Şimdi Ara

287 TL TaoTronics Soundliberty 97 Bluetooth Kulaklık Gürültü Engelleme aptX IPX8 29 Saat Müzik (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
8
Favori
48.817
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar. Ben de hepsiburadadan aldım ve hele şükür bugün geldi kulaklık, fakat kutuyu açtığımda kulaklıkların şarj pinlerine denk gelen kısımda yada herhangi bir yerinde koruyucu bant yoktu. Size de öyle mi geldi. Birde kulaklıktan ses kontrolü yaptığımda direkt telefonun sesini açıp kapatıyor. Bir yerde telefon sesini kontrol etmediğini okumuştum ama yanlış hatırlıyor olabilirim. Biraz kullandım kulaklığı sesi biraz az geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagul -- 1 Haziran 2021; 15:51:1 >
  • buraoca2 kullanıcısına yanıt

Firmanın bence yanlış yönlendirmesi çipseti yapan firmanın bire bir çipset açıklamasında desteklediği özellikler yazıyor.

Overview | QCC3040 | Entry-Level TrueWireless Bluetooth Audio BGA SoC | Qualcomm

Bu sayafada ;

Qualcomm® aptX™ audio playback support: Qualcomm® aptX™ Audio

Qualcomm® aptX™ Adaptive teknolojisi 3044 üstü ve Qcc51xx versiyonları ile geldi

Overview | QCC5121 SoC | WLCSP Bluetooth 5.0 chipset with noise cancellation & TrueWireless | Qualcomm

Qualcomm® aptX™ audio playback support: Qualcomm® aptX™ Audio, Qualcomm® aptX™ HD, Qualcomm® aptX™ Adaptive

Şimdi esasen bir kullanıcı birebir bu teknoloji var mı yok mu diye birebir kontrol edilecek bir sistem yok. Çipset firması çipsetin desteklediği özellikleri yazmış.

Mesala qcc3020 çipsetinde ANC özelliği yok diyorlar.

Overview | QCC3020 Wireless Audio SoC | TrueWireless Chipset | Qualcomm

Genel olarak ses kalitesini de sürücü özellikleri etkiliyor zaten.

Düzeltme: 3044 ve üstü versiyonlarda da varmış. Sadece 3040 ve altı versiyonunda yok malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezginci01 -- 4 Haziran 2021; 10:55:38 >

• Bu bana yeter
    287 TL TaoTronics Soundliberty 97 Bluetooth Kulaklık Gürültü Engelleme aptX IPX8 29 Saat Müzik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezginci01

Firmanın bence yanlış yönlendirmesi çipseti yapan firmanın bire bir çipset açıklamasında desteklediği özellikler yazıyor.

Overview | QCC3040 | Entry-Level TrueWireless Bluetooth Audio BGA SoC | Qualcomm

Bu sayafada ;

Qualcomm® aptX™ audio playback support: Qualcomm® aptX™ Audio

Qualcomm® aptX™ Adaptive teknolojisi 3044 üstü ve Qcc51xx versiyonları ile geldi

Overview | QCC5121 SoC | WLCSP Bluetooth 5.0 chipset with noise cancellation & TrueWireless | Qualcomm

Qualcomm® aptX™ audio playback support: Qualcomm® aptX™ Audio, Qualcomm® aptX™ HD, Qualcomm® aptX™ Adaptive

Şimdi esasen bir kullanıcı birebir bu teknoloji var mı yok mu diye birebir kontrol edilecek bir sistem yok. Çipset firması çipsetin desteklediği özellikleri yazmış.

Mesala qcc3020 çipsetinde ANC özelliği yok diyorlar.

Overview | QCC3020 Wireless Audio SoC | TrueWireless Chipset | Qualcomm

Genel olarak ses kalitesini de sürücü özellikleri etkiliyor zaten.

Düzeltme: 3044 ve üstü versiyonlarda da varmış. Sadece 3040 ve altı versiyonunda yok malesef

Teşekkürler hocam, sayenizde bilgilenmis olduk. O zaman Qc 3xxx serisi Chipsetlerde şuan için Apt-X Adaptive i hiç beklemeyelim biz. Zaten 3020 ile 3040da Chipsetden çok, kulaklıkta kullanılan Sürücüler önem kazanıyor gördüğüm kadarı ile.

Anc olan Qc 3020 Chipsetli cihaz görmedim hocam şimdiye kadar bende.

• sagul kullanıcısına yanıt
    Sağ kulaklığa tek tek basarsan kulaklığın kendi ayrı sesini yükseltirsin sol tarafa aynısını yaparsın kısarsın.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • juniperi kullanıcısına yanıt

Bende kulaklığın kendi ses ayarı yok, direkt bağlı olduğu cihazın sesini açıp kapatıyor vede sesi az kulaklığın. Farklı bir ayarı falan mı var bu zımbırtının.

Dediğim gibi başka bir telefonda denermisin.

Android kullanıyosan geliştici seçeneklerinde "disable absolute volume" diye bir seçenek var, onu kapatabilirsin.

Envai çeşit şey denedim ama poco x3'te ben sesi yükseltemedim. (Kulaklıktan falan yükseltmesini yaptım).

Ses kalitesi güzel olsa da benim hiç hoşuma gitmedi bu kısık ses olayı pişman oldum. Ipad'e de bağladım, ses çok az daha yüksek çıkıyor telefona göre.

• eider E kullanıcısına yanıt

Dediğiniz ayarı mutlak sesi devre dışı bırak ayarını ben açınca kulaklığın kendi ses ayarı aktif oldu vede ses seviyesi biraz arttı.

• Ben şahsen kulaklığı aldığıma pişman oldum. Sorunlu çıktı. Tablet ve telde kullanıyorum cihaz değiştirince bağlanamıyorum. Tavsiye etmiyorum. Sesi de xiaomi earbudsa göre az. Ses kalitesini de beğenmedim ben. Belki bana çakma geldi şüpheliyim.

• Arkadaşlar bende 4 adet kulaklık var , Taotronics Sound liberty 97 - Huawei Freebuds 3 - Tronsmarkt Spunky Beat ve Sound Peats True Air 2. Silikonlu mu yoksa slikonsuz kulaklıkta mı rahat ediyorsunuz öncelikle buna karar verin. Müzik dinlemek mi yoksa konusma mı önemli buna da karar vermeniz lazım. Ben kaliteli müziğe önem veririm ve ona göre oppo reno 4 telefondan fizy üzerinden aşağıdaki çeşitli müzikleri dinledim ve puan verdim; tabloya bakabilirsiniz. özetle bana göre En iyisi freebuds 3 , şarjı ve malzeme kalitesi ile fark ettiriyor ama diğer 3ünün toplam fiyatından da fazla sonuçta ; sonra sound peats geliyor çok güzel sesi var free buds 3 takana kadar en iyisi bu dedim ve 10 puan verdim yani çok güzel demek bu, ama spor yaparsanız kulaktan düşebilir, şarjı da taotronicse göre az gidiyor,kutusu da daha küçük sonuçta. Sonra Taotronics geliyor evet sesi daha az ama hiç bozulmuyor ses , çatlama patlama yok detayları güzel onun da; şarjı uzun gider ve silikonlunun avantajı sayesinde kulaktan düşmez ama çok bastırırsanız kulağınıza basınç yaparsa rahatsı eder, biraz gevşek takın yine de düşmez kulaktan. Tronsmarkt'ın ise ses seviyesi rahatsız edecek kadar çok yüksek ve bozuluyor ses, kısmak zorundasınız 1-2 kademe, ama nispeten ufak oldugu iiçn kulağa daha güzel oturuyor, telefon mikrofonu daha iyi, film izlemek için tavsiye edebilirim.

287 TL TaoTronics Soundliberty 97 Bluetooth Kulaklık Gürültü Engelleme aptX IPX8 29 Saat Müzik

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Teşekkürler hocam, sayenizde bilgilenmis olduk. O zaman Qc 3xxx serisi Chipsetlerde şuan için Apt-X Adaptive i hiç beklemeyelim biz. Zaten 3020 ile 3040da Chipsetden çok, kulaklıkta kullanılan Sürücüler önem kazanıyor gördüğüm kadarı ile.

Anc olan Qc 3020 Chipsetli cihaz görmedim hocam şimdiye kadar bende.

Alıntıları Göster

Hocam yakın zamanda yeniden bir araştırma yaptım ve malesef kafa karıştıracak bir kaç şey daha buldum :) Aşağıdaki sayfada qcc30 serisine ait dökümanın içerisindeki bir tabloya bakmanı tavsiye ederim Aralık 2020 gibi yazılmış yada değiştirilmiş bir döküman. Tabloda 3040 in aptx adaptive desteklediğini yazıyor. Benim de kafam karıştı inan firmanın kendinden haberi yok 287 TL TaoTronics Soundliberty 97 Bluetooth Kulaklık Gürültü Engelleme aptX IPX8 29 Saat Müzik 

Documentation | QCC3056 | Low-power Bluetooth Audio SoC WLCSP | Qualcomm

Bu safyada (QUALCOMM® QCC30XX SERIES BLUETOOTH AUDIO SOCS FOR TRULY WIRELESS EARBUDS PRODUCT BRIEF) linkinde

Ama eğer ki kendine göre 1 yıl filan idare edecek bir kulaklığın varsa onu kullan yada uygun fiyatlı bir kulaklık kullan. Bir iki seneye QCC5141 QCC5144 yada QCC5156 li kulaklıklara yönel bence aşağıdaki link den pdf dosyasındaki tabloya bakarsan gerçekten iyi teknojiler var. Çok iyi ingilizcem olmadığı uzun uzadıya okuyamadım ama güzel şeylerden bahsediyor :)

Documentation | QCC5124 SoC | BGA Bluetooth 5.0 chipset with noise cancellation & TrueWireless | Qualcomm

(QUALCOMM® QCC5100 SERIES BLUETOOTH AUDIO SOCS PRODUCT BRIEF)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezginci01 -- 4 Haziran 2021; 13:35:19 >

• Hepsiburadadaki yorumlar hayret verici,

herkes teknoloji uzmanı olmuş ...

armutla elama karlışaltırmaları mı ararsın.. en son eski bi telefonun kulaklıgını kullanıp, ilk defa kulakiçin kullanıp buna hayran kalan mı ararsın..

tamam baglantı problemleri yaşayanlar kendileri becerememiş veya kullandıkları diger cihazda sorun vardır pek bişiy diyemem de,

1 yıldız ANC berbat, dışardaki sesleri duyuyorum.

arkadasım mal mısın üründe ANC yok. bu fiyata ne ANC si.

1 yıldız kulaklık kulağıma tam oturmuyor, ama zaten Basslar berbat.

her kulaklıkta böyledir. kulaga oturtamazsanız basslar gel-mez. basit. kulagına uymamış.

1 yıldız - Denemeden 5 yıldız verenler olmuş, dengelemek için ben de denemeden 1 yıldız veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 4 Haziran 2021; 15:48:20 >
  • Sennheiser true wireless ile karşılaştıran var mı?

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Aliexpress den mi aldiniz hocam

• Ttec Airbeat Duo

vs

EdifierX3

vs

Anker SoundCore Life Dot 2

vs

Soundliberty 97

Bu 4lüyü karşılaştırırsanız hangisini alırdınız ?

• wolverine738 kullanıcısına yanıt
    Evet 27.99$ di yeni üyelik ceki ile. Ses, ses yuksekligi, telefonla gorusme özelliği, Bluetooth Bağlantı hizi cok iyi. Kutudan çıkar kulaga takana kadar bağlanıyor. Ayrica baglanamama durumu olmadı hic. Gt1 xr ve mi airdots kullandim. Herseyi ile onde.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.