Şimdi Ara

28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K .LIĞI ANKARA MAMAK (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
616
Cevap
8
Favori
384.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uA_liwe

Usta birliğim burası çıktı zor diyorlar umarım öyle değildir.

geçmiş olsun dıyorum sana sadece , Allah kurtarsın
  • Daha askere gitmeme 7 ay var. Şimdi uzun dönemlerde yurtdışına gidebiliyor mu yoksa sadece kısa dönemler mi gidebiliyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA_liwe

Usta birliğim burası çıktı zor diyorlar umarım öyle değildir.

Muhtemelen şu anda yardırıştasınama emin ol 4.kolorduda askerlik yaptım yemekhane ayağımızın dibnideydi tugaydan sabahın köründe yemekhaneye uygun adım marş söyleyerek geliyorlardı en basitinden

Tugay komutanına kadar yardırıştır Allah kolaylık versin...
  • çok çok zor bi yer hele bıde tabura düşersen. şimdi askerim tavsıyem tabur çıkarsa gel me sadece 1, tabur oda seçerek gönderiyor yurdışına
  • 1 tabur karargahtan geldım bende askerım ve suan yurt dısındayıım.Allah yolu mamaktan gecen herkese kolaylık versın..
  • tugay karargahsa rahatsındır. ama tabura düşersen anladın sen.lojistik rahat.bak koçum sen en iyisi gelme ben 2 tabur 1. bölüğüm nöbet manyagı olcan 1 hırsızlık dız boyu 2 hepsi eşgal. devrecılık yok komutanlar yawsak yemek için her gidiş geliş 3 klm ve uygun adımda bıde bı assubay var gökan elıgul yavsak tam piç nöbet için gidiş 30 dk 15 dk sı yokuş cıkıyon .artı intikaller anlıcxagın yarak gıbı yer. saçlarım burda beyazladı vel hasıl yanına kale kılıdı al dolap için parana mukkayyet ol kaybolursa sorumlusu yok.ama öle yada böle yapıyoz .içini karartım ama öle . herkes sigaraisrer. ha bide rahat etmek istiyosan kendını komutanşlara sevdır .ok
  • Bende bu birliğe bağlıyım kıbrısta askerim sıcaklık 20 derece donun Ankara'nın ayazında

Şafak olmuş 49 zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 27 Kasım 2011; 12:18:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surpentor

Bende bu birliğe bağlıyım kıbrısta askerim sıcaklık 20 derece donun Ankara'nın ayazında

Şafak olmuş 49 zaten

:D Ankarada gece - 8 düşüyor pat nöbetler 1 saate iniyo paso gidip geliyoz gün boyu 1 2 saat uyuyoz belki allah sabır versin şafak 51 :)
  • 2 haftaya mamak'a gelebilme ihtimalim var bakalım belçikaya gidemezsek ve yedek kalmazsak yardırış bekliyor beni
  • düşmancıl hareketler başladı mı birbirinize,yok sen seçildin yok o damıseçilir,ben kesin seçilir dıyenler falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluecafeblue

düşmancıl hareketler başladı mı birbirinize,yok sen seçildin yok o damıseçilir,ben kesin seçilir dıyenler falan

yok ya pek olmuyor ben kesin seçilirim diyen hiç yok hele ben zaten umudumu kestim belçikadan herkes genelde yaşı büyük olana öncelik tanıyorlar dediği için 90'lıyım ben

• mamaktan buraya gelırsen rahat edersın bosnaya,ama yok baska yere gıttın mı mokoko :D
  • 28.Mekanize tugayındayım . Yurt dışına gitmek en iyisi herkes rahat diyor gidersek görücez. Şu an 1.tabur 3.bölükteyim sürekli ağaca gidiyoruz. Yemekhane uzak, yer sorunu var kalabalık olduğu için. Çok düzensiz bir yer burası. İşallah yurt dışı çıkarda giderim.Afganistan ağırlıklı gidicez bu dönemde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3D'ne BANDIM -- 4 Aralık 2011; 14:28:44 >
  • ben 91-1 im 1 tb karagahtan geldım bosnaya,emın ol ordakınden rahat burası
  • ben de Mamak'da yaptim askerligimi 331 Kd olarak ama Mebs'de. Evet Kisin cok soguk oluyor ozellikle meshur 3-5 nobetleri fena. Ama bizim gittigimiz donemde Ankara'da o kadar soguk olmadi yani oranin standartlarina gore oyle diyordu Ankarali Arkadaslar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykut-24

arkadaşlar ben 1.tabur 3. bolükteydim. 90/4 tertibim. bu aralar gidince 2-3 ay agac sularsınız biz dikdik sizde sulayın. yemekhane uzak ictima uzun sürer. dua edin yurtdısı cıksın da gelin buralara yurtdısı cıkarsa 2-3 ay hastane işlemleri v..s bitene kadar oradasınız demektir. çokta gözünüz korkmasın kalabalık oldugundan dolayı biraz sıkıntı yasıyorsunuz ama alısında hiçbirsey etkilemiyor. sıkmayın canınızı 3. bölüge de giderseniz revirciye slm söyleyin. afganistandan.

sorularınız varsada cevaplarım bende vaktinde cok gezdim buralarda.

Hayırlı Teskereler...

mrb..sizde askerliginizi mamakda yapmisiniz... sorum olacaktir yardimci olursaniz cok memnun olurum...benim sozlum orada simdi...1 aya kalmaz yurtdisina gidecek yani afganistana ...orasi nsldir aceba bir bildiginiz varmi?? izin hakki varmi turkiyeye gelmesi icin??
    simdiden tsk edeerim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 329 kd olarak 2. Tabur 2. Bolukte yaptim bende askerligi.. 12 kisa donemdik icimizden 2 kisi yazahaneye kapagi atip nispeten rahat yapti askerligi ( biri ben :) ) nolursa olsun en azindan teror vs.. tehlikesi yok.. Dusenler uzulmesin, oyle yada boyle bitiyor iste askerlik.. 2 yil gecti bile bizim ;)
  • quote:

ben 91-1 im 1 tb karagahtan geldım bosnaya,emın ol ordakınden rahat burası

s.a kardeş bende 91-1 im karargahtaydım. şimdi afganistanda.afganistan koşulları zor şafak hızlı atsada
  • quote:

Orijinalden alıntı: selotomi

quote:

s.a kardeş bende 91-1 im karargahtaydım. şimdi afganistanda.afganistan koşulları zor şafak hızlı atsada

ben hiç dagıtım izin falan kullanmadım,30 duruyor yanı :)) şafak 116 benım,nöbet yok bısey yok butun gun yatıyoruz odalarda alptoplarla :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: skypol

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: selotomi

quote:

ben hiç dagıtım izin falan kullanmadım,30 duruyor yanı :)) şafak 116 benım,nöbet yok bısey yok butun gun yatıyoruz odalarda alptoplarla :)))

acemiliğim Samsun Sahra Sıhhiyeydi ingilizce dil sınavına girdim sonra erken dagıtım oldu 28.Mknze Piyade BARIŞ Gücü 1.tabur 3.boluk gorunuyor usta bırlıgım orda ne olacak şimdi bize? bluecafeblue biraz bilgi verirmisin

kardeşim oncelıkle allah kolaylık versın ama cok enkaz ve denyoların arasına gıdıceksın.özellikle sabah ve aksam ıstımalarında 400-500 kişilık kalabalıkta saatlerce iştima alınmaz.Mamak başlıca iğrenc bı yerdır anlatılmaz yasanır ama kendını yurt dısına atablırsen kurtarırsın.Daha yazarım ama şuan bıraz işlerım var yarın yazarım

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.