yaptım etimesgut zırhlı birliklerde acemiliğimi yaptıktan sonra GZPT şöförü olarak bu tugaya geldim 3. tabur 2. bölükteki 2 aylık bir eğitimden sonra AFGANİSTAN-KABİL camp doğana gittim.Biz telefon bakımından gayet rahattık ama acemiliklte beraber olduğum tertiplerim özellikle kosova ve bosna-hersek te görev yapanlar bize göre çok daha rahattılar
  • aylar olmuş buraya geleceğimi öğreneli :) zaman geçiyor mu ne :)
  • Şu anda 331. Kısa Dönem olarak Tank Taburu'nda kantin görevlisiyim.. 333. Kısa Dönemlerden Tank taburuna düşecek olanları beklerim, gelsinler dedelerini ziyaret etsinler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slybee

aylar olmuş buraya geleceğimi öğreneli :) zaman geçiyor mu ne :)

Geçiyor geçiyor ne kaldı ki şunun şurasında :)

quote:

Orijinalden alıntı: King_Arthur

Şu anda 331. Kısa Dönem olarak Tank Taburu'nda kantin görevlisiyim.. 333. Kısa Dönemlerden Tank taburuna düşecek olanları beklerim, gelsinler dedelerini ziyaret etsinler..

Ben de İstihkam Savaş Bölüğü'ndeyim, başta biraz sıkıntı çektik ama şu an gayet rahatız, 333 ler gelin artık gözümüz yollarda kaldı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CharismatiC

quote:

Orijinalden alıntı: Slybee

aylar olmuş buraya geleceğimi öğreneli :) zaman geçiyor mu ne :)

Geçiyor geçiyor ne kaldı ki şunun şurasında :)

quote:

Orijinalden alıntı: King_Arthur

Şu anda 331. Kısa Dönem olarak Tank Taburu'nda kantin görevlisiyim.. 333. Kısa Dönemlerden Tank taburuna düşecek olanları beklerim, gelsinler dedelerini ziyaret etsinler..

Ben de İstihkam Savaş Bölüğü'ndeyim, başta biraz sıkıntı çektik ama şu an gayet rahatız, 333 ler gelin artık gözümüz yollarda kaldı :)

kimsin bakıyım sen istihkamdan :)

• 28'İNCİ MKNZ. P. (BARIŞ GÜCÜ) TUG. K.LIĞI
    MAMAK ANKARA KISA DÖNEM ER 333. olarak gelecegim ark.lar nasıl şartlar bi bilgilendirirseniz sevinirim... sınıfı TANK bu arada
  • quote:

28'İNCİ MKNZ. P. (BARIŞ GÜCÜ) TUG. K.LIĞI
    MAMAK ANKARA KISA DÖNEM ER 333. olarak gelecegim ark.lar nasıl şartlar bi bilgilendirirseniz sevinirim... sınıfı TANK bu arada

Kolay bir yer olmadığı kesin.

614 kişi geliyorsunuz 333. dönem olarak. biz 550 civarıydık.

Yemek için lojistik destekden yemekhaneye 1,5km yürüyoruz. Günde 9km sadece yemek için yani :) tabi bu 1.5km düzlük değil yokuş :)

Tugayın değişik birliklerinde yatıcaksınız ama eğitim için 2.Tabur muharebe destek bölüğünde toplanacaksınız.

sanırım 10 mayısda yemin töreniniz olur. 2. tabur muharebe destekde kalan 331. kısa dönem arkadaşlar ilgilenir sizinle zafer, ayhan, murat, yaşar :)

Acemilikde kemikleriniz sertleşecek saatlerce ayakta duracak, yürüşler yapacak, sürünüceksiniz.

Ama her şeye rağmen insan alışıyor arkadaşlar, hiç bir şeyi dert etmeyin. Bir kere başladınız mı devamı geliyor.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.